Skocz do zawartości
IGNORED

Tajemnice korporacji- sprzęt RTV,AGD


sittek

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego wszystkie nowe "Wolkswageny" i super świetne "Ałdi" sypia się na potęgę :) 200 tyś na cyferblacie i można myśleć o złomowanku bo koszta zaczynają się niesamowite:) Nie mówię że to reguła, ale w wielu przypadkach tak jest :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do kraju produkcji, nie mogłem się nadziwić ostatnio i aż kilka razy musiałem sprawdzać napis gdy na szczoteczce elektrycznej do zębów oral-b za niecałe 100zł widniał napis 'made in germany'. Aż pomyślałem jak im się to opłaca? Także nie tylko hi-endowe sprzęty i pralki za 4000zł Chin nie widziały.

 

Nie wiem czemu tak wszyscy na lg narzekają ja mój lcd 7 rok używam i nigdy się nie zepsuł a mimo wszystko wymieniam go na inny model, kwestia chyba nie tego jak stare jest urządzenie tylko jak intensywnie jest użytkowane i ile godzin pracuje wg mojej skromnej opinii. Autem opelkiem vectrą z 2007 też ponad 6 lat od nowości jeżdzę i nigdy się nie zepsuło nic co nie byłoby elementem eksploatacyjnym. A może mam szczęście?

A, że nowe się psują to chyba nie od tego, że tak ma być tylko od tego, że na siłę próbuje się wciskać do aut super hiper ekstra nowe rzeczy, nie do końca sprawdzone (bo to w końcu nowości) których wady wychodzą po pewnym czasie.

 

Ja widzę też zależność pomiędzy jakością tych produktów a pseudo ekologią, którą to szlag trafia gdy rzecz trzeba na śmietnik wyrzucić a którą posiłkują się osoby zwane ekologami podczas produkcji tychże śmieci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do kraju produkcji, nie mogłem się nadziwić ostatnio i aż kilka razy musiałem sprawdzać napis gdy na szczoteczce elektrycznej do zębów oral-b za niecałe 100zł widniał napis 'made in germany'. Aż pomyślałem jak im się to opłaca?

 

A w biedronce są tanie maszynki do golenia made in USA i były też tanie szczoteczki do zębów wyprodukowane w Szwajcarii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak niestety chyba jest jak piszesz.

Tylko tyczy się to bardziej świata zaawansowanej elektroniki, komputerów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To się odbije czkawką, dla zwolenników celowego postarzania produktów (co wyczerpuje intensywniej zasoby naturalne i bardzo przyspiesza degradację środowiska). ... zawsze byłem zdania, że celowe postarzanie to zła droga (może za wyjątkiem korporacyjnych pasożytów - bo tyle co za swojego życia wyssają dla siebie, to ich ... przynajmniej do czasu aż nie zdechną) ... nie jestem przekonany czy to zdanie kiedykolwiek zmienię ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gada całkiem ciekawie, slychać, że niejedno auto miał w warsztacie.

 

Spisek producentów samochodów

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest na to wszystko jedno rozwiązanie i ja tak robię np.:

 

TV Panasonic plazma najtańsza jaka była jeszcze bez full HD śmiga 5 lat się popsuje kupię coś za 1200 zł w promo albo necie

Laptop HP zakupiony miesiąc temu za 949 w MM gwarancja 2 lata jak się popsuje po gwarancji to kupię nowy też za tyle albo i taniej

Pralka Beko za 580 zł chodzi już 4 rok się popsuje to kupię nową za 580 zł

itd.

 

Bezsensu jest płacić za laptop np. 3000-4000 zł który za dwa lata i tak będzie śmietnikiem choćby parametrami lepiej kupić co dwa lata nowy za 1000 zł to samo ma się do innych urządzeń.

 

Po co za pralkę Miele płacić 6000 zł jak za 600 zł mam Beko, niech Miele pochodzi mi 20 lat i do tego jeszcze od wilgoci zrobi się grzyb. Wystarczy że Beko pochodzi 4 lata to za tą samą kwotę mam 40 lat prania a i tak pochodzi więcej.

 

 

Jak masz ochotę kupić pomidora w zimie czekasz zapewne do lata jak będzie 3-razy tańszy :-)

 

Za plazmę przepłaciłeś na śmietnikach u sąsiadów za odry leżą za darmo.

 

Notebook-a HP kupiłeś za bony ? skrupulatnie zbierane od 3 lat ? półroczny HP jest warty 1/2 lub 1/3 początkowej ceny - przepłaciłeś.

 

Po co w ogóle kupowałeś pralkę - trzeba było pozostać przy Frani !

 

fra.jpg

 

Albo w ogóle zrezygnować z pralki, ludzie w średniowieczu nie mieli TV i komputerów i jakoś żyli.

 

346px-Noe_washing_tools.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Myślę że to też się tyczy tzw tajemnic korporacji.

 

W koreańskiej korporacji Samsunga (i nie tylko) ponoć nie jest najlepiej z kulturą szefów, z poniższych nagrań audycji o Korei można się dowiedzieć że potrafią oni celowo siadać ze ściągniętymi butami ze strasznie śmierdzącymi i mokrymi od potu skarpetami w stronę pracownika a ty nie możesz dać nic znać po sobie, przechodząc obok pracowników puszczają śmierdzące bąki, pstrykają woskowiną z uszu albo z bliskiej odległości obcinają paznokcie tak że się muszisz uchylać aby tym nie dostać trafionym. Picie na umór i chodzenie do ośrodków uciech seksualnych po pracy jest obowiązkowe, a odmowa jest absolutnie wykluczona. Dobrą zabawą jest przymuszanie pracowników niższych rangą do picia znacznie większych ilości alkoholu od pozostałych i nabijanie się z nich jacy są wtedy śmieszni.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu dużo opowiadać. Przykład z naszego forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Moim zdaniem głośnik celowo zmieniony żeby klient był zadany na producenta.

 

I do tego jeszcze opowiadanie niestworzonych historii i ogłupianie klienta. Ktoś kto nie ma rozeznania w temacie będzie te bzdety które opowiadają w Dali łykał bez popijania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że to też się tyczy tzw tajemnic korporacji.

To ja już w końcu wiem dlaczego mam taką awersję do telewizorów Samsunga.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś byłem sceptyczny w kwestii celowego starzenia się sprzętu.

Posiadam czajnik Philips HD 4686. To jest sprzęt elektroniczny. Ma ustawianą temperaturę, podtrzymanie grzania itp. Czajnik po 2 latach z hakiem przestał działać. Po rozebraniu i kilku sprawdzeniach pogrzebaliśmy w internecie. Okazało się że padł kondensator MKP. Naprawa 75groszy. Na specyfikacji kondensatora jest napisane starzenie o ile pamiętam 3% na 1000godzin. Kondek pracuje non stop jak czajnik jest na podstawce. Nie ma opcji żeby czajnik pochodził 3 lata. Serwis wycenił naprawę na 70zł.

 

Natomiast co do napisów made in germany itp... Na moim TV Sharp jest napisane made in japan a przecież Sharpy produkują w Łysomicach pod Toruniem. Podobnie jak i to Miele, wątpię żeby elektronika była produkowana w Niemczech :)

 

Co do Samsunga - akurat ja jakoś lubię tą firmę. Rodzice mają TV chyba 5 lat, gra prawie non stop a popsuł się raz na gwarancji. Ja korzystam z telefonu Samsunga a żona ma Sony. Pomijam że Samsung bije na głowę to Sony (oba topowe modele) to przecież Sony ma flaki Samsunga :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Samsunga - akurat ja jakoś lubię tą firmę. Rodzice mają TV chyba 5 lat, gra prawie non stop a popsuł się raz na gwarancji.

Ale miał się popsuć zaraz po gwarancji tylko trochę z gównianymi kondensatorami przesadzili. Może właśnie dlatego że rodzice oglądali non stop. Można powiedzieć że dobra metoda na celowe postarzanie. W okresie gwarancyjnym próbować zajeździć sprzęt. Ja mam aparat Canon. Wiele zdjęć nim nie robiłem. W sumie wyjdzie może około 1000. Na szczęście kupowałem w Conradzie gdzie mam kartę stałego klienta a stali klienci dostają przedłużoną o rok gwarancję. Po 2,5 roku wysiadł wyświetlacz. Na szczęście dla mnie miałem jeszcze gwarancję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i racja. Kolega wymieniał kondki w samsungu. Ja napstrykałem 18tys fotek nikonem i śmigał jak nowy. Teraz od ponad roku canonem strzelam i szczerze mówiąc pewnie ze 3-4 tys ma narobione i nic.

 

Najbardziej mi się chce śmiać z teorii że biedni ludzie właśnie powinni kupować drogi sprzęt. Już widzę jak taka rodzina co ledwo wiąże koniec z końcem idzie kupić robot Kitchen Aid za 3tys zł bo im posłuży do końca życia. Raczej trafią promocję w Biedronce za 89zł.

 

Co do wydawania na sprzęt a nie na wakacje - każdy w życiu ma inne priorytety. Jeden będzie jeździł 20letnim cieniasem a będzie raz do roku jechał do Tajlandii a drugi nowym Passatem a będzie jeździł na mazury. I to jest świadomy wybór.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cycus12

(Konto usunięte)

ja bym nie był takim pesymistą i nie wciskajcie kitu że kiedyś robili lepiej :)

 

przypomnę tylko o ROHS i innych regulacjach prawnych które po wprowadzeniu znacznie zwiększyły awaryjność sprzętu. Jeśli chodzi o świat motoryzacji to tam jest jeszcze gorzej.

 

Dlatego wszystkie nowe "Wolkswageny" i super świetne "Ałdi" sypia się na potęgę :) 200 tyś na cyferblacie i można myśleć o złomowanku bo koszta zaczynają się niesamowite:) Nie

ciekawe tylko dlaczego większyc w kraju ma po 300-500 tyś i dalej jeździ...

 

@sittek - litości z tym pseudo mechanikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Posiadam czajnik Philips HD 4686. To jest sprzęt elektroniczny. Ma ustawianą temperaturę, podtrzymanie grzania itp. Czajnik po 2 latach z hakiem przestał działać. Po rozebraniu i kilku sprawdzeniach pogrzebaliśmy w internecie. Okazało się że padł kondensator MKP. Naprawa 75groszy. Na specyfikacji kondensatora jest napisane starzenie o ile pamiętam 3% na 1000godzin. Kondek pracuje non stop jak czajnik jest na podstawce. Nie ma opcji żeby czajnik pochodził 3 lata

Mam ten sam czajnik u siebie. Pracuje już ponad trzy lata bezproblemowo.

Ale dzięki za info. Jak odmówi posłuszeństwa to będę wiedział gdzie grzebać.

Taki sam kupiła sobie siostra i jej padł dosyć szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi autami to trzea wziac pod uwage polskie paliwo i to auto sprowadzane ma juz 500tys km a nie deklarowanw 180 - niezależnie od rocznika. Natomiast ffaktem jest ze sa modele silnikow ktore padaja. Na pewni ma takie silniki vag - i diesle i benzynowe. Ma tez padajace glowice bmw a bloki toyota. Pewnie i lch jest cala masa a podale te o których wiem... natomiast wynalazca kola dwumasowego powinien dostac noba ufundowanego przez producentow aut i czesci zamiennych!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe tylko dlaczego większyc w kraju ma po 300-500 tyś i dalej jeździ...

Po przekręceniu licznika większość ma od 100.000 do 200.000 km. :-)

Stosowne byłoby napisać : jakoś jeździ, a to jest już nie to samo. Telepie, klepie, leje się i czadzi, ale daje radę. W Niemczech taki sprzęt znalazłby się dawno na szrocie, u nas jest to nadal luksus, bo jedzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cycus12

(Konto usunięte)

Z tymi autami to trzea wziac pod uwage polskie paliwo i to auto sprowadzane ma juz 500tys km a nie deklarowanw 180 - niezależnie od rocznika. Natomiast ffaktem jest ze sa modele silnikow ktore padaja. Na pewni ma takie silniki vag - i diesle i benzynowe. Ma tez padajace glowice bmw a bloki toyota. Pewnie i lch jest cala masa a podale te o których wiem

klapy, turbosprężarki, łańcuchy i inne bez różnicy czy to toyota, VAG czy BMW. nie ma ani aut ani marek bezawaryjnych, jeden silnik (konkretny) lepszy drugi gorszy, psuje się wszystko. Polskie paliwo i polskie oleje to kpina a auta i tak dają radę. Z tego co pamiętam żywotność wielu elementów jest kalkulowana na ~500 tyś km a kto dokładnie czyta dokumentacje o tym wie bo np VAG się z tym nie kryje. Co nie zmienia faktu że ASO nawet podstaw eksploracyjnych nie zna co też obniża żywotność auta.

 

natomiast wynalazca kola dwumasowego powinien dostac noba ufundowanego przez producentow aut i czesci zamiennych!

2mas zabija driver :) i PSJ (czyli piz******go Stylu Jazdy), kiedyś ludzie palili sprzęgła i było jasne.. nie umiesz jeździć, dzisiaj zabiją 2mas... winny jest producent.

 

Stosowne byłoby napisać : jakoś jeździ, a to jest już nie to samo. Telepie, klepie, leje się i czadzi, ale daje radę.

jeździ stosownie do ceny. nie brakuje aut z przebiegami które pracują bardzo dobrze, z resztą kto powiedział ze fabryczne nastawy są dobre.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze można by zamontować plastikowe śruby do kół i powiedzieć że kierowca je zrywa źle ruszając. Był okres gdzie dumasy padały i było to celowe, np. łozyska padały a był montowane niewymienialnie (Ford), albo były plastikowe mocowania w środku koła (Peugeot).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cycus12

(Konto usunięte)

Dołączona grafika

ale to też się psuje, nie wytrzyma tylu cykli co pralka :P

 

Równie dobrze można by zamontować plastikowe śruby do kół i powiedzieć że kierowca je zrywa źle ruszając. Był okres gdzie dumasy padały i było to celowe, np. łozyska padały a był montowane niewymienialnie (Ford), albo były plastikowe mocowania w środku koła (Peugeot).

ale to łożysko a nie 2mas :P dla mnie zamach to zamach, wysprzęglik to wysprzęglik. Fordów i PSA nie trawię chociaż pojedyncze silniki mają fajne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że to też się tyczy tzw tajemnic korporacji.

 

W koreańskiej korporacji Samsunga (i nie tylko) ponoć nie jest najlepiej z kulturą szefów, z poniższych nagrań audycji o Korei można się dowiedzieć że potrafią oni celowo siadać ze ściągniętymi butami ze strasznie śmierdzącymi i mokrymi od potu skarpetami w stronę pracownika a ty nie możesz dać nic znać po sobie, przechodząc obok pracowników puszczają śmierdzące bąki, pstrykają woskowiną z uszu albo z bliskiej odległości obcinają paznokcie tak że się muszisz uchylać aby tym nie dostać trafionym. Picie na umór i chodzenie do ośrodków uciech seksualnych po pracy jest obowiązkowe, a odmowa jest absolutnie wykluczona. Dobrą zabawą jest przymuszanie pracowników niższych rangą do picia znacznie większych ilości alkoholu od pozostałych i nabijanie się z nich jacy są wtedy śmieszni.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To psychole zarzadzaja korporacjami w sumoe tk by wszystko tlumaczylo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie ludzkość się uwstecznia, jeśli chodzi o jakość tego co się dziś produkuje. W swoim życiu wymieniłem już kilka lodówek, 1 Samsunga wymagała nabicia agregatu, padła po 4latach. Nowa firmowa, bodajże Bauknehta popracowała 4lata i agregat padł tak, że nikt tego nie był w stanie naprawić - ponad 4 kzł wylądowało na śmietniku. Najlepsze jest to, że w piwnicy działa sobie lodóweczka Polar, która serwisu nie widziała chyba 30 lat :) Mam jeszcze klasyczny telewizor Panasonic-a, który gdyby nie zmiana standardu, to działałby idealnie przez kolejne 20lat. Nieudane zakupy z ostatnich 5 lat:

- 2 laptopy, padły max. po 2 latach, w tym jeden solidnej firmy Sony.

- Kierownica logitech G25, 2x w serwisie i tak zakończyła żywot finalnie w kartonie jako spalona zaraz jak się gwarancja skończyła ;)

- Lustrzanka Sony alpha, padła po 2 tygodniach, akurat za granicą, kiedy była potrzebna ;)

- I wiele, wiele innych o których wolę nie pamiętać...

 

Powiem tak - masakra! Robi się jeszcze coś porządnego na lata?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.