Skocz do zawartości
IGNORED

Audio Show 8-9.11.2014


NE5532

Rekomendowane odpowiedzi

kraina Hadesa :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cybant

(Konto usunięte)

 

 

Oba są wszak monitorami. Jak byłeś łaskaw stwierdzić, monitory są ułomne z definicji i nie mają szans na dźwięk wystawy. Ja piszę, że w hotelowych warunkach jak najbardziej mają i często to się potwierdza. I to zresztą wcale niekoniecznie tylko te pełnopasmowe. Jeśli mówimy o takich warunkach jak w Sobieskim czy w Monachium to te niepełnopasmowe mają wręcz fory. Spendorom musiał zresztą pomagać korektor akustyki pomieszczenia od Accuphase.

 

 

 

Odpowiem. Nie ma znaczenia co ja bym wybrał, bo pisaliśmy o dźwięku wystawy a nie o indywidualnych wyborach, na które co oczywiste składa się wiele aspektów.

Nie odwracaj kota ogonem , od początku sprawa dotyczyła to malutkich Serblinow a nie Spendorów z 30 cm głośnikiem basowym.

 

Indywidualnie może to być dla Ciebie dźwięk wystawy.

Przecież to wyraźnie napisałem. Post 444

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BlueMax

(Konto usunięte)

Nic nie odwracam, wyrażam swoją opinię. Oczywiście, że indywidualnie bo nie słyszałem na warszawskim AS o oficjalnym tytule "Dźwięk wystawy". Tylko tych indywidualnych wpisów jest całkiem sporo, wystarczy prześledzić ten wątek. Chyba nie widziałem innej opinii na temat prezentacji Accordo niż pozytywna lub bardzo pozytywna. Żaden z "dużych" systemów na wystawie takiej jednomyślności się nie doczekał.

 

Odnosiłem się właśnie do wpisu nr 444. Ani bym monitorów nigdy nie określił jako "inwalidów" bo wszystko zależy od warunków, ani bym nie ograniczał ich zalet do wokali. Szybkości i budowania sceny duże kolumny często mogą im pozazdrościć, a potęgi brzmienia czy basu w zatłoczonym pokoiku Sobieskiego czy boksie w Monachium i tak się nie da oddać. Więc głosy na Accordo nie są objawem szaleństwa tylko raczej dobrego słuchu i kontaktu z rzeczywistością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>cybant

Ja odpowiem. Wybrałbym Accordo, bo Ktemy nie są aż tak urokliwe. Ale z zastrzeżeniem, że nie jako jedyne swoje kolumny. ;-) Jako jedne z dwóch-trzech par. ;-) Do muzyki organowej chciałbym mieć na przykład takie, które zejdą do 16Hz - a do nich jeszcze odpowiednio przestronne pomieszczenie oraz wzmacniacz typu "spawarka"... ;-)

P.S. W bluesie, jazzie czy większości starego rocka częstotliwość dźwięku niezwykle rzadko schodzi poniżej 40Hz. Monitory do tego w zasadzie wystarczają. Oczywiście - nie dadzą potęgi dźwięku i o wrażeniach z rockowego koncertu można zapomnieć. Ale większość podłogówek na osiemnastocentymetrowych wooferach też tego nie zapewni. Monitory mają za to inne zalety. Accordo kupiłbym do muzyki kameralnej i małych składów jazzowych. No i do oglądania na co dzień czegoś pięknego. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cybant

(Konto usunięte)

Ja wiele lat słuchałem z małych monitorów , wolałem wyższą jakość dźwięku kosztem braku basu.

Niestety prawda jest taka , że to trochę ułomne .

Twonk,

 

Oczywiście masz rację.

Poza małymi jazzowymi składami akustycznymi - kontrabas;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się osobiście podobało granie Audio Physic Cardeas w Niedziele. Poza tym Tak jak większość

 

Tulip:

 

1 Wilson Audio Alexia

2 Boenicke - małe pierdzidełka w prawie 60 metrowej sali !!

 

Sobieski:

 

1 AudioPhysic Cardeas

2 Grande Utopia

3 Albedo

4 Spendor/Accu/Leben - tutaj może źle siedziałem, bo niskie basy jakoś mi nie leżały (co potwierdzało kilka osób)

5 Goodmans/Sudgen w pokoju na samej górze.

6 Pylon z Monoblokami Musical Fidelity MA65 i Preampem 8 (Gdzie to kupić ??) - Rewelacja !!!! świetne granie w dobrych pieniądzach. Uważam, że jakby zasłonili to parawanem i powiedzieli że gra system za 40 tysiaków to nikt specjalnie nosem by nie kręcił.

 

 

Niekoniecznie w tej kolejności, ale te Grande Uptopia to powinny stać w Tulipie zamiast tych Boenicke, napewno pokazały by więcej no i zapaszków spod niektórych pachulców może nie byłoby tak czuć.

 

Bristol

 

1 Avantgarde - Rewelacja !! choć uważam, że dwa lata temu z elektroniką od Avantgarde zagrały o klasę lepiej - jakoś mi ten AYON nie leży.

2 JBL + Levinson (Everesty dwa lata temu z tymi monoblokami Levinsona troszkę to było ciekawsze)

3 McIntosh + Rockport (mi też wydawało się że charczał jeden głośnik w prawej kolumnie)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

 

Moze nie tyle oczekiwania, co brak umiejetnosci wlasciwej oceny jakosci brzmienia, w zwiazku z tym, iz najczesciej nigdy nawet nie stalo sie obok grajacego na zywoinstrumentu.

 

 

 

Dokladnie...

 

Często bywam na koncertach od klubów po filharmonię i mimo to nie uważam i nie uznaję zestawów prezentujących dźwięk ciągle spektakularny, z potężnym basiskiem, nie potrafiących różnicować realizacji, emocji i wielkości sceny...

Jestem nieosłuchany ... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Panowie, bez konfliktów...

 

Zaczęły ukazywać się nasze relacje ze Show. Pierwsza Krzysia Kalinkowskiego, dalsze dwie moje, a jutro jeszcze dopiszę coś specjalnie o sprzęcie analogowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pokrzepiające jest to,że po wysłuchaniu na audioshow większości propozycji, mogę powiedzieć ,że mój dość skromny zestaw wyłączjąc oczywiście hi-end jest jednym z lepiej grających komplecików.Być może winna temu jest akustyka,wielkośc pomieszczeń a może duża ilość osób niekiedy wręcz tłok,nie wiem.Ogólnie były jakieś problemy ze stereofonią nawet u kilku gigantów hi-endu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Każdy człowiek może zbłądzić , uparcie w błędzie tkwi tylko głupi.... Cyceron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już to co działo się w pokoju Audio Tekne to jakiś żart, siedziałem tylko troszkę z prawej i słyszałem TYLKO prawą kolumnę.

 

Podobne miałem spostrzeżenie, o czym wspominałem wcześniej. A już myślałem, że coś nie tak z moimi uszami :) Zawiodłem się srodze na AT, szkoda :(. Myślę jednak, że niepotrzebnie w tym roku zmienili kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

newadec, ja mam podobnie :-)

Zwykle po AudioShow doceniam swój system w domu że on gra całkiem dobrze i jedynie na może ze 2 systemy z AudioShow bym go zamienił (ale te systemy zwykle kosztują kilkaset tysięcy zł).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pokrzepiające jest to,że po wysłuchaniu na audioshow większości propozycji, mogę powiedzieć ,że mój dość skromny zestaw wyłączjąc oczywiście hi-end jest jednym z lepiej grających komplecików.Być może winna temu jest akustyka,wielkośc pomieszczeń a może duża ilość osób niekiedy wręcz tłok,nie wiem.Ogólnie były jakieś problemy ze stereofonią nawet u kilku gigantów hi-endu.

 

Ja mam to samo. Wystawa (targi jak ktoś to dobrze nazwał) wpływa na mnie lecząco przed kolejnymi zmianami. Może dlatego, że byłem na niej po raz 17 (wydaje mi się, że byłem też na pierwszej ale nie wiem tego na 100%) i już się tych wszystkich cudów nasłuchałem.

 

Chodząc z kolegą mieliśmy inne pytanie. Nie należymy do pariasów ani też do "bogaczy", ale do kogo jest adresowana ta ilość drogiego sprzętu. Czy naprawdę jest na to rynek?, znaczy na kolumienki przeciętnie po 20/30k za parkę. Znaczy cieszę się bardzo, jęsli tak jest że coraz więcej się sprzedaje, ale ciekaw jestem jak wygląda rzeczywista sprzedaż takiego droższego sprzętu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BlueMax

(Konto usunięte)

Te najdroższe systemy na wystawach często służą promocji tańszych urządzeń danego producenta. Same sprzedają się w pojedynczych egzemplarzach i po prostu "są" w katalogu. Ja regularnie wracam z ulgą do swoich systemów po kolejnych wizytach na Audio Show. Zwykle jest tak, że zamieniłbym się na jakieś 5 dźwięków z wystawy, a dodając do rachunku kwestię kosztów to na 1-2 a czasem żaden :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napiszcie cos o lebenie ze spendorami

na norweskim audioszole leben tyle ze z neatami byl dla nnie dzwiekiem wystawy

ze spendorami tez powinien zagrac niezle a w zasadzie nawet lepiej...

 

Helo Norsk-Man! :)

 

Torchę o Spendorach pisali koledzy w zakładce o Herbeth'ach :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś pamięta jaki utwór z perkusją grał u Łukasza Fikusa ? On go chyba na początku puszczał dla podjarki

 

Z listy Lampizatora:

1. Czajkowski

2. Parov Stelar

3. Melody Gardot

4. Fink

5. The Doors

6. Jacintha

7. Frank Zappa

8. The Bad Plus

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam Wasze posty i myślę że wielu z Was jest już chyba zbytnio rozpieszczonych/ zblazowanych jeśli chodzi o sprzęt i tego typu imprezy ( sporo narzekacie: tłok, złe ustawienie, nie taka muzyka, warunki itp). Ja na Audio Show byłem pierwszy raz i moje wrażenie są bardzo pozytywne. Myślę, że trzeba się cieszyć że każdy ma możliwość obcowania ze sprzętem dostępnym w większości tylko dla nielicznych. Oczywiście, zawsze coś można zrobić lepiej, ale moim zdaniem nie na tym należy się skupić:)

Byłem niestety tylko w Sobieskim i moje (niewprawne) uszy najbardziej doceniły AudioPhysic - po prostu KOSMOS ( no ale też ciężko żeby kolumny za 100 tys źle zagrały) oraz ALBEDO - niepozornie wyglądają ale ja z bratem spędziliśmy tam najwięcej czasu- według mnie grało to ( razem z całą elektronikom) fantastycznie, a w pokoju nie było zbyt wiele osób i spokojnie można było słuchać:)

Jak najbardziej pozytywne wrażenie również zestaw Tatami Audio ( ciekawy jestem jak by te kolumny zagrały z jakimś tańszym wzmacniaczem).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 Pylon z Monoblokami Musical Fidelity MA65 i Preampem 8 (Gdzie to kupić ??) - Rewelacja !!!! świetne granie w dobrych pieniądzach. Uważam, że jakby zasłonili to parawanem i powiedzieli że gra system za 40 tysiaków to nikt specjalnie nosem by nie kręcił.

 

 

 

Ten, A1 i był kiedyś stary dzielony lampowy 200/300 w nazwie chyba do dzisiaj substytutu nie mają ;-)

 

W przerwie w kłótniach coś wkleję.

1

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) 2fc5573ecaf58243am.jpg 3f8e86b21a67ed420m.jpg 4ff63d738d8ad006bm.jpg 533fcf65892886c99m.jpg 635f15eda4d37974fm.jpg 70df35ca7670acfcem.jpg 8ad56b5ce968a3fe1m.jpg

 

1- ale fajne granie, Rogers?

2,3- polisz nowe drapaki (>4k ale w jakiej walucie??) i obudowy do fostexów.

5- D1 nicczego sobie, szkoda że nie słyszałem D2.

6- Teraz Nasi :)

7,8- Ceny hiendowe, granie hifi. Tak mi się podobały dynki, może da rady z nich więcej pary wycisnąć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ciągłe zmiany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Z listy Lampizatora:

1. Czajkowski

2. Parov Stelar

3. Melody Gardot

4. Fink

5. The Doors

6. Jacintha

7. Frank Zappa

8. The Bad Plus

 

Obstawiam The Bad Plus, tylko który to był ich utwór ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam The Bad Plus, tylko który to był ich utwór ?

Może jeden z tych:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie byłem dwa dni i trochę udało się posłuchać...

Poziom w sumie rośnie - coraz więcej adaptacji (nie zawsze skutecznych) sprzęty też ładne i czasem grają;-)

Biorąc pod uwagę warunki konfiguracje i wielokrotnie beznadziejną zarówno pod względem jakości jak i zawartości muzykę można było przewidywać pewne rzeczy, bo słychać było tyle ile może być na tego typu imprezie.... parę spostrzeżeń moim subiektywnym uchem/okiem:

Mac/Rockport/Transparent - wielki potencjał, tylko nagrania.....jakieś nadmuchane Imagine, archiwalny Brubeck i ostatnie sensowne, chociaż w zeszłym roku wrażenie było chyba lepsze...

Wilson/AR/DCS - rozczarowanie (nie pierwsze) buczący bas, a najgorsze ziarnistość góry...

Avantgarde/Ayon - Dobre, ciekawe granie, chociaż to nie mój dźwięk

p. Waszczyszyn jest chyba "w drodze", nie wiadomo tylko dokąd....

ESA - lubię te produkty, ale na wystawie grało fatalnie.

Zeta - p. Rogala wie czego chce, nie do wszystkich to trafia, a jak ktoś głośno krytykował to "czarny rycerz" atakował go pociskami plazmowymi;-)

Audio Tekne - litości, ale dramat

FM - świetny facet, duża wiedza, to mogłoby zagrać z dobrym źródłem i nagraniami

Benicke - olbrzymi , efekciarski, nie do końca naturalny dźwięk

Jadis/Serblin - nie to co rok temu, choć ujmujące i naturalne, jednak bez rozciągnięcia w dół i wypełnienia

Grajpudła - ten llaptop na podstawie antywibracyjnej - bezcenny. generalnie coraz lepiej, ale początki były słabe...

SoundDeco - wielkie, niedrogie grające potężnym dźwiękiem kolumny, pozytywnie!

Reimyo + Trenner - dla mnie super potencjał! w dobrych warunkach to byłby świetny dźwięk, ale i tak posiedziałem tam trochę...

mniejszy Trenner - też bardzo pozytywnie

Graham - świetne kolumny! Spendor i Harbeth nie miały startu, choć też nieźle grały

Raidho - duży potencjał, ale niekiedy bas zabijał. W klasyce super!

Lampizator - perkusja na początku super, ale reszta troszkę za olbrzymia..

Utopia/Soulution - olbrzymi potencjał, tylko to źródło i wielkość pokoju;-(

Albedo/Diapazon - przepiękne głośniki w sensownie zestawionych systemach zaprezentowały wysokiej klasy dźwięk

Tenor/Marten - to było chyba świeże i nagrania dziwne, raz buczało, trzeszczało i grało b. słabo drugim razem były przebłyski wysokiej klasy (wibrafon - miodzio)

MBL - lubię ten dźwięk, chociaż tym razem było tak sobie, 101-ki to inna bajka, zwłaszcza w większym pokoju i lepszą elektroniką

 

Ale to tylko wrażenia z wystawy. W odpowiednich warunkach mogłoby być znacznie lepiej (mam nadzieję)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kraina Hadesa :D

Tak zdecydowanie, ktoś w tym pokoju umarł :-))) w Naim dali sobie siana w tym roku i nie zrobili pogrzebowego show ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.