Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  139 członków

QED Klub kabli
IGNORED

Klub kabli QED


muda44
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Muda44, problemem nie jest właściwie to czy ma to być WBT, Furutech lub Eagle lecz czy łączówki mają wpływ degradujacy dźwięk czy nie. Moim zdaniem mają wpływ, a Twoim?

Tak , degradują a te Eagle mają mały wpływ na tą degradację .

 

mam pytanie czy ktoś aplikował qeda ruby w gniazda NAD 320 bez konfekcji,cz to jest wogóle wykonalne?

Jak wyżej napisałem - ja bym nie ryzykował . 9zł czy jakoś tak za jeden wtyk to nie jest jakiś duży wydatek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Firewall 1

(Konto usunięte)

Użytkownik robertos75 dnia 14.02.2015 - 21:34 napisał

mam pytanie czy ktoś aplikował qeda ruby w gniazda NAD 320 bez konfekcji,cz to jest wogóle wykonalne?

Jak wyżej napisałem - ja bym nie ryzykował . 9zł czy jakoś tak za jeden wtyk to nie jest jakiś duży wydatek

 

Cena widzę nie wygórowana za wtyki więc jest dobrze.

Ale można iść w drugą stronę....pobielić końcówki obranych kabli cyną WBT i też będzie OK a wpływ na efekt brzmieniowy wybranego kabla będzie mniejszy.

 

Natomiast wtyk to niezaprzeczalna wygoda.

Edytowane przez Firewall 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast wtyk to niezaprzeczalna wygoda.

wygoda ,ale nie widze sensu go stosowania,jeśli sprzęt jest spięty i nikt nie zamierza w krótkim czasie zabawy z wymianą klocków,no chyba że inaczej się nie da tego połączyć,

 

jeszcze jedno,chcę dzisiaj kupić ruby,ale nie jestem pewien,czy ma to być zwykła wersja czy evo,ale wydaje mi się że to to samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Firewall 1

(Konto usunięte)

wygoda ,ale nie widze sensu go stosowania,jeśli sprzęt jest spięty i nikt nie zamierza w krótkim czasie zabawy z wymianą klocków,no chyba że inaczej się nie da tego połączyć,

 

Tu całkowita racja.

Ale gdzie na forum nie spojrzysz (myślałem że Ty też - przepraszam z góry) to sami " testerzy " audiofilskiej biżuterii.

 

Stąd moja uwaga odnośnie wtyku.

Edytowane przez Firewall 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Firewall 1

(Konto usunięte)

od strony wzmacniacza będzie gorzej

 

Też nie ma problemu.

 

Robimy haczyk z kabla o średnicy trzpienia we wtyku głośnikowym wzmacniacza następnie bielimy cyną .

Rozchylamy haczyk na czas mocowania a po zamocowaniu ściskamy wokół trzpienia głośnikowego we wzmacniaczu.

 

Jest to korzystne nie tylko ze względu na większą powierzchnie styku ale także na ominięcie " obowiązkowej średnicy " dziury w trzpieniu konektu głośnikowego.

 

Ogólnie takie cuś tylko " wyrzeżbione " z naszego kabla :

 

hak-nakretkowy-m20-pd2-2-ensto-pd2-2-95.jpg

Edytowane przez Firewall 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Też gram na głośnikowych QED'ach - srebrzona miedź typu multi-strand osobno przy HF i UHF ... czyli od 3.2kHz i 10kHz w górę na Mundorfach S/G/O z 9V i wykończenie jest referencyjne :-)

 

I przy okazji podpytam się - które QED'y są absolutnie najlepsze na same wysokie? ...Wasze ulubione?

 

Pozdrawiam

Marcin

msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w klubie .Po dwóch latach z kabelkami za 6zł i po zmianie sprzętu kupiłem qed ruby anniversary evolution 2 x 2,4 po bardzo dobrych opiniach o kablu .Dzisiaj chciałem podłączyć je do wzmacniacza ale kompletnie nie wiem które odizolować i skręcić .Może ktoś napisać które kabelki odizolować z otuliny i skrecić a którą część odciąć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam..czy warto przesiąść mi się na qed ruby z chord romour2?moje obecne wydają mi się zbyt suche i odchudzające trochę dźwięk...lepiej sprawdzaly mi się razem w parze z miedzianym,lecz to jeszcze nie to..Szukam kabla ocieplonego z dobrym dołem..po przeczytaniu raczej przejrzeniu na szybko pierwszych stron wątku, te tak właśnie chyba grają..pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Stało się...

Kupiłem Qed Ruby. Tak tu chwalony.

I potwierdzam, że to świetny kabel za niewielkie pieniądze. Gra lepiej od Furutecha µ-2T. Którego nie dawno słuchałem, bo kolega mi pożyczył. Nie wspomnę o takim wynalazku jak Audionova Illuminator. To zupełna porażka dźwiękowa. Miałem nie dawno. I cieszę się, że sprzedałem. Ruby gra na poziomie moich Audioqest Indigo Blue. Audioqesty będę chciał sprzedać, bo długością były na styk.

Sprzęt jest dla muzyki. Nie odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.