Skocz do zawartości
IGNORED

Kontrowersje wokół nowej serii tv Sony W6


Krak_oN

Rekomendowane odpowiedzi

Bezpośrednie porównanie płynności ruchu W6 vs W8, źródło tv naziemna HD.

 

>W8 ma nieco wolniejszą matrycę i w momencie całkowitego wyłączenia motionflow z trybu standard można czasem zauważyć smużenie.

 

>W6 ma nieco szybszą matrycę i pewnie dlatego przy bezpośrednim porównaniu z W8 który ma załączony motionflow w trybie standard, praktycznie nie idzie wychwycić żadnej różnicy w rozdzielczości obrazu i płynności przy szybkim ruchu, czyli może faktycznie w W6 jest jakaś automatyka upłynniająca obraz albo wada i zaleta jednego i drugiego modelu praktycznie równoważą efekt.

 

>Natomiast zauważyłem różnicę jeśli w W8 właczymy tryb wyraźny ale Maciej pisał że to powoduje rozdwajanie konturów w tym modelu, czego nie ma w W9.

 

>Faktycznie tryb LED w W6 i w W8 działają na tej samej zasadzie, tj na obu widać wtedy zwiększenie rozdzielczości i spadek jasności co najmniej o połowę, przy czym na W8 ten tryb praktycznie nie miga w porównaniu z W6 gdzie w tym trybie migotanie jest wyraźnie widoczne (nieco mniej jeśli siedzimy idealnie pośrodku matrycy) , najprawdopodobniej dlatego że w W8 jest matryca ze 100hz odświeżaniem, tak że to odświeżanie 100hz akurat wyjątkowo dla tego trybu jest pożyteczne bo jest widoczne w działaniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam model Sony KDL 42 W655A. Kupiłem go pod Playstation 4. Niestety ten telewizor działa tylko w 50hz.

Co do odświeżania w serii W6 gdzieś wyczytałem, że :

 

Matryce w serii W600A czy W605A to 50Hz.

Natomiast w serii W650A czy W655A to 100Hz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Faktycznie tryb LED w W6 i w W8 działają na tej samej zasadzie...

 

Małe doprecyzowanie, w W8 ten sam tryb nazywa się ''impuls'' a w W6 ''LED''.

 

I małe uaktualnienie, w bezpośrednim porównaniu W6 i tym razem W9 który ma motionflow ustawiony na ''standard'' płynność jest w zasadzie porównywalna (być może jakby jeszcze lepiej się skupić albo lepszy materiał to coś by tam wyłapał), ogólnie chodzi o to że badam taką kwestię czy W6 ma jakieś delikatniejsze wspomganie płynności czy też nie ma wcale, dlatego właśnie porównywałem z innymi modelami Sony z motionflow ustawionymi na ''standard''.

 

Porówanie było też na razie tylko na naziemnej tv czyli na 50 klatkach, być może na typowym filmie z płyty czy mkv wyszłaby jakaś czytelniejsza różnica płynności a może i nie, być może to jeszcze obadam ale ja więcej oglądam materiałów z tv w rodzaju discovery, national geografic itp dlatego się bardziej na tym skupiam.

 

Jeszcze mam kiedyś zamiar dokładniej obadać działanie trybu wyraźnego w W9, bo to jest właśnie ten tryb w którym ta cała technologia motionflow ma pokazać swoją moc, na pewno ten tryb ''grał'' nieco wyraźniej i płynniej przy przełączaniu z trybu ''standard'' ale z kimś rozmawiałem i zapomniałem porównać w tym trybie motionflow bezpośrednio z W6 czy różnica jest znacząca czy dość delikatna.

 

Co do kolorów to nieco mniej się skupiałem ale W9 ma je bardziej głębokie i nasycone (wszystkie ustawienia dokładnie takie same) w trybie standard, co ciekawe jeśli W6 ustawi się w tryb ''żywy'' to kolory jakby się bardziej nasycały/upodobniały ? w odniesieniu do W9 pomimo ogólnie większej jaskrawości obrazu w tym trybie , przy ustawieniu obu tv w tryb żywy na W9 kolory i czerń również są nieco głębsze, jednak na niektórych scenach W6 gra jakby naturalniej, no ale to wiadomo że różnie nadają kolory i jest to zależne od balansu kolorów a różne tv też mają różny balans tonalny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na portalu hdtvtest.co.uk, oprócz wcześniejszej recenzji wersji 42'' doszła recenzja 32'' :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze uzupełniająco odnośnie W6 na matrycy VA, W8 na matrycy IPS i W9 na VA triluminos.

 

Ale ogólnie tyczy się to specyfiki typów matryc, możę zacznę od W8, W8 jak przystało na matrycę IPS ma nasycone i jasno świecące kolory przy ogólnie zrównoważonej ogólnej jasności obrazu, W6 nie ma już tak żywo świecących kolorów, są one bardziej stonowane i jednocześnie widać więcej głębi czerni nawet w oświetlonym pomieszczeniu, i teraz tak, jeśli będziemy chcieli mając obok oba telewizory, podciągnąć kolor W6 pod kolory W8 np podświetlaniem czy jasnością to do pewnego stopnia żywość koloru będzie bardziej w stronę W8 ale obraz będzie coraz bardziej prześwietlony aż do tzw mleka. W9 przez podświetlanie triluminos ma żywość koloru większą niż W6 ale nieco nie dociąga do IPS, oczywiście jest to nieco inny charakter ale chodzi o ogólną prawidłowość. I teraz tak, jak się można domyśleć jeśli będziemy chcięli uzyskać na IPS czerń podobną jak na VA, to będziemy musieli skręcić jasność tak że obraz będzie nieczytelny. Na tym przykładzie dobrze widać że jest tutaj ewidentna zasada że jest coś za coś.

 

zwracam Waszą uwagę na jeden istotny aspekt, Po stokroć ważniejszą rzeczą od samej szybkości matrycy, czy też potencjalnej aktywności układów kompensacji ruchu w kwestiach smużenia, jest aktywność układów odszumiania, tych które usuwając makrobloki jak i tych które redukują szum w postaci ziarna. W większości przypadków są one aktywne w telewizorach które porównujecie. I co gorsza są w różnym stopniu aktywności, czasem na automacie, czasem na którymś poziomie zablokowane. A to one powodują "ogon komety", smugę za poruszającym się obiektem. Gdyż ruch, czyli zmiana stanu piksela, jest przez nie pierwotnie detektowany jako potencjalne zakłócenie i dążą do jego usunięcia i wyrównania stanu. Stąd efekt smugi. Dlatego do jakichkolwiek porównań koniecznie należy te układy wyłączyć. A który aspekt mało kto bierze w ogóle pod uwagę. I później pojawiają się dziwne wnioski i obserwacje zachowań danej matrycy.

 

Przy wyłączeniu tych wszystkich filtrowań i na sygnale 50hz róźnice z interpolacją i bez są tak naprawdę minimalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam uważnie cały wątek i zastanawiam się po jakiego w LCD montuje się te wszystkie poprawiacze, ulepszacze, cudowacze, skoro i tak każdy je wyłącza aby mieć lepszy obraz, aby go nie pogarszać?

 

Niech mi to ktoś wytłumaczy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam uważnie cały wątek i zastanawiam się po jakiego w LCD montuje się te wszystkie poprawiacze, ulepszacze, cudowacze, skoro i tak każdy je wyłącza aby mieć lepszy obraz, aby go nie pogarszać?

 

Niech mi to ktoś wytłumaczy?

Usuwacze szumu itp. były nawet w nowszych CRT i można było sobie zobaczyć jaki ma to wpływ na obraz. ... w plazmie nie ma czegoś takiego? ... wątpię. Poszukaj dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są, ale przyznam szczerze, czy są włączone, czy nie, nie ma to aż tak dużego wpływu na obraz. Jak dla mnie żadnego, bo gdy siedzę z nosem przy matrycy to zmiany są trochę widoczne (ale nie wiem czy na lepiej czy gorzej), ale gdy odejdę na około 2-3 metry to już nic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Jak miałem Sony Z5500 to tam polepszacze ruchu i obrazu jakoś nie drażniły. Cały czas uważam że akurat ten aspekt w tym LCD-ku był wzorowy. To na PDP VT30 na początku zauważałem pewne niedomagania, rwanie obrazu podczas szybkiego, poziomego ruchu kamery, na kiepskim materiale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są, ale przyznam szczerze, czy są włączone, czy nie, nie ma to aż tak dużego wpływu na obraz. Jak dla mnie żadnego, bo gdy siedzę z nosem przy matrycy to zmiany są trochę widoczne (ale nie wiem czy na lepiej czy gorzej), ale gdy odejdę na około 2-3 metry to już nic.

Z tego co piszesz wynika, że implementują w plazmach filtry, które praktycznie nic nie zmieniają w obrazie.

 

... tylko po co?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz wynika, że implementują w plazmach filtry, które praktycznie nic nie zmieniają w obrazie.

 

... tylko po co?

Aby pełniły role gadgetów? Mają przyciągać i niewielkim kosztem podnosić cenę urządzenia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W krakowskim Sony center mają taki test (ludzie siedzą w takiej łodzi turystycznej która szybko płynie i są tam też napisy) na działanie motion flow, na którym widać że W6 rozmazuje nieco obraz względem W8 (a po wyłączeniu motionflow w W8 rozmazują tak samo a W8 może i nawet bardziej bo ma wolniejszą matrycę), na tym teście wyraźnie widać też linie poziome na W6 przypominające linie przeplotu, na innym W6 też był załączony test gdzie było cały czas widać te poziome linie, tak że nie wiem z czego oni tam puszczają ten test i czy przypadkiem coś tam nie jest pomodzone z ustawieniami dla tego testu, musiałbym mieć w to całkowity wgląd aby nie mieć żadnych wątpliwości ale to jest raczej wykluczone. Jak by ktoś chciał zobaczyć ten test to trzeba poprosić aby zapuścili go na wszystkich porównywanych TV równocześnie w tym samym momencie, bo normalnie ten test jest tam zapuszczony tak że na różnych TV idzie w różnym czasie trwania tego filmiku co uniemożliwia dokładne porównanie.

 

Jak porównywałem wcześniej W6 i W8 na sygnale telewizyjnym HD to tam nie było widać praktycznie różnić nawet na sporcie (może akurat momenty nie były wystarczająco szybkie ?), no i nie było tam na W6 widać żadnych poprzecznych linii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dodam że na tym teście W6 w trybie LED (nazwanym w wyższych modelach jako tryb impuls) nic nie rozmazywał na najbardziej szybkim teście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie.

Dlaczego w modelach LED w trakcie oglądania filmów czasami obraz klatkuje, jest nienaturalny, jakby w zwolnionym tempie? Na plazmach tego nie ma. Czy jest to kwestia ustawień czy wada modelu lub sygnału?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na plazmach tego nie ma.

Tak opisywany przez Ciebie efekt widziałem na plazmach Panasonica w MM. Tak że na plazmach też to może być. Na LCD tej firmy tego nie było (w MM). U mnie nawet na 8 letnim Sharpie CFL nie ma żadnego klatkowania. Musisz pokombinować.

Co do sygnału to klatkowanie raczej od tego nie zależy. Przycinanie może zależeć (od jakości sygnału) ale klatkowanie raczej nie (ale nie na pewno).

Sprawdź na sygnale z BD. Przy takim sygnale nigdy nie zauważyłem ani klatkowania ani przycięć (np. Avatar, Piraci z Karaibów i wiele innych).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Przycinanie może zależeć (od jakości sygnału) ale klatkowanie raczej nie (ale nie na pewno).

Sprawdź na sygnale z BD.

Nie sprawdzę ponieważ zaobserwowałem to w czasie wakacji przewijając się przez kilka hoteli ( w sumie chyba z 10). Gdy był to LCD właśnie, w czasie oglądania niektórych filmów, nie np. wiadomości, film nienaturalnie odtwarzał, jakby w zwolnionym tempie i niby był płynny, ale jakby lekko klatkował. Nie wiem jak to opisać. Po prostu po kilku minutach nie dało się tego oglądać, i sam film, który wcześniej już oglądałem wyglądał jakoś dziwnie. Sprawiał wrażenie nie filmu kinowego a serialu telewizyjnego., jakby kręconego inną kamerą. Obraz był ostry, jakby ostrzejszy i wyraźniejszy niż normalnie, ale to spowolnienie..... Na 3 innych plazmach tego nie było.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy był to LCD właśnie, w czasie oglądania niektórych filmów, nie np. wiadomości, film nienaturalnie odtwarzał, jakby w zwolnionym tempie i niby był płynny,

Miałem takie efekty przy niskim bitrate na starym Polsacie (tym bez HD - dekoder Samsunga). Myślałem że to wina tego starego Sharpa, którego wtedy używałem, ale okazało się że nie. Po przejściu na N-kę wszystkie negatywne efekty praktycznie zniknęły (nawet na tym Sharpie). Czasem coś się zdarzy bo to tylko transmisja z kosmosu (talerz) więc jakieś wady mogą wystąpić, ale generalnie jest dobrze do bardzo dobrze. Z DVD i BD jest doskonale. Oczywiście dla dobrego nagrania bo też potrafią być spaprane.

'Sittek' korespondencyjne porównanie obrazu z wczasów z obrazem w domu jest mało sensowne tak jak porównywanie obrazu ze sklepu z tym domowym. Przecież dobrze o tym wiesz (chyba ?). Ostatnio byłem na szkoleniu i wieczorem w pokoju hotelowym włączyłem sobie TV (LCD). Gdybym miał w domu mieć taki obraz to też bym się załamał, ale oglądałem i jakoś to przeżyłem bo nie oglądałem obrazu :-) na ekranie tylko treść programu, który był prezentowany (ciekawy program). W hotelach niestety swoje wymagania jakościowe (do TV) trzeba odłożyć do powrotu do domu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'Sittek' korespondencyjne porównanie obrazu z wczasów z obrazem w domu jest mało sensowne tak jak porównywanie obrazu ze sklepu z tym domowym. Przecież dobrze o tym wiesz (chyba ?)

Nie chodziło mi o bezwzględną ocenę obrazu ale bardziej o to dziwne zjawisko, które opisałem. Zastanowiło mnie tylko to, że miało miejsce na wielu telewizorach, i to w różnych miejscach i krajach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło mi o bezwzględną ocenę obrazu ale bardziej o to dziwne zjawisko, które opisałem.

Nie wiem czy mówimy o tym samym zjawisku. To o czym ja pisałem wyżej objawiało się tym że jak np. aktor ruszał głową to tak jakby wypełnienie twarzy zaczynało żyć własnym życiem. Ruch wypełnień nie nadążał za ruchem całego obiektu (też takie wrażenie jakby ten ruch był w zwolnionym tempie). Ponieważ u moich sąsiadów, którzy wtedy mieli jeszcze TV CRT (bańkowy) to też występowało (też Polsat na dekoderze Samsunga) to stwierdziłem, że to wina nadawcy lub sprzętu przez niego dostarczonego. Później okazało się że miałem rację.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy był to LCD właśnie, w czasie oglądania niektórych filmów, nie np. wiadomości, film nienaturalnie odtwarzał, jakby w zwolnionym tempie i niby był płynny, ale jakby lekko klatkował. Nie wiem jak to opisać. Po prostu po kilku minutach nie dało się tego oglądać, i sam film, który wcześniej już oglądałem wyglądał jakoś dziwnie. Sprawiał wrażenie nie filmu kinowego a serialu telewizyjnego., jakby kręconego inną kamerą. Obraz był ostry, jakby ostrzejszy i wyraźniejszy niż normalnie, ale to spowolnienie.

Na początku myślałem, że jakieś błędy interpolatora może widziałeś ... ale w hotelach siedzą zwykle tańsze LCD bez interpolacji. ... tak że teraz to już całkowicie nie wiem co to mogło być.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niech lepiej od razu poda dokładny adres hotelu i numer pokoju w którym był ten defekt na obrazie. Wtedy na pewno znajdzie się też ktoś, kto tam był albo jak będzie to zwróci na to uwagę i zapyta obsługę o tę kwestię. No chyba że znowu mamy tzw próbę formowania/wpuszczania w obieg tzw obiegowej opinii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zdziwiłem, bo obraz był naprawdę dobry, taki kinowy, "plazmowy", jakby ciemniejszy, tylko to nienaturalne oddanie szybkości mnie zastanawiało. I co następny hotel, a tu ryp- to samo. Szok. I nie tylko ja to zaobserwowałem, jakby co :-)

 

I faktycznie były to jakieś tanie LCD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...obraz był naprawdę dobry, taki kinowy, "plazmowy", jakby ciemniejszy,...I faktycznie były to jakieś tanie LCD...

 

sittek, biorąc pod uwagę twoje wcześniejsze posty o obrazie nawet na dobrych udanych modelach LCD, to dałeś teraz po garach he he ;).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wakacjach wszystko wydaje się być lepsze :-)

Ale nie na hotelowym LCD-ku. :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję w jednym stał 50 calowy ST60 i był najlepszy.

No oczywiście wiadomo :-). Jakże by mogło być inaczej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zdziwiłem, bo obraz był naprawdę dobry, taki kinowy, "plazmowy", jakby ciemniejszy, tylko to nienaturalne oddanie szybkości mnie zastanawiało. I co następny hotel, a tu ryp- to samo. Szok. I nie tylko ja to zaobserwowałem, jakby co :-)

 

I faktycznie były to jakieś tanie LCD.

Może to jednak był ten ST60, bo można się pośmiać, ale właśnie chodzą w cenie tanich LCD :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy w jaki hotelu się bywa. Przyznaję w jednym stał 50 calowy ST60 i był najlepszy.

 

Dorozumiewam się, że był to hotel 5-gwiazdkowy w cenie >800 EUR za noc. Bowiem zazwyczaj w hotelach są 26" LCD, a u nas nawet jakieś rzęchy CRT.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.