Skocz do zawartości
IGNORED

Wysokoskuteczne kolumny HI-END!


mirek10
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Poniewaz kolega WLM „nie podjał rekawicy” w celu dalszej dyskusji ... podsumuję:

- kolumna ze zwrotnica pasywną ma wejscie wysokopoziomowe. Pomijajac biamping i biwireing podłacza sie do niej jeden wzmacniacz obslugujacy całe pasmo. Jakośc dzwieku zalezy od jakosci (i ceny) elementow RLC uzytych w zwrotnicy. Najdrozsze sa dewki i kondensatory, ktore dla niskich czestotliwosci potrafia mieć wartoscikilkudziesieciu uF. Sami  ozecie sprawdzic ile kosztuja takie kondensatory, najlepiej PIO z folia miedziana bo takie brzmia najlepiej. Dotefo często sa objetości litrowego słoika lub kilku. Dobre cewki sa na szczescie duuuuzo tańsze ale wcale nie tanie.

- kolumna ze zwrotnica aktywną to taka gdzie w obudowie nie ma zadnej zwrotnicy. Podzial czestotliwosci do wszystkich glosnikow odbywa sie wczesniej na sygnale niskopoziomowym wstawiajac tzw, zwrotnice aktywną pomiedzy preamp i kilka koncowek mocy (w zaleznoscie ilodrozna jest kolumna). Kazda koncowka mocy obsluguje dany glosnik dla przypadajacego dla niego zakresu czestotliwosci. Zwrotnica aktywna korzysta z elementów RC o malych wartosciach i malych napieciach pracy. Takie elementy sa tanie. Do tego przez ich wlasnydobor mozna ksztaltowac charakterystykifiltrow podzialow czestotliwosci i wzmocnienie. Pomimo, ze uzywamy kilku wzmacniaczy to mozemy zastosowac wzmaki mniejszych mocy, do tegomieszajac technologie np. tranzystor na bas, a lampy na srednice i wysokie. Rozwiazanie nie jest stosowane bo jest upierdliwe do adaptacji przez  ormalnego zjadacza chleba. Ja nie jestem normalny. Nadmienie jeszcze, ze zwrotnice aktywne moga byc analogowe i cyfrowe. Ja jestem zwolennikiem tych pierwszych. Traktujac takie rozwiazanie jako calosć na zwrotnice aktywna wchodzimy sygnalem niskopoziomowym z preampu.

Jest jeszcze trzecia metoda podobno (ja nie stosowalem i nie sluchalem) stosujaca zwrotnice pasywne CC czyli z polaryzacja kondensatorow napieciem stalym. Powoduje to, ze przy „gorszych i ta szych kondensatorach” w zwrotnicy mozemy uzyskac duuuzo lepszy dźwiek.

 

To tak w uproszczeniu.

 

A wracajac do dyskusji firma WLM stosuje swoje wlasne rozwiazania mieszajac powyzsze i dajac uzytkownikowi mozliwosc krecenia galkami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, pmcomp napisał:

kolumna ze zwrotnica pasywną ma wejscie niskopoziomowe

wysokopoziomowe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WLM ma kolumny z przełącznikiem z tyłu - możesz grać na ich wewnętrznej zwrotnicy (i tu na siłę mógłbyś sobie zamieniać elementy) albo odcinasz ją i podłączasz pod to ze zdjęcia (tu już ciężko ingerować).

To jest właśnie profesjonalizm, że pomyśleli za Ciebie, dali wybór i masz tylko frajdę z grania.

Co podłączysz, tak zagra.

Na niskie / średnie / wysokie możesz dać różne wzmacniacze. Na górę lampę 10 W, na dół tranzystor 1000 W. Albo odwrotnie. Samo się dopasuje (w zwrotnicy aktywnej) względem mocy. 

Na wystawach to przy prezentacjach systemu aktywnego ludzie zachodzili w głowę, jak to może TAK grać. I niech będzie, że to papier tak gra plus parę patentów. Dzisiaj topowe WLM kosztują ok. 400 000 zł, więc odjechały, ale wcześniej też proporcjonalnie sporym były kosztem. Dobre było to, że można było rozłożyć w czasie zakupy: zacząć od grania pasywnie i zakończyć na najbardziej rozbudowanej opcji. Masz rację, że większość zaczynała pasywnie i tak im zostało. Czego ja nie rozumiem, więc podzielam Twoje podejście - rozdział pasma i końcówki macy bezpośrednio pod drivery. Ale nie poprę rozwiązań niefirmowych - każdy producent lepszy niż żaden, bo wychodzę z założenia, że gdyby nie wiedział co robi, by na rynek tego nie wypuścił. Mało jest takich gotowców, ale to tylko pokazuje, że skoro profesjonaliści mają problem, to w ramach DIY nie ma się nawet co zabierać. Komercyjne DIY (jednostkowe projekty na zamówienie) to też DIY - błędy i niedopracowanie, tylko drożej wycenione.

Potencjał to nie to samo co rezultat. Ja lubię kupować efekt. Ten łatwo jest potwierdzić (gdzieś posłuchać) i ewentualnie powtórzyć (przewalczyć wpływ pomieszczenia, jeśli kaprysi akustycznie). Gotowiec zmniejsza liczbę zmiennych, co na trudnej drodze audiofilskiej jest cennym bonusem. 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, przemak napisał:

wysokopoziomowe

Tak, juz poprawiłem. Dzieki. Tak bywa jak piszesz „na goraco” bez brudnopisu 🙂 .

16 minut temu, Wuelem napisał:

WLM ma kolumny z przełącznikiem z tyłu - możesz grać na ich wewnętrznej zwrotnicy (i tu na siłę mógłbyś sobie zamieniać elementy) albo odcinasz ją i podłączasz pod to ze zdjęcia (tu już ciężko ingerować).

To jest właśnie profesjonalizm, że pomyśleli za Ciebie, dali wybór i masz tylko frajdę z grania.

Co podłączysz, tak zagra.

Na niskie / średnie / wysokie możesz dać różne wzmacniacze. Na górę lampę 10 W, na dół tranzystor 1000 W. Albo odwrotnie. Samo się dopasuje (w zwrotnicy aktywnej) względem mocy. 

Na wystawach to przy prezentacjach systemu aktywnego ludzie zachodzili w głowę, jak to może TAK grać. I niech będzie, że to papier tak gra plus parę patentów. Dzisiaj topowe WLM kosztują ok. 400 000 zł, więc odjechały, ale wcześniej też proporcjonalnie sporym były kosztem. Dobre było to, że można było rozłożyć w czasie zakupy: zacząć od grania pasywnie i zakończyć na najbardziej rozbudowanej opcji. Masz rację, że większość zaczynała pasywnie i tak im zostało. Czego ja nie rozumiem, więc podzielam Twoje podejście - rozdział pasma i końcówki macy bezpośrednio pod drivery. Ale nie poprę rozwiązań niefirmowych - każdy producent lepszy niż żaden, bo wychodzę z założenia, że gdyby nie wiedział co robi, by na rynek tego nie wypuścił. Mało jest takich gotowców, ale to tylko pokazuje, że skoro profesjonaliści mają problem, to w ramach DIY nie ma się nawet co zabierać. Komercyjne DIY (jednostkowe projekty na zamówienie) to też DIY - błędy i niedopracowanie, tylko drożej wycenione.

Potencjał to nie to samo co rezultat. Ja lubię kupować efekt. Ten łatwo jest potwierdzić (gdzieś posłuchać) i ewentualnie powtórzyć (przewalczyć wpływ pomieszczenia, jeśli kaprysi akustycznie). Gotowiec zmniejsza liczbę zmiennych, co na trudnej drodze audiofilskiej jest cennym bonusem. 

 

 

 

Wreszcie napisales cos z sensem a nie bedac zaslepionym fanbojem marki. Dzieki.

Dalej nie odniosles sie jednak do aktualnej linii produktow, do ktorej wybitnie pokazane przez ciebie pudelka ... nie pasują.

Poza tym WLM stosuje taka polityke, ale kaząc sobie za to podwojnie placic ... za zwrotnice pasywna, a potem za dodatki aktywne. Sam wiesz ile kosztują. Czyli bylo tak ... kupujesz kliencie kolumny pasywne, a potem dokupijesz czesciami elementy aktywne. Czyli na poczatku cie oszukalismy bo mialo dobrze grac ale jak dokupisz to zagra lepiej. Dla mnie osobiscie to sciema. 

Poza tym teraz w onecnej odercie chyba sa tylko albo rozwiazania pasywne albo typowe aktywne.

Poza tym sam uzyles okreslenia systemy aktywne. Na rynku przyjeło sie, ze kolumny (czy systemy jak wolisz) aktywne przyjmuja sygnał niskopoziomowy, a zwrotnice, ostatnio czesto cyfrowe i odpowiednia liczba koncowek znajduja sie w obudowie kolumny. Technika stara jak audio stosowana nawet w super znanych i zarabiscie grajacych kolumnach z lat 60-ych ze wzmakami lampowymi w obudowach kolumn. Raczej to byla zawsze domena rynku pro. Kro korzytał w domu ten wie jak fajnie to potrafilo grać.

Poza tym nie wiem czy korzystaja z techniki analogowej czy z cyfrowej. Na pewno nie korzystaja z lampowej, a to robi roznicę. Sprawdzilem w swoi  systemie, pisalem nie raz, ze najlepiej gra zwrotka lampowa, potem krzemowa, a najgorzej krzemowa cyfrowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, pmcomp napisał:

Poza tym WLM stosuje taka polityke, ale kaze sobie za ropodwojnie placic ... za zwrotnice pasywna, a potem za dodatki aktywne. Sam wiesz ile kosztują.

Można było kupić kolumny tylko pasywne - bez opcji aktywizacji. W cenniku były obie wersja.

Zwrotnica jest jedna (System Control). Pozostałe dodatki to filtry wspomagające. Opcjonalne - nie trzeba kupować.

Podwójne płacenie to wymysł. Wszystko ma logikę i pomaga uniknąć błędnej decyzji. Tak samo subwoofer - możesz pójść bezkompromisowo albo pozostać przy basie z kolumny głównej. Nikt do niczego nie zmusza i na pewno nie każe płacić podwójnie. Bo zgodzisz się, że to bez sensu twierdzić, że skoro kolumny grają bas, to po co płacić za powtórzenie basu z subwoofera. Chcesz najlepiej - wybierasz lepiej. Poprzestajesz na standardzie - nie dopłacasz i masz co wybrałeś.

Nie znam przejrzystszej logiki. Ale trzeba te reguły pojąć, żeby je oceniać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zmienie zdania ... podwojne placenie. Najpierw za zwrotnice pasywne (ktore i taksa zapewne ujowe jak w wiekszosci,produktow na rynku), a potem za aktywne.

Ja po wyjeciu ze swoich JBLi starenkich ponad 40-o letnich zwrotnic mialem juz co najmniej dwie oferty odkupienia z ok. 1000 USD za komplet. Nie sprzedalem bo zawsze moge wrocic do oryginalu przy odsprzedazy kolumn. BTW JBL4343 kosztowaly w USA w 1978 roku ok. 5500 USD i to nie byla mala kasa. Auto mozna bylo kupic. Dzisiaj w zaleznosci od stanu od 25 tys PLN wzwyż.

Ciekawe ile beda kosztowac WLMy za 40 lat?

 

Po co komu subwoofer w stereo? Jesli jest taka potrzeba tzn. ze kolumny sa ujowe 🙂 .

Ilu sluchasz nagrań z czestotliwosciami ponizej 35 Hz? 1%?

 

Twoja (i WLMowa logika kosztuje 400 tys zl. Moja logika kosztuje 10x mniej i daje dźwiek taki jaki mi sie podoba. I pomimo, ze WLM to tez papier todo starych studio monitorów z niebieski  frontami to baaardzo daleka droga 😍😜.

A moje Jenseny Model 4 za 60 EUR tez dla mnie brzmia lepiej od WLMów. A nie piszę, ze WLM graja źle ... po prostu idiotycznie kosztują. Mozna lepiej i taniej. Tylko trzeba nie być fanbojem.

 

Ostatnio wiele slucham tych Jensenow i mógłbym żyć bez JBLi. A mam jeszcze Tandberg Studio Monitor, Rogers JR149, Telefunkeny ... 🙂 .

Dlaczego? Poniewaz ostatnie jakies dwa lata slucham muzyki, a nie dźwieków. I sprawia mi to wiekszą przyjemnosc niż pogoń za kroliczkiem i ciagle zbrojenia i wyscigi na dlugosć małego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, pmcomp napisał:

Nie zmienie zdania ... podwojne placenie. Najpierw za zwrotnice pasywne (ktore i taksa zapewne ujowe jak w wiekszosci,produktow na rynku), a potem za aktywne.

Przyjmij do wiadomości - katalog obejmuje:

a) kolumna pasywna ze zwrotnicą (jak 99% na rynku) - za nie cena

b) kolumna bez zwrotnicy (jak 0,09% na rynku) - za nie niższa cena

c) kolumna z przełącznikiem passive/aktive (czyli ze zwrotnicą z opcją rozwojową przez jej odcięcie) - cena.

Jeśli nie wykazujesz podstawowej chęci zrozumienia, na nic jakakolwiek rozmowa.

Nie słyszałeś, to się nie odnoś do cen. Rozrusznik serca, jeśli jest nie do zastąpienia - pozostaje tylko do rozważenia, czy cię stać na niego, a nie czy jest wart takiego wydatku.

Masz na rynku zwrotnicę aktywną z pilotem? To tylko przykład, że krowie na rowie a ta dalej ma horyzont tylko swojego pastwiska.

 

 

PS. Aha, pilot do zwrotnicy też jest tylko opcją. Możesz wybrać opcję bez pilota (jest i taka). Ja wolałem mieć pilota.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma co przyjmować ... opcja C to nisza w niszy, jeszcze mniejsza niz udział zatorów dla szczepionki Astra Zenka, he, he, he. Zero, przecinek i .... dlugo, dlugo nic.

Pokaż mi, bo ciagle unikasz tego zagadnienia jak ognia, ktore kolumny WLM w aktualnej ofercie mają opcję dokladania takich pudełek? Żadne?

Grubo ... FANBOJ pełną gebą. Zmień chociaz swój nick, he, he, he.

Kiedys posiadacze aut Alfa Romeo tez rano w warsztatach bronili najlepszych rozwiazań jak cnoty. Alfa poszla „po rozum do glowy”, podobnie jak dzis WLM.

 

Ja napisałem wprost ... rozwiązanie z lampowa aktywna zwrotnicą jest lepsze od zwrotnicy aktywnej.

 

A Ty piszesz, ze lepiej miec obie, a potemze aktywna ze jest lepsza. To po CH ci ta pasywna? Nie rozumiem. I oczywiscie najlepiej miec pilota do pstrykania i zmiany parametrow podczas odsluchów.

To tak jak na koncercie w Filharmonii co dwie minuty latać z pierwszego rzedu do ósmego, a potem na koniec i z powrotem.

Smieszny jesteś 🙂 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, pmcomp napisał:

Tu nie ma co przyjmować ... opcja C to nisza w niszy, jeszcze mniejsza niz udział zatorów dla szczepionki Astra Zenka, he, he, he. Zero, przecinek i .... dlugo, dlugo nic.

Pokaż mi, bo ciagle unikasz tego zagadnienia jak ognia, ktore kolumny WLM w aktualnej ofercie mają opcję dokladania takich pudełek? Żadne?

ktorych wlm sluchales...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, tomek7776 napisał:

ktorych wlm sluchales...

Takich, o krorych pisze WLM, z dodatkowym kapeluszem, wolnostojace. To bylo ladnych kilka lat temu.Dodatkowa opcja krecenia basem. Modelu nie pamietam.

Na kolana mnie nie rzucilo. Ich wlasciciel takze  ył fanbojem choc mniejszym niz kolega WLM. Od tamtego czasu zmieńiał kolumny jak rekawiczki. On tak ma, goni i goni.

I nie byly to targi czy wystawa.

Nie bylo to złe granie ale .... nie za te pieniadze i z papieru mozna lepiej. A co chwila krecenie gałka i szukanie lepiej to dla mnie ... żenada.

 

BTW mam DACod WLMa (patrz stopka). Tyle, ze WLM dal tylko drewniana obudowe bo w srodku to Weiss Engineering. I pewnie dlatego znakomicie gra.

To tak jak kiedys w wielu playerach DVD. Markowa metka dawała swoja obudowe, a w srodku tanizna od innej malutkiej metki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, pmcomp napisał:

FANBOJ

Relacjonuję fakty i wyjaśniam. NIE PYTAJ - nie będę pisał.

Przez takich jak Ty zaczęli upraszczać ofertę, wbudowywać wzmacniacze w kolumny. Żeby nawet nieogarnięci mogli korzystać. Jak się postarasz, to zauważysz, że firma zmieniła logotyp. Dziś już masz szansę się połapać - trzymam kciuki :-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, pmcomp napisał:

Takich, o krorych pisze WLM, z dodatkowym kapeluszem. To bylo ladnych kilka lat temu.Dodatkowa opcja krecenia basem. Modelu nie pamietam.

Na kolana mnie nie rzucilo.

I nie byly to targi czy wystawa.

Mie bylo to calkowicie denne granie ale .... nie za te pieniadze i z papieru mozna lepiej.

mialem do niedawna takie za 6otys zl jako nowe.graly swietnie.

kupil czlowiek.ktory przyjechal ze znanym muzykiem.kupil.dzwonil.mega zadowolony.

co Tobie nie pasowalo.nie mam pojecia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Wuelem napisał:

 

Przez takich jak Ty zaczęli upraszczać ofertę, wbudowywać wzmacniacze w kolumny. Żeby nawet nieogarnięci mogli korzystać. 

Bo ciezko sie utrzymac na rynku z niszowych produktów, ktore niby sa do wszystkiego ale sa do niczego.

 

W porownaniu do JBLa ja sobie strasznie skomplikowalem kolumny.Ale zrobilem to sam, było wiele prob i mam taki dzwiekjak chcę, a nie jak jakis mundryinzynier WLMa, ktory i tak pewnie robi dzis gdzie indziej.

I powtórzę ... TAK MOZNA ZROBIĆ KAZDE KOLUMNY PASYWNE z rynku. Wywalić w pitu nic  ie warta zwrotke pasywną i .... albo zrobić porzadna albo zaaplikować aktywną.

 

Albo zrobic tak jak sly30. Po latach sluchania i bronienia jak Czestochowy francuskiej metki, zbudować porządne kolumny od podstaw (oczywiscie zlecajac to komus kto sie zna).

A WLM broni Czestochowy do upadłego. Nie do obrony. Juz padla. Jak kazda inna metka prosto ze sklepu za chora kasę.

Chcesz miec dobry dźwiek to ... mysl i sluchaj. Bo producenci mysla nie o Twoim dobrym dźwieku tylko o zawartosci Twojego portfela. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam cd w ktorym mam mozliwosc 14 roznych kombinacji rodzaju dzwieku.jedni zmieniaja cd a ja mam mozliwosc zmienic charakter dzwieku na tyle sposobow.

i nie musze zamawiac u konstruktora cd pod moj gust.

tak samo jest z wlm.

graja rewelacyjnie.

a te wszystkie wpisy.ze ktos ''uszyl'' sobie kolumny na miare .pod siebie...to juz zaczyna byc zalosne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
mialem do niedawna takie za 6otys zl jako nowe.graly swietnie.
kupil czlowiek.ktory przyjechal ze znanym muzykiem.kupil.dzwonil.mega zadowolony.
co Tobie nie pasowalo.nie mam pojecia.
Nikt nie wątpi, że grały świetnie. Chodzi tylko o cenę. Bo za 60 tys to możesz mieć cały system świetnie grający + wczasy dla 2 osób na Dominikanę :)
W dodatku 2 osoby są zadowolone :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem.ale ci ktorzy robia projekt pod siebie.wydaja kilkukrotnie wiecej.bez mozliwosc pozbycia sie tego czegos za jaka kolwiek kase.

tylko na smietnik.jak '' igla przeskoczy'' w uchu.

ale to sa bogaci ludzie.stac ich na to.

ich poprzednie metkowe kolumny zapewne mialy nie wykorzystany potencjal.

brak swiadomosci.ze mozna wynajac profesjonalite do zestrojenia systemu.

audiofil to nie specjalista.to oszolom z rozdmuchanym ego.

ps

wczasy na dominikanie mnie nie kreca.juz nie kreca.

ja mam wczasy codziennie jak wracam do domu po pracy.przez caly rok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, tomek7776 napisał:

wiem.ale ci ktorzy robia projekt pod siebie.wydaja kilkukrotnie wiecej.bez mozliwosc pozbycia sie tego czegos za jaka kolwiek kase.

tylko na smietnik.jak '' igla przeskoczy'' w uchu.

ale to sa bogaci ludzie.stac ich na to.

Tiaaaaaa?

JBL4343 - 22 tys.

Zwrotnica aktywna Audi Research EC-4 - powiedzmy 3,5 tys

Zwrotnica pasywna, pokazywana powyzej - 4 tys

Koncowek nie licze bo one i tak kosztują mniej niż jedna Krella, MLa czy inna

Kabelki, zeby to wszystko polaczyć, WE GA16 - powiedzmy za 2 tys.

Czyli razem ... 41 tys. Gdybym odsprzedal te zwrotnice to by byloo 4 mniej czyli 37 tys.

 

A ten system gra jak kolumny za 10x wiekszą kasę. Czy ro sie komus podoba czy nie. I mowia to zupelnie przypadkowe osoby, majace pojecie o audio, nie zwiazane ze mną zadna przyajznia, znajomoscia czy interesem, ktore czasamiu mnie bywaja.

 

A stockowe starenkie Jenseny graja nieduzo gorzej, a pdobaja mi sie tak samo. Koszt zerowy.

 

I tyle w temacie.

 

To az bogacza potrzeba? Ja mysle ze jedynie takiego wariata jak ja, ktory kocha muzykę.

 

A robienie dzwieku pod siebie oznacza tylko i wylacznie oddanie go jak najbardziej wiernie w stosunku co slysze live na sali koncertowej.

 

A jesli kiedys będe chcial sprzedac te JBLe to wroce do oryginalu, sprzedam i jeszcze zarobie. Podobnie jak na tej aktywnj zwrotce bo to jest unikat. A wszystkie elementy z tej pasywnej tez sprzedam bo Duelundy maja swoja cene i marke.

PS. zapomnialem o dopieszczeniu aktywnej zwrotki, wsadzilem w nia pewnie jeszcze ze dwa tysie. So odzyskania w postaci lamp i kondow Jensena.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mylisz pojecia.ja zupelnie nie o tym .....

ps

a jak bede chcial live to zaprosze zespol do domu.bo ze sprzetu to marny live.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, tomek7776 napisał:

mylisz pojecia.ja zupelnie nie o tym .....

przeczytwaszy twoj wpis mysle ze jednak o tym. przynajmniej czesciowo.

21 minut temu, piorasz napisał:

Nikt nie wątpi, że grały świetnie. Chodzi tylko o cenę. Bo za 60 tys to możesz mieć cały system świetnie grający + wczasy dla 2 osób na Dominikanę 🙂
W dodatku 2 osoby są zadowolone 🙂
 

Moj swietnie grajacy system B miesci sie w 10 tysiach 😛. Na kilka Domińikan wystarczy.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to to napisze.bo myslalem ze sie domyslisz ale...

chodzi mi o budowanie zespolow glosnikowych pod swoje pomieszczenie.taki diy dla bogatszych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, tomek7776 napisał:

to to napisze.bo myslalem ze sie domyslisz ale...

chodzi mi o budowanie zespolow glosnikowych pod swoje pomieszczenie.taki diy dla bogatszych.

Aha.  To sorki.

Niech sly30 robi co chce. Mozna przepic, wydac na konie czy dziwki albo na kolumny. Sly spali je kiedys w kominku i bedzie mial radoche.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię ten wątek i dyskusje w nim zawarte.
Pokaże jedną ze swych kustrukcji opartych o Kinotony Cinema 200, skuteczność blisko 100dB i łagodny przebieg impedancji. Ps. w zwrotnice również parę złotych włożone. a609323cf8ef95cabba2c99554ab8348.jpg

Wysłane z mojego SM-A515F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, pmcomp napisał:

Aha.  To sorki.

Niech sly30 robi co chce. Mozna przepic, wydac na konie czy dziwki albo na kolumny. Sly spali je kiedys w kominku i bedzie mial radoche.

nie chodzi mi o nikogo konkretnie.

tylko o filozofie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej bylo kupic WLMy (mialbys dwa w jednym) albo np. ... Magico?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I drugą która miała przypominać DeVore czy Audio Note, tu korzystałem bardziej z projektu opublikowanego w Włoskim czasopiśmie diy.613893582610e35427ae2ced07ab8e83.jpg

Wysłane z mojego SM-A515F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Goky1 napisał:

I drugą która miała przypominać DeVore czy Audio Note, tu korzystałem bardziej z projektu opublikowanego w Włoskim czasopiśmie diy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wysłane z mojego SM-A515F przy użyciu Tapatalka
 

 

Uwazaj bo dla kolegi WLM to nie jest hiend tylko DIY 😉 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Goky1 napisał:

Lubię ten wątek i dyskusje w nim zawarte.
Pokaże jedną ze swych kustrukcji opartych o Kinotony Cinema 200, skuteczność blisko 100dB i łagodny przebieg impedancji. Ps. w zwrotnice również parę złotych włożone.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wysłane z mojego SM-A515F przy użyciu Tapatalka
 

piekny projekt.ale ja wole Bastanis matterhorn za te pieniadze.

albo devore orangutan.

audio note w orginale graja przepieknie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez tomek7776
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam propozycję ...pokupujcie sobie na eBayu troche stareńkich kolumn Telefunkena, Saby, Grundiga albo inne wynalazki np. Bang Olufsen czy Tandberg za kwoty powiedzmy do 100-150 EUR ... to moze sie Wam perspektywa brzmienia troszke zmieni. Na lepsze. I wtedy porownajcie to do dzwiekow wydobywajacych sie z pudełek pokazywanych ostatnio na Audio Show.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 
Uwazaj bo dla kolegi WLM to nie jest hiend tylko DIY  .
To jest DIY jak najbardziej :)

Wysłane z mojego SM-A515F przy użyciu Tapatalka

Mam propozycję ...pokupujcie sobie na eBayu troche kolumn Telefunkena, Saby, Grudndiga albo inne wynalazki np. Bang Olufsen czy Tandberg za kwoty powiedzmy do 100-150 EUR ... to moze sie Wam perspektywa brzmienia troszke zmieni. Na lepsze. I wtedy porownajcie to do dzwiekow wydobywajacych sie z pudełek pokazywanych ostatnio na Audio Show.
Mamy ich sporo, prawda wielu by się zdziwiło. Z tym że Tandbergi ora B&Onie aż tak bardzo moim zadaniem.

Wysłane z mojego SM-A515F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.