Skocz do zawartości
IGNORED

OLED TV - ERA nadeszła !


janunio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bobcat..."guścik" video Ci się po prostu zmienił.... ;)

 

Dlaczego postponujesz mówiąc "guścik"? Czyżby wyraz Twojej dezaprobaty?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełna zgoda... ale zapomniałeś o ST... :) , różnica między GT a ST to tylko procek...

 

I input lag, jesli ktos gra na konsoli. :P

 

Choc ja uzywam sredniej polki Sony ( W8 ) i jestem zadowolony ( choc w przeliczeniu na zlotowki - 2000zl to byla dobra cena za ten nowy TV ). ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez DawidM

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.. Wczoraj wkoncu podłączyłem dysk do tego Oleda.. Pobawiłem się z pracownikiem sklepu trochę ustawieniami.. No jeśli patrząc na jakość obrazu to nie jest tak ze coś powala..(alebiorepoduwagewarunkisklepowe)najpierw był tryb Cinema i było jakoś bez błysku,nie wiem jak to opisać.. Później przelaczylismy na expert1 i poprosiłem o zwiększenie kontrastu z 80 na 90 i było lepiej, zerknalem na ostrość bo w odniesieniu do brata js9500 była gorsza i przesunelismy suwak z 10 na 20 ale zrobiło się zle i trzeba było wrócić.Judder był ogromny ale nie zdążylismy już się pobawić i spróbować jakoś ustawić. Całościowo tak ze sklepu we własnej opini, tak trochę jakby się więcej spodziewałem. Wszystkie filmy ważyły ok 30 giga czyli hercules2 ted2 więc jakość wyśmienita, jeśli patrząc na cenę obecnie 6700 65 cali i 55 3500euro(spadła na black friday) to wydaje to się troszkę wygórowana cena, biorąc po uwagę wady itd..oczywiście trzeba brać poprawkę do tego co napisałe,gdyż ustawiłem tylko kontrast i próbowałem ostrość, więc może ktoś kto by lepiej znał ten system w parę minut byłoby lepiej..pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez darulok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego postponujesz mówiąc "guścik"? Czyżby wyraz Twojej dezaprobaty?

Po prostu napisałem zdrobniale.... bez żadnego podtekstu i sarkazmu... :) guścik=gust

 

I input lag, jesli ktos gra na konsoli. :P

 

Choc ja uzywam sredniej polki Sony ( W8 ) i jestem zadowolony ( choc w przeliczeniu na zlotowki - 2000zl to byla dobra cena za ten nowy TV ). ;)

...przeczytaj post #5423... napisałem o input lagu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw był tryb Cinema i było jakoś bez błysku,nie wiem jak to opisać.

Żaden TV w sklepie w trybie "cinema" nie będzie miał błysku. Chyba że w wydzielonym przyciemnionym pomieszczeniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega @darulog popuszczał pliczki. Nie opisane.

I ma już opinię ...

 

Hi-END Video = OLED TV sprawdzi się pod topowymi materiałami video.

 

Napisz co tam masz i uznajesz za testowe video ?

Może jakiś opis reprodukcji obrazu VHS = 370 linii

 

Ocenimy Cię natychmiast ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez janunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega @darulog popuszczał pliczki. Nie opisane.

I ma już opinię ...

 

Hi-END Video = OLED TV sprawdzi się pod topowymi materiałami video.

 

Napisz co tam masz i uznajesz za testowe video ?

Może jakiś opis reprodukcji obrazu VHS = 370 linii

 

Ocenimy Cię natychmiast ...

 

prosze oto dane z ,,Ted 2,, nie bede sie bronil,ale wiem ze niektore tv z dysku gorzej odtwarzaja niz np z blueraya. Mój dopiero po puszczeniu sygnalu ycbcr 4:4:4 daje obraz lepszy wzgledem usb

 

Dane techniczne:

Video

ID : 1

Format : AVC

Format/Info : Advanced Video Codec

Format profile : [email protected]

Format settings, CABAC : Yes

Format settings, ReFrames : 4 frames

Codec ID : V_MPEG4/ISO/AVC

Duration : 2h 5mn

Bit rate mode : Variable

Maximum bit rate : 35.0 Mbps

Width : 1 920 pixels

Height : 1 080 pixels

Display aspect ratio : 16:9

Frame rate mode : Constant

Frame rate : 23.976 fps

Color space : YUV

Chroma subsampling : 4:2:0

Bit depth : 8 bits

Scan type : Progressive

Language : English

Default : No

Forced : No

 

Audio #1

ID : 2

Format : DTS

Format/Info : Digital Theater Systems

Format profile : MA / Core

Mode : 16

Format settings, Endianness : Big

Codec ID : A_DTS

Duration : 2h 5mn

Bit rate mode : Variable

Bit rate : Unknown / 1 509 Kbps

Channel(s) : 6 channels

Channel positions : Front: L C R, Side: L R, LFE

Sampling rate : 48.0 KHz

Bit depth : 24 bits

Compression mode : Lossless / Lossy

Language : English

Default : Yes

Forced : No

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez darulok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ted 2 jako film jest kiepski. Ale jakość obrazu stoi na bardzo wysokim poziomie ;-) Transfer jest znakomity.

Na pewno nie jest to VHS :-P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez noquarter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ted 2 jako film jest kiepski. Ale jakość obrazu stoi na bardzo wysokim poziomie ;-) Transfer jest znakomity.

Na pewno nie jest to VHS :-P

w peleni sie zgadzam i wszystko co napisalem w poście o oledzie kryje sie z prawdą,bo co mialem napisac ze super jak warunki sklepowe..jesli ma opcje 24klatki to pewnie po podlaczeniu komputera,tudziez odtwarzacza blueray pewnie judder by zniknął.. No i powinny byc stworzone warunki przynajmiej dla tych topowych modeli telewizorow,zeby czlowiek mogls sobie zobaczyc jak to wyglada,a nie te dema ktore na wszystkich tv wygladaja bardzo dobrze..Wiecie tak ostatnio myslalem o tej kalibracji,ze dlaczego np jakas firma nie da jakiegos kalibratora profesjonalnego,koreańca czy japońca np i by klepał po kolei te tv za grosze a pozniej jaka reklama dla firmy ze w pelni skalibrowany itd..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Tak się składa, że jestem posiadaczem EC930 i mocno się udzielam też na hdtvpolska i jakoś nie zauważyłem tam zbyt wielu negatywów. Coś tam komuś nie działa, ktoś nie jest zadowolony... Standard, jak przy każdym innym TV. Negatywy to te same argumenty co tutaj, wydaje mi się, że nawet powtarzane przez te same osoby co tutaj - osoby zapatrzone w swoje lcd za 1500 zł... :P

Poważnie?

No to poczytaj chociażby wczorajsze wypowiedzi forumowicza PiPol. Od dłuższego czasu narzekał na pionowe pasy na ekranie. Zamieścił nawet na HDTVPolska ich zdjęcia.

http://hdtvpolska.com/topic/35983-test-oled-lg-eg910v-55-full-hd/page-4?do=findComment&comment=367120

Dostał odpowiedź nawet do testera Macieja Kopera, że miejsce jego TV jest w serwisie.No to reklamował, bo niemożliwe przecież żeby tak wspaniała technologia miała taką wadę. Wczoraj dostał odpowiedź i zamieścił jej skan na forum:

 

http://hdtvpolska.com/topic/35983-test-oled-lg-eg910v-55-full-hd/page-10?do=findComment&comment=369547

Nawet coś dodał o dymaniu klientów przez LG. No to faktycznie chyba jest zadowolony.

Pisał wcześniej też o innych wybitnych cechach modelu 910 który ma:

,,- 3D, no to jest w porównaniu do H6400 tragedia... Widać od razu połowę rozdzielczości :/ Wszystko poszarpane...

- niestety, jak jest włączony Truemotion to obraz lubi sobie poklatkować, zwłaszcza jak np. w tennisie jest mecz, replay w mniejszej liczbie klatek, i potem powrót do normalnego tempa i od razu klatkuje. Jest niestety dużo gorzej niż w H6400... Właściwie to jest tragicznie, bo tu na każdym trybie klatkuje, a w Samsunga jak był "wyraźny" to tego nie było.

 

,,I tu zastanawia mnie czy Gmeru i Maciej oglądają w ogóle NC+ lub Polsat testując TV. Bo w żadnej recenzji ani słowa o klatkowaniu, a czytając forum, można o tym przeczytać i w H6400, i w H7000 i teraz w 55eg910v...''

,,Smutno mi z jednego powodu. W żadnej recenzji oled na tym portalu nie ma o tym ani słowa! Nic! Zaczynam mieć wrażenie od prezentacji przy ostatniej premierze, że jest jakiś układ na lini hdtvpolska.com i lg.

Nic o klatkowaniu, nic o vignetting. Na zagranicznych portalach aż huczy, a u nas nic... Trochę to smutne. Mam nadzieję, że to czysty przypadek,ale wydanie 10 tyś po Waszych zachwytach jak widać nie było super pomysłem.''

 

 

Dodam tylko jeszcze, że to już jego drugi OLED, bo pierwszy po zauważeniu pasów wymienił w sklepie na inny egzemplarz. I pasy miał znowu stąd zabawa z serwisem.

Edytowane przez HQ150
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LG ogłosił plany na budowę nowych fabryk OLED za 8,7 miliardów dolarów w Paju OLED TV i elastycznych paneli OLED.

 

U nas tymczasem w MM Poznań 2 na expozycji pojawił się OLED PANASONIC, 39 999 pln.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez janunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas tymczasem w MM Poznań 2 na expozycji pojawił się OLED PANASONIC, 39 999 pln.

 

64e1e5841cafecf4.jpg

 

 

Obok powinien stanąć LG 65 4K za 19 999 pln. Chociaż na jeden dzień ! :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez BoDeX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważnie?

 

Widziałeś co było napisane przy zgłoszeniu usterki? Pionowe pasy widoczne przy przełączaniu źródła sygnału. WTF? Koleś z tego powodu reklamuje OLEDa?

 

Tak się składa, że ja mam model ec930 z podłączonym do niego NC+. Klatkowanie mi się jeszcze nie zdarzyło. Negowanie jakości tego telewizora na podstawie zasłyszanych albo znalezionych w necie opinii jest przynajmniej niepoważne. Kolega HQ150 tym się właśnie zajmuje.

 

edekzkrainykredek

Jakoś zaniemówiłeś.

Przekonała Cię wypowiedź pracownika LG czy ani trochę?

 

Ani trochę :) Wiem co mam w instrukcji i jak przyjdzie co do czego to pójdę z moim OLEDem do reklamacji i w przypadku odmowy zamacham im moją wersją Manuala i wała mi zrobią :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Widziałeś co było napisane przy zgłoszeniu usterki? Pionowe pasy widoczne przy przełączaniu źródła sygnału. WTF? Koleś z tego powodu reklamuje OLEDa?

Tak. Widziałem nawet te pasy, bo ich zdjęcia też zamieścił. I czytałem wypowiedź Macieja Kopera, który jasno i wyraźnie napisał, że miejsce tego TV z tymi właśnie pasami jest w serwisie.

 

Ani trochę :) Wiem co mam w instrukcji i jak przyjdzie co do czego to pójdę z moim OLEDem do reklamacji i w przypadku odmowy zamacham im moją wersją Manuala i wała mi zrobią :P

Dokładnie tak. Pójdziesz, pomachasz, a oni wała Ci zrobią i wrócisz ze swoim TV do domu.

 

Negowanie jakości tego telewizora na podstawie zasłyszanych albo znalezionych w necie opinii jest przynajmniej niepoważne. Kolega HQ150 tym się właśnie zajmuje.

Ja nie neguję jego jakości, tylko czytam opinie forumowiczów, którzy mają OLED-y w domach i opisują swoje wrażenia.

Jak sam przeczytałeś, wiele tych opinii jest bardzo negatywnych. Nawet jadą po testujących te TV, zdziwieni że w testach są prawie same ochy i achy a u nich w domach trochę wygląda to inaczej.

Edytowane przez HQ150
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HQ150 = MEGA TROLL technologii OLED.

Jest Twój SUKCES ...

W imieniu LD DISPIALY/PANASONIC proponuję 150 tyś wonów za zaprzestanie kampanii negatywnej w OLED TV LG/Panasonic na europejskich i USA forach.

Czy proponowane wyżej wynagrodzenie Ci odpowiada ?

Gdy by co to dołożymy kasę.

 

promo LG/Panasonic OLED TV ...

Naje się to zniknie ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

150000 wonów = 522 zł łaskawco.

To się szarpnąłeś kasą...

 

Ale 150 tysięcy zawsze brzmi spoko... :)

 

Co do juddera na OLED TV to ja tego nie zauważyłem, a telewizor mam bez kalibracji, ustawiony według mojego "widzimisie". Ale z tym efektem tak to już jest, że jednym strasznie przeszkadza w życiu niezależnie od rodzaju matrycy, a inni w ogóle nie zauważają jego istnienia...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ale 150 tysięcy zawsze brzmi spoko... :)

 

Co do juddera na OLED TV to ja tego nie zauważyłem, a telewizor mam bez kalibracji, ustawiony według mojego "widzimisie". Ale z tym efektem tak to już jest, że jednym strasznie przeszkadza w życiu niezależnie od rodzaju matrycy, a inni w ogóle nie zauważają jego istnienia...

 

 

Jeśli chodzi o Judder to oko się przyzwyczaja w jedną jak i drugą stronę. Ostatnio grałem w jakąś grę w 30klatkach i na początku był koszmar lecz później jakby to stało się w miarę akceptowalne,ale wiadomo że nie do końca.. Powrót do 100,120 klatek to uczta dla oka...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

HQ150 = MEGA TROLL technologii OLED.

Jest Twój SUKCES ...

W imieniu LD DISPIALY/PANASONIC proponuję 150 tyś wonów za zaprzestanie kampanii negatywnej w OLED TV LG/Panasonic na europejskich i USA forach.

Czy proponowane wyżej wynagrodzenie Ci odpowiada ?

Gdy by co to dołożymy kasę.

Jak chcesz negocjować, to mnie nie obrażaj, bo stawka wzrośnie.

Możemy się umówić inaczej. Możecie mi wysłać płaskiego OLED-a na wypożyczenie. Będę wtedy uczciwie pisał o wrażeniach, wadach i zaletach z autopsji.

Jak to jest taki cud bez wad, to macie piewcę jego jakości na forach.

A najlepiej jakbyś po prostu zadbał o takich forumowiczów jak PiPol. Niech mu LG wymieni TV z pasami, to nie będzie pisaniny na forach, tylko kolejny zadowolony klient.

Jak masz możność wypowiadania się w imieniu LG/Panasonic to pewnie załatwisz to od ręki.

Edytowane przez HQ150
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ekrany byly recznie selekcjonowane jak praktukuje to np. B&O to byscie zadnych problemow nie mieli, a tak jest jak sie trafi - uroki masowej produkcji. Jeden ma ekran bez problemow, a drugi czy trzeci narzeka. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez DawidM

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz swiadczy o firmie i jej polityce. Nie pochwalam, zeby nie bylo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez DawidM

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo o procencie tych ,, kiepściejszych'' ekranów.

 

Dokładnie. Ja ciągle nie mogę uwierzyć, że jestem w grupie użytkowników LG OLED bez pasów. Jutro idę puścić Lotka! :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie neguję jego jakości, tylko czytam opinie forumowiczów, którzy mają OLED-y w domach i opisują swoje wrażenia.

Jak sam przeczytałeś, wiele tych opinii jest bardzo negatywnych. Nawet jadą po testujących te TV, zdziwieni że w testach są prawie same ochy i achy a u nich w domach trochę wygląda to inaczej.

 

Hmm coraz rzadziej tu zaglądam, ale też mam wrażenie, że jakoś dziwnym trafem zawsze wyszukujesz te negatywne wpisy o telewizorach oled i potem ciśniesz temat ile wlezie. Tak samo było też kilka miesięcy temu na hdtv.com.pl. O KAŻDYM telewizorze można napisać sporo złych rzeczy. Nawet o rzekomo genialnych jak na swoje czasy plazmach z serii VT, co tu już wielokrotnie było pisane. Dajże już spokój i pozwól żyć innym :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.