Skocz do zawartości
IGNORED

Wysokoskuteczne kolumny HI-END!


mirek10
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, slawek.xm napisał:

ale nie zniechęciło mnie to na szczęście

Łączenie ognia z wodą jest fajne dużo pary wtedy się robi ale sąsiedztwo na styk nawet bez namalowanej obok lini drogi lokalnej z autostradą to bardzo ciekawy eksperyment jest dla...użytkowników 😉

Za tym szybki beryl poniżej a nie wolniejszy Elli co by zszycie odpowiedzi impulsowej się nie rozjeżdżało

1 godzinę temu, Kazik II napisał:

U mnie AMT gra z PHL -em i wyszło to nie najgorzej 😉

 

 

To znaczy, że się udało.

Obgryzam paznokcie i też czekam, obym nie miał racji i koledze dobrze życzę 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Te kolumny pasują do wątku? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
to czemu nie stoi w co drugiej chałupie?
No bo co by żona powiedziała jakby takie łone do domu przyprowadzić 582621fd984cd2b00a8be677e8801acb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, colcolcol napisał:

Zeta jest bardzo dobra.

To jest bardzo interesujący temat. Na następnym AS na pewno siądę na dłużej posłuchać u ZETY. Czy T. Rogula robi własne przetworniki wstęgowe?

 

12 godzin temu, piano napisał:

to czemu nie stoi w co drugiej chałupie? 😉

bo wyprodukowany w PL?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, wstęga to nie żaden cud

komplet sie liczy

Dzisiaj z pomiarów system Burmester wstęgi z 2,5m bez korekcji akustyki, w tym przedziale cenowym naprawdę nieźle prezentuje to pasmo, niestety pomieszczenie ogranicza

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada dobrze.
Pokaz caly zakres (20-20.000Hz)
I pokaz waterfall

Jesli chcecie z kolega majstrowac z akustyka, bylo by ciekawe i dobra okazja zapamietac te pomiary przed adopcja (nie zgub ich i zapamietaj jak byly robione) i powtorzyc je po zakonczeniu akcji (w ten sam sposob), by zrobic porownanie „przed“ i „po“

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, S0nic napisał:

bo wyprodukowany w PL?

nie wiem, trzeba by po chałupach popytać. 😉

 

ps. jakby co, to mnie krajowa rodowitość absolutnie nie przeszkadza, jak coś wpisuje się w ucho/ system, to i z psiej wólki kupię. A Zeta? Mam swoje zdanie, bo słuchał. To polecam każdemu, będzie miał własne. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, S0nic napisał:

bo wyprodukowany w PL?

bo są klasycznym przykładem przerostu formy nad treścią? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeta nie nadaje się do typowego pokoju w blokach nie z powodu porównywalnych cen 🙂  ale z potrzeby i możliwości oddania realizmu grania w dużych pomieszczeniach. To co mamy w swoich 12-40m² buduje namiastkę grania a wyobraźnia robi swoje.

Marzenie: mam zaadaptowane akustycznie 60m² + , kolumny oddalone od miejsca odsłuchu o 6-8 metrów i słucham orkiestry symfonicznej z pierwszego rzędu albo jakiegoś innego koncertu. Wtedy zapraszam Zetę.

A teraz mogę wrócić do swoich popierdułek w 20m² i udawać, że mam czad...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, piotrek7 napisał:

bo są klasycznym przykładem przerostu formy nad treścią? 

Dlaczego? Ktoś zrobił coś po swojemu i nie użył dostępnych przetworników w popularnej koncepcji?

1 godzinę temu, piano napisał:

nie wiem, trzeba by po chałupach popytać. 😉

 

ps. jakby co, to mnie krajowa rodowitość absolutnie nie przeszkadza, jak coś wpisuje się w ucho/ system, to i z psiej wólki kupię. A Zeta? Mam swoje zdanie, bo słuchał. To polecam każdemu, będzie miał własne. 

Nie podeszły?

Godzinę temu, colcolcol napisał:

Zeta nie nadaje się do typowego pokoju w blokach nie z powodu porównywalnych cen 🙂  ale z potrzeby i możliwości oddania realizmu grania w dużych pomieszczeniach. To co mamy w swoich 12-40m² buduje namiastkę grania a wyobraźnia robi swoje.

Marzenie: mam zaadaptowane akustycznie 60m² + , kolumny oddalone od miejsca odsłuchu o 6-8 metrów i słucham orkiestry symfonicznej z pierwszego rzędu albo jakiegoś innego koncertu. Wtedy zapraszam Zetę.

A teraz mogę wrócić do swoich popierdułek w 20m² i udawać, że mam czad...

Gdyby tam sub miał regulację możnaby dopasować do pomieszczenia. Bez regulacji ciężko

😕 

Chyba ze ma?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, S0nic napisał:

Nie podeszły?

jam bardziej meloman, więc w ciszy sumienia, dzielę produkty na te, które w moim postrzeganiu reprodukcji grają muzykę i te, które grają dźwięki.

Życie donosi, że jedne i drugie mają wzięcie, co kto lubi.

Ja tu muzyki nie słyszał, ale dopuszczam i taką możliwość, że się nie znam. 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, piano napisał:

jam bardziej meloman, więc w ciszy sumienia, dzielę produkty na te, które w moim postrzeganiu reprodukcji grają muzykę i te, które grają dźwięki.

Życie donosi, że jedne i drugie mają wzięcie, co kto lubi.

Ja tu muzyki nie słyszał, ale dopuszczam i taką możliwość, że się nie znam. 😉

A jak dynamika?

 

Projekt wydaje się bardzo innowacyjny, podoba mi się takie niekonwencjonalne podejście. Tego chyba nie można odmówić temu projektowi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem kilku modeli Zety. Nie mój dźwięk ale rozumiem, że może mieć wielbicieli, jak wszystko zresztą. Wiem o czym piano pisze. Mam podobne odczucia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, sly30 napisał:

Słuchałem kilku modeli Zety. Nie mój dźwięk ale rozumiem, że może mieć wielbicieli, jak wszystko zresztą. Wiem o czym piano pisze. Mam podobne odczucia. 

Zbyt ostre, detaliczne? Jak dynamika?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza tym, długo po odsłuchu, podpadł mi sam Konstruktor, który gdzieś pisał - uproszczając - , że duże cebule MBL'a będą mu - Orbitalom 360 - buty czyścić. 

A ja mu na to, ze pożyjem, obaczym...

Z racji posiadania cebul i odsłuchu Orbital, to mu jeszcze daleko do levelu cebul. 

Rozumiem ambicje, natomiast podpadł mi śmiałym, ewidentnym zadzieraniem nosa. 

Także Kochani, słuchajcie sami w/g własnego. Dla mnie w tym pierwszeństwo dźwięku nad muzyką. Nie twierdzę, że to źle, ale ja stawiam na muzykę, jej duszę, swobodną naturalność. Są jednak i tacy co dzielą włos na cztery i szukają kurzu na strunach. 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, piano napisał:

poza tym, długo po odsłuchu, podpadł mi sam Konstruktor, który gdzieś pisał - uproszczając - , że duże cebule MBL'a będą mu - Orbitalom 360 - buty czyścić. 

A ja mu na to, ze pożyjem, obaczym...

Z racji posiadania cebul i odsłuchu Orbital, to mu jeszcze daleko do levelu cebul. 

Rozumiem ambicje, natomiast podpadł mi śmiałym, ewidentnym zadzieraniem nosa. 

Także Kochani, słuchajcie sami w/g własnego. Dla mnie w tym pierwszeństwo dźwięku nad muzyką. Nie twierdzę, że to źle, ale ja stawiam na muzykę, jej duszę, swobodną naturalność. Są jednak i tacy co dzielą włos na cztery i szukają kurzu na strunach. 

 

 

Tak, T. Rogula jest charakterny, co może się nie podobać 

🙂

Detaliczne granie w dobrze zaadaptowanym pomieszczeniu i świetnie zrealizowanej płycie może się podobać 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zainspirowany powyzszymi komentarzami poszukalem te Zety i pierwsze co znalazlem to nastepujacy tekst

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
jesli ktos utozsamia „wszechkierunkowa“ z „szrokopasmowa“, to nie budzi we mnie zbyt wielkiego zaufania

Ale moze czegos nie zrozumialem
wystarczyl by prosty pomiar (jak ponizej) by to potwierdzic

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, S0nic napisał:

Zbyt ostre, detaliczne? Jak dynamika?

Skoro pytasz tak dokładnie, to nie ma tam nic innowacyjnego moim zdaniem. Jest jedynie sztuczka z basem, ale to znany myk od lat. Też żadna innowacja. Po prostu opcja, by było niskie zejście na basie i duży driver w relatywnie małej obudowie. To myk z car audio. Nie słuchałem tych dookólnych Zet, ale znam opinie o nich od osób wiarygodnych. Sam słuchałem tych normalnych modeli. Dziwią mnie zachwyty nad tymi kolumnami. 
Zacznijmy od plusów.

1- Bardzo dobry kontakt z właścicielem firmy. Miły gość. 
2- kolumny dobrze wykonane, mogą się podobać. 
3- kolumny duże z dużymi driverami, a jednocześnie zgrabne. Będą pasować do większości pokoi. 
4- szybka, detaliczna, rozdzielcza góra, napowietrzona scena, bo taka jest natura wstęg. Tak samo średnica.

5- bardzo niskie zejście basu. Potęga jest. 

Ale wady są poważne....zaznaczam....moim zdaniem. Nie trzeba się z tym zgadzać.
1- kolumny grają jazgotliwie i zbyt jasno. Są tam co prawda opcje regulacji tych wstęg, ale ściszenie danej sekcji nie zmienia zasadniczo charakteru grania. To nie jest muzykalne granie. 
2- mam wrażenie, że poszczególne sekcje nie są dobrze zgrane ze sobą. Bas w ogóle nie nadąża za szybkimi wstęgami.

3- słaba kreacja holografii 3D. Scena jest raczej płaska. Mam wrażenie, że te kolumny są dedykowane bardziej jako fronty do kina domowego, niż do samodzielnego stereo.

4- kolumny nie mają tego co lubimy czyli gęstości, plastyczności, organiczności. Grają jasną barwą, są trochę bezduszne.

5- bas to tam jest dziwny i nie nadający się do stereo. Firma stosuje drivery z segmentu Car Audio. To dobre drivery ale nie do stereo. Mają ciężkie membrany i zawieszenia pozwalające na duże wychyły. Dzięki temu potrafią nisko zejść w małej obudowie i wytwarzać wielkie ciśnienie. Mogą wstrząsać basem cały dom. Ale nie o to chodzi w audio, a tym bardziej w high end. Ten bas z natury jest skompresowany, powolny i bułowaty. A ze wstęgami, które są mega szybkie, to juź jest dramat. Nie da się tego zszyć, bas nie ma szans nadążyć za wstęgami. Poza tym duże wychyły membran, generują duże zniekształcenia. Bas nie ma faktur, ani rozdzielczości, nie pokazuje różnorodności wybrzmień basowych. Każde uderzenie basu jest takie samo. 
 

Nie rozumiem idei tych kolumn. Nie do stereo, ale też nie do studia. Jak już to do kina domowego, gdzie można je puścić aktywnie i spróbować w miarę skorygować poprzez DSP. Albo jako kolumny do nagłaśniania dużych sal np kluby, puby ale znów wstęgi się do tego nie nadają ze względu na warunki pracy( dym, pył, wilgoć, zmiany temperatur itd), czyli do klubów też nie. Jedynie kino domowe. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, S0nic napisał:

Tak, T. Rogula jest charakterny, co może się nie podobać 

dawno mi przeszło 😉

11 minut temu, S0nic napisał:

Detaliczne granie w dobrze zaadaptowanym pomieszczeniu i świetnie zrealizowanej płycie może się podobać 🙂

nie chcę kontynuować, bo ciężko to przenieść na papier. Interpretacja tych odczuć jest tak różna, a mz, jest wąska granica pomiędzy detalicznym muzykalnym, a detalicznym hmm.., analitycznym. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, piano napisał:

dawno mi przeszło 😉

nie chcę kontynuować, bo ciężko to przenieść na papier. Interpretacja tych odczuć jest tak różna, a mz, jest wąska granica pomiędzy detalicznym muzykalnym, a detalicznym hmm.., analitycznym. 

To prawda 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sly30

Nie ma nic innowacyjnego? Moim zdaniem projekt jest bardzo ciekawy. Porównaj poziom innowacji z np. kolumnami equlibrium o których ostatnio rozmawialiśmy w innym temacie. Brzmienie może się nie podobać ale pomysł ciekawy. Podobnie jak wstęgowe kolumny infinity IRS5, dipol z wstęgami, osobne wieże basowe z serwo. To są niewątpliwie ciekawe projekty.

 

Mówię oczywiście o orbitalach - zapomniałem o tym wspomnieć bo zdjęcie było modelu Venus 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co jest innowacyjnego w tych Zetach? Driver wstęgowy jest znany od lat. Ma swoje zalety ale ma też swoje wady. Użycie wstęg to nie jest nic innowacyjnego. Użycie driverów z Car Audio, też innowacją nie jest, tym bardziej, że finalnie, efekt dźwiękowy jest kiepski. Pomysł zszycia powolnych, ciężkich driverów Car Audio, z mega szybkimi wstęgami, to absurd i non sens. To gdzie ta innowacyjność? Ciekawe rozwiązania techniczne mają sens, jeśli dzięki nim, uzyskujemy poprawę w dźwięku. Można do kolumn nawtykać różnych wynalazków, laserów, lusterek, zwierciadeł, soczewek itd, ale co z tego, jeśli dźwięk jest kiepski?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, sly30 napisał:

To co jest innowacyjnego w tych Zetach? Driver wstęgowy jest znany od lat. Ma swoje zalety ale ma też swoje wady. Użycie wstęg to nie jest nic innowacyjnego. Użycie driverów z Car Audio, też innowacją nie jest, tym bardziej, że finalnie, efekt dźwiękowy jest kiepski. Pomysł zszycia powolnych, ciężkich driverów Car Audio, z mega szybkimi wstęgami, to absurd i non sens. To gdzie ta innowacyjność?

Dopisalem, że pisze o Orbitalach, nie Venus.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, S0nic napisał:

Dopisalem, że pisze o Orbitalach, nie Venus.

Tych nie słuchałem ale słuchali moi znajomi, którzy są mega osłuchani. Ponoć dramat. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, sly30 napisał:

Tych nie słuchałem ale słuchali moi znajomi, którzy są mega osłuchani. Ponoć dramat. 

Może być ale projekt ciekawy. Mi też bas się nie podobał ale wiem też że moze to mieć bezpośredni związek z pomieszczeniem. Jakby dać lekki głośnik basowy do tego modułu wstęgowego żeby rozwiązać problem basu? 🙂 

 

szkoda, że posiedziałem tam tylko 5 min bo mi się spieszyło 😕

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.