Skocz do zawartości
IGNORED

GLD Orfeusz


kal800

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Jestem po drugim odsłuchu rzeczonych zestawów w wersji pełnej i póki co ciężko mi znaleźć jakikolwiek słaby punkt. Ktoś z Was miał z tym do czynienia? Bardzo jestem ciekaw opinii.

 

Kal

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem innego modelu tego producenta EUTERPE MAX będąc osobiście w Gdyni:(NIE WARTO .Przetworniki użyte do tych głośników to poziom tonsila:(

 

Facet na starcie zjechał mi pół ceny i namawiał promocjami na kable itd....

 

ale Orfeusza nie słuchałem ,pewnie to samo..............

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ostatnio słucham na tym co mam i jestem z tego zadowolony:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mirunias:

 

kiedy tego słuchałeś? w orfeuszach jest tytanowy przetwornik visatona, mid tony - audaxy z wlokna weglowego, basowe tez audaxy.

 

hmmm. słuchałem ładne 2 godziny i szczerze mowiac bylem "poskładany" - nie dało się ich wyprowadzić z równowagi.... Sam nie wiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co cię tak urzekło?

 

Ja byłem ze dwa lata temu ..NIC tam nie było tylko żyletki w uszach

 

ostro z dużym basem jak tonsile wzmacniacz to jakaś lampa i źródło własnej produkcji z zasilaniem aku.

 

widzę że sprzedajesz Ikony nie lepiej w wyższe modele tej firmy pójść....!!!

 

mogę coś polecić ,jak jesteś zainteresowany pisz na priva.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ostatnio słucham na tym co mam i jestem z tego zadowolony:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że sprzedajesz Ikony nie lepiej w wyższe modele tej firmy pójść....!!!

Mnie sie dzwiek Heliconow 400 MK2 podoba. Bardzo kulturalne, selektywne i przy okazji muzykalne brzmienie. Jak zwykle swietna gora pasma. Produkt, ktory mnie wciagnal, do tego slicznie wykonany. Tych polskich nie slyszalem, ale wyglad maja taki, ze az sie prosi, aby obok zapalic znicza.....

Poza tym: Cena katalogowa tej wersji to 42,5 tys. PLN!!! A tu w wiosennej promocji, ktora trwa prawie do jesieni: 12 900 zl.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ciekawe, czy to rodzaj filantropii, czy tylko wskazowka, ile faktycznie sa warte.....

 

Inspirowane pewnie tym:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma prowadzi taką idiotyczną politykę cenową od początku. Na allegro od zawsze wisi para Orfeuszy "za pół ceny". Czemu nie podać ceny 100,000 zł i oferować za 15%?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma prowadzi taką idiotyczną politykę cenową od początku. Na allegro od zawsze wisi para Orfeuszy "za pół ceny". Czemu nie podać ceny 100,000 zł i oferować za 15%?

Wiesz, pewnie chodzi o wpojenie przekonania, ze jestes strasznym fuksiarzem, no i los sie do Ciebie usmiechnal. Paczki (nie)warte 40 000, Tobie sie trafily za niespelna 13 kola. A jak przyjdzie jakas frajerzyna, co to w sieci nie dlubie, to wciagnie je za 3-4 dychy i tez dobrze. Ktos kto dysponuje 40 kawalkami na kolumny, czesto nawet nie slucha tych za 15, bo pragnie wydac 40. Tak wiec jedna kolumna, wiele targetow. Jednak paczki wygladaja solidnie, a i rodzina po smierci nie musi juz kupowac trumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolei:

 

@Azorsky - nie tyle chodzi o polskie produkty, co lokalne, manufakturowe. Sprawdziło mi się to doskonale z elektroniką - z jednej strony wiem od kogo go nabywam, wiem przy odrobinie zainteresowania jak wygląda proces produkcji, dostaję go za dobrą cenę - nie ma narzutów związanych z dużą organizacją, nie ma opłat logistycznych, marży sklepu, itp A z drugiej strony mam najlepszy serwis jaki sobie można wyobrazić.

 

@Mario - też się nad tym zastanawiałem i wydaję mi się że masz rację, zwłaszcza, że większość nabywców tych kolumn kupuje je do dużych pomieszczeń, poza tym z tego co wiem to i tak większość szpeju idzie do Holandii i to raczej właśnie za 10 tyś EUR, a nie 13 tyś PLN. Sprawa imo normalna - mimo że z zupełnie innej branży to zdarzało mi się sprzedawać ten sam produkt po zupełnie innych cenach w zależności od zasobności klienta.

 

@mirunias - i tu mam największą zagwozdkę i albo producent przeszedł niezłą ewolucję podczas tych dwóch lat, albo jestem kompletnie głuchy, albo moje Ikony było od początku uszkodzone. Oczywiście zabrałem całą swoją elektronikę, łącznie z drutologią, pomieszczenie było szczerze mówiąc takie se, nawet powiedziałbym, że za małe do tych paczek i efekt naprawdę był taki, że siedziałem z bananem na twarzy przez dwie godziny. Takie spostrzeżenia:

 

- Bas - był tam gdzie powinien być i kontrolowany od początku do końca. Osobiście jestem uczulony na jego nadmiar oraz dudnienie, a w Ikonach 7 mk1 raczej basu nie ma w nadmiarze, więc powinno to do mnie trafić od razu, a żona wręcz stwierdziła, że basu ciut za mało.

- Góra - dokładna, szczegółowa, ale nie męcząca - swojego czasu słuchałem topowych visatonów w NCS i tam poszła krew z uszu, tutaj zero dyskomfortu.

- Ogólnie - cała masa niuansów, których jeszcze w życiu na tych płytach nie słyszałem, a znam je dobrze, piękne wybrzmienia utworów, naturalne brzmienie instrumentów - zwłaszcza dętych.

 

a słuchałem - Chuck Mangione - Children of Sanchez, Jan Garbarek - Twelve Moons, Możdżer - between us and the light, Herbie Hancock - Head Hunters, Marcu Miller - more, Massive Attack - Mezzanine, Thievery Corporation - Culture of Fear, Black Sabbath - 13, Daft Punk - Random Access Memories - tak więc raczej repertuar urozmaicony...

 

Tak więc jestem w kropce, zwłaszcza że moje nagle przestały mi grać... :(

 

Kal

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duży głośnik taki sam efekt ....

 

Jak kreowała się rozbudowa sceny?

 

Lokalizacja źródeł pozornych?

 

Czy wokal był ze środka ?

 

Podejrzewam że Mentory pozamiatały by JE w tych aspektach..a Helicony tym bardziej...

 

Może Tobie się to podoba RZECZ GUSTU ....a jak wiemy o gustach się nie dyskutuje

 

Widzę że Jesteś z trójmiasta,jak będziesz miał ochotę zapraszam do Gdańska mam 100 km

 

Możemy coś posłuchać

 

Pod koniec tygodnia zawitają do mnie Dali Grandy (flagowce tej firmy) dźwiękowo poziom Heliconów 800 ,a może lepiej:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ostatnio słucham na tym co mam i jestem z tego zadowolony:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duży głośnik taki sam efekt ....

 

Jak kreowała się rozbudowa sceny?

 

Lokalizacja źródeł pozornych?

 

Czy wokal był ze środka ?

 

Podejrzewam że Mentory pozamiatały by JE w tych aspektach..a Helicony tym bardziej...

 

Duży głośnik - jak na wielkiego podłogowca, naprawdę zaoferowały bardzo spójne brzmienie. Uwierz mi, ale tam się nic nie żarło ze sobą, wszystko było na miejscu. Źródła pozorne i wokal - bez zarzutu - Marcus Miller na żywo naprawdę brzmiał jak na żywo, wokal na Thievery Corporation - czułem się jakbym miał wokalistę przed sobą. Naprawdę ciężko było mi się przyczepić. Jedyny zarzut, to chwilami sciśnięta scena, ale to raczej chodziło o wnętrze w którym słuchałem, po prostu kolumny nie miały powietrza.

 

Mentory, albo Helicony - chętnie bym posłuchał, ale po pierwsze po tych siedmiu latach, brzmienie Dali, mimo iż bardzo szlachetne po prostu mi się osłuchało, po drugie mówimy o innej półce cenowej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Opublikowano · Ukryte przez palton, 3 Września 2013 - wpis obraźliwy
Ukryte przez palton, 3 Września 2013 - wpis obraźliwy

Nowy naganiacz na nisprzedawalny hi-end emerytalny...kupa huku i sarkofag w jednym. Koledze radzę posłuchać wyroby RLS i opisać wrażenia. Odsprzedawalnosc GLD jest na poziomie grajdupo pudel lub pre dominatora czyli żadna,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Opublikowano · Ukryte przez palton, 3 Września 2013 - wpis obraźliwy
Ukryte przez palton, 3 Września 2013 - wpis obraźliwy

Nowy naganiacz na nisprzedawalny hi-end emerytalny...

 

Mam nadzieję, że ta wypowiedź nie dotyczyła mojej osoby, tak czy inaczej proszę o sprecyzowanie, czego lub kogo ta wypowiedź dotyczyła...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza

Muszę przyznać po lekturze forum, że GLD to raczej kontrowersyjny producent i budzi raczej skrajne emocje :)

 

Ja na nich trafiłem przez kumpla, kompletnie nie związanego z "branżą", ani nawet z trójmiastem, który kupił Orfeusze po wielu odsłuchach konkurencyjnych konstrukcji, z bardzo różnej półki cenowej.

 

Trochę mnie martwi ta rzekoma niesprzedawalność, z drugiej strony jak po paru latach sprzedam je nawet za pół ceny, to nic się takiego nie stanie. Ech, chyba zaryzykuję :)

 

Kal

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do firmy Dali to nie ma się co zrażać.

 

Seria concept, lektor i ikon, to zwyczajne kolumny budżetowe i grają na niskim poziomie.

 

Dali zaczyna się w zasadzie od serii helicon i im wyższe modele kolumn tym są lepsze.- przede wszystkim jest zupełnie inna kultura grania.

 

Od lat mam swoje Grandy w domu i szczerze mówiąc nie chcę mieć innych kolumn.-To są kolumny z czasów kiedy były w 100 procentach duńskie, a głośniki w nich są od wify i scan speaka.

 

- kawał audiofilskiej roboty z czasów kidy dali nie było taką masówą jak teraz.

 

Pokaż mi w heliconach czy masz tam takie głośniki ;-)

 

Basu mało?- chyba w tych ikonach, bo ja w Grandach mam momentami go aż nad to.

 

-ważne jest z jakim wzmacniaczem ma to grać, połączysz grandy z Passem X-250, albo X-350 i basu masz tyle,że chałupę do góry podnosi.

 

Ja chcąc mieć bardziej klimatyczne granie i mniej basu łaczę swoje Grandy z lampą McIntosha i też jest dobrze, tylko że inaczej.

 

Są tutaj inni użytkownicy forum ,którzy swoje Grandy napedzli monoblokami phasta na 1 lampce 6s33s i też im to ładnie i klimatycznie grało,tyle że nie mega głośno.

 

Do grandów im lepsza elektonika towarzysząca,tym lepszy efekt końcowy. Są to naprawdę kolumny godne polecenia.

 

Ja też miałem nie mieć Dali, a mam,tylko tyle że odpowiedni model i co z tego że nie jest nowy?(z aktualnej oferty)

 

 

-Mirunias38

 

wszelkie informacje na temat Dali Grand i Helicon znajdziesz w klubie Dali tutaj na forum.

 

Grandy są naprawdę godne polecenia, tylko tyle,że są trudno dostępne. trzeba je "wychodzić".

 

Jeszcze pamiętam Dali EVIDENCE 870 -to są kolumny, które rozjeżdżaja całą obecną serię budżetową. W czasach Grandów były one tak we środku oferty dali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

L.G. life is BRUTAL...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po paru latach nawet za pół ceny?...kolega jest marzycielem. Pół ceny po paru latach osiągają nieliczne wybitne konstrukcje poszukiwane na rynku.

Zdecydowana większość po 5 latach osiąga co najwyżej 30% wartości nowych kolumn. Jest też wiele modeli których w ogóle nie sposób sprzedać!!

Mówię teraz ogólnie.Nie chcę oceniać konkretnie tych czy innych kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli sie podobaja i zdecydowanie chcesz odejsc od sygnatury Dali,nie ma sie co wiecej zastanawiac.czy sluchales wiecej zestawow w tej cenie?

Mieszkam w 3miescie i pewnie pofatyguje sie,aby ich posluchac.do tej pory znalem tylko negatywne zdanie na temat GLD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena kształtuje świadomość. Po co ten wątek? Jeśli ktoś jest zachwycony to kupuje a nie zakłada wątki z pytaniami...co dalej? Chyba, że ma on służyć promocji marki, która żadnej marki nie ma na rynku. Jeśli to byłaby taka okazja to dawno by je kupiono. Świat jest prosto zbudowany. Coś co jest super i okazyjnie tanie znika w godzinę. Szczególnie w dobie internetu.

 

sly ma rację. W czasach jakie teraz mamy i w Polsce rynek na urządzenia kosztujące powyżej 10 tyś jest malutki. Sprzedają się tylko znane i uznane marki a często i na ich sprzedaż trzeba długo czekać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli sie podobaja i zdecydowanie chcesz odejsc od sygnatury Dali,nie ma sie co wiecej zastanawiac.czy sluchales wiecej zestawow w tej cenie?

Mieszkam w 3miescie i pewnie pofatyguje sie,aby ich posluchac.do tej pory znalem tylko negatywne zdanie na temat GLD

 

Hej,

 

Coś tam słuchałem, natomiast plan miałem zupełnie inny. Uporządkowałem swój zestaw i nowe zestawy miały być przysłowiową kropką nad i. Szczerze mówiąc celowałem w inny pułap cenowy (ok 24k za parę) i trochę w inny czas - październik/listopad, ale właśnie wtedy "napatoczył" się GLD. Przez ostatnie lata zrobiłem sobie totalny odpust jeżeli chodzi o klimaty audio (poza słuchaniem muzyki rzecz jasna :)) ) i poszedłem do nich z totalnie czystym umysłem, nie znając jakiejkolwiek opinii na ich temat. Tak więc sobie myślę, że może jednak sugestia i autosugestia to czynnik w audio najistotniejszy i może gdybym najpierw poczytał forum, moje wrażenia z odsłuchów byłyby inne ;)

 

Kal

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Mirunias38

 

wszelkie informacje na temat Dali Grand i Helicon znajdziesz w klubie Dali tutaj na forum.

 

Grandy są naprawdę godne polecenia, tylko tyle,że są trudno dostępne. trzeba je "wychodzić".

 

Jeszcze pamiętam Dali EVIDENCE 870 -to są kolumny, które rozjeżdżaja całą obecną serię budżetową. W czasach Grandów były one tak we środku oferty dali.

 

 

Grają teraz u mnie Skyline 1000 jestem z nich BARDZO ZADOWOLONY :) jutro najdalej w piątek będą Grandy porównam i coś pójdzie na sprzedaż

 

Kolumienki jadą z Dani od pierwszego właściciela:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ostatnio słucham na tym co mam i jestem z tego zadowolony:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa. Koledze podobały się Orfeusze. Słuchał ich i wyrobił sobie opinie. Inni mówią mu, że to padaka. A niby się tu mówi żeby posłuchać samemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko Kolega słuchał produktów GLD ,prosił o opinię .............byłem widziałem,rozmawiałem z producentem nie będę opisywał ,ale mam wyrobione zdanie.

 

Czasy świetności tego Pana już dawno minęły

 

Jak mu pasuje to KUPOWAĆ i się cieszyć muzyką

 

Pozdro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ostatnio słucham na tym co mam i jestem z tego zadowolony:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Przede wszystkim liczy się własna opinia. Oczywiście: jeśli ktoś jest całkiem nieosłuchany i nie wie czego szuka, można mu wmówić, że żyletkowate "tręble" to szczegółowość, pani drąca się jak obdzierana ze skóry to wybitna średnica, a brak niskich tonów to wybitny bas. Ale tutaj mówimy jednak o wrażeniach kogoś, kto się orientuje i z dobrym dźwiękiem się zetknął. Jak się zakochał, to niech bierze. Tylko niech spróbuje jeszcze wytargować chociaż ze 3 tysiące.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GT

GLD miało w ogóle kiedyś lata świetności? Przecene 50% ceny pamiętam jak jeszcze zaczynałem przygodę z audio ;)

 

 

GLD miało kiedys mały konflikt z recenzentem małych monitorów. Na którymś AS była taka tabliczka z informacją na ten temat . Widocznie to już było tak dawno, że niektórzy przedmówcy jeszcze takich rzeczy pamiętać nie mogą . Wchodzenie na rynek to walka . Ktoś z zewnątrz płaci za to .

 

Wieszanie "psów" z kolei na jakikolwiek temat - na tym Forum, jest jednak nadal w dobrym tonie .Nie ma znaczenia przedmiot . Wyjątkiem jest tylko Krell i inne podobne - nie ważne że też krew z uszu, ale ta "szlachetność" Panie to ... w większości wytapetowana cyframi za price . Jakby KTOŚ zapytał o cokolwiek nietypowego - jak w tytule, to obiektywizm oczywiście szerokim łukiem zatoczy koło po prawie "wszystkim" co ktoś ma tam w domu - nie radząc dosłownie nic, tylko zostawiając gościa na środku lodowiska z ....obrzydzeniem na ten temat.

 

kal800

 

Jozwa prawidłowo Ci podpowiedział . Ja na Twoim miejscu dokonałbym kroku dalej : sprawdziłbym u Ciebie z Twoją aurą pogłosową - w miejscu pracy tych kolumn (Dali faktycznie może zmęczyć spokojem po latach - chyba że Von Karajan na okrągło ;))

 

Kiedys na AS byłem zaskoczony spójnym designem dźwieku z GLD , model złożony z dwóch segmentów (duży Bas i nałożone monitory). Napędzała to jakaś lampa . Na ten temat jakoś mało lub ogólnie nic - albo kontrowersyjnie...bo gość własciciel ....

 

Jak pasuje , masz dogadane warunki, jest w tym tez jakaś okazja ( rzecz właśnie gustu) , to nie pytaj innych .

ONI nic Ci nie powiedzą . Zamieszają .

 

 

 

Zobacz na inne fora poza tym krajem : ktoś pyta , ktoś ma chęć poradzić - bez podtekstów dowartościowania własnej wałsności "......" , czy wałsnej "....." świadomości .

 

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie opinie, a zwłaszcza głosy rozsądku - jak ostatni post.

 

Zdecydowałem się na Orfeusze ostatecznie. Pożyjemy, zobaczymy, posłuchamy. Mam nadzieję, że sprawią mi mnóstwo radości. A do Dali pewnie jeszcze wrócę, może Euphonia MS5, może Helicony...

 

Poza gramofonem i IC, cały sprzęt będzie teraz "Made in Trójmiasto" :))

 

pozdrawiam

 

Kal

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ziękuję za wszystkie opinie, a zwłaszcza głosy rozsądku - jak ostatni post.

 

Zdecydowałem się na Orfeusze ostatecznie. Pożyjemy, zobaczymy, posłuchamy. Mam nadzieję, że sprawią mi mnóstwo radości. A do Dali pewnie jeszcze wrócę, może Euphonia MS5, może Helicony...

 

Poza gramofonem i IC, cały sprzęt będzie teraz "Made in Trójmiasto" :))

 

 

 

Kal

 

 

Wrzuć fotkę. Myślę ,że wszyscy czytający ten wątek chętnie zobaczą twój system.

 

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie opinie, a zwłaszcza głosy rozsądku - jak ostatni post.

 

Zdecydowałem się na Orfeusze ostatecznie. Pożyjemy, zobaczymy, posłuchamy. Mam nadzieję, że sprawią mi mnóstwo radości. A do Dali pewnie jeszcze wrócę, może Euphonia MS5, może Helicony...

 

Poza gramofonem i IC, cały sprzęt będzie teraz "Made in Trójmiasto" :))

 

pozdrawiam

 

Kal

 

 

Witam!

 

 

Bardzo ładne głośniki, jeśli jeszcze grają jak mówisz to gratuluję. Do mojego pomieszczenia też by pasowały

pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Dawno nie pisałem bo troche zraiłem sie do tego forum. Ale co tam... Co do głośników GLD to trzeba przyznać że design jest strasznie toporny i to chyba najwieksza bolączka tego sprzętu. Jeśli chodzi o dźwięk, to także słyszałem je na AS i zrobiły na mnie ogromne wrażenie. Pamiętam że grała gitara klasyczna - czyli instrument nad którym spędziłem większość mojego dzieciństwa ucząc sie w szkole muzycznej. Dźwięk był cudownie spójny i bardzo prawdziwy, barwa i dynamika jak instrument na żywo. Takiego dźwięku nie uzyskałem nawet na moich Harbetah. Pamietam że źródłem był ceniony SACD Sony XB940. Wzmaka nie pamietam. Za dźwięk piątka, design 3ka.

 

Gratuluje zakupu, niech przyniosą Ci wiele radości. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.