Skocz do zawartości
IGNORED

Płytka na kawałku deski za 1500 EUR ! :-0


namor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)

nie mam czasu lutować prototypa, ale mam pustą chatę 3 godziny , więc podłączyłem sobie systemik , wycinka z Infiniky na TA8233 zasilana malutkim aku żelowym , chińskie płytki z pcm1794 i źródło Trekstor Movie station , lampę SE zmiotło mi od razu, a jak przełączyłem między tym high-endem a mocno dopicowanym primare spa20 , to juz nie wiem ..... słów brakuje,

co o tym mysleć ....

 

system :-)

To mówisz, że primare nie dotrzymał kroku TA8233. No no...

to tu nie ma co myśleć, trzeba słuchać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TA spokojnie dotrzymuje kroku Primare, to jest jakaś groteska .... TA8233 ma wyraźnie głębszą przestrzeń, i bardziej konturowo wyrysowane dźwięki - nie wiem jak inaczej to nazwać - coś jak selektywność , moja zona muzyk twierdzi ,że sobie wmawiam bo ona nie słyszy różnicy, ja sobie nic nie wmawiam, po prostu mam bardziej wyrobiony słuch i wiem na co zwracać uwagę, lae nawet gdyby przyjąć że on ma rację , to remis kostki za 20 zł z mocno poprawionym sprzętem za 12 000 zł !!!!!! nie mam pytań

próbuję załączyć zdjęcie tego high endu, ale coś nie działa i mi nie wychodzi

 

właśnie robię wzmacniacz na lampach 6C33C , a przymierzam się na GM70, ale zaczynam się bać, bo jak wywalę 6.000 zł , a to zagra na poziomie kosteczki z radia samochodowego to sie wścieknę, a co by bylo gdyby Toshiba wypuściła wzmacniacz dedykowany do sprzętu domowego ???? patent na jakość mają napewno , ostatnio wypuścili nowe kości ze sprzężeniem prądowym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bogdan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Bogdan, a Ty wiesz że wielką odpowiedzialność wziąłeś na swoje barki :)

Bo jak to kostka zagra poniżej oczekiwań to spodziewaj się gromów na swoją głowę.

 

Niestety jesteś bezpośrednim sprawcą zamieszania :)

 

Ja obiecuję, że nawet jak wzmak zagra tak sobie, osobiście żadnych roszczeń ani pretensji mieć nie będę.

A jeśli zagra tak jak piszesz, to wszem i wobec będę rozpowiadał jak to pewien (konkretny) Bogdan rewolucję w audio uczynił i high enda pod strzechy wprowadził :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby to kosztowało z 1000 zł to bym się przejmował ,ale za niecałe 50 zł biorę to na klatę - ale tu nie ma ryzyka, zagra , u mnie gra , to u Was też zagra, ciągnie dzielnie Dali Grandy , więc nie mam wątpliwości , że wtopy nie będzie

 

tak właściwie za bardzo się certolicie - wątek już od paru tygodni , a tylko ja słucham.... działajcie , bo ciekawy jestem Waszego zdania

 

gdyby to kosztowało z 1000 zł to bym się przejmował ,ale za niecałe 50 zł biorę to na klatę - ale tu nie ma ryzyka, zagra , u mnie gra , to u Was też zagra, ciągnie dzielnie Dali Grandy , więc nie mam wątpliwości , że wtopy nie będzie

 

tak właściwie za bardzo się certolicie - wątek już od paru tygodni , a tylko ja słucham.... działajcie , bo ciekawy jestem Waszego zdania

 

po moich wszystkich doświadczeniach z wzmacniaczami , podtrzymuję zdanie, że wzmacniacz absolutny , to tylko hybryda, lampa, drivery vfety, końcowe bipolary ( lub same vfety )

i juz się waham czy pakować się dalej w lampy, chyba muszę najpierw polutować hybrydę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Wlutowałem rezystory 4,7k i jest jeszcze gorzej. Teraz słychać trzaski i szumy przerywane ciszą, po podłączeniu sygnału gdzieś w tle słychać fragmenty muzyki znacznie ciszej niż bez rezystorów.

Bogdanowi działa bez rezystorów, a u mnie dupa z, czy bez ;(. Na wejściu wykorzystałem kondensatory ze wzmaka samochodowego: C1 - elektrolit 4,7uF i C6 - 1200pF oraz dokupiony C2 - 47uF/25V.

Czy ktoś ma pomysł, co jest nie tak?

.

.

.

 

Działa :)

 

Problem leżał po stronie akumulatora, pożyczyłem jakiegoś trupa. Może jutro uda mi się kupić, to przystąpię do odsłuchów porównawczych.

 

Pozdrawiam

Ptyś

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Ptyś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"ptysiek" - mógłbyś zrobić fotki jak to podłączyłeś/polutowałeś/ - tez mam problemy na wyciętej płytce z tego chryslera :(

a może Ty Bogdan ? :)

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ola98
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czym masz problem? Którego fragmentu płytki wzmaka samochodowego używasz?

Nie działa mi dodawanie fotek :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Ptyś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Działa :)

 

Problem leżał po stronie akumulatora, pożyczyłem jakiegoś trupa. Może jutro uda mi się kupić, to przystąpię do odsłuchów porównawczych.

Jak już poodsłuchujesz, to sprawdź jak sprawuje się ten układ od standby, czyli usuń zworkę i pozwól zadziałać tranzystorowi. Teoretycznie powinno to działać jak coś w rodzaju opóźnionego załączania.

No i prośba do pozostałych osób, które otrzymały płytki prototypowe, żeby też polutowali i potestowali. Od tego zależy termin zamówienia reszty płytek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już poodsłuchujesz, to sprawdź jak sprawuje się ten układ od standby, czyli usuń zworkę i pozwól zadziałać tranzystorowi. Teoretycznie powinno to działać jak coś w rodzaju opóźnionego załączania.

No i prośba do pozostałych osób, które otrzymały płytki prototypowe, żeby też polutowali i potestowali. Od tego zależy termin zamówienia reszty płytek.

 

Ja zrobiłem na fragmencie płytki ze wzmaka samochodowego i nie mam tranzystora w układzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po pierwszych odsłuchach, na razie bez testów porównawczych.

 

Na co dzień słucham na Gainclonie dual mono, kit premium Petera Daniela zasilanym z preampu Creeka 5250SE.

 

Pierwsze wrażenie - jest dobrze. Opadu szczęki nie miałem, podobna klasa dźwięku. Jest bardziej szczegółowy, pojawiły się dźwięki, których wcześniej nie słyszałem, ale także lekko odchudzony.

W kategorii cena-jakość to jest "miazga" :) Jeżeli forumowy projekt na elementach wysokiej klasy zagra lepiej, to będzie hit!

 

Wkrótce zrobię test porównawczy razem z kolegą muzykiem i realizatorem, wtedy napiszę więcej.

 

Pozdrawiam

Ptyś

 

P.S. Przed snem na spokojnie zasiadłem jeszcze żeby posłuchać płyty Zero Cult - Embrion i jest banan na twarzy, wyśmienita stereofonia i wypełnienie dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Ptyś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w terenie i płytkę poskładam dopiero jutro wieczorem i zaraz napiszę jak działa :)

Niestety części kompletowałem nie mając płytki w ręce , a jedynie na podstawie załączonego wykazu

nie kupiłem tranzystora i zworek :D

na oryginalnej płytce tego nie ma , ale chciałem to też przetestować

Jak ma działać to S/M ?

Mam TA8233

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma działać to S/M ?

Tych zworek ci nie potrzeba. One służą do włączenia mute lub standby, czyli wyciszenia lub uśpienia wzmacniacza.

Bez tranzystora też się spoko da uruchomić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez januss73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjęcie poszło tym razem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniaczyk działa, można zatem zamknąć obudowę. Pudełko na tyle mi się spodobało, że jeżeli wzmacniacz zostanie w moim systemie, to zrobię prawie identyczną, poprawiając niedoróbki i zastępując HDF czarną plexi.

Deseczki są świerkowe jak w oryginale ;)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pozdrawiam

Ptyś

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deseczki są świerkowe jak w oryginale ;)

No to popełniłeś poważny błąd. W oryginale kość jest ułożona w poprzek włókien drewna, u ciebie wzdłuż. Popraw to zaraz!!!! :)

 

A poważnie, to obudowa powinna jednak być metalowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i prośba do pozostałych osób, które otrzymały płytki prototypowe,

Tu jest trochę kłopot, bo jeszcze nie dostałem. Spodziewałem się w tym tygodniu. Wyszła od was do mnie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Więc tak znalazłem trochę czasu na poskładanie prototypa i wiadomość jest taka że układ działa poprawnie dla kości TA8210, 8215, 8221. Działanie na kości TA8233 nie potwierdzone gdyż takiej kości nie mam.

Do zweryfikowania jest układ standby i mute i tu pytanie do januss73 czy standby ma działać według założeń tak jak na filmiku poniżej?

 

 

Jeśli tak to działa. Po podciągnięciu do masy zworki S na płytce układ pobiera 1-2 mA natomiast budzi się po ok 5 s.

 

Jak ma działać ten mute, niech kolega januss73 się wypowie.

 

Dla ciekawych brzmienia to z tych kości najlepiej gra TA8221 i taką zostawiłem do odsłuchów, tutaj Bogdan ma rację układ ma potencjał. Jestem zaskoczony że taka prosta aplikacja gra z taką rozdzielczością i dynamiką. Myślę że wielke grono osób będzie zadowolone z brzmienia tego scalaczka.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie ktoś się postarał!!! :)

 

Jak ma działać ten mute, niech kolega januss73 się wypowie.

Standby zrobiłem wg wcześniej zamieszczanego schematu, tylko tranzystorek podmieniłem na bardziej popularny. Wnioskuję, że tak to właśnie ma wyglądać, tylko może trochę za długo się podnosi. Pewnie mniejsza pojemność, np 100u czy nawet 68u zamiast tego 220u skróciła by ten czas.

A jak działa mute to sam musisz sprawdzić podobnie zwierając piny.

 

Rozumiem że kondensatory masz na wyjściu źródła i wpiąłeś sygnał gdzieś od dołu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak kondensatory są poza płytką bo nic sensownego nie mam co by rozmiarami weszło na płytkę.

 

Aha teraz się doczytałem że jest to płytka ze schematu z ruskiej strony.

 

ok zobaczę jescze jak ten mute ma działać wg datasheet i napiszę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok zobaczę jescze jak ten mute ma działać wg datasheet i napiszę

Tu nie ma filozofii :) Pin mute jest podciągnięty do V+ przez 100k, a jak zewrzesz tę drugą zworkę (podobnie jak to robiłeś ze standby) ściągniesz pin mute do GND i powinno się wyciszyć. Tyle teorią :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoria by się zgadzała a w praktyce to po podciągnięciu do masy pinu mute układ się wycisza z trzaskiem w głośnikach oraz również podnosi się po paru sekundach z tym że pobór prądu nie spada czyli prawidłowo.

Datasheet opisuje mute tak

 

Through setting pin(1) (mute terminal) at about 1V or less, muting becomes possible.

The interval circuit of IC is shown in Fig.4.

When pin(1) is set to low, Q1 and Q2 are turned to on, the charge of the ripple condenser is discharged and the

bias is cut. The mute amount of 60dB or over can be obtained.

Since this muting function rapidly discharge the charge of the ripple filter capacitor of pin(8), the pop noise is

generated by the DC fluctuation of the bias section.

Therefore, this muting function is not appropriate to the audio muting but it is effective in muting at VCC→on.

 

Więc mute jest mało użyteczny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to wychodzi.

To jakbyś jeszcze miał ochote i możliwość możesz podmienić konda 220u na coś nie większego od 100u i sprawdził czas wyjścia ze standby było by cool ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak zasilanie 14 vdc

Dla 47uf czas jest 2 s

dla 22uf czas jest 1 s z groszami i jest to dolna granica poniżej 22 uf przy załączaniu pojawia się trzask w głośnikach.

 

Optymalnie będzie od 22 uf do 68uf

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z paroma pytaniami na priva odpowiadam grupowo na forum.

 

Użyłem fragmentu płytki przy scalaku drugim od prawej strony (gdy patrzymy na płytkę tak, że cewka jest w lewym dolnym rogu).

Po wycięciu wygląda tak:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Zdjęć polutowanego wzmaka nie mam, może uda mi się je zrobić w weekend.

 

Pozdrawiam

Ptyś

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.