Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  139 członków

QED Klub kabli
IGNORED

Klub kabli QED


muda44
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie masz rację bo kable raczej nie naprawią i nie poprawią Ci w systemie wszystkiego co chcesz .

System daje radę tylko potrzebuje kabelek pośredni bo:silver 25 jest szczegółowy,rozdzielczość dobra,ale brakuje średnicy i za ostry na samej górze,niektórych płyt się nie da słuchać.XT 40 super średnica lecz brakuje samej góry.Chce takiego silvera tylko mniej ostrego,albo xt 40 z wyrażniejszą górą.

No właśnie jak oceniasz Magnum vs Qed ?

Porównałem je na samym dole,tak na szybko VDH jest dokładniejszy,przestrzenny może ciut głębiej schodzi ale Qed sobie radzi. Edytowane przez Kazuki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkal sie ktos moze z podrobkami interkonektow Qed Performance Audio 2 ?

Czy te kabelki warte sa 100 zl do budzetowego systemu?

Dobrym kablem jest Graphite tylko trzeba uważać bo nie tłumi góry .

 

Porównałem je na samym dole,tak na szybko VDH jest dokładniejszy,przestrzenny może ciut głębiej schodzi ale Qed sobie radzi.

Czyli ma więcej basu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

Czy moglibyscie doradzic mi w wyborze inter konektora? Potrzebuje spiac pre out z kina domowego do wzmacniacza zintegrowanego ktory pracowalby w trybie koncowki mocy. Budzet to 200PLN. Co sadzicie o Qed Performance Graphite?

 

Warto w ogole inwestowac w kable?

Sprzet to Pioneer SC-1223 i Hegel H160 (na ktorego caly czas poluje ...)

 

Dziekuje!

Edytowane przez _MD_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Magnum ma bas bardziej zwarty - dokładniejszy a ilościowo to samo ?

Muda -Magnum nic nie tnie.Jak podasz odpowiedni sygnal to bedziesz mial konkret -pod kazdym wzgledem.Swietny ,potezny ale zwarty bas-bardzo dobry srodek-i zdecydowana i pastelowa gore.Jedyny minus - koszmar z dobraniem wtykow.ahoj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

Czy moglibyscie doradzic mi w wyborze inter konektora? Potrzebuje spiac pre out z kina domowego do wzmacniacza zintegrowanego ktory pracowalby w trybie koncowki mocy. Budzet to 200PLN. Co sadzicie o Qed Performance Graphite?

 

Warto w ogole inwestowac w kable?

Sprzet to Pioneer SC-1223 i Hegel H160 (na ktorego caly czas poluje ...)

 

Dziekuje!

Dzisiaj jeszcze sprzedawca w sklepie polecil mi inter konektor Polskiej firmy Melodika (PURPLE RAIN MD2R05). Pomoglibyscie mi prosze z wyborem?

Edytowane przez _MD_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muda44, polecasz bananki hollow banana (kupiłem w poniedziałek, poweraudio dopiero w piątek był łaskaw zmienić status zamówienia na "towary wysłane", czym mnie zirytował strasznie!), a co powiesz na takie końcówki od strony kolumn, zamiast prostackiego zarobienia cyną?

http://www.poweraudio.pl/wbt-0442-tuleja-miedziana-z-izolacja-2-5-mm2-p-2272.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie.

Kupiłem Ruby.

A że jestem początkującym pasjonatem dobrego brzmienia, dałem się ponieść na fali opinii, że dobry wtyk to brak wtyku.

Kable przyszli i tak na nie patrzę i nie wiem jak je podłączyć do terminala.

Przez rdzeń i "żyłki" jest gruby i nie mogę przepchnąć przez otwór w trzpieniu terminala.

Wydaje mi się, że należy usunąć wewnętrzny trzpień, ale co z szarymi żyłkami ? Usunąć czy zostawić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Ta tuleja będzie za wąska i jest do czego innego .<br /> <br /> <br />

 

Ruby to chyba 2,5 mm2 w miedzi... Zresztą są szersze.

A do czego ta tuleja jest i dlaczego nie może być końcówką?

 

<br />Usunąć czy zostawić ?<br /> <br /> <br />
<br />Usunąć czy zostawić ?<br /> <br /> <br />

 

Wszystko oprócz pięciu miedzianych skrętek wyrżnąć!

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym podzielić się swoimi wrażeniami i spostrzeżeniami odnośnie przewodu głośnikowego Qed Ruby Anniversary Evolution.

Kable zakupiłem które były już używane i podłączyłem do systemu bez konfekcji (gołe druty).

Wzmacniacz Denon DCD-1290 (modyfikowany przez kolegę z forum Piotrek608) -> Cayin MT-35s -> Canto Grand ze Studia 16 Hertz.

Pierwsze co można zauważyć w dźwięku jaki przesyłają te kable to bardzo gładka, szczegółowa i muzykalna średnica.

Najbardziej podobało mi się brzmienie instrumentów dętych i ich barwa.

To są mocne strony tego przewodu i za to można naprawdę go polubić.

Jeśli ktoś ma podbite skraje pasma i brakuje mu średnicy w jego systemie to myślę że będzie zadowolony z wpływu na dźwięk tego Qeda.

Muzyki po wpięciu tych kabli można słuchać długo, z przyjemnością i bez zmęczenia ale ...

U mnie tenże Qed zagrał zbyt miękko , bez polotu i pazurka w szybszych utworach. Zbyt grzecznie na górze pasma i z poluzowanym - bez kopa dołem.

U mnie głośniki napędza Cayin, który jest na lampach mocy EL-34, które mają i tak ciepłe brzmienie. Dlatego Qed Ruby Anniversary Evolution nie sprawdził się w moim systemie

Ale to są tylko moje subiektywne spostrzeżenia odnośnie wpływu tego przewodu na brzmienie mojego systemu.

W innych konfiguracjach, z podbitymi skrajami pasma może to być strzał w tzw. 10-tkę.

Pozdrawiam wszystkich posiadaczy przewodów Qed.

Może polecicie jakieś inne kable Qeda do lampy EL-34?

Edytowane przez urkoni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pamiętać, że Ruby kosztuje ok. 35zł/m. Oczywiście są lepsze kable. Jednak sporo droższe. Nie wykluczone, że i ja nie długo będę sprzedawał swego Ruby-ego. A to za sprawą tego co sam zrobiłem. Jak już dopracuję ten DIY, to może.

Prototyp wypadł świetnie.

Sprzęt jest dla muzyki. Nie odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, teraz ja:)

Ruby gra od tygodnia, dziś dostał bananki hollow... czas coś napisać. Porównuję, przypominam, do Audioqesta type 4+:

 

Dźwięk się otworzył, plankton jest lepiej słyszalny, instrumenty bardziej precyzyjne, na scenie - która jest szersza - lepsze plany i separcja. Głos męski nie buczy, żeński bardziej obecny, ale mimo szczegółowości nie ssssybilanci. Bas krótszy, ale ogólnie lepszy (męskie nie buczą...). Neutralność w kierunku ocieplenia.

 

Kabel sztywny, ale nie aż tak, by go nie ułożyć. Budowa zadziwiająco skomplikowana jak na tak śmieszną cenę.

 

Podsumowując, Ruby zostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten Ruby nadaje się na dłuższe odległości i większe wymagania, tzn. czy przekrój nie jest zbyt mały?

 

U mnie kable mają po 5m bo sprzęt z konieczności jest z boku, a nie pomiędzy kolumnami. Do tego wymagające kolumny Dynaudio Focus 380 i mocny tranzystor ( 300W, 4 ohm). Czy ktoś ma podobną sytuację i może się wypowiedzieć o ograniczeniach lub ich braku?

 

Do kabli podchodzę raczej zdroworozsądkowo i mam obecnie po prostu OFC o przekroju 2x6mm i uważam, że to "good enough" ale ten QED jest śmieszne tani w stosunku do tego co tu czytam i może warto spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.