Skocz do zawartości
IGNORED

zakładka High End - wniosek formalny


akrool

Rekomendowane odpowiedzi

Gdy zakładka HI-END była był zakładany 1 nowy temat na tydzień. Nic się nie działo.

 

W motoryzacji są samochody sportowe, rodzinne, terenowe. A sprzęt do muzyki jest jeden.

Dlaczego w takim razie zakładki "LAMPA" nie podzielić na HI-FI oraz HI-END, niebawem też sprzętu komputerowego...?

 

Ukrytym sensem podziału jest chyba odróżnienie amatorów od hobbystów-profesjonalistów.

Bez sensu, gdy zadaniem na te czasy jest utrzymanie jak najsilniejszej i zwartej społeczności entuzjastów wysokiej klasy sprzętu audio.

 

 

Ale pomimo to jestem za przywróceniem podziału, choć nie wiem dlaczego :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy założyłem profil, zakładka już była i chyba się przyzwyczaiłem, ale z czasem odnoszę wrażenie, ze to niezbyt dobry nawyk.

 

Więcej zakładek = więcej podziałów.Pasja miała nas łączyć, a nie różnicować, oddalać..

Im prościej, tym lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 lata później...

Szanowna Administracjo Forum Audio Stereo,

 

Chciałbym niniejszym zwrócić się z oficjalną prośbą o założenie zakładki "High End".

Jednocześnie poddaję po rozwagę połączenie zakładek Hi Fi i Stereo (aczkolwiek nie jest to częścią wniosku formalnego i jest tylko luźną propozycją).

 

Prośbę swą motywuję tym, że aktualny podział na dwie kategorie "Stereo" oraz "Hi Fi" w potocznych rozumieniu tych sformułowań nie różnicują wystarczająco jednoznacznie gdzie należy umieszczać jakie tematy, co powoduje pojawianie się w nurcie "Hi Fi" wątków w mojej ocenie błędnie tutaj zaadresowanych.

 

Równocześnie proszę wszystkich użytkowników i stałych czytelników forum myślących podobnie o przyłączenie się do tej "samozwańczej" akcji.

 

Zaznaczam też, że przy negatywnym ustosunkowaniu się do mojej prośby wyłącznie ja powinienem ponieść konsekwencje tej śmiałej i bezczelnej propozycji :-) ponieważ nie jestem kierowany, zmuszany ani opłacany przez żadne zorganizowane grupy, zrzeszenia, organizacje, kluby, partie itp :-)

 

Z poważaniem,

 

Życzliwy czytelnik

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

jest juz stosowny wątek , nawet jest ankieta

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nazwa potrafi człowiekowi zaleźć za skórę ;-))

Czyżby potrzeba dowartościowania się?

To też, ale zdaje mi się, że główna przyczyna leży w zwyczajnym, pospolitym snobizmie.

Pisanie w zakładce hi-end to taki dowód przynależności do swego rodzaju arystokracji. Szkoda tylko, że tej świeżo upieczonej arystokracji słoma z butów wystaje, a poziom może budzić jedynie uśmiech pełen wyrozumiałości i politowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cir, No jest wątek tylko nic z niego ńie wynika - zdryfowal w standardowy sposób do obrzucania sie błotem, definiowania kto jest świrem, tylko patrzeć jak sie zaczną wpisy o genealogii Matek zamieszczajacych posty.

 

Smutek!

 

Dlatego założyłem nowy wątek WYŁĄCZNIE z zamiarem wzmozenia presji na przywrócenie zakładki, w której dyskutują "same swiry od liczników energii" (jak to uprzejmie ujął któryś z miłych "rozmówców")

 

A efekty likwidacji zakładki HE są takie, ze obok rozmów o sprzęcie naprawdę klasy wysokiej dzwiekowo pojawiają sie prośby o sugestie dotyczące tego, "jakie dobrać kolumny za 1200 zł do wzmacniacza Radmor".

I żeby była jasność ja wcale nie deprecjonuje tej drugiej kategorii wątków. Jak najbardziej je rozumiem i nie ma w nich nic złego, tylko zalezaloby mi, żeby w sali na której rozmawia sie o makroekonomii nie pojawiały sie tematy z zarządzania budżetem domowym. Oba są ważne i potrzebne, ale ńiech maja własne miejsca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby potrzeba dowartościowania się?

To też, ale zdaje mi się, że główna przyczyna leży w zwyczajnym, pospolitym snobizmie.

Pisanie w zakładce hi-end to taki dowód przynależności do swego rodzaju arystokracji. Szkoda tylko, że tej świeżo upieczonej arystokracji słoma z butów wystaje, a poziom może budzić jedynie uśmiech pełen wyrozumiałości i politowania

Bum - to jest właśnie przykład sposobu komunikacji, którego ja osobiście nie rozumiem i nie toleruję.

Nie znasz większości osób na forum, w szczególności nie znasz mnie, ale już zaczynasz od personalnych ataków w rodzaju "dowartościowania", "snobizmie", "arystokracji", "słoma", "politowania"...

Ja osobiście staram się na forum nigdy nikogo nie atakować personalnie, nie obrażać i szanować cudze poglądy, bo w tym co mówią inni ludzie może być dużo ciekawych rzeczy, z których być może ja też coś dla siebie wyciągnę.

 

Nie wiem w jakim jesteś wieku, ale myślę, że już trochę późno żeby Cię wychowywać i uczyć kultury, niemniej jednak informuję, że jako założyciel wątku będę BANOWAŁ tego typu wpisy, bo nie założyłem tego tematu po to żeby bójki podwórkowe przy trzepaku oglądać.

 

Zatem życzę dobrej nocy i spokoju ducha.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cir, No jest wątek tylko nic z niego ńie wynika - zdryfowal w standardowy sposób do obrzucania sie błotem, definiowania kto jest świrem, tylko patrzeć jak sie zaczną wpisy o genealogii Matek zamieszczajacych posty.

 

Smutek!

 

Dlatego założyłem nowy wątek WYŁĄCZNIE z zamiarem wzmozenia presji na przywrócenie zakładki, w której dyskutują "same swiry od liczników energii" (jak to uprzejmie ujął któryś z miłych "rozmówców")

 

A efekty likwidacji zakładki HE są takie, ze obok rozmów o sprzęcie naprawdę klasy wysokiej dzwiekowo pojawiają sie prośby o sugestie dotyczące tego, "jakie dobrać kolumny za 1200 zł do wzmacniacza Radmor".

I żeby była jasność ja wcale nie deprecjonuje tej drugiej kategorii wątków. Jak najbardziej je rozumiem i nie ma w nich nic złego, tylko zalezaloby mi, żeby w sali na której rozmawia sie o makroekonomii nie pojawiały sie tematy z zarządzania budżetem domowym. Oba są ważne i potrzebne, ale ńiech maja własne miejsca.

 

Hm... Mnie to rybka!

Tym bardziej, że jako argumentu przywrócenia starej zakładki, używasz raczej "głębokiej kieszeni", a nie (jak wypadałoby) - wybitnego dźwięku:(

Owszem, jedno z drugim ma co nieco, a czasami więcej wspólnego. Ale bywa, że nie są to rzeczy tak od siebie zależne, jak sądzisz...

Nasuwa się więc wiekowe pytanie. Od ilu $$$?

 

Bez urazy:)

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasuwa się więc wiekowe pytanie. Od ilu $$$?

Właśnie wręcz przeciwnie - ja nie uważam, że należy to definiować kasą tylko właśnie poziomem dźwięku. Oczywiście, że dalej będą wpisy "mam CD Pioneer z 1973 roku, jak można go zmodyfikować żeby grał jak philips z 2005", ale mnie raczej chodzi o generalne "rozdzielenie lasu liściastego od iglastego" bez wpadania w paranoję oceny, ze ten lepszy a tamten gorszy...

 

Po prostu inne. Ja sam nie uważam, żebym dysponował sprzętem HE ani nawet nie jest to moją ambicją, bo mnie bardziej interesuje pogoń za oddaniem mojej ulubionej muzyki w sposób który lubię słyszeć - i to rzeczywiście nie zawsze oddaje lepiej system droższy (pełna zgoda).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezaloby mi, żeby w sali na której rozmawia sie o makroekonomii nie pojawiały sie tematy z zarządzania budżetem domowym. Oba są ważne i potrzebne, ale ńiech maja własne miejsca.

 

Pisałem to w kontekście tych słów...

Teraz jasne:)

 

Będzie zakładka - czy nie i tak chłopaki będą wskakiwali z tematami typu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Lecz, te tematy umierają same lub trafiają po czasie pod nóż moderacyji...

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem to w kontekście tych słów...

Porównanie rzeczywiście może nie najszczęśliwsze - można pewnie podać milion innych przykładów:

- napięcie pomiędzy jedną i drugą Koreą, a głodujące dzieci w Afryce

- doświadczenie z wypraw off - road VS wrażenia z rajdowych pojeżdżawek w Ułężu VS wypad na Tor Poznań.

- snorkling w Egipcie VS nurkowanie na ORP Orzeł

- Jaki wybrać naciąg do rakiety Prince Exo3 VS w jakich butach najlepiej pływać na jachcie Tango 730

 

:-)

 

Po prostu niech swoje kategorie tematyczne mają swoje "pomieszczenia" w formie zakładek na forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem za przywróceniem zakładki Hi-End

Zawsze z rana lubiłem czytać na poprawę humoru posty w w/w zakładce.

 

Dodatkowo nadmieniam iż brak takowej zakładki to seksizm.

 

Nasze kobiety mają wątki kulinarne gdzie mogą pisać: "droga Zuziu, skarbeńku dajesz marcheweczkę, szczypioreczek i dusisz na wolnym ogieńku, aż nabierze złotego kolorku, mój skarbeńku"... (proszę powyższego nie stosować w kuchni, chodzi mi o styl pisania)

 

Uważam iż pozbawienie nas mężczyzn zakładki w której mogliśmy pisać w równie "zacnym" stylu. np.: Michasiu czy Twój stoliczek również trzeba wygrzewać w porannych promykach słońca, aby fortepian zagrał zacnie, a wiolonczela cudnie"....

Jest naruszeniem naszych praw, ba, jest niezgodny z konstytucją i prawodawstwem UE !!!

 

Niestety używanie równie kwiecistego języka poza zakładką Hi-End spotyka się z bezlitosnym atakiem głuchych trolii z forum audiostereo, które słyną z dłubania w nosie w salonie przerobionym z komórki na węgiel...

 

Dlatego jako osoba co prawda nie pisząca, ale zaczynająca lekturę forum od zakładki Hi-End wnoszę o jej przewrócenie. Ba sugeruję nawet wprowadzenie kart członkowskich.... Acz swoją deklaruję przekazać na zbożny cel....

 

Z panem B....

Shrek

 

P.S. Bum1234 - plusik, złośliwe, ale celne...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że High-End to pewien elitarny klub ... przynależność do niego mile łechce nasze ego ...

Z drugiej strony mimo pewnej ekscentryczności klubowicze wiedzą co to dobry dźwięk i można skorzystać z ich doświadczeń.

Jeśli raz człowiek zasmakował dobrego dźwięku, to potem czytanie o zestawach za 1500 zł wzbudza jedynie uśmiech politowania ... Wszystko co dobre kosztuje i nie uciekniemy od tej nadrzędnej ekonomicznej reguły ... a że często cena ni jak nie ma się do realnej wyceny to inna bajka ... jak to w sztuce ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shrek, uuuuuu - juz chciałem stawiać kolejkę za błyskotliwy post, wprawdzie opinia odmienna ale inteligentnie przedstawiona....

 

Niestety dopisany PS wszystko zepsuł, bo post bum1234 nie jest wcale złośliwy ani celny tylko prostacki i bez polotu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem podział jest sztuczny i zupełnie niepotrzebny. Nie znam innego forum na świecie, na którym taki podział by funkcjonował.

 

Moim zdaniem zakładka hi-end/hi-fi powinna zostać zlikwidowana, a całość wpisów trafić do zakładki stereo.

 

Przy okazji składam postulat o poważne zainteresowanie się trollingiem na forum - osoby które się tym parają są doskonale wszystkim znane, nie skutkują żadne ostrzeżenia / napominania / lokalne bany - a mimo to z jakiś powodów administracja forum je toleruje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość JAudio

(Konto usunięte)

Jestem przeciwny.

Utworzenie / przywrócenie zakładki hi-end niczego nie załatwi.

Brak jednoznacznego określenia pojęcia hi-end utrudni / uniemożliwi klasyfikację tematów.

Być może należałoby się zastanowić nad innym określeniem zakładek STEREO i HI-FI.

 

ps

 

"...Równocześnie proszę wszystkich użytkowników i stałych czytelników forum myślących podobnie o przyłączenie się do tej "samozwańczej" akcji....

Przepraszam, że odzywam się niepytany . :)

 

"...Nie znam innego forum na świecie, na którym taki podział by funkcjonował..."

 

Ten argument wydaje się być nietrafiony. Skąd by się brali pionierzy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jednak różnica pomiędzy postami o audiofilskich wzmacniaczach za 500 zł a kablami za 15.000 zł ...

Zakładka High End powinna być dla świadomych forumowiczów, którzy wiedzą na czym polega High End. A jak nie wiedzą to niech piszą w STEREO.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zakładka hi-end niepotrzebnie alienuje użytkowników. Co gorsza, coraz więcej zaawansowanych użytkowników (niestety sam mam w tym udział) przestaje zaglądać do zakładki Stereo, przez co nie może służyć radą i doświadczeniem osobom początkującym - a przecież m.in. po to jest forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na prawdę, to zakładka high-end wzięła się głownie z tego, że w każdym temacie pojawiał się jakiś troll, który nagował znaczenie kabli, źródła a nawet wzmacniacza. Plan był taki, żeby się od tego odciąć i w sumie się udało.

 

Niemiej tak na prawdę, to wystarczyłaby dobra moderacja i osobny dział do dyskusji rzekłbym czysto teoretycznych, np o nazwie: Audiospetycyzm lub coś w tym rodzaju. Nie chodzi o to, żeby nie było dyskusji na te tematy, tylko żeby nie rozwalała ona każdego wątku.

 

Dodatkowo na niektórych forach jest zakładka: "Własne doświadczenia" i to jest o tyle wartościowe, że tam już nie można teoretyzować, jest to też doping do opisywania własnych doświadczeń i łatwiej jet znaleźć tego rodzaju wartościowe informacje.

 

Reasumując ja bym połączył hi-fi ze stereo, ale zrobił dwie inne zakładki:

 

- Audiospetycyzm (lub Audio i nauka)

- Własne doświadczenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BlueMax

(Konto usunięte)

Zgadzam się z Elberothem. Obecny podział jest bezsensowny, podobnie jak zmiana nazwy zakładki hi-fi na high end. Powinna być jedna zakladka stereo, jak za starych dobrych czasów. Niestety od tamtej pory ilość aktywnych użytkowników i pisanych postów znacznie spadła, za to ilośc zakładek wzrosła.

 

Skutkiem czego obecnie w zakładce hi-fi pisze 5 ciagle tych samych forumowiczów, nie licząc postów typu paczki za tysiaka do Radmora. W zakładce high end byłoby identycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na prawdę, to zakładka high-end wzięła się głownie z tego, że w każdym temacie pojawiał się jakiś troll, który nagował znaczenie kabli, źródła a nawet wzmacniacza. Plan był taki, żeby się od tego odciąć i w sumie się udało.

 

To tylko dowód na słabość moderacji. Co gorsza, nadzieje że trolle nie będą tu zaglądać okazały się płonne, czego dowodem jest np. Bum. To że nie pojawia się w większej ilości wątków w zakładce hi-end, wynika tylko z faktu, że został już w nich lokalnie zbanowany przez ich autorów.

 

Tolerowanie takich trolli jak Bum to patologia tego forum. Nie jestem tego w żaden logiczny sposób wyjaśnić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co za problem dać moderatora dla osób, które są tu codziennie o różnych porach dnia?

Proponuję Sylwestra na kandydata.

Ewentualnie ja mogę zrobić szybko porządek :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tolerowanie takich trolli jak Bum to patologia tego forum. Nie jestem tego w żaden logiczny sposób wyjaśnić.

Może łatwiej byłoby się ich pozbyć, gdyby właśnie była osobna zakładka do dyskusji teoretycznych? Na moderację to specjalnie nie liczę, bo niby dla czego miałoby się coś nagle zmienić? Ja wiem, czego się nie powinno robić, ale może taki troll nie che wiedzieć i trzeba by określić jaśniejsze reguły?

 

Już dawno była propozycja, żeby tak zwani audiosceptycy wypowiadali swoje poglądy tylko w tematach specjalnie do tego powołanych i żeby wpisać to do regulaminu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.