Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  444 członków

Harbeth Klub
IGNORED

Dlaczego nie Harbeth 40.1 ?


dd6
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Posluchaj kilku numerow w “oryginale” na pelnopasmowych zestawach, a potem na Boenicke - wyjdzie Ci jakbys sluchal troche roznych nagran. Boenicke aby uzyskac wrazenie efektownosci i nie przeciazyc tych malych przetwornikow filtruje czesc informacji z nagran. Wpadlem na to zupelnie przypadkien jak na AudioShow zapamietalem sobie przez Shazama killa ich nagran demonstracyjnych i puscilem je w domu. Poza tym ta ich teoria ze przetwornik tanczacy na podstawce gra lepiej niz nieruchomy juz mnie kompletnie rozbawila. Chlopaki w wymyslaniu autorskich voodoo majacych pokazac ich rzekome nowatorstwo naprawde osiagneli poziom ekspert :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. słuchałem CD Audio Research ale wyższe modele - kiedyś nawet przymierzałem się do CD8

ale inaczej sie potoczyło...nigdy nie miałem u siebie tego CD więc moja opinia będzie mało wiarygodna

nie wiem czy z mojej strony nie będzie to za duże nadużycie jak porównam Audio Resarch CD3II

do Metronome CD8T ...

 

Damazy, ostatnio miałeś dzielonego CECa....myślę że to może byc coś podobnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Krzysztoff

(Konto usunięte)

możesz rozszerzyć?

 

The frequency response and distortion measurements are shown below. There's a massive smile shape to the on-axis frequency response with bass and treble about 10dB higher than the midrange. Even with no toe-in the treble is about 5dB too high. And then there is that huge mid-bass hump combined with high distortion in the bass. It's a classic boom-sizzle response that may be attention grabbing but I can't imagine living with it.

 

Strangely, the measurements of the finished speaker are considerably worse than the measurements of the FE85 on a test baffle posted by the DIY'er above. That made me question the skill of the designer. Another thing that made me question the designer is the use of "electromechanical resonators", Bybee Quantum Purifiers, and Stein Music zobels in the SE and SE+ versions.

 

Finally, there is the price. When I first heard of these speakers two or three years ago, they were about $3k, which is kind of pricey considering the drivers but maybe worth it considering the woodwork. By last year the price was up to $3600. Now it's $4700 without stands. The W5 SE with stands is $6500 but supposedly worth the money over the W5 because the tuning and crossover layout is improved. Hopefully the changes tame the FR but who knows? The W5 SE+ is $10k with stands, which is in rarefied air for small standmounts, costing more than Kef Ref 1s, Dynaudio C1 Platinums, Joseph Pulsars, Focal Sopra 1s, etc. And I don't think it holds a candle to those speakers.

 

boenicke-audio-w5-lautsprecher-stereo-36510.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spore nadużycie w porównaniach ARC CD3 do Metronome CD8Tube , technologicznie i dźwiękowo.

 

...jakby tak zostawić stronę techniczną na boku i skupić się na dzwięku...

Metronome CD8T znam doskonale i mam jak najlepsze zdanie o tym CD

natomiast ARC słuchałem gdzieś ....a nie u siebie więc...

jeżeli znasz i potrafisz opisac różnicę między tymi odtwarzaczami to dawaj bo jestem ciekaw....

Edytowane przez Miroslav1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

 

 

Pompka na przełomie niskie/średnie tony.

 

I to właśnie jest uwielbiane przez "tłum"...a to ma tyle wspólnego z prawdą??? ;-)...z przyjemnością owszem...

Na takiej pompce kotły brzmią jak bęben, wyrafinowana elektronika jak techno...umc umc umc ;-)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Gratuluję zakupu i cieszę się że jesteś zadowolony z Esoterica ;-)

napisz kilka słów jakie są róznice w brzmieniu miedzy CEC,em którego miałeś a Esotericem

....mógłbyś rozwinąć.... ,,m40.1 pokazały jaki w nich jeszcze drzemie potencjał,,

Damazy, duzo się dzieje u Ciebie......coś tak czuję że to jeszcze nie koniec zmian ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...szczerze powiedziawszy to średnio mnie interesuje dlaczego W.Pacuła jeszcze nie przetestował m40.2....

zdecydowanie bardziej interesuje mnie opinia użytkowników tych kolumn....jeżeli chodzi o m40.1 to dwóch

kolegów już jest ....i to jest pocieszające.....natomiast m40.2 posiada kolega który jest akurat w tej drugiej ''knajpce'' ;-)

... mam nadzieję że kiedyś odwiedzi te skromne progi....zapraszać nie muszę bo jest u siebie - ale cały czas czekam.. ;-)

 

Stefek, pamiętsz co kiedyś napisałem w naszych rozmowach na PW....

,,zostaję na starych śmieciach i czekam na Was,, ....teraz tylko czekam na Ciebie i na Darka Squad05

..oczywiście nie ponaglam....mamy czas - nie teraz to kiedyś ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...szczerze powiedziawszy to średnio mnie interesuje dlaczego W.Pacuła jeszcze nie przetestował m40.2....

zdecydowanie bardziej interesuje mnie opinia użytkowników tych kolumn....jeżeli chodzi o m40.1 to dwóch

kolegów już jest ....i to jest pocieszające.....natomiast m40.2 posiada kolega który jest akurat w tej drugiej ''knajpce'' ;-)

... mam nadzieję że kiedyś odwiedzi te skromne progi....zapraszać nie muszę bo jest u siebie - ale cały czas czekam.. ;-)

 

Stefek, pamiętsz co kiedyś napisałem w naszych rozmowach na PW....

,,zostaję na starych śmieciach i czekam na Was,, ....teraz tylko czekam na Ciebie i na Darka Squad05

..oczywiście nie ponaglam....mamy czas - nie teraz to kiedyś ;-)

kiedys interesowaly mnie bardzo M40.1 swietne kolumny i tylko one z herbatnikow najbardziej mi odpowiadaly, ale mialem za maly salon,tylko

16m2 a to za malo aby dobrze zagraly...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys interesowaly mnie bardzo M40.1 swietne kolumny i tylko one z herbatnikow najbardziej mi odpowiadaly, ale mialem za maly salon,tylko

16m2 a to za malo aby dobrze zagraly...

 

..też uważam że z herbatników 40tki są najlepsze...nie wyobrażam sobie już powrotu do shl5 czy m30.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też uważam że z herbatników 40tki są najlepsze..

Mirku. to jest oczywista oczywistosć;-)

Już u Ciebie 40.1 grały bardzo dobrze, u Stefka 40.2 tez grały świetnie, choć zupełnie inaczej niż głoszą ci, co nie słuchali;-)

Wiec bardzo intrygujące będzie porównanie z dźwiękiem , który teraz Ty masz u siebie;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirku. to jest oczywista oczywistosć;-)

u Stefka 40.2 tez grały świetnie, choć zupełnie inaczej niż głoszą ci, co nie słuchali;-)

Wiec bardzo intrygujące będzie porównanie z dźwiękiem , który teraz Ty masz u siebie;-)

 

....Witek jak zawsze oszczędny w słowach ;-) .....czy można coś więcej poza tym że było ,,świetnie,,

to może być pouczające dla tych co głoszą że jest inaczej a nie słuchali ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirku, staram się pisać jak najmniej, bo jestem strasznym awanturnikiem i trollem, więc staram się nie prowokować....

Napiszę pewnie więcej, po naszym spotkaniu, bo wtedy będę miał pełniejszy obraz, teraz słuchałem tych kolumn tylko w jednym systemie/pomieszczeniu i coż, oby wszystkie źle zaprojektowane kolumny tak grały;-)

A teraz Zdrowych wesołych i żebyśmy ze smakiem spożywali to, co inni dla nas uszykowali!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Miroslav wielkie dzięki za gościne :-)

Powiem tak! Harbeth M40.2 dla mnie są lepsze i to dużo od M40.1 w twoim pomieszczeniu. Masz nosa Ci powiem. Dostałeś dokładnie to o czym mi mówiłeś za nim kupiłeś 40.2. Te kolumny grają bardziej zwartym rozdzielczym i energetycznym dźwiękiem. Dynamika i energia aż kipi. Teraz u Ciebie słychać że te kolumny są idealne do tego pomieszczenia. Jak bym miał porównać 40.2 do moich 40.1 to moje są w całym paśmie troszke poluzowane a 40.2 zwarte. Alan Shaw odwalił kawał dobrej roboty. Po prostu ulepszył coś co było dla mnie idealne :-) Na zmianie kolumn skorzystał też Jadis bo pokazał że drzemie w nim prądowa bestia. Odradzam odsłuchy u Miroslava jak ktoś jest zadowolony ze swojego systemu ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo się tutaj zaraz zrobi klub Boneckich To może się pochwalę swoim nowym nabytkiem. Stałem się posiadaczem nowego źródła Esoteric SA-50. Muszę wam powiedzieć że świetnie wpisał się w mój system.Harbeth M40.1 pokazały jaki w nich jeszcze drzemie potencjał. Miałem obawy jak go kupowałem. Ale nie o to czy to dobry CD bo w to nie watpiłem. Tylko o to czy dźwięk będzie taki jak lubię. Czy nie będzie za zimno i za ostro. Powiem wam że nawet nie za bardzo jestem fanem przezroczystego dźwięku. Jezeli ta przezroczystość jest analogowa to super ale jak chociaż troszkę trąci cyfrą to jest to dla mnie wada. Na szczęście moje obawy były nieuzasadnione i Esoteric wpisał sie znakomicie.

 

Bo "zimny czy suchy dźwięk" z Esoterica czy z dCSa to mit i bajka. Moim zdaniem baaardzo muzykalne urządzenia.

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.