Skocz do zawartości
IGNORED

Nadchodzi ... Roger Waters - Amused to Death SACD


BoDeX

Rekomendowane odpowiedzi

kto wcześniej podawał daty premiery?

 

Analogue Productions, ale po jakimś czasie pojawiała się informacja, że data premiery zostanie ogłoszona:)

 

Winyla zamowilem w preorder w sierpniu ub. roku i caly czas czekam na maila ze sklepu zeby moc sfinalizowac ten zakup. Na razie milcza...

 

Już chyba maila dostałeś, że płyta się pojawi? Ja przynajmniej dostałem, ale i tak zrezygnowałem bo cena u nich nadal 2x wyższa niż w innych sklepach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

proszę

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślicie, że to będzie kolejna "lepsza" wersja?

 

Zejdźcie na ziemię i powróćcie do pierwszej... tej nie skażonej remasterem jakimkolwiek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem czy ta wersja zbliży się do wydania SBM Gold. Pink Floyd wydał dobre remastery w 2011. Ja oczekuję większej otwartości na górze, to świetnie nagrana płyta ale trochę góry można otworzyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy ta "nowa wersja" też jest w QSound?

 

TAK - logo QSound widnieje na tym wydaniu CD.

Ciekawostką jest sposób realizacji mixu 5.1 w wydaniu SACD - tutaj QSound jest zbędny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesłuchałem fragmenty nowej wersji w 24/192 HDTracks.

W porównaniu z np. japońską wersją CD Sony Music z 2005 roku nowy remaster ma "pełniejsze" brzmienie.

Takie zaokrąglone, ciepłe, ale dobre. Mniej wysokich, mniejsza agresywność, ale odnoszę wrażenie, że też troszkę mniej szczegółowa.

 

Natomiast co mnie uderzyło - ta płyta jest muzycznie zmieniona w sensie - dodano dźwięki, których nie było wcześniej.

Może takie było założenie... nie wiem, nie interesowałem się tym, ale np. nagranie: The Bravery Of Being Out Of Range ma w swojej strukturze

wiele dodatkowych dźwięków w tle. Prawdopodobnie jest ich więcej na całej płycie.

Czyli to nie jest nowy remaster, czy nawet nowy mix, tylko nowa wersja starej płyty... coś jak Tubular Bells Mike'a Oldfielda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej jest tutaj :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesłuchałem fragmenty nowej wersji w 24/192 HDTracks.

W porównaniu z np. japońską wersją CD Sony Music z 2005 roku nowy remaster ma "pełniejsze" brzmienie.

Takie zaokrąglone, ciepłe, ale dobre. Mniej wysokich, mniejsza agresywność, ale odnoszę wrażenie, że też troszkę mniej szczegółowa.

 

Natomiast co mnie uderzyło - ta płyta jest muzycznie zmieniona w sensie - dodano dźwięki, których nie było wcześniej.

Może takie było założenie... nie wiem, nie interesowałem się tym, ale np. nagranie: The Bravery Of Being Out Of Range ma w swojej strukturze

wiele dodatkowych dźwięków w tle. Prawdopodobnie jest ich więcej na całej płycie.

Czyli to nie jest nowy remaster, czy nawet nowy mix, tylko nowa wersja starej płyty... coś jak Tubular Bells Mike'a Oldfielda.

 

Czyli z tego wynika, że to nowe wydanie jest lepsze od np. wydań japońskich, czy po prostu inne? A czy ta nowa wersja SACD też jest inna (lepsza) od "japończyków"?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

supmario 5-tego wychodzi blu-spec

 

 

1. The Ballad of Bill Hubbard - Very similar to the original release, but with clearer guitar and I think *slightly* louder vocals

2. What God Wants Pt. 1 - Again, similar to the original, but louder and seems to pack more of a punch

3. Perfect Sense Pt. 1 - Finally Roger gets to use that 2001 sample that had been used in the live shows, really adds to the piano intro and again Roger's vocals are clearer

4. Perfect Sense Pt. 2 - Sound effects have been spaced out across the stereo channels and some additional lines have been added to the spoken commentary, sounds great

5. The Bravery Of Being Out Of Range - Probably the most changed track, much clearer lead guitar with less distortion, guitar solo is completely changed and there are no backing singers until the final line of the third verse

6. Late Home Tonight Pt. 1 - Not many changes, but again clearer and the panning across channels is improved

7. Late Home Tonight Pt. 2 - Same as above

8. Too Much Rope - Clearer sound effects and the 'Ferrari Car' - wow! Vocals seem clearer as well

9. What God Wants Pt. 2 - Again not many changes, slightly clearer

10. What God Wants Pt. 3 - Guitar sounds slightly clearer

11. Watching TV - Instruments and effects in the background stand out more, spoken word intro is clearer as well as backing vocals. And you can actually hear Don Henley singing now!

12. Three Wishes – No real noticeable differences from the original, or maybe I’m just not listening carefully enough :D

13. It’s A Miracle – Very similar to original, a few changes to background noises and voices at the end seem clearer

14. Amused to Death – Drums and Piano seem much clearer, especially in the second half of the song. Voices seem cleaner and when the drum comes in fully, it seems louder and lead guitar is less harsh. Female vocals at the end are louder

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla posiadaczy odtwarzaczy BR najtansza wersja na Blu Ray Audio (24/96) w hiszpanskim Amazonie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dla posiadaczy odtwarzaczy BR najtansza wersja na Blu Ray Audio (24/96) w hiszpanskim Amazonie...

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny ten "nowy" Waters. Dźwięk całkowicie przemiksowany, dodanych dużo efektów tła, trochę wzbogacono aranżacje (najbardziej "The Bravery of Being Out of Range"), HD. Oryginał miał jakiś taki lekki hałas na średnich tonach - tu tego nie ma. W "its a Miracle" klawisze bardziej wycofane, ale po to żeby zrobić więcej miejsca dla reszty instrumentów. Jest bardziej "pinkfloydowsko". Wszystkie poprawki zrobione ze smakiem. Ogólnie jestem bardzo na plus.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze taka opcja ...:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w końcu przysiadłem i posłuchałem.Szanowni moi przecież to jest zupełnie inna płyta,pomijam dżwięk bo każdy ma swoje upodobania,ale po co było zmieniać coś co jest DZIEŁEM perfekcyjnym i skończonym.Tak się cieszyłem,że w końcu będę miał to na vinylu a tu klapa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie marzy się wersja MONO* tej płyty,wreszcie mógłbym spokojnie zasłuchać się w Muzykę.

Te wszystkie "zajączki" skaczące po kanałach to fascynować mogą,no nie wiem...fanów "transformersów"?

Wiek słuchacza wyższy niż 12-13 lat,chyba już w naturalny sposób powinien reagować na takie zabawy co najmniej irytacją.

 

*-wersja mono,ale nie taka,że wciskam na wzm. przycisk "mono"-tylko tak nagrana i zmiksowana w studiu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mono to można słuchać Beatlesów, czy Stonesów. Tego typu muzyka może istnieć tylko w stereo, albo surround.

 

O! A to ciekawostka, powiedz no mi,co z przekazu muzycznego "stracisz" w mono - poza "przestrzenią",sztucznie wykreowaną w studiu nagraniowym?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tracisz cały zamysł jakim kierował się artysta.

W wypadku tej płyty (nie tylko tej) środki wyrazu są równie ważne jak tekst i nutki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.