Skocz do zawartości
IGNORED

Forum - funkcjonalność, sprawy moderacyjne


Admin1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mysza 13

(Konto usunięte)
4 minuty temu, bubusia napisał:

No i macie panowie, typowy trolling.

Piszę to całkowicie poważnie .

2 minuty temu, Espectro napisał:

ustawki przeciwko moderatorom były i będą.

Nie wiem , o jakie ustawki chodzi ... Zaproponowałem nowego Moderatora , a nie wywalenie aktualnych .

Czy tu w ogóle można dyskutować poważnie ?

Edytowane przez Mysza 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Espectro napisał:

Było zgłoszenie ? czy jakiekolwiek podstawy ?

Tak, wlasnie zglosilem trolling(tylko dlatgo, ze inaczej widze nie mozna zalatwic). Czy bubusia sie tu na cos zglaszal, czy chodzi o glupawa uwage, zeby zasmiecic watek?

I nawet juz nie chodzi o punkty, nie zalezy mi zeby Mysza 13 znowu plakal, ze ma tyle i tyle punktow.

Ale jakas uwage warto byloby zwrocic.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Espectro napisał:

A ty odpisujesz im jeszcze ładniejszym językiem i jeszcze lepszym teksem aby ich uciszyć...

Nie ja tu jestem od tego aby kogokolwiek uciszać, a język mam tak nawet ładny, że niektórzy nie są w stanie go przyjąć.

21 minut temu, Espectro napisał:

Czujesz sie atakowany to zgłaszaj takei posty.

Zgłaszam, a o reakcjach na zgłoszenia pisano tu wczoraj.

19 minut temu, Espectro napisał:

...ustawki przeciwko moderatorom...

Weź się człowieku nie kompromituj: jak 10 userów pisze, że jest problem, to znaczy, że pewnie jest problem, a nie żadna ustawka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, bubusia napisał:

typowy trolling.

Eee tam, raz na czas dowcip nie zaszkodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Mysza 13 napisał:

Chyba nie zostałem zrozumiany , więc powtarzam :

Proponuję bubusia na Moderatora . Aktualny skład osobowy Moderacji może mieć problem z nawałem zgłoszeń i kolejny Moderator się przyda .

Dalej trolluje. No coz.

2 minuty temu, szymon1977 napisał:

Eee tam, raz na czas dowcip nie zaszkodzi.

Nie, jak zalatwiamy powazne sprawy. Nie mam nic przeciwko dowcipom, ale jak sprawa jest powazna, to gadamy powaznie. No chyba, ze nie chcesz rozwiazania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Administratorzy
1 minutę temu, Mysza 13 napisał:

Chyba nie zostałem zrozumiany , więc powtarzam :

Proponuję bubusia na Moderatora . Aktualny skład osobowy Moderacji może mieć problem z nawałem zgłoszeń i kolejny Moderator się przyda .

Nawału zgłoszeń nie ma.

A osób do banowania jest sporo, tylko płacz po banie jest zbyt głośny.

 

 

premiumLogo.png.4898b6efb5f58c29de38035906862b7a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Espectro napisał:

Nawału zgłoszeń nie ma.

A osób do banowania jest sporo, tylko płacz po banie jest zbyt głośny.

 

Dobra panowie.

Pa

hehe

Proponuje panowie, zebyscie dokladnie omowili kwestie zgloszenia bubusi na moderatora. Jest to wazna kwestia, nawet jak bubusia nie jest zainteresowny:)

🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Mysza 13

(Konto usunięte)
2 minuty temu, Espectro napisał:

Nawału zgłoszeń nie ma.

OK . Ale w razie czego , to ja podtrzymuję moje rekomendacje .. Już nie przeszkadzam . Pozdrawiam .

Edytowane przez Mysza 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Mysza 13 napisał:

OK . Ale w razie czego , to ja podtrzymuję moje rekomendacje .. Już nie przeszkadzam . Pozdrawiam .

No i zasmiecil. A moze o to chodzi. Mozna i tak.

Po co odpowiadac na niewygodne pytania.

Widzisz Espectro, pan Mysza 13 sobie z Ciebie zakpil na tyle, ze wlepil ci lajka. Podejmujesz dyskusje z ewidentnym trollingiem zamiast go pogonic(i nie mowie o punktach)

Zasmiecil i odwrocil uwage od powaznych problemow.

Niesamowite.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Espectro napisał:
41 minut temu, Maju napisał:

wykropkowany wpis

Wykropkowany wpis no proszę .....

Jak ktoś napisze ze ten @USER123456928328   jest idiotą.

To po co to ma wisieć ??.

Jeżeli Moderator usunie natychmiast, w kilka minut to ma jak najbardziej zniknąć.
Jak wisi wiele godzin, dni to kasowanie tego, do czego nikt nie wróci ma niewielki sens.
Jak wisi edytowany wpis  przez Moderację: "@USER123456928328   jest i....ą" i nie ma informacji o karze dla piszącego to dla obrażanego nie ma żadnego znaczenia.
Już samo takie pisanie jest obraźliwe a takie edytowanie jest dodatkową drwina z takiej osoby.

35 minut temu, Espectro napisał:
41 minut temu, Maju napisał:

to po pierwsze....nieraz ciężko się doszukać wpisu  za który tą karę się dostało, bo nie jestem o tym informowany, za co jest, ale już nie ma gdzie i kiedy dane słowa padły.

Kto wlepia to może i dobrze bo potem jest lament na forum ze jeden moderator bije wszystkich.

Jeżeli notorycznie dostajesz pkty za np: ataki personalne lub inne to czyja to wina jest ?.

Zawsze jest napisane za co się dostało.

Nie jest tak źle ze mną by to nazwać "notorycznym", nie wiem tylko czy inni dostają punkty za niemal identyczne wpisy.
Mam wątpliwości w przypadku niektórych których zgłaszałem wielokrotnie a nic sobie z tego nie robili i pisali ciągle tak samo.....choć przyznam że ostatnio absencja jednego z nich wskazywałaby że być może nie jest aż tak źle jak sygnalizuję.   :)))

Jawność kar rozwiewałaby takie wątpliwości.

Edycja:
A Moderatorem bym się nie przejmował......sprawiedliwy, nie trzymający z jedną stroną sobie w każdej sytuacji poradzi.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz ustalicie z Mysza 13, a przede wszystkim staffem, ze juz jestem modem. To dajcie znac.

Zrobie porzadek:)

A teraz do zobaczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, bubusia napisał:

Najwazniejsze, zeby moderator moderowal w sposob fair.

Najważniejsze, tylko jak to zrobić bez jawności lub kontroli......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może podsumuję kilka stron dyskusji

1. ostrzeżenia nadal nie są jasne i żadem użytkownik nie wie który mod go "nagradza"

2. mimo poparcia Szymon nie może pisać w niektórych wątkach bo ma inne poglądy niż kilku innych

3. Krytyka konkretnego moda przez większą liczbę użytkowników to typowa ustawka

4, Żadna zmiana lub uzupełnienie regulaminu proponowana przez Użytkowników nie przejdzie

moja refleksja

forum istnieje dzięki wpisom użytkowników , otwartość ze strony administracji i moderacji jest istotniejsza niż pucharki skórki i inne duperele

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Administratorzy
3 minuty temu, Maju napisał:

Jeżeli Moderator usunie natychmiast, w kilka minut to ma jak najbardziej zniknąć.
Jak wisi wiele godzin, dni to kasowanie tego, do czego nikt nie wróci ma niewielki sens.
Jak wisi edytowany wpis  przez Moderację: "@USER123456928328   jest i....ą" i nie ma informacji o karze dla piszącego to dla obrażanego nie ma żadnego znaczenia.
Już samo takie pisanie jest obraźliwe a takie edytowanie jest dodatkową drwina z takiej osoby.

Nie jest tak źle ze mną by to nazwać "notorycznym", nie wiem tylko czy inni dostają punkty za niemal identyczne wpisy.
Mam wątpliwości w przypadku niektórych których zgłaszałem wielokrotnie a nic sobie z tego nie robili i pisali ciągle tak samo.....choć przyznam że ostatnio absencja jednego z nich wskazywałaby że być może nie jest aż tak źle jak sygnalizuję.   :)))

Jawność kar rozwiewałaby takie watpliwości.

I dlatego użytkownik nie powinien mieć wglądu w treść restrykcji innych użytkowników.

Bo jeden dostał tyle punktów a drugi tyle i jeden płacze bo dostał o jeden mniej.

Dla mnie jak ktoś non stop dostaje punkty za to samo jest recydywistą i powinno się takim ograniczać maksymalnie dostęp do forum. Strach jest wiekszy przed multikontami i spamerami.

Teraz, slawek.xm napisał:

użytkownik nie wie który mod go "nagradza"

I tak ma być. Ale nie do końca jest.

Teraz, slawek.xm napisał:

bo ma inne poglądy niż kilku innych

Bo może pisze bez pojęcia o tym co w tematyce ?.

Przeglądałem te sprawy i nic nie mogę wiecej powiedzieć.

W zbyt nachalny sposób wyraża swe opinie ? wręcz zmusza do swego ?.

Wielu takich jest i dlatego nie mają dostępu do niektórych tematów.

1 minutę temu, slawek.xm napisał:

forum istnieje dzięki wpisom użytkowników , otwartość ze strony administracji i moderacji jest istotniejsza niż pucharki skórki i inne duperele

I tylko dzieki użytkownikom poziom jest taki a nie inny i żadne kary prośby czy inne sposoby nie dadzą rezultatu.

Polak jak ma bicz nad sobą to sie wtedy czuje dobrze. Wie czego nei wolno a jak spróbuje to jest kara. Jak nie ma kar to jest samowolka i wspólne to znaczy niczyje......... 

 

30 minut temu, szymon1977 napisał:

jak 10 userów pisze, że jest problem

Nie 10 a 3 NON STOP.

31 minut temu, szymon1977 napisał:

Nie ja tu jestem od tego aby kogokolwiek uciszać, a język mam tak nawet ładny, że niektórzy nie są w stanie go przyjąć.

Zgłaszam, a o reakcjach na zgłoszenia pisano tu wczoraj.

Weź się człowieku nie kompromituj: jak 10 userów pisze, że jest problem, to znaczy, że pewnie jest problem, a nie żadna ustawka.

"Weź się człowieku nie kompromituj" jak sprawa byla wielokrotnie juz badana.

 

premiumLogo.png.4898b6efb5f58c29de38035906862b7a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Marcinus napisał:

Masz tak ogromne doświadczenie w Hi FI i HI END, że możesz doradzać? 🙂 

A ty masz, żeby kwestionować?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, szymon1977 napisał:

Ale ja notorycznie dostaję kary, bo kilku audiofilskich troli notorycznie mnie atakuje.

Już pisałem, szlaban na wątek nie jest karą tylko środkiem zaobiegawczym. Ale skoro się publicznie tego domagasz, to skoryguję moje działania moderacyjne. Odtąd oprócz szlabanów na wątki będziesz dostawał punkty za wypowiedzi prowokacyjne. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Espectro napisał:

Bo może pisze bez pojęcia o tym co w tematyce ?.

od kiedy brak wiedzy i poglądy sa powodem banowania?

jest taki punkt w regulaminie? 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Jaro_747 napisał:

Sam niejednokrotnie olewałem takie "prośby" bo trąci mi to sekciarstwem.

Oczywiście, jak sobie ktos chce w małym przyjaznym gronie porozmawiac to niech nie zakłada wątku na publicznym, ogólnodostępnym forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Administratorzy
Teraz, McGyver napisał:

Już pisałem, szlaban na wątek nie jest karą tylko środkiem zaobiegawczym. Ale skoro się publicznie tego domagasz, to skoryguję moje działania moderacyjne. Odtąd oprócz szlabanów na wątki będziesz dostawał punkty za wypowiedzi prowokacyjne. 

Jest takich wiele a skutków brak dlatego jestem właśnie za tym aby w ten sposób postępować.

Ewidentny trolling w tematyce audiostereo nie będzie tolerowany.

Bocznica jest bocznica i tu dzieją sie nie stworzone rzeczy ale w as ma być porządek. 

 

premiumLogo.png.4898b6efb5f58c29de38035906862b7a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Espectro napisał:

Dla mnie jak ktoś non stop dostaje punkty za to samo jest recydywistą i powinno się takim ograniczać maksymalnie dostęp do forum.

Recydywa polega na tym, że jak masz 9pkt do dostajesz 1pkt i idziesz z powrotem na bana. Koniec.

14 minut temu, Espectro napisał:

...sprawa byla wielokrotnie juz badana.

A wczoraj wszystko było wprost napisane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Espectro napisał:

Polak jak ma bicz nad sobą to sie wtedy czuje dobrze.

to zdanie już odpowiednio charakteryzuje Twoje podejście, ale z drugiej strony trzeba sporo odwagi by tak jasno je wyrazić

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Administratorzy
1 minutę temu, slawek.xm napisał:

od kiedy brak wiedzy i poglądy sa powodem banowania?

jest taki punkt w regulaminie? 🙂

Pisanei w temacie przykładowo: Lampy .....  że lampa jest dnem i lepiej to kupić jakiegoś chińczyka do słuchania radia jest według cb poprawną odpowiedzią ?.

 

 

premiumLogo.png.4898b6efb5f58c29de38035906862b7a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Espectro napisał:

Ewidentny trolling w tematyce audiostereo nie będzie tolerowany.

Jeden za 75ohm dostał pkt i bana, a drugi lajka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Espectro napisał:

użytkownik nie powinien

Moderator też nie powinien karać za kulturalną krytykę a to miało i niestety ma nadal (sporadycznie ale jednak) miejsce.....jak nie mamy w to wglądu, nie ma jawności to nie sposób sprawdzić czy jest wszystko jak należy.
Żyjemy w ciągłej niepewności......kiedyś choć wiedziałem że mogę mniej niż inni, wiedziałem że nie mogę tak pisać jak oni.....wiedziałem że coraz mniej mi można, za jakąkolwiek wzmiankę poza tematem punkty za trolling obrywałem.

Co by nie pisać jest lepiej.....daruję więc sobie pisanie o tym co zrobić by było jeszcze lepiej.    :)))
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Espectro napisał:

Pisanei w temacie przykładowo: Lampy .....  że lampa jest dnem i lepiej to kupić jakiegoś chińczyka do słuchania radia jest według cb poprawną odpowiedzią ?.

Hmmm... ale ja tak chyba nie piszę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, slawek.xm napisał:

1. ostrzeżenia nadal nie są jasne i żadem użytkownik nie wie który mod go "nagradza"

 Nieprawda. Ostrzeżenia są opisywane. Chyba że ktoś zapomni, ale to rzadkie. A kto dał ostrzeżenie to dla usera nieistotne. Administracja w razie odwołania będzie wiedzieć kto dał i z tym kimś omówi. Ponadto administracja zawsze na bieżąco otrzymuje automatyczne powiadomienia o każdym ostrzeżeniu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, bubusia napisał:

Powaznie?

A co z piecioma, ktorzy wywalili mu zeby. Zostawiamy?

No coz. Tak jak mowie. Lekki szok.

Kiedyś  w myśl zasady "nie drażnij wariata" dostałem punkty za zgłaszanie postów. Nie nieuzasadnione, bo wtedy byłoby to zrozumiałe, ale za ilość. A ilość była taka, jak ilość postów z tekstami do mnie typu prostytutko, ku***wo, dziwko, mendo - wszystko polityczna. To było z rok temu, więc taka cecha/styl moderowania, pójście na wygodę, to przypadłość ogólno-ludzka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Administratorzy
1 minutę temu, szymon1977 napisał:

Recydywa

Recydywa to po raz ostatni juz. "zachodzi gdy sprawca skazany za przestępstwo umyślne na karę ....popełnia umyślnie przestępstwo podobne do poprzedniego, za które był skazany"

Dlatego też wnosiłem o dublowanie ilości pktów karnych w momencie gdy osobnik taki łamie w przeciągu tygodnia po raz kolejny regulamin i dokładnie ten sam punkt.

Po przekroczeniu ilości punktów ma sie ostrzeżenia i chwilowe bany na uspokojenie się.

 

 

premiumLogo.png.4898b6efb5f58c29de38035906862b7a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.