Skocz do zawartości
IGNORED

Accuphase c2810 klon


nerwowyx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Do najtańszych nie należy, ta wersja będzie zawierała sporo ulepszeń więc myślę ze w granicach tych 2500zł się zamknie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy ktoś używał tych silmiców w torze audio?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez nerwowyx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mój egzemplarz przyszedł do mnie w trakcie urlopu i jeszcze musi trochę poczekać aż skończę się urlopować.

 

Z powodu masy zaległego urlopu zostałem przez szefa wygnany na przymusowy urlop a że dzieciaki mają wakacje to żona chętnie temat podchwyciła ...

 

Czekam z niecierpliwością, kiedy będę mógł swój odpalić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy ktoś używał tych silmiców w torze audio?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ja nie używałem ale byłbym skłonny zakupić jakieś od tego sprzedawcy, więc jak by co mogę się dołączyć do zamówienia.. o ile można

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do najtańszych nie należy, ta wersja będzie zawierała sporo ulepszeń więc myślę ze w granicach tych 2500zł się zamknie

 

Jakie to ulepszenia względem pierwszej wersji będą? Nie ukrywam, że 2500 PLN to duża kwota aby tylko zaspokoić moją ciekawość. Pamiętam też, że było tam parę błędów - jak nachodzący pad na ścieżkę. I oczywiście te wystające z pinami kondensatory, szkoda robić taką fuszerkę na taki sprzęt.

 

Jest jedno pytanie, które zapewne nie tylko mnie ciekawi i być może też innych wstrzymuje - czy nie będzie to następna wersja testowa pre alpha, a dobrze złożone układ, bez ucinania ścieżek czy upychania kondensatorów?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .3lite
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie używałem ale byłbym skłonny zakupić jakieś od tego sprzedawcy, więc jak by co mogę się dołączyć do zamówienia.. o ile można

Jasne że tak:) zamówię to jak przyjdą to dam Ci znać;) mnie samego ciekawią bo to niby produkcja dla sansui czy coś była także może być ciekawie,

 

Co do ulepszeń:

-kondensatory wystawały znad padów bo sprzedawca się machnął i przesłał mi nie na 25V a na 50, czyli dużo większe obudowy i musiałem to jakoś upchnąć,

-ta 1 ścieżka została oczywiście poprawiona, reszta cały projekt jest bez błędu

-poprawione wszystkie opisy

-znacznie poprawiony sterownik plus parę funkcji, załączania wyjść zwłoka na selektorze i opcja ustawienia stałego wzmocnienia na którymś z wejść.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez nerwowyx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idz chlopie do sklepu - to jest DIY:)&

 

Jeśli dla ciebie DIY to fuszerka to gratuluję podejścia. Zapewne jakbyś się wziął za kolumny to też byś skończył w połowie fornirowania - w końcu to diy i trzeba się jakoś wyróżniać :)

 

Jasne że tak:) zamówię to jak przyjdą to dam Ci znać;) mnie samego ciekawią bo to niby produkcja dla sansui czy coś była także może być ciekawie,

 

Co do ulepszeń:

-kondensatory wystawały znad padów bo sprzedawca się machnął i przesłał mi nie na 25V a na 50, czyli dużo większe obudowy i musiałem to jakoś upchnąć,

-ta 1 ścieżka została oczywiście poprawiona, reszta cały projekt jest bez błędu

-poprawione wszystkie opisy

-znacznie poprawiony sterownik plus parę funkcji, załączania wyjść zwłoka na selektorze i opcja ustawienia stałego wzmocnienia na którymś z wejść.

 

Cieszy mnie to :) W takim wypadku muszę się zastanowić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Jasne;) Zrobie w niedługim czasie prototyp znacznie tańszej wersji tego preampa na 1 płytce 120x150mm, z pełną reg. głośności. Wejściem i wyjściem zbalansowanym jak i niezbalansowanym. Cena będzie dużo mniejsza a rozwiązania oparte o c2410

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez nerwowyx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj ta tańsza powstanie szybko, do miesiąca myślę cenowo wyjdzie dużo taniej myślę ze koło 800zł może mniej nie liczyłem tego jeszcze. Ta droga to potrzebuje więcej czasu na zabawę z tym i projektowanie, bo to rozbudowane bydle cenowo trudno powiedzieć, na pewno więcej niż ta na bazie c2810.

 

Mam parę wiadomości dla osób które otrzymały juz pre i słuchają a w zasadzie UPGRADE do tych płytek:)

- Składam właśnie komplet w którym wprowadziłem kilka modyfikacji jeśli chodzi o kilka elementów:

- 1 rzecz: BSS138 tak oznaczone na płytce(ja tam wsadziłem BC847) sprawiają nie lada problemy, dlatego że podczas przełączeń na sterowniku w kablach które działają jak cewki generują się zakłócenia które od razu DG211CY chwytają i stąd zależnie od źródła co jest totalnym voo-doo słychać niekiedy stuki (wysoko-tonowe) podczas kręcenia potencjometrem. U mnie to zauważyłem dopiero po podłączeniu CD tak słuchałem z lapa i wszystko było ok. W protypie też były oryginalne BSS138 Intersila bodajże ale działały super a ciężko je kupić bo w większości sklepów 2n2007 są sprzedawane jako bss138..... taka sprawa...po chyba 10 przetestowanych tranach w końcu znalazłem odpowiedni. Myk jest taki że należy użyć MOS-FET'a o dużej impedancji wejściowej i jak sie dzisiaj po wstępnych testach okazało cisza idealna po zastosowaniu dość nietypowych tranów produkcji SUPEREX'a oznaczonych w mouserze jako: 689-TN2130K1-G. Zamiana ta daje też spory plus bo można od razu te przejściówki z dzielnikami napięć które trawiłem wywalić do kosza:)))

-2 rzecz: DG211CY produkcji maxima to istna masakra. Wywaliłem już wadliwych sztuk nie wiem ile. Była to rzecz nie do przewidzenia bo nie sądziłem ze struktura krzemowa od innego producenta ( w prototypie były Intersila) tak sie może różnić. Są bardzo wrażliwe na zakłócenia i stąd też mogą powodować lekkie tyki. Gorsza jednak ich strona to tylko w niektórych egzemplarzach w wszystkich to zdiagnozowałem i usunąłem (jak się okazało nie na długo) podczas włączania sprawiają wrażenie jak by tran Wyjściowy w ich strukturze MOSFEt który robi jako złącze nie otwierało sie do końca i powoduje że pre pierdzi. Dzieje sie też tak czasem podczas słuchania że klucze te zaczynają być niestabilne i też pierdzą. Jak powiedziałem jak takie coś zauważałem to od razu to naprawiałem. Ale żeby mieć już święty spokój zastosowałem inne kostki oznaczone w mouserze jako: 968-DG441D produkcji Intersila i okazało się to strzałem w 10tkę:))Mają znacznie lepszą strukturę i są lepiej zaprojetowane. Nie dość że pre działa w 100% stabilnie , w połączeniu z tranami TN2130K1-G znikają jakiekolwiek stuki, zmniejsza się znacznie poziom zakłóceń, to i dźwięk jest jeszcze lepszy:))) generalnie bardzo udany UPGRADE.

- 3 rzecz: wzmocnienie. Zrobie procedurę jak zmniejszyć wzmocnienie preampa gdyż wyszło na to że jest u niektórych osób za głośno od samego początku regulacji. Trochę z tym roboty jest bo trzeba prze lutować dość sporo rezystorów ale sprawa zrobiona raz a dobrze:) Trudno mi było się przy projektowaniu wstrzelić w odpowiedni poziom więc wybrałem opcje dużego wzmocnienia.

- 4 rzecz: kondensatory we/wy. W składanej wersji zrobiłem parę myków pod tym względem: na wejściu zastosowałem Janzen Superior Z-cap. Jako że pre będzie pracował tylko z wyjściem zbalansowanym zmostkowałem kondensator na wyjściu knowertera I->V oraz elektrolit w Wy. zbalansowanym 220uF. Na wyjściach jeszcze będą ELNY Silmic ARS Super Gold zmostkowane Jupiterami o nieco mniejszej wartości niż 0,47uF. Okaże się jak zagra taka konfiguracja:) Lecz w tej chwili razem z nowymi kostkami jest rewelacyjnie:) Baaaaardzo dużo powietrza wszystko na plus:)

 

Jutro i pojutrze zrobię resztę testów z nowymi układami i napisze opinię. A poniżej zdjęcia z preampa:) trochę niska jakośc ale gdzieś mi sie kabel z aparatu podział:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez nerwowyx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nerwowyx - milo slyszec, ze planujesz konstrukcje tanszego brata c2810. Chcialem sie skusic na ten projekt jednak jego koszt troche ostudzil moj zapal. Zwlaszcza, ze nie wiem jaki to bedzie mialo wplyw na dzwiek w moim systemie. Poza tym potrzba troche czasu az wypowiedza sie pierwsi uzytkownicy. Moze to zaowocowac pewnymi ulepszeniami.

Znalazlem na ebay'u projekt mimesis 27+. Czy moglbys sie wypowiedziec(lub ktos z forumowiczow jesli mial stycznosc) jak tamten projekt ma sie do klona accu? Jest sporo tanszy a wyglada profesjonalnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konstrukcja tego preampa (wszystkich 3 wersji) jest taka sama, różni się jedynie rozbudowanymi modułami bardziej lub mniej. Regulacja poziomu sygnału odbywa się nie jak w PGA, czy innych projektach. Jest to rozbudowany szereg kluczy zmieniający sygnał U->I o przypisanym na sztywno wzmocnieniu zrealizowanych na elementach dyskretnych bądź 2 opach jak to będzie miało w tańszej wersji. Załączanie z odpowiednią sekwencją kolejnych kluczy sumuje sygnał w ten sposób że jego wartość narasta liniowo. Załączanie odbywa się za pomocą mikroprocesora który wraz z enkoderem nie ma żadnej styczności z torem audio. Nie ma żadnej degradacji sygnału, zniekształceń, i uzyskując się b. wysoki stosunek sygnał szum. To tak w skrócie, do tego dochodzi znakomity bufor wejściowy który ma strasznie wielką czułość. Jeśli chodzi o dźwięk to ja się nie wypowiadam, bo u mnie już system nie gra bez tego preampa a po ostatnich ulepszeniach jest jeszcze lepiej. Cały pre musi się też wygrzać aż wszystko sie ułoży.

 

NIe miałem jednak styku z tym projektem mimesis 27+ ale widze że to klon Gold-mumd'a, jest to tradycyjny preamp z potencjometrem w torze.

 

wstawiam jeszcze schemat działania preampa opartego o 2810 i uproszczonej wersji

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Zastanawiam się jeszcze nad sterownikiem do tańszej wersji. Można użyć tego samego co jest tera gdyż ma selektor i dojdzie parę funkcji, ale te wszystkie przekaźniki jak się wszystko zsumuje to to kosztuje, albo po prostu zrobić prosta regulacje enkoder i mikro-procek do reg. wzmocnienia tylko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez nerwowyx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy ktoś używał tych silmiców w torze audio?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ja te kondy uzywalem, to sa takie same jak silmic I (nie mylic z II bo to inna bajka), czyli te pierwsze - cieplo i miekko, bez wyostrzen, jak ktos zna lampy 6sn7 to taki ken-rad

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj ta tańsza powstanie szybko, do miesiąca myślę cenowo wyjdzie dużo taniej myślę ze koło 800zł może mniej nie liczyłem tego jeszcze. Ta droga to potrzebuje więcej czasu na zabawę z tym i projektowanie, bo to rozbudowane bydle cenowo trudno powiedzieć, na pewno więcej niż ta na bazie c2810.

 

Mam parę wiadomości dla osób które otrzymały juz pre i słuchają a w zasadzie UPGRADE do tych płytek:)

- Składam właśnie komplet w którym wprowadziłem kilka modyfikacji jeśli chodzi o kilka elementów:

- 1 rzecz: BSS138 tak oznaczone na płytce(ja tam wsadziłem BC847) sprawiają nie lada problemy, dlatego że podczas przełączeń na sterowniku w kablach które działają jak cewki generują się zakłócenia które od razu DG211CY chwytają i stąd zależnie od źródła co jest totalnym voo-doo słychać niekiedy stuki (wysoko-tonowe) podczas kręcenia potencjometrem. U mnie to zauważyłem dopiero po podłączeniu CD tak słuchałem z lapa i wszystko było ok. W protypie też były oryginalne BSS138 Intersila bodajże ale działały super a ciężko je kupić bo w większości sklepów 2n2007 są sprzedawane jako bss138..... taka sprawa...po chyba 10 przetestowanych tranach w końcu znalazłem odpowiedni. Myk jest taki że należy użyć MOS-FET'a o dużej impedancji wejściowej i jak sie dzisiaj po wstępnych testach okazało cisza idealna po zastosowaniu dość nietypowych tranów produkcji SUPEREX'a oznaczonych w mouserze jako: 689-TN2130K1-G. Zamiana ta daje też spory plus bo można od razu te przejściówki z dzielnikami napięć które trawiłem wywalić do kosza:)))

-2 rzecz: DG211CY produkcji maxima to istna masakra. Wywaliłem już wadliwych sztuk nie wiem ile. Była to rzecz nie do przewidzenia bo nie sądziłem ze struktura krzemowa od innego producenta ( w prototypie były Intersila) tak sie może różnić. Są bardzo wrażliwe na zakłócenia i stąd też mogą powodować lekkie tyki. Gorsza jednak ich strona to tylko w niektórych egzemplarzach w wszystkich to zdiagnozowałem i usunąłem (jak się okazało nie na długo) podczas włączania sprawiają wrażenie jak by tran Wyjściowy w ich strukturze MOSFEt który robi jako złącze nie otwierało sie do końca i powoduje że pre pierdzi. Dzieje sie też tak czasem podczas słuchania że klucze te zaczynają być niestabilne i też pierdzą. Jak powiedziałem jak takie coś zauważałem to od razu to naprawiałem. Ale żeby mieć już święty spokój zastosowałem inne kostki oznaczone w mouserze jako: 968-DG441D produkcji Intersila i okazało się to strzałem w 10tkę:))Mają znacznie lepszą strukturę i są lepiej zaprojetowane. Nie dość że pre działa w 100% stabilnie , w połączeniu z tranami TN2130K1-G znikają jakiekolwiek stuki, zmniejsza się znacznie poziom zakłóceń, to i dźwięk jest jeszcze lepszy:))) generalnie bardzo udany UPGRADE.

- 3 rzecz: wzmocnienie. Zrobie procedurę jak zmniejszyć wzmocnienie preampa gdyż wyszło na to że jest u niektórych osób za głośno od samego początku regulacji. Trochę z tym roboty jest bo trzeba prze lutować dość sporo rezystorów ale sprawa zrobiona raz a dobrze:) Trudno mi było się przy projektowaniu wstrzelić w odpowiedni poziom więc wybrałem opcje dużego wzmocnienia.

- 4 rzecz: kondensatory we/wy. W składanej wersji zrobiłem parę myków pod tym względem: na wejściu zastosowałem Janzen Superior Z-cap. Jako że pre będzie pracował tylko z wyjściem zbalansowanym zmostkowałem kondensator na wyjściu knowertera I->V oraz elektrolit w Wy. zbalansowanym 220uF. Na wyjściach jeszcze będą ELNY Silmic ARS Super Gold zmostkowane Jupiterami o nieco mniejszej wartości niż 0,47uF. Okaże się jak zagra taka konfiguracja:) Lecz w tej chwili razem z nowymi kostkami jest rewelacyjnie:) Baaaaardzo dużo powietrza wszystko na plus:)

 

Jutro i pojutrze zrobię resztę testów z nowymi układami i napisze opinię. A poniżej zdjęcia z preampa:) trochę niska jakośc ale gdzieś mi sie kabel z aparatu podział:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro i pojutrze zrobię resztę testów z nowymi układami i napisze opinię. A poniżej zdjęcia z preampa:) trochę niska jakośc ale gdzieś mi sie kabel z aparatu podział:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cześć,

 

Jakie kondy użyłeś na swojej płytce? (chodzi mi o 10000uF/50V). Czy jakoś dobierałeś ich pojemność? Dlaczego ich zakres jest aż na 50V, skoro filtrują maksymalnie ok. 21V (w zależności od zasilania w gniazdku)?

Myślałem nad podmianą tych kondów na kendeil 6800uF, bo są dużo niższe, ale zamin zacznę grzebanie, chcę się upewnić, że nie skopię czegoś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pisklak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

To przez prototyp, 1 projekt, odłożyło mi się tam raz przeszło 40V przez pomyłkę jak na szybko coś włączałem, przez to 50V. Zmieniłem to teraz na 25V, Wszystkim powysyłam poprawioną dokumentację. Ja tam wsadziłem mundorfy 10000uF 40 lub 25V. Polecam tez wymienić te koło irf610/9610 nichicony 1000uf na jakieś low ESR 1000uF 25V np. panasonic FC

 

To tak jestem po testach z tym UPGRADEM i powiem tak rewelacja:

-Zamiana DG211CY Na DG441DYZ Intersila i głowa spokojna o jakiekolwiek wzbudzenia, trzaski itp. Zmniejsza się poziom zakłóceń a sam dźwięk (jako że są w torze sygnału co prawda prądowego) na plus:)

-Zamiana BSS138(BC847) na TN2130K1-G i problem z stukami z głowy.

-W nowej dokumentacji zmieniłem wartości wzmocnień kluczy na mniejsza bardziej optymalne wzmocnienie (przy mocnym źródle zaczyna jak w potencjometrze) maksymalne wzmocnienie na pewno wystarczające;]

-Kondensatory we/wy tutaj to sprawa indywidualna.Trzeba to po prostu podobierać wedle siebie.W tej chwili zostaje przy takiej konfiguracji: wejściowe Janzeny superior z-capy, Brak wyjściowych gdyż chwilowo korzystam z wy niezbalansowanego a w końcówce mi siedzi na wejściu kond blokujący.

-Przejściówki (chodzi mi o te z rezystorami) należy je wywalić, i zastąpić trochę innym buforem. Miałem ostatnio sporo zabawy z kablami,związanymi z tym zakłóceniami itp. I właśnie znalazłem idealne rozwiązanie. Koszt przejściówki to 1 układ za 1zł i 8 tranów bc847B. Jest ona konieczna. Podczas tych przełączeń robią się bardzo mocne przepięcia a taki buforr(tłumik) całkowicie je niweluje dzięki temu nie ma żadnych stuków trzasków podczas kręcenia enkoderem nawet gdy nim mocno zakręcimy. Schemat i płytkę zamieszczę jutro:) Będę w sumie jutro albo po jutru zamawiał płytki do preampa więc mógł bym je też zamówić żeby było ładnie koszt wyjdzie z 5zł a nie trzeba trawić:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez nerwowyx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Bawiłem się dzisiaj dopracowaniem wyeliminowania jakichkolwiek stuków przy przełączaniu. I znalazłem przyczynę, przepięcia robiły optoizolatory TCMD4000 (białe kostki przylutowane od dołu płytki). One jeszcze mimo wymiany tranów sterujących i kluczy powodowały lekkie stuki. Na szczęście zdiagnozowałem całość i sprawa wygląda tak:

-Aby się tego pozbyć raz na zawsze i aby układ działał idealnie należy zrobić przejściówki na wyjściach tcmd4... ale to nie eliminuje źródła i rezultat jest taki że jeszcze są ledwo słyszalne stuki, dla mnie irytująca sprawa gdyż zawsze robię rzecz do końca dlatego należy sygnały sterujące wsiąść bezpośrednio z procesora omijając po drodze TCMD4000. Problem znika raz na zawsze. Trochę roboty z tym jest

1 krok: wy-lutowanie rezystorów 160R od dołu płytki znajdujących sie przed TCMD4...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jest ich w sumie 16 i zostały zaznaczone żółtą obwódką. Tutaj znajdują się wyjścia dla złącza LOGIKA zgodnie z numeracją jak opisałem. Problem w tym że TCMD4... odwracają sygnał dlatego nie można podłączyć wyjścia mikroprocesora gdyż logika nie będzie działać poprawnie.Są 2 wyjścia wgrać nowy soft z odwróconą logiką lub trzeba sygnały odwrócić za pomocą 2 kości (gdyż w 1 jest 6 bramek) bramek logicznych 74HCT14N tak jak na schemacie poniżej:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiąże się to z tym że trzeba zrobić inną przejściówkę. Co to samego schematu rezystory wyjściowe są konieczne jedynie gdy nie zamienimy tych tranzystorów w miejscach BSS138(obecnie siedzą tam BC847) gdyż są tam obecnie bipolary. W przypadku upgradowania tak jak napisałem w poprzednich postach rezystory te są niepotrzebne. Wejście które jest podpinane do mikroprocesora należy zamontować drabinkę rezystorową (8 rezystorów) 4,7k i podłaczyć do +5VDC z wyjścia logika. Jest to konieczne w przypadku gdy nie ma podłączonego sterownika i wejście jest w stanie wysokiej impedancji. Układ jest generalnie bardzo prosty. A działa rewelacyjnie. Potrzeba tylko 1 takiej przejściówki i po prostu równolegle prowadzimy sygnały sterujące jak w schemacie. Jedyna sprawa ważna dotyczy masy aby z każdej płytki lewego i prawego kanału spiąć masę do 1 punktu na tej przejściówce a z tego punktu do masy płytki sterownika (np.: na "-" mostku Gretza).

 

Można też całkowicie odlutować te problematyczne TCMD4... zmostkować wyjścia mikroprocesora bezpośrednio do złącza wyjściowego sterownika aby było to dużo lepiej zrobione.

 

Cała sprawa się ma tak że najlepszym wyjściem wg. mnie jest po prostu wganie nowego softu z odwróconą logiką lub zamiana sterownika na nową wersję. Koszt płytki nie jest wysoki a części można prze lutować, (przekaźniki itp) procesor mogę bez problemu zalutować kosztuje 3 ojro jakoś, Sama nowa wersja będzie znacznie lepsza bez tych wszystkich mankamentów które niestety wyszły w tej pierwszej wersji. Nie spodziewałem się takiego cyrku z powodu optoizolatorów (tutaj też sprawa nie była do przewidzenia gdyż prototyp działał bezpośrednio z procesora)

 

Jest jeszcze jedna rzecz po takich modyfikacjach, Całkowicie znikają stany nieustalone przy wł/wył. Także te optoizolatory robiły więcej problemów a żadnego pożytku. Pozbycie się ich również niweluje problem grzania się sterownika, Gdyż to one zabierały 90% mocy na wysterowanie diod sterujących

 

Jeśli ktoś nie chce w tym grzebać to bez problemu to przerobie:)to tyko pozbycie się kilku elementów i wgranie nowego programu

 

Dokumentacje jutro dośle, dzisiaj już nie mam weny na przerabianie tego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez nerwowyx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, Nerwowyx, że wciąż pracujesz i doskonalisz ten pre. Myślę o klonie 2810.

Pytanie odnośnie zmian, które sugerujesz:

Czy zmiana dg211 na dg441 oraz bc847 na tn2130 to według ciebie konieczność czy kosmetyka? Inaczej: czy jeśli nie wymienimy tych elementów to będzie to niebezpieczne dla układu lub np. końcówki? Czy raczej chodzi o estetykę działania, że się tak wyrażę, czyli po wymianie nie będzie stukać i trzeszczeć przy załączaniu lub przełączaniu? Bo jeśli chodzi tylko o estetykę to ja się do tych dodatków(sporadyczne trzaski ) przyzwyczaję;) ale jeśli układ może być niestabilny lub może z tego powodu umrzeć, to trzeba sprawę rozważyć. Szkoda było by stracić taki dźwięk, a jak dla mnie jest ekstra:) Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsza zmiana którą sugeruje żeby zrobić i wg mnie to raczej konieczność to zamiana tych dg211.. na 441. Znika lekkie granie przy 0% głośności, znikają jakiekolwiek niestabilności, układ działa rewelacyjnie też jeśli chodzi o dźwięk to jest lepiej niż na 211:) zamiana tych tranów to 2 rzecz ale przy zmodyfikowanym sterowniku jak opisałem powyżej jest prawie idealnie:) dużo wyrzuciłem tych 211 które niby działały a jednak nie do końca, bo były albo niestabilne albo trzeszczały. Wg mnie wymiana ta dobrze robi tej konstrukcji z jednej strony jaka to klasa sprzętu, no i wartość to jest warta tej wymiany:) Oprócz tego nie widzę żadnych polepszających modyfikacji:) reszta to zabawa:

-kondensatory we/wy

-rezystory przewlekane emiterowe na jakieś lepsze, teraz wsadziłem tam allena bradleya i różnica kosmetyczna:) ale na +

-jrc4580 można spróbować słynne musesy itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś chce te DG441DYZ i TN2130K1-G to dajcie mi znać, musiałem całą korespondencje wyczyścić, za dużo wiadomości.

Wychodzi to 150zł komplet.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyduję się na wymianę na DG441DYZ i TN2130K1-G oraz nowy sterownik z zalutowanym STM... i elementami smd z jego aplikacji, pozostałe elementy przełożę sam ze "starego" sterownika. Szczegóły podam na PW.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dopisać, Będzie inny pilot w nowym sterowniku. Ten stary nie zdał egzaminu. Najlepszym wyjściem jest kupienie logitecha harmony i zasymulowanie tego nowego pilota (Będzie to jakiś popularny na RC5). Pilot jednocześnie obsłuży sterownik prampa i nowy sterownik Jaskiniowca

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

front i tył domku do preampa;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez nerwowyx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po odsłuchu na musesach 02 zamiast jrc4580 i powiem tyle. znacznie na plus. Polecam przetestowanie jak ktoś ma te kości:) Sam je sobie od razu zamówiłem:D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez nerwowyx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrażenia i obserwacje po miesiącu słuchania...

Pierwsze, co zrobiłem po otrzymaniu tego klona to... upaliłem sterownik:) Cóż... do najmądrzejszych nie należę. Użyłem włącznika z demobilu. Zadziałał jak bistabilny i sterownik zwariował. Totalne brumienie w głośnikach zamiast muzy. Rozpocząłem ożywioną korespondencję z Nerwowyx( tu wielki szacun dla niego za cierpliwość i zimną krew), która musiała kosztować go bardzo dużo nerwów, gdyż projekt powinien działać a nie działa. W tym miejscu, Nerwowyx, przepraszam cię za mnóstwo straconych Twoich nerwów:) Nerwowyx z dużą wyrozumiałością( jestem elektronicznym ignorantem, niestety:)) i cierpliwością tłumaczył mi, co i jak mam sprawdzić. No i opanowaliśmy sytuację. Sterownik zdechł a właściwie żyje ale jest kaleki. Encoder gain nie działa- jest tylko jeden poziom dźwięku. Zamówiłem już nowy i jestem dobrej myśli:)

To teraz o dźwięku... Kiedy już zaczęło grać, to pojawiły się problemy z dziwnymi, nieprzyjemnymi trzaskami zaraz po włączeniu pre. Za każdym razem trwały one kilka minut ale potem zanikały. Podejrzewam, że mogły to być pozostałości elektrowstrząsów, które zafundowałem układowi na początku znajomości:) Dźwięk był, jak dla mnie bardzo energetyczny,szybki, przejrzysty, raczej z wycofanym, choć bardzo dobrze kontrolowanym basem. Trochę mi to brzmienie nie pasowało. Lubię dźwięk duży, masywny i szybki. Trochę też kłuło w uszy. Pomyślałem- trzeba trochę popracować nad tematem. Przysłoniłem głośnik wysokotonowy - tu się uśmiejecie- bandażem:) I już było lepiej:) W międzyczasie zauważyłem, że trzaski po włączeniu pre zanikają jakby szybciej. Słuchałem, słuchałem... Po kilku dniach stwierdziłem, że tych wysokich tonów może być więcej a basu nie brakuje. I do tego jest świetny- jędrny, zróżnicowany, szybki i wystarczająco obfity:) Zdjąłem bandaże z wysokotonowych i... jest super! Bardzo fajnie wszystko gra! Średnica; kapitałna! Wysokie; nie gorsze- mnóstwo szczególików, drobinek, iskierek( w dźwięku, oczywiście:). Nie kłuje przy tym w uszy. Podsumowując; dla mnie B O M B A!

A do tego trzaski już prawie w ogóle się nie pojawiają. Możliwe, że to wszystko jest spowodowane układaniem się sprzętu lub, jak kto woli- wygrzewaniem, docieraniem... Ja do tej pory bagatelizowałem wpływ tych procesów na dźwięk ale to chyba jednak ma znaczenie!

Nadmienię jeszcze, że sprzęt towarzyszący mam badziewny; cd technics slpg590, końcówka nad c370, kolumny jbl xti100. A jednak gra pięknie! W przeciwieństwie do tego co było wcześniej, bez pre projektu Nerwowyx. Nie mogę sobie wyobrazić jak ten klon może zagrać z naprawdę dobrym sprzętem!

Wielkie dzięki Nerwowyx!

Dzięki też tym, którzy pośrednio przyczynili się do powstania tego projektu.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.