Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  139 członków

QED Klub kabli
IGNORED

Klub kabli QED


muda44
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Może nie doczytałem się wcześniej o sposobie podłączenia kabla. Chodzi właśnie o Ruby. Na spokojnie można go skręcić i zacisnąć w portach kolumn oraz wzmaka? Czy naprawdę warto go wypróbować. Gram na Yamaha rs-700 + cd s-300 + Tannoy v4. Dziękuję za podpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłemXT400 i to jest takie grube cholerstwo że w zaciskach bez konferencji nigdzie się nie mieści.

Musiałem założyć na kable wtyki akurat tylko prolink dał się założyć na ten kabel.Jakieś pomysły na założenie kabla bez konferencji.

Kolumny MA RX8 i audiolab 8000p

 

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam

 

Panowie co sądzicie o tym Qed?

http://pl.horn.eu/pl/PL/PRODUKTY/DLA_DOMU/QED/PRZEWODY_AUDIO_-_GLOSNIKOWE_QED/QE1442_-_3_0m?s1=1

Czy to teraz najlepszy kabel w ofercie tego producenta?

DENON: AVR X7200W,  DPD 3310UD, CREEK EVOLUTION 100A, CREEK  EVOLUTION 50DC, DALI MONTOR 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Panowie co sądzicie o tym Qed?

http://pl.horn.eu/pl/PL/PRODUKTY/DLA_DOMU/QED/PRZEWODY_AUDIO_-_GLOSNIKOWE_QED/QE1442_-_3_0m?s1=1

Czy to teraz najlepszy kabel w ofercie tego producenta?

Wyżej jest jeszcze Genesis. To przejrzysty, lekko grający kabel. Jak to QED. Mi one nigdy nie leżały, choć z odpowiednim sprzętem potrafi to miło zagrać. Kwestia gustu, ot co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Ale panowie rwetesu na temat tego ruby narobili no żadna sensacja może gęściej na basie ale bez dyscypliny silwercreen go kładzie żadnego wyrafinowania w brzmieniu ot takie zachowawcze i bezpieczne - liczyłem na więcej powietrza i przestrzeni, szaleństwa - nic - nordost white lightning o tu przestrzeń jak się patrzy - ale trochę tzw muzykalność nie najlepsza wypożyczę przed zakupem bo to inny wydatek- także wracając do qeda tylko ta cena go ratuje - pozdrawiam (13 stron peanów szacun) gra podobnie do odysseya - litości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze się wsłucham ale zarobienie czy wygrzewanie to już tylko subtelności - rewolucji to nie zrobi - jak na razie spłaszczył i zmiękczył przekaz, pogrubił niskie nieznacznie a system opisze szczegółowo ale jeśli chord pokazywał przestrzeń uwarstwiał przekaz pokazując kontur bez wyostrzania to nie jest to jego własna produkcja tylko elektroniki poza tym nie wariujmy nie dobieramy elektroniki do kabla - ogólnie jest zrównoważony ale czy nie zwyczajnie nudny? w każdym bądź razie sensacji tu nie słyszę dlatego przed zakupem koniecznie wypożyczyć bo choć nie drogi to kawał żelastwa trudno będzie upchać / ja umieszczę go na półce z napisem zakup z owczego pędu - a nie gra jak chord odyssey bo daleko mu do tego brzmienia /co nie oznacza że chord też nie trafi na swój słabo dobrany system ale chodzi mi o charakter brzmienia - zupełnie inny ( wiem że gadamy trochę gwarą dlatego proszę o nie robienie uwag że kable nie graja i nie brzmią )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się trochę schłodziło więc przysiadłem i powiem tak bo trochę z rozpędu o tym zmiękczeniu napisałem a że słucham głównie jazzu to muszę skorygować kabel qed ruby porównany bezpośrednio z chord silverscreen

Obydwa kable uważam za w miarę wyrównane tzn nie doskwiera ewidentne faworyzowanie jakiegoś podzakresu ( może chord trochę bardziej skraje podkreśla a qed bas ale to już tak na wytężonym słuchu i nie na każdym materiale )

qed gra szerzej i płycej a chord lepiej buduje w głąb

chord bardziej niuansuje brzmienie tzn ukazuje bogatszą fakturę

qed dorzuca adrenalinę ale głównie przez utwardzenie dźwięku w górnej średnicy co niektórzy mogą odebrać jako wyostrzenie wysokich albo rześkie może nawet chłodniejsze brzmienie

chord jest bardziej plastyczny

wokal annie lenox bardziej matowy na qedzie i wybrzmienia trochę gorsze

ogólnie qeda zryzykował bym bardziej do rocka lub elektronicznej muzy będzie konkretnie i z przytupem

W ogólnym podsumowaniu jeszcze raz stawiam na to że nie są to jakieś wyjątkowe kable a w moim odczuciu do kina i amplitunera w sam raz natomiast do stereo jak mi się wydaje większość dysponuje sprzętem tak 8-9 tys to raczej nie koniecznie a posiadacze hi endu to i tak niczego tu nie znajdą Jeszcze raz wrócę do nordosta WL bo właśnie system tu używany zaprezentowano mi na tych kabelkach - ciągle pamiętam tą przestrzeń ale to już sami wiecie ile metrów qeda by kupił no i nie był to mezalians - tak na wypadek gdyby ktoś kręcił nosem na jakość elektroniki.

A sprzęt : yamaha rx a 840 po sieci usb i z bd a 1040 via Chord Crimson moja ulubiona łączówka (często albedo blue z nią przegrywa ) / taga pf 1000 / sieciowe rear power 71g/72g kolumny elac fs 77 / słabo zaadoptowany pokój 17m2

oraz moja bardzo subiektywna ocena

a sprzęt który nie wystąpił to kawałki systemu AMC xia150 i dac u24192 roksan kandy cd k2

ale to dopiero na odyssey 2 zaczyna grać więc nie miało to większego sensu

płyty a.l. meduza diva katie melua stacey kent simple minds

i na sam koniec bo to śmieszne - grają tak jak są zbudowane qed szeroko w środku plastik chord głęboko z wyraźnym zarysem płaszcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyżbym z branżą zadarł ? bo na privie mnie ostrzegano

Znaczy się najpierw ten wpis na PW skonsultowałeś zanim go dodałeś ? Z kim ? Z branżą której nie na rękę że jest kabel niewiele kosztujący a mało psujący i nie trzeba wydawać grubej kasy na " kosmiczne " technologie ? A często jest to tylko ładnie przepakowany kabel za grosze z dodaniem odpowiedniej ideologii , testu , ładnego opakowania i CENY .

Jeżeli uważasz że miałem chociaż 5zł z polecenia tego kabla to śmiało to tu udowodnij . Jak udowodnisz daję Ci równowartość takiej szpuli a jak zaczniesz i nie udowodnisz to Ty mi tą kasę dajesz .

Stoi ?

 

osobiście jestem tylko entuzjastą audio a widzę że za 170 zł dostałem się do świątyni prosto na adorację - ale jaja

Jaja to są te Twoje wpisy .

Jakby tego nie nazwał to wpływ końcówek jest słyszalny tak jak i proces " wygrzewania " ale to na tym zestawie KD możesz faktycznie nie wyłapać .

Chociaż z drugiej strony piszesz że masz tak genialną pamięć jak grał ten zestaw ( pominę ile czasu minęło i czy to w tym samym pomieszczeniu ) na kablu Nordosta .

Naprawdę pozazdrościć takiej pamięci !

Jeszcze śmieszniej jest jak piszesz że słuchając na tym KD stwierdzasz że w stereo się nie sprawdzi ( gratulacje z możliwości przetestowania wszystkich systemów w każdych warunkach oraz pamięci ) i zaraz stwierdzasz

a posiadacze hi endu to i tak niczego tu nie znajdą

Jesteś takim posiadaczem ?

I znowu wypowiedź za innych :)

 

Kolejny wpis

a sprzęt który nie wystąpił to kawałki systemu AMC xia150 i dac u24192 roksan kandy cd k2

wybacz ale co kogo obchodzi co tam masz skoro to nie bierze udziału w testach dotyczących kabla z tego wątku ?

Chciałeś się pochwalić czy co ?

 

ale to dopiero na odyssey 2 zaczyna grać więc nie miało to większego sensu

Kolejny brak obycia . Żeby się wypowiadać czy ma sens czy nie najpierw trzeba posłuchać . W audio nie ma pewniaków i często zwłaszcza kable potrafią zupełnie inaczej " grać " w innych systemach niż to sobie wyobrażamy niejako przekładając " granie " danego kabla z innego systemu .

 

Nie wpasował się Ci tan kabel - to zrozumiałe . Nie wiem natomiast jakiego cudu się spodziewałeś dając ten kabel w systemie KD . Ze co ? Zagra to jak porządne STEREO ?

Chyba każdy średnio osłuchany wie ile jest wart system KD w STEREO .

Dałeś inny kabel który skorygował to czego Ci było brak i OK ale żeby zaraz wypowiadać się za innych i w ich systemach dobitnie jadąc po tym kablu ?

 

Ruby nie jest cudem świata . To tylko UCZCIWIE wyceniony kabel i pierwszy jaki znam w tak niskiej cenie który niczym nie razi . Są kable które " korygują " bas czy górę . Wyostrzają czy tłumią i takie są w większości w tym i wyraźnie wyższych pieniądzach .

Na pewno jest wart spróbowania i niech każdy sobie sam odpowie czy warto do lepszego kabla dołożyć grubą kasę czy jednak tą kasę dołożyć do lepszych kolumn , wzmacniacza czy źródła .

 

Tylko Panowie - bez fantazji i gdybania proszę .

Każda uwaga , kady test jest cenny pod warunkiem że był przeprowadzony a nie " gdybany "

Edytowane przez muda44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega sprzęt ma a jeśli chodzi o kolegów co mają systemy audio po 20 tys to w tym wątku wyglądają jak kobitka w norkach w lumpeksie zachwycająca się prochowcem - dlatego nie wierzę że dostają orgazmu słuchając 35zł za metr - odniosę się do wypowiedzi dekoracja - kolego na stronach nordosta z zaciekawieniem czytam Twoje wypowiedzi a jeśli chodzi o to że nazwałeś mnie wieszczem powiem tak - jaka epoka taki wieszcz a epoka tego kabla będzie raczej krótka - do wypowiedzi założyciela wątku nie odnoszę się ponieważ próbuje być złośliwy a to rodzi podejrzenia że nie o brzmienie tego kabla tu chodzi tylko o metry - taki pijar źle służy nie tylko innym firmom ale qedowi w szczególności - do entuzjastów audio powiem tylko uważajcie na marketing na prasę i podejrzane wątki bo starcicie duuużo kasy i czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest klub tych co mieli , maja lub są zainteresowani kablami marki Qed i opiniami o nich a nie kto co ma i na czym mógłby słuchać .

Rozumiesz różnice ?

a jeśli chodzi o kolegów co mają systemy audio po 20 tys to w tym wątku wyglądają jak kobitka w norkach w lumpeksie zachwycająca się prochowcem

I znowu wypowiadasz się za kogoś .

Moje kolumny są tyle warte i co z tego ?

Ano NIC .

dlatego nie wierzę że dostają orgazmu słuchając 35zł za metr

Pisałem ja i inni koledzy z czym je porównywali . Wystarczy poczytać a i bys się zdziwił w jakich systemach grają .

Klub to nie jest też wątek na temat wiary a piszemy o faktach .

 

a epoka tego kabla będzie raczej krótka

To i jeszcze wróżyć potrafisz ?

:)

do wypowiedzi założyciela wątku nie odnoszę się ponieważ próbuje być złośliwy

Ty czytasz czasami coś zanim to dodasz ?

Ja zacząłem podjazdy z branżą i jakieś wywody z PW ?

 

taki pijar źle służy nie tylko innym firmom ale qedowi w szczególności

Jasne , ludzie będą drukować dla potomnych te twoje dyrdymały jak to gdybasz jak by to było gdyby było ...

 

do entuzjastów audio powiem tylko uważajcie na marketing na prasę i podejrzane wątki bo starcicie duuużo kasy i czasu

Uważać powinni na Twoje wpisy , teoretyczne rozważania i gdybania .

 

 

A teraz coś z dobrej mojej woli ;)

Napisałeś

słabo zaadoptowany pokój 17m2

Zainteresuj się panelami Audioform a kable na razie zostaw w spokoju . Za kilka stów poprawisz sobie akustykę na poziomie niedostępnym dla żadnych kabli czego Ci serdecznie życzę .

Tylko proszę bez podjazdów w stylu ile z tego mam itd .

Edytowane przez muda44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich jestem tu nowy

prosze o podpowiedz co bedzie lepsze który mam kupić(kolejnosc przypadkowa)

1.Qed Signature Revelation 2x5mm czy

2.Qed Ruby Anniversary 1310 czy

3.Qed Ruby Anniversary Evolution

Jakie te Ruby(pozycja 2,3)maja przekrój?

pozdrawiam i dziekuje za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.