Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  58 członków

AudioQuest Klub
IGNORED

AudioQuest club


Top HiFi Nowogrodzka 44
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście, że to kwestia całego systemu, ale sam kabel do "szczupłych" nie należy z całą pewnością. Jest kolorowy, barwny, wysycony. Z drugiej strony, pomimo znacznego nasycenia, kabel ten jest niezwykle dynamiczny, a góra ładnie doświetlona, z blaskiem - nie ma żadnego zamulenia jak w Cardas albo LessLoss C-Marc. Mamy więc brzmienie bardzo efektowne, kolorowe, po prostu fajne. Nie nadaje się ten kabel jednak do systemów już mocno gęstych jak mój.

Przynajmniej gra tak u mnie. Widzę, że co system, to inne opinie, choć jednak odbiór ogólnego charakteru brzmienia najczęściej jest podobny. Nie słyszałem np. jeszcze, by ktoś powiedział np., że Nordost jest ciemny. 🙂

Edytowane przez Mart2M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przez jakiś czas pożyczone ProAc D30RS z AQ Tornado i wtedy znowu basu miałem zdecydowanie za mało. Sądzę jednak, że stało się tak za sprawą absorberów Gaia, na których stały ProAci. Być może faktycznie w mniej ciepłym systemie Hurricane nie dociąża basu tak jak u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Mart2M napisał:

Oczywiście, że to kwestia całego systemu, ale sam kabel do "szczupłych" nie należy z całą pewnością. Jest kolorowy, barwny, wysycony. Z drugiej strony, pomimo znacznego nasycenia, kabel ten jest niezwykle dynamiczny, a góra ładnie doświetlona, z blaskiem - nie ma żadnego zamulenia jak w Cardas albo LessLoss C-Marc. Mamy więc brzmienie bardzo efektowne, kolorowe, po prostu fajne. Nie nadaje się ten kabel jednak do systemów już mocno gęstych jak mój.

Przynajmniej gra tak u mnie. Widzę, że co system, to inne opinie, choć jednak odbiór ogólnego charakteru brzmienia najczęściej jest podobny. Nie słyszałem np. jeszcze, by ktoś powiedział np., że Nordost jest ciemny. 🙂

Bo Hurricany to fajne kable 🙂 Sam fakt ule trzeba było czekać na nie po zamówieniu, nawet w USA, gdzie ludzie dzwonili i pisali do Producenta, że tak nie powinno być, że na kable czekają po 3-4 miesiące. A podobno źle sprzedaż założyli i na każdy sprzedany kabel  jaki założyli sprzedali po 3-4 i stąd były takie opóźnienia w dostawach. Mi bardzo pasują Hurricany i cenowo jeszcze tak nie odjechali, chociaż teraz są już troszkę droższe. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Mart2M napisał:

Relacja cena/jakość w przypadku Audioquesta jest na pewno dużo bardziej korzystna niż u Nordosta, gdzie po prostu "odjechali".

Zgadzam się , zworki 4 szt, 80 cm kabla plus śmieszne widełki w porównaniu do tego co daje AQ za dużo mniejsze pieniądze, a Nordost spiewa dobre ponad 60 tysi 🙂 🙂 To już nawet nie jest śmieszne 😞

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam skromniejszy Thunder i tez miałem ten problem, są to przewody co potrafią "grać" od najniższych rejestrów, przy odpowiednich kolumnach na zakres basu nakładał się mod pomieszczenia.

Ja problem rozwiązałem wykorzystując go do zasilania listwy, tam się sprawdza wyśmienicie, a ciężar grania wzmacniacza przeniosłem na PAD Venustas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Bogusław_59825 napisał:

Mam skromniejszy Thunder i tez miałem ten problem, są to przewody co potrafią "grać" od najniższych rejestrów, przy odpowiednich kolumnach na zakres basu nakładał się mod pomieszczenia.

Ja problem rozwiązałem wykorzystując go do zasilania listwy, tam się sprawdza wyśmienicie, a ciężar grania wzmacniacza przeniosłem na PAD Venustas.

Pomyliłem modele,mialem.na.mysli thunder  a nie tornado. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę szuka kabla USB A ( pełny) >usb B. AudioQuest ma coś takiego w ofercie? 

Edytowane przez marek-1969

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

A jednak nie ostatnia, postanowiłem sobie zamówić jeszcze drugi kabelek USB tym razem tańszy od Carbona, mianowicie cinnamon, będzie służył jak czasem zechce mi się posłuchać coś z kompa.  A Carbon dobrze się spisuje. 🙂

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Przyszedł mi drugi kabelek AQ USB, tym razem o połowę tańszy od Carbona, który kupiłem jakiś czas temu, ten będzie służył do podłączenia kompa, jak będę chciał sobie posłuchać muzyki z Deezera. I jedno trzeba powiedzieć, ze kabelek można by rzecz budżetowy, bo gdzieś tam w okolicach 550-600 złoty, więc tańszy o 100% od Carbona, a wykonanie jego naprawdę nie odbiega jakościowo od tego droższego. AQ pod tym względem naprawdę się stara, aby potencjalny użytkownik był zadowolony.

IMG-20211027-083703.jpg

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, cruse napisał:

Cześć !

@lolek126 - możesz napisać jakiej długości są te oba przewody i jak różnią się sonicznie ?

dzięki !

Na pewno są 1,5 i 3 m, ja mam oba 1,5 m. Sonicznie różnią się przede wszystkim tym, że carbon więcej pokazuje w górnym paśmie, jest troszkę dynamiczniejszy, a dźwięk całościowo jest trochę bardziej dociążony. Do daca ja bym brał carbona, a do kompa na spokojnie cinnamon wystarczy.

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 6.08.2021 o 21:54, Bogusław_59825 napisał:

Mam skromniejszy Thunder i tez miałem ten problem, są to przewody co potrafią "grać" od najniższych rejestrów, przy odpowiednich kolumnach na zakres basu nakładał się mod pomieszczenia.

Ja problem rozwiązałem wykorzystując go do zasilania listwy, tam się sprawdza wyśmienicie, a ciężar grania wzmacniacza przeniosłem na PAD Venustas.

Z jeszcze znacznie skromniejszym Monsoonem poradziłem sobie identycznie - bardzo duży wpływ na głęboki bas i równowagę tonalną miał wpięty od listwy do amplitunera, a od gniazdka do listwy - już dużo mniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też szukam rozsądnego kabla USB A>B. Tylko dość krótkiego.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Użytkuję Carbonów - w wersji 18 oraz 48. Między nimi nie zauważam różnic w obrazie i dźwięku (w obrazie nie wychodzę ponad 4k@60Hz@4:4:4:), natomiast względem np. Wireworlda Sphere jest to istna przepaść - skupiając się głównie na dźwięku, bo to mój konik. A Sphere od "zwykłych" kabli i tak jest już znacznie lepszy. Carbon to znacznie więcej muzykalności (małe różnice dynamiczne i artykulacyjne), różnorodność barw, znacznie lepsza kontrola basu, ogółem znacznie, znacznie ciekawszy przekaz mimo spokoju przekazu i braku krzykliwości.

Z tego co czytałem, Vodka ponoć nieco lepsza - to tylko trochę więcej srebra względem miedzi, natomiast kolejny przeskok jakościowy to rzekomo dopiero Thunderbird.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam o Vodce HDMI jeszcze dwie rzeczy:

- o ile mamy zamiar używać kabla przesyłając sygnał z transportu do amplitunera/ekranu, to koniecznie unikajmy wersji eARC Priority, która żyłę ARC ma na poziomie standardowej Vodki, a pozostałe na dużo niższym poziomie. Wersja eARC Priority wskazana chyba wyłącznie dla kogoś bez odtwarzacza zewnętrznego, gdy jedynym odtwarzaczem jest sam telewizor i z niego dźwięk jest przesyłany do amplitunera bądź soundbara;

- to bardzo często podrabiany kabel, więc ostrożnie z rynkiem wtórnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.01.2022 o 23:56, miś1185 napisał:

Dodam o Vodce HDMI jeszcze dwie rzeczy:

- o ile mamy zamiar używać kabla przesyłając sygnał z transportu do amplitunera/ekranu, to koniecznie unikajmy wersji eARC Priority, która żyłę ARC ma na poziomie standardowej Vodki, a pozostałe na dużo niższym poziomie. Wersja eARC Priority wskazana chyba wyłącznie dla kogoś bez odtwarzacza zewnętrznego, gdy jedynym odtwarzaczem jest sam telewizor i z niego dźwięk jest przesyłany do amplitunera bądź soundbara;

- to bardzo często podrabiany kabel, więc ostrożnie z rynkiem wtórnym.

Jak rozpoznać wersje eARC? Ogladam aukcje Vodki i nigdzie nie widać jakiś szczegółowych oznakowań na pudełkach.

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

U mnie, w moim systemie, kabel Xangsane P-6008ag z miedzi posrebrzanej za 547 z wysyłką z Chin (czyli zarobił na tym producent, handlarz i jeszcze firma kurierska) zł pobił na źródle z kretesem oryginalny Audioquest Hurricane Source. Hurricane Source jest bardzo fajnym kablem, ale w moim systemie po wygrzaniu generował nienormalnie wielki bas i przez to dźwięk był ciemny i ciężki. Xangsane, 10 razy tańszy, daje dźwięk szybszy, bardziej dynamiczny, z lepszymi, bardziej doświetlonymi wysokimi tonami. Powoli zaczynam budzić się z hipnozy, w której byłem przez ponad 20 lat i dotarło do mnie, jak bardzo jesteśmy robieni w bambuko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...

Hej, chciałem zakupić ten AQ Earth na ebayu, ale zaniepokoiły mnie azjatyckie litery na opakowaniu. Czy da się wywnioskować na podstawie zdjęć z ogłoszenia czy interconect jest oryginalny czy nie?

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/audioquest-earth-rca-in-1m/2196105607-172-9355

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.