Skocz do zawartości
IGNORED

zakładka High End - wniosek formalny


akrool

Rekomendowane odpowiedzi

Nie byłoby problemu gdyby na forum pisały osoby rozeznane w temacie i lubiące dobry dźwięk, a co za tym idzie osłuchane i posiadające w miarę przyzwoity sprzęt. Dyskusje byłyby konstruktywne, a podziały nipotrzebne. A tak przy zbytniej tolerancji moderacji i autorów niektòrych wątków jest rozpierducha jak wśród polityków. Po co wchodzić na forum poświęcone sprawom, których się nie rozumie albo z gòry neguje???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może łatwiej byłoby się ich pozbyć, gdyby właśnie była osobna zakładka do dyskusji teoretycznych? Na moderację to specjalnie nie liczę, bo niby dla czego miałoby się coś nagle zmienić? Ja wiem, czego się nie powinno robić, ale może taki troll nie che wiedzieć i trzeba by określić jaśniejsze reguły?

 

Już dawno była propozycja, żeby tak zwani audiosceptycy wypowiadali swoje poglądy tylko w tematach specjalnie do tego powołanych i żeby wpisać to do regulaminu.

 

Troll to troll - zawsze ci ze swoimi ubłoconymi buciorami przylezie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując ja bym połączył hi-fi ze stereo, ale zrobił dwie inne zakładki:

 

- Audiospetycyzm (lub Audio i nauka)

- Własne doświadczenia

 

O - to ciekawa i interesująca propozycja (mnie się przynajmniej podoba ten kierunek rozumowania). Może same sformułowania można dopracować ale ciekawym pomysłem jest oderwanie się od określeń HiFi, HigherFi, HighestFi, HighEnd, HigherEnd, UltraDuperEnd itp :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co wchodzić na forum poświęcone sprawom, których się nie rozumie albo z gòry neguje???

 

Aby być w centrum uwagi. Inaczej nie są w stanie zaistnieć na forum, nie posiadając odpowiedniej wiedzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troll to troll - zawsze ci ze swoimi ubłoconymi buciorami przylezie.

To jest prawda i to jest nie do uniknięcia.

Natomiast dobry (inny niż dzisiaj) podział na zakładki (dwie/trzy - nie za dużo żeby bałaganu nie było) pomoże moim zdaniem poczciwym i porządnym ludziom zakładać wątki we właściwych kategoriach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa - chyba temat dotknął jakiegoś wrazliwego punktu, bo zniknął z zakładki Hi Fi ..... :-) przez chwile....

pewnie to ten serwer co kategorie zakładkę trzyma sie obraził, ze znowu ktoś coś sugeruje zmieniać :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Jestem za przywróceniem High-Endu w jego pierwotnej formie. Obecna postać Stereo i Hi-Fi to jedno wielkie nieporozumienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Elbem w kwestii trollowania i dziwię się, że nie usunie się osób które tak naprawdę nie są zainteresowane tematami audio a jedynie męczeniem innych swoimi namolnymi wpisami.

 

Natomiast co do High End to zakładka powinna powrócić. Jeśli ktoś uważa że nie powinno być podziałów to trzeba zlikwidować wszystkie zakładki bo po co Kino Domowe czy Lampa albo analog. Wzmacniacz lampowy za 2000zł ma więcej wspólnego z innym tranzystorowym za 3000zł niż z np Passem za 50 tys. Ja wiem że ceny nie powinny być wyznacznikiem ale jednak w jakimś sensie nim są.

Można dać wszystko do jednej wspólnej zakładki ale finał będzie taki że albo powstaną podzakładki czyli znów podział albo będzie taki bałagan i awantury że każdy straci przyjemność w przeglądaniu forum!!

Bo co ma wspólnego fan taniego kina domowego z fanem np elektrostatów? Nic, prawie nic.

 

Teza że podziały są sztuczne jest błędna i wbrew życiu i światu.Teoria o pięknie równości jest fikcją i to jest dopiero sztuczne.

Cały świat i wszystko na nim jest podzielone. Tak stworzył to...kosmos...a może Bóg...a może inna myśl sprawcza ale tak jest.

 

Są drapieżniki i roślinożercy, są stwory wodne, lądowe i latające, są ludzie mali, duzi, łysi i zarośnięci.

Są wykształceni i bez wykształcenia. Wszędzie na świecie są różnice, podziały i kasty. Próby wrzucania wszystkiego do jednego worka

zawsze kończyło się konfliktami, wrogością i nienawiścią.

 

Co więcej to w różnorodności a nie w równości życie pokazuje swój sukces i sens.

Ci którzy choć trochę poczytali o genetyce wiedzą że życie zawsze dąży do wymieszania jak najbardziej różnych a nie podobnych genów.

Tam gdzie w tzw zamkniętej puli genowej(np na wyspach) mieszają się podobne geny to mamy potem chorych i brzydkich osobników z poważnymi wadami genetycznymi

Tam gdzie mieszają się różne geny tam mamy piękne mulatki, euroazjatki itd.

 

Nie ma i nigdy w świecie nie było równości.Nigdy też jej nie będzie.Wszelkie próby wyrównywania w życiu, polityce, w gospodarce i w każdej dziedzinie życia zawsze kończyły się i będą się kończyć katastrofą.

Poza tym choćby ze względów porządkowych podziały są lepsze.

Jeśli ktoś szuka samochodu sportowego po co ma chodzić po gigantycznej hali gdzie stoi 10000 innych samochodów jak ciężarówki, pickupy, SUVy, kombi, limuzyny czy wozy ślubne i pogrzebowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

Troll to troll - zawsze ci ze swoimi ubłoconymi buciorami przylezie.

 

Lokalne bany dla trolli to za mało.

 

Czy funkcjonalność forum umożliwia zakładanie banów na całą zakładkę? Coś takiego może w znacznym stopniu uzasadnić istnienie zakładki H-E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

Już dawno była propozycja, żeby tak zwani audiosceptycy wypowiadali swoje poglądy tylko w tematach specjalnie do tego powołanych i żeby wpisać to do regulaminu.

Jestem całym sercem za przywróceniem zakładki hi-end. To jest miejsce dla takich właśnie wypowiedzi.

 

PS. Banować teraz można a priori. Nawet, jeżeli ktoś się jeszcze nie wypowiadał w wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wprawdzie zwolennikiem zakładki high-end, a sam podział stereo/hi-fi jest w ogóle niepoprawny sematycznie, ale...

 

Prawda jest taka, że osoby które stać na high-end to bardzo wąskie grono i w zasadzie są tu bardziej dla towarzystwa niż szukania rad, bo doskonale wiedzą czego chcą. Mają też duże możliwości samodzielnych porównań i testów.

 

Najważniejszy jest więc na forum przeciętnie zarabiający audiofil hobbysta z ambicjami jak najlepszego dźwięku. Do high-endu na pewno mu daleko i na prawdę potrzebuje sensownej porady.

 

Dobre by było natomiast odzielenie wątków z serii "co kupić?" najlepiej w takiej właśnie zakładce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko dowód na słabość moderacji. Co gorsza, nadzieje że trolle nie będą tu zaglądać okazały się płonne, czego dowodem jest np. Bum. To że nie pojawia się w większej ilości wątków w zakładce hi-end, wynika tylko z faktu, że został już w nich lokalnie zbanowany przez ich autorów.

 

Tolerowanie takich trolli jak Bum to patologia tego forum. Nie jestem tego w żaden logiczny sposób wyjaśnić.

Boli cię moja osoba, oj boli. I dobrze wiesz dlaczego tak jest. Niedouczony pozer zawsze będzie szukal pretekstu, by pozbyć się wszystkich osób preszkadzających w uprawianiu swojego poletka i bałamuceniu i wprowadzaniu w błąd innych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że opinia Rafała:

 

 

Popieram, prosze spowrotem zmontowac piaskownice dla zlotouchych. Bedzie mniej idiotycznych watkow w normalnych zakladkach.

 

jest jak najbardziej uzasadniona. W pełni popieram!

 

A najlepiej byłoby, gdyby zakładkę tą uczyniś niewidoczną dla pozostałych użytkowników. Co prawda od czasu do czasu można zdrowo się pośmiać, ale na dłuższą metę głupota szkodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie reaguje teoretyk z aspiracjami do pisania w zakładce High-End.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tak, wiem, to tam gdzie pieprzyłeś od rzeczy na temat bass reflexu. Lepiej już daj sobie spokój.

 

Musiałem dodać tych dwóch kolesi do ignorowanych, bo mi pół ekranu śmieciami zajęli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Opublikowano · Ukryte przez cir, 5 Czerwca 2013 - Brak powodu
Ukryte przez cir, 5 Czerwca 2013 - Brak powodu

rydzu.....kolumny high endowe nie dmuchają z otworów BR na 3m.

Nie dmuchają nawet na metr. Pisząc to nie sądziłem, że tobie chodzi o jakieś

budżetówki które być może muszą tak mocno pompować żeby był jakikolwiek bas.

Dopiero później zorientowałem się po twoich wpisach, że twój zakres zainteresowań

jak i wiedzy oraz doświadczeń to Technics i amplitunery.

Przepraszam, nie byłem tego świadom.

Sądziłem że mówimy o innej klasie sprzętów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza

Na forum i tak panuje bałagan. Tematy typu "CD za 17,50 zł" czy "System za równowartość 2 zapiekanek" mnożą się jak króliki w zakładce Stereo, mimo że istnieją do tego odrębne wątki. Hi-end stanowił pewne sito. Mądre i głupie wpisy zdarzają się wszędzie. Ja rozumiem, że zgodnie z polskim zwyczajem należy sekować tych, których stać na nieco więcej (złodzieje, żydzi, snoby, etc.), Jednak istnienie odrębnej zakładki w pewnien (niedoskonały) sposób odzwierciedla podział sprzętu. Przywrócić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładka Hi-End to był dobry pomysł. I warto byłoby ją przywrócić. Ale trzeba by pilnować aby tylko o takim sprzęcie w niej pisano. Inaczej będzie kupka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szukaj swojego dźwięku ale... nie wciskaj na siłę go innym :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba wszyscy zdążyli zapomnieć o czym i dla kogo była zakładka hi-end.Jak ktoś potrzebuje nobilitacji i wyróżnienia niech sobie założy wątek w dowolnym miejscu i zaprosi tylko wtajemniczonych.Większy problemem jest ogólny bałagan,tolerowanie chamstwa i pyskówek.Parę lekko nawiedzonych osób skutecznie potrafi zabić chęć przebywania tutaj i każdy sensowny wątek.To forum ma łączyć i komunikować osoby a realnie służy autopromocji i udowadnianiu własnych racji oraz leczy kompleksy kilku /userów/.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Opublikowano · Ukryte przez cir, 5 Czerwca 2013 - Brak powodu
Ukryte przez cir, 5 Czerwca 2013 - Brak powodu

Ataki na tematy? To też nie powinno mieć miejsca. Ataki to tylko terrorystyczne lub wojenne bywają.

 

Daj takim palec...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szukaj swojego dźwięku ale... nie wciskaj na siłę go innym :)))

Odnośnik do komentarza
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.