Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  444 członków

Harbeth Klub
IGNORED

Dlaczego nie Harbeth 40.1 ?


dd6
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

problem jest jak się wróci to siebie i.....nie słyszy tej swobody i zejścia;-(

...pewnie teraz z Krellem masz jedno i drugie ( swoboda i zejście) aż w nadmiarze....

....Witek, musisz przyznać że po wpięciu Twojego Transparenta brzmienie u mnie nabrało rumieńców...

oddech, gęstość, rozmach, bas - ogólnie wszystko się poprawiło...i jak tu powiedzieć że kable nie ''grają'' ;-)

nie chcę awantury między słyszącymi i niesłyszącymi ale w tym przypadku po prostu nie idzie inaczej.....słyszałem ;-)

Edytowane przez Miroslav1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirku, nie robisz awantury ani Ty, ani wydaje mi się ja...robią ją inne osoby, i w sumie nie rozumiem po co.....

Z Krellem jest lepiej, ale przy aktualnie posiadanych przeze mnie kolumnach to i tak.... nie doskoczymy tam gdzie Wy jesteście;-)

alempo zamiania kabla - kto wie..... żartuję oczywiście;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Panowie, jak wygląda możliwość i szacunkowa cena zakupu używanych 40.1 ? Jak na lekarstwo ich na rynku. Na Ebay są czasami, ale w większości wersje studyjne, które mają wybitnie mały a wręcz zerowy WAF.

Niestety drogo, min. 25.000-27.000 PLN, zwykle ok. 30.000 PLN, za tyle były ostatnio na giełdzie i chyba szybko zostały sprzedane. Jak zaoferujesz dobrą cenę rozważę sprzedaż moich :).

A jest ich na rynku tak mało, bo pewnie są tak dobre, że nikt nie chce się specjalnie ich pozbywać :).

..na audio-markt.de jest wysyp m40.1

Zaiste, aż całe dwie pary :). Co na Ten model zdecydowanie jest wysypem :). Cena i tak z dojazdem bez noclegu wyjdzie za tę tańszą parę ponad 28.000 PLN, droższe dużo ponad 32000PLN. Byly też na naszej giełdzie, ale chyba już poszły. Zwykle jest posucha, przez długi czas szukałem w sensownej cenie, o ile się w ogóle pojawiały.

Które 40.1 to są te droższe, a które tańsze?

 

Te M40.1 w komplecie ze stand`ami chyba ktoś już sobie zarezerwował za 28.000 PLN. Być może już słucha u siebie tych Harbeth Monitor 40.1, które widać po prawicy :

 

Ktoś targował się i z 30.000 PLN utargował 2.000 PLN. Chyba za tanio je sprzedał schodząc z ceny 2k zł, zamiast 200 zł.

https://www.youtube.com/watch?v=R2Iw_3a1APY

msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Chyba lepiej dołożyć (5k zł) do 40.2 - ktoś inny wystawiał Harbeth Monitor 40.2 za nieco ponad 30 tys. PLN : http://www.audiostereo.pl/harbeth-club_4952.html/page__st__4650 Coś około 33k zł było.

 

40.1 już ''ni ma''; ale inne są i były wcześniej. Jeszcze nie zdążył dokupić trzydziestu dwóch baterii 6LR61 9V. W K2 S9800 nie trzeba nic zmieniać, tylko podłączyć w miejsce jednej 9V, podwójne/wzmocnione 72V z szesnastoma 6LR61, dające na stronę około 77V DC || 77V DC. Pojedyncze 9,5V przy podwójnym 77V || 77V; to jak na rozgrzewkę :)

 

Niech moc będzie z nim - o ile się nie boi większych pojemności i większego woltażu :)

W nowszych K2 S9800 są oryginalnie przystosowane już prądowe zwr. gł. W starszych EVEREST DD55000 musiałby zrobić delikatną przeróbkę/tuning, by móc podpiąć 77V || 77V :) ...ale nie pozwala, gdyż ma być wszystko jak w oryginale. No prawie, bo ma zaciski/terminale głośnikowe rodowane.

https://www.youtube.com/watch?v=XsuMg2o__lA

Ścianie podwójne gniazdo Furutech'a, z rodowanymi stykami.

 

Co to za set up - włoskie ''lampiszony'': pre-amp (Angstrom Research Stella) i wzmacniacz mocy (Angstrom Research Stella) + kolumny z UK... Harbeth Monitor 30.1

https://www.youtube.com/watch?v=sSVpgfwTyv4

msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

...w Hi Fi i muzyka ukazała się recenzja Harbeth m40.2 Anniversary

.............ponoć są jak ,,żywy instrument,, ;-) .....

jako miłośnik tych kolumn powinienem wpisać je na listę obowiązkowych zakupów

....i właśnie to czynię....tyle tylko że jeszcze nie wiem kiedy u mnie zagrają ;-)

jestem w stanie w ciemno kupić te kolumny (bez odsłuchu) ....to już raczej nie miłośnik a świr ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem w stanie w ciemno kupić te kolumny (bez odsłuchu) ....to już raczej nie miłośnik a świr ;-)

pewnie, że świr;-)

ostatnia rzeczą jaka bym zrobił

raczej nie na podstawie recenzji, tylko dlatego, że Mirek posiadał 40.1 i teraz posiada 40.2......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barni...w jaki sposób kupuję samochód - proponuję przemilczeć, możemy za daleko zabrnąć

trzeba pamiętać że jesteśmy na forum audio.....ale z przyjemnością odpowiem co kolumn

...może w ten sposób

...od 7 miesięcy gram na m40.2.. wcześniej przez 2.5 roku stały u mnie m40.1

jeszcze wcześniej SHL5....dość często chodzę do kumpla posłuchać m30.1 + gramofon

(uwielbiam te brzmienie) w warunkach domowych poznałem również najmniejsze pchełki

p3esr....tak więc nie pusząc się przy tym mogę powiedzieć ze brzmienie kolumn

Harbeth znam dość dobrze.....

 

...jak przyjdzie czas na wymianę m40.2 na m40.2 Anniversary to z całą pewnością zrobię to

tak jak wcześniej napisałem ''w ciemno'' ...nie potrzebuję porównań, sprawdzań, ''wygrzewania''

przywiozę te kolumbryny postawię na standach wleję do szklaneczki jakiś dobry trunek

i zacznę słuchać ulubionych płyt ;-) ...bo wiem czego mogę się spodziewać

 

takie porównanie jest wskazane jakbym przesiadł się z Harbeth na Sonus Faber

...a tak, to jak pójście z kumplem na piwo - wiadomo o czym będzie gadka

 

do określenia ''żywy instrument '' czy podobne '' brzmienie live'' proponuję potraktować

z przymrużeniem oka....ale wiadomo o co chodzi

Edytowane przez Miroslav1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za set up - włoskie ''lampiszony'': pre-amp (Angstrom Research Stella) i wzmacniacz mocy (Angstrom Research Stella) + kolumny z UK... Harbeth Monitor 30.1

 

Strasznie zamulony ten dźwięk o pudełkowatym charakterze i bez krzty otwartości w górnych rejestrach . Jak dla mnie to taki wampi - bampi hifi vintage

o koszmarnym dobraniu komponentów systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..słówko odnośnie świra ;-) ...pamiętam jak kilka lat temu w klubie Harbetha pisał gość

pozytywnie zakręcony którego wiedza o tych kolumnach była porównywalna do wiedzy

którą posiada Milimetr odnośnie Jadisa...

...chodzi o BlueMax...pewnie teraz przesiaduje w innej knajpce ( forum)...a szkoda....;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale Mirku w tym naszym zakręconym hobby, określenir Świr nie ma negatywnego zabarwienia, przynajmniej dla mnie;-)

...Witek, jesteś najlepszym przykładem człowieka - do rany przyłóż ;-)

...powiem więcej....jesteś jak brzmienie Harbeth....gdzie natarczywości, nachalności, ostrości...

....nie usłyszysz w tych kolumnach ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam klubowiczów, bardzo przyjemnie czyta się Wasze posty, czuć dobry klimat (co przecież nie jest regułą na formum ;)).

 

Chciałbym poznać brzmienie Harbeth 30.1 i jeżeli ktoś z kolegów ma w planach sprzedaż swoich to proszę o kontakt na priv.

 

Obecnie posiadam Proac Response D2, które grają z Devialet 120. Ogólnie jestem zadowolony z dźwięku, ale od kilku lat, co jakiś czas spoglądam na Harbeth-y i chyba wreszcie pora spróbować tego smaku... ;)

 

Pozdrawiam

Jacek

 

PS. przepraszam, nie spojrzałem, że nie jest to główny wątek forum Harbeth.

Edytowane przez Jacek70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

...coś cicho...następnym razem postaram się lepiej ;-)

CD też wolę te cichsze ;)

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy czego sluchamy, symfonika ma scena do tyłu, rock na zywo do przodu a w studio tak jak zrobił mix realizator. I tak samo powinien to odwzorowac zestaw

Rewelacyjnie, wszystkie wady realizacyjne przedstawiają zestawy MBL 101, jeśli realizator się nie przyłożył, to dokładnie słychać braki w ciągłości akustycznej instrumentów.

Tradycyjne zestawy trochę lepiej radzą sobie z tą wadą.

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...chyba jest ciut lepiej ;-)

 

Takiego systemu, to się słucha na żywo, a nie z nagrania.....

jeśli oczywiście chce się tak na serio poznać jego potencjał...

...mam nadzieję że każdy podejdzie do tego z pewnym dystansem...chyba że okaże się inaczej, wtedy mówi się trudno

... o m40.1/40.2 jest dość sporo napisane więc teraz została tylko muzyka..

...robię to również dla wszystkich miłośników tych kolumn - Oni chętnie też posłuchają ,, z nagrania,, ;-)

 

...nawet fajnie jest ze słuchaweczkami takim zwykłymi ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

...chyba jest ciut lepiej ;-)

 

E tam, pierwsza wersja jest zawsze pierwsza i najlepsza.

Dlatego lubię pierwsze wydania płyt CD.

Muzyka, to zawsze dobra zabawa, na dobrze skonfigurowanym systemie.

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam, pierwsza wersja jest zawsze pierwsza i najlepsza.

Dlatego lubię pierwsze wydania płyt CD.

Muzyka, to zawsze dobra zabawa, na dobrze skonfigurowanym systemie.

...bez zbędnego puszenia się uważam że moje graty dość dobrze grają i dlatego zgadzam się z Tobą że....

... ,,Muzyka, to zawsze dobra zabawa...,, ;-)

 

 

teraz z innej mańki ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

.....dziękuję za dobre słowo ;-)...no właśnie kiedy...tu jest ''mały'' problem - lista zakupów jest długa tylko środków brakuje

jeżeli w tym roku zdecyduję się na jubileuszowe 40tki to w odstawkę idzie zakup IC na którym mi zależy

jak kupię IC to spadam na koniec kolejki z kolumnami (by swoje odczekać) ...jedno albo drugie....;-)

 

...po Audio Show podejmę decyzję....

...co u Ciebie się zmieniło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„Zdradziłem” lampę na rzecz trana. Po drodze kupiłem jeszcze C7 a parę dni temu przesiadłem się ostatecznie na SHL5 plus. Miałem krótki epizod,kiedy wydawało mi się,że mogę żyć bez Harbeth. Nic z tego,moje uszy brutalnie domagały się Radialu :))

Jestem od grania Harbeth uzależniony i już nie zamierzam z tym walczyć :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.