Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  139 członków

QED Klub kabli
IGNORED

Klub kabli QED


muda44
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór!

 

Po świętach zamierzam kupić mini-wieżę Denon F109, najprawdopodobniej z kolumnami Dali Zensor 3. Zastanawiam się jeszcze nad kablami głośnikowymi. W salonie Denona mają właśnie QED-y. Powiedziałem, że zależy mi na kablu, który dobrze wpasuje się w "ciepłą" charakterystykę Denona - i na takim właśnie graniu (ciepłym, ale przestrzennym) mi zależy. Sprzedawca bardzo zachwalał kabel Silver Anniversary XT (który rzekomo uwypukla średnicę i dodaje przestrzeni), ale w tej samej cenie jest jeszcze chwalony na forum Ruby Anniversary Evolution. Który z nich polecilibyście z własnego doświadczenia? A może jeszcze coś zupełnie innego?

Edytowane przez Chattab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór!

 

Po świętach zamierzam kupić mini-wieżę Denon F109, najprawdopodobniej z kolumnami Dali Zensor 3. Zastanawiam się jeszcze nad kablami głośnikowymi. W salonie Denona mają właśnie QED-y. Powiedziałem, że zależy mi na kablu, który dobrze wpasuje się w "ciepłą" charakterystykę Denona - i na takim właśnie graniu (ciepłym, ale przestrzennym) mi zależy. Sprzedawca bardzo zachwalał kabel Silver Anniversary XT (który rzekomo uwypukla średnicę i dodaje przestrzeni), ale w tej samej cenie jest jeszcze chwalony na forum Ruby Anniversary Evolution. Który z nich polecilibyście z własnego doświadczenia? A może jeszcze coś zupełnie innego?

Kupowanie kabla drozszego niz 5zl/metr do tego denona to wyrzucanie pieniedzy w bloto moim zdaniem, ale to twoje pieniadze i zrobisz co zechcesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór!

 

Po świętach zamierzam kupić mini-wieżę Denon F109, najprawdopodobniej z kolumnami Dali Zensor 3. Zastanawiam się jeszcze nad kablami głośnikowymi. W salonie Denona mają właśnie QED-y. Powiedziałem, że zależy mi na kablu, który dobrze wpasuje się w "ciepłą" charakterystykę Denona - i na takim właśnie graniu (ciepłym, ale przestrzennym) mi zależy. Sprzedawca bardzo zachwalał kabel Silver Anniversary XT (który rzekomo uwypukla średnicę i dodaje przestrzeni), ale w tej samej cenie jest jeszcze chwalony na forum Ruby Anniversary Evolution. Który z nich polecilibyście z własnego doświadczenia? A może jeszcze coś zupełnie innego?

Kupując Ruby masz pewność że masz bardzo dobry i bardzo tani kabel . Kabel który będzie za " dobry " do Twojego systemu ale z drugiej strony masz pewność że nic nie zepsuje i będzie Ci służył przez lata z tym co teraz i może jak kiedyś zmienisz sprzęt na lepszy .

 

Jakąś się do tych kabli nie mogę przyzwyczaić, w kinie ok ale w muzyce... całość jakby straciła na muzykalności a zrobiła się dość agresywna i zbyt detaliczna.

To nie jest wina tego kabla , problem leży gdzie indziej w systemie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam że po prostu uwypukliły wady pomieszczenia. o ile adaptacje niższych rejestrów jest ogarnięta to góra i średnica tylko w połowie. Niektórzy pisali że te kable mogą być zbyt jasne.

 

pożyjemy zobaczymy.

Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Dzięki za szybką reakcję. Jakie polecalibyście wtyki - z tych tańszych. Nie wiem czy grubość qued'a ruby nie dyskwalifikuje niektórych wtyków.

Jakiekolwiek. 99% wykonanych jest i tak z mosiadzu plus zlocenie. Czy to wbt czy chinole po 5zl. Osobiscie propunuje te z tych naciętych po dlugosci. Lepiej siedza w gniazdach. A najlepiej to wogole. Po co ci kolejne zelastwo w torze?

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość wpszoniak

(Konto usunięte)

Zakupiłem widły Jantzena do rubego - i za małe. Jakoś wcisnąłem. Słucham trzeci dzień po kilka godzin i mam wrażenie że jest gorzej - sssycząco i piaskowo.

Wcale mnie nie dziwi taki efekt, bo albo stosuje się widełki (lub bananki) firm- Furutech, WBT (podaję dla przykładu), ewentualnie firmowe albo nie stosuje się żadanych. Niestety tanie rozwiązanie tego problemu nie istnieje.

Edytowane przez wpszoniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość wpszoniak

(Konto usunięte)

Widełki mogą aż tyle "narobić"??!!??

Tak kolego, mogą zepsuć natomiast naprawić nie mogą niczego. Kiedyś nie sądziłem, że wtyki mają aż takie znaczenie i jak Ty kupiłem... no takie średniej klasy. Gdy usłyszałem pogorszenie w stosunku do gołego kabla postanowiłem kupić trochę droższe posrebrzane (stosuję kable z posrebrzanej miedzi, więc wydawałby się ten wybór za naturalny) i usłyszałem barwy wychudzone bez basu. Wreszcie pomyślałem, że nie mam co dalej szukać tylko od razu należy kupić najlepsze z możliwych... Wybrałem Furutecha, który mnie tyle kosztował co te dwa poprzednie nie trafione (więc w sumie zapłaciłem 2 razy wiecej, kurcze!). Furutech po prostu niczego nie zmienił w stosunku do wcześniej założonych gołych QED Silver Spiral. Poza tym są tak zrobione, że nie było problemów z ich zamontowaniem. Warto poszukać WBT lub Furutecha na eBay'u... Będzie taniej.

Edytowane przez wpszoniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam co do konfekcji widły/banany tez miałem dylemat a może gołe żyły ? Stwierdziłem że raz a dobrze po co mieć wątpliwości czy jest styk dobry, doskonały polecam banany rozporowe ......................

 

Tak z ciekawości chciałem zobaczyć kabel który duża czesć osób bardzo chwali , kabelek Ruby na pierwszy rzut oka wydał mi sie bardzo słabym kablem . Po sprawdzeniu go namacalnie dłońmi jeszcze gorszą miałem o nim opinie ale kabel ma przewodzić prąd wiec zajrzałem w głąb jego konstrukcji/budowy i stwierdziłem że od strony konstrukcyjnej jest to kabel doskonały. Jest tylko małe ale gdyby przekrój kabla był dwa razy większy kto wie ...........................

Edytowane przez slaw123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość wpszoniak

(Konto usunięte)

Witam co do konfekcji widły/banany tez miałem dylemat a może gołe żyły ? Stwierdziłem że raz a dobrze po co mieć wątpliwości czy jest styk dobry, doskonały polecam banany rozporowe ......................

Oczywiście, dają pewność łącza. We wtykach widełkowych czy bolcowych chodzi przede wszystkim o użyty materiał- Furutech, WBT stosują czystą miedź, lub miedź powlekaną szlachetnym pierwiastkiem. Natomiast tańsze wtyki najczęściej wykonane są z brązu. Eagle Cable wykonane są z miedzi jak wyczytałem, jednak wydaje mi się, że przyoszczędzenie rzędu 100-200 zł nie ma większego sensu, bo dobre wtyki są wielokrotnego użycia (z innymi kablami po ich wymianie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Eagle Cable wykonane są z miedzi jak wyczytałem, jednak wydaje mi się, że przyoszczędzenie rzędu 100-200 zł nie ma większego sensu, bo dobre wtyki są wielokrotnego użycia (z innymi kablami po ich wymianie)

Te Eagle sa wstawiane do wielu kabli firmowych w niemałych sumkach .

Miałem kable Albedo Air 1 z rodowanymy cud widłami za prawie 2000zł i były gorsze od Ruby + Eagle .

 

WBT wcale nie są takie doskonałe , miałem kilka par ich gniazd z seri NAXTGEN i jakość wykonania to żart .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym że płacąc grube stówy kupujemy gniazda w których plastik nie jest dobrze " wylany "

http://www.audiostereo.pl/topowe-gniazda-glosnikowe_114415.html/page__view__findpost__p__3231665

 

Głośnikowe też nie sa lepsze .

Edytowane przez muda44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość wpszoniak

(Konto usunięte)

Jaka jest ich (w tym przypadku- gniazd typu Nextgen) widać tu:

http://www.poweraudio.pl/wbt-0210-cu-ms-nextgen-topline-gniazdo-rca-2-szt-p-2242.html

 

Zresztą po co się spierać? Ostatecznie nie jestem dystrybutorem firmy WBT ani żadnej innej...

 

Jest też tak, że w sprzedaży bywają podróbki produktów WBT, te na pewno nie trzymają norm jakości....

Edytowane przez wpszoniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość wpszoniak

(Konto usunięte)

Gniazda kupowałem oryginalne z pewnych miejsc a zdjęcia firmowe to nie zawsze to samo co real .

Rozumiem. Wygląda na to, że i znaczące firmy mają wpadki. Ja też mam pewne doświadczenia związane z widłami WBT (miedziano-srebrne) oraz z gniazdami WBT (nie typu Nextgen), bo widełek długo używałem (obecnie używam Furutecha) a gniazda takie mam zainstalowane w Lebenie... Nie mam żadnych zastrzeżeń do ich jakości, więc tym łatwiej mi było o nich pisać dobrze.

 

Muda44, problemem nie jest właściwie to czy ma to być WBT, Furutech lub Eagle lecz czy łączówki mają wpływ degradujacy dźwięk czy nie. Moim zdaniem mają wpływ, a Twoim?

Edytowane przez wpszoniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.