Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  139 członków

QED Klub kabli
IGNORED

Klub kabli QED


muda44
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z jakiego kabla zmieniles na tego xt 40 i co o nim sqdzisz

Miałem Cordial cls240 2x4mm "czystej"miedźi.

Wiesz u mnie chodzi to wszystko w bi-wiringu tak,że o całości pasma Ci nie powiem ale dołu na pewno nie zamula,teraz jest wpiety na górę bo Silver okazał się za jazgotliwy i też daje sobie radę.Ja płaciłem 45/1m w tej cenie to wart każdej złotówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa posty wyżej o to samo pytałem ale chyba już entuzjazm Rubiego zgasł bo zero odpowiedzi.Nie mogłem sie doczekać i kupiłem XT40 opinia sprzedawcy była taka że jest to uszlachetniony RUBY.

Sprzedawca wszytko powie żeby wypchać towar który zwłaszcza nie schodzi .

Ponoć oprócz Ruby dopiero te najdroższe Qedy są coś warte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka mała laurka dla kolegi muda44, nastepny kabelek który mi polecił jest co najniej bardzo dobry patrząc na cenę w stosuku do tego co prezenuje.

Dzięki wielki muda, jak się kiedyś spotkamy, może na Audio Show przyszłorocznym to masz u mnie duże piwo.

 

Chyba już się domyślacie jaki kabelek u mnie w domu zagościł. Tak,. tak - Qed Ruby.

Jeżeli ktoś twierdzi, że jest ostry to musi poszukać tej ostrości w elementach swojego sysytemu, a nie w opisanym kabelku.

Jest dość gładki, a zaznaczam że jest swieżo wpięty między monosy, a kolumny więc jeszcze powinien się bardziej "ucywilizować".

Dobrze pokazuje przestrzeń, co dla mnie jest jednym z wyznaczników dobrego dźwięku. Wokaliści i akompaniujący im muzycy świetnie umiejscowieni na scenie. Reszta aspektów dźwiękowych także pokazuje ten kabel w pozytywnym świetle, więc ogólnie mówiąc naprawdę dobry zakup.

Przy obecnych cenach elementów audio wydaje się, że jest niemożliwością by tak niedrogi przewód głośnikowy robił tyle dobrego dla dźwięku, można się jednak mile zaskoczyć.

Jeszcze raz wielkie dzięki muda.

Edytowane przez Malwas.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muda wybierasz się może w przyszłym roku ma Audio Show?

Zadajesz strasznie trudne pytanie ;)

Ja nie wiem co jutro będe robił a Ty pytasz o rok ;)

Raczej nie będę . Nie interesują mnie takie wystawy . Ileż można tego oglądać i słuchać ?

Z tym piwem nie żartowałem. Zapraszam.

Dziękuje , może kiedyś , kto wie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qed ruby to dobry a wrecz fantastyczny kabel jak na ta cene. W audio cuda i okazje sie raczej nie zdarzaja...wpecie np. Vovox vocalis czy Supra Sword to udowadnia pod warunkiem dobrego systemu. Ruby niestety nie jest tak przejrzysty i z gorsza definicja basu jak wyzej wymienione .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny zadowolony ojjj bo nie wytrzymam ciśnienia i kupię tego Ruby bo wielu kabli słuchałem a tego jeszcze nie :(

Muda44 Ty miałeś moje Hotline Blue Spiral możesz mi napisać jak one się mają do Ruby i czy warto mi sprawdzać Ruby czy dać sobie spokój już z tymi kablami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muda44 Ty miałeś moje Hotline Blue Spiral możesz mi napisać jak one się mają do Ruby i czy warto mi sprawdzać Ruby czy dać sobie spokój już z tymi kablami ?

Ruby ma ciut mniej mikro detali i ma ciut mniejszą dynamikę . Nie zaznacza tak wyraźnie krawędzi dźwięków ale znowu gra barwniej , równo z lepiej rozciągniętym basem .

Bardziej uniwersalnie , przyjemniej . To nie jest kabel wyczynowy ale do długiego słuchania .

Ważne są te bananki Eagle !!!

 

W audio cuda i okazje sie raczej nie zdarzaja...wpecie np. Vovox vocalis czy Supra Sword to udowadnia pod warunkiem dobrego systemu. Ruby niestety nie jest tak przejrzysty i z gorsza definicja basu jak wyzej wymienione .

Kwestia kto i czego oczekuje po kablu . Jest wiele kabli lepszych od Ruby w różnych aspektach ale ten jest taki nieidealny ale mało psujący w całym paśmie .

Przyjemny i uniwersalny w poprawnie złożonych systemach .

Na pewno wart spróbowania zanim wyda się tysiące na inny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruby ma ciut mniej mikro detali i ma ciut mniejszą dynamikę . Nie zaznacza tak wyraźnie krawędzi dźwięków ale znowu gra barwniej , równo z lepiej rozciągniętym basem .

Bardziej uniwersalnie , przyjemniej . To nie jest kabel wyczynowy ale do długiego słuchania .

Ważne są te bananki Eagle !!!

Dzięki za konkretny opis :) Ruby może kiedyś sprawdzę jak coś nowego kupię teraz u mnie wiesz do lampki na EL34 Blue Spiral pasuje idealnie bo lampka sama w sobie gra przyjemnie więc taki Blue Spiral jej nie przeszkadza nie zamula jej i muzyczka gra fajnie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jest wiele kabli lepszych od Ruby w różnych aspektach ale ten jest taki nieidealny ale mało psujący w całym paśmie .

Przyjemny i uniwersalny w poprawnie złożonych systemach .

Na pewno wart spróbowania zanim wyda się tysiące na inny .

 

 

Zgadzam się w 100 a nawet 1000 %

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się wkurze to pojadę i kupię tego Ruby bo wcisnął mi XT40 jako lepszy ale zrobił mi prawie taką samą cenę..Tyle że u mnie jest w bi -wiringu i na dole wpięte mam VDH magnetic hybrid a potrzebowałem czegoś szczegółowego na górę ale nie tak ostrego ja silver 25 aniversary,którego chcę zastąpić.Swoją drogą co by tu lepiej pasowało na górę, jeśli chodzi o przestrzeń,szczegół a nie kłuło po uszach.. zamienił bym tego XT40 na coś takiego bo się nie spełnia w tej roli,a obawiam się że Ruby też nie podoła..

Edytowane przez Kazuki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.