Jump to content
IGNORED

DSD DA-niska cena/wysoka jakość.XLR-y preferowane.Znak czasów.

triode
 Share

Recommended Posts

Z graniem po xlr to jest pewien problem-żeby usłyszeć co wnosi,musi być zbalansowany cały tor 🙂

ja uważam,że systemie powinien być jeden rodzaj przyłączy-wszystkie symetryzacje i desymetryzacje powodują  spadek jakości.

zbalansowane źródło gra dla mnie lepiej po xlr-dźwięk jest swobodniejszy,lepiej zdefiniowany..

Ciekawych dac-ów jest obecnie conajmniej kilka...mam na myśli cenę tak powiedzmy do 1500-1600usd.

Gustard,wspomniany powyżej Singxer,Topping..dla lubiących poeksperymentować-Musical Paradise.

2 godziny temu, triode napisał:

Ciekawych dac-ów jest obecnie conajmniej kilka...mam na myśli cenę tak powiedzmy do 1500-1600usd.

Gustard,wspomniany powyżej Singxer,Topping..dla lubiących poeksperymentować-Musical Paradise.

Dodałbym jeszcze LKS Audio, SMSL i oczywisćie Audio GD. ''Chinole'' się rozwijają i powstaje coraz więcej dobrych urządzeń za mniejszą cenę od uznanych marek na rynku audio.

Edited by Cezary_58669

"Exposure - with music in mind since 1974''

Co sądzicie o Myteku Brooklyn Bridge? Teraz dostępna jest jego druga odsłona?

Podlacze się pod pytanie .

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja sabre nie trawie do końca.
Fakt że 9038 słuchałem bardzo krótko ze 3 dni raptem.
Ogólnie pierwszy start z R2R miałem kiepski Słabo chyba zamontowany Soekris. Wyglądał dobrze w środku grał słabo bardzo słabo.
Kupiłem Denafrips Pontus i od kilku już lat nie zmieniłem DAC a potrafiłem co tydzień coś zmieniać. Teraz jak zmienię to też na Denafrips ale Terminator

Wysłane z mojego LE2123 przy użyciu Tapatalka

Gdzie kupowałeś Pontusa ?

Może nie do końca na temat, choć w sumie...? Podłączyłem swojego Myteka po XLRach ostatnio i jestem zaskoczony pozytywnie, choć wiem że wynika to również z głośności, która jest większa. Nie mniej jednak podstawa basowa jest ona pewniejsza i fajniejsza. Z drugiej strony mam w głowie fakt, że mój MF nie jest do końca zbalansowany. Ale...gra moim zdaniem fajniej po XLR

Musical Fidelity M6Si500 , Mytek 192DSD , OPPO 103EU, Infinity Kappa 8,2, Purist Audio Design Elementa

Może nie do końca na temat, choć w sumie...? Podłączyłem swojego Myteka po XLRach ostatnio i jestem zaskoczony pozytywnie, choć wiem że wynika to również z głośności, która jest większa. Nie mniej jednak podstawa basowa jest ona pewniejsza i fajniejsza. Z drugiej strony mam w głowie fakt, że mój MF nie jest do końca zbalansowany. Ale...gra moim zdaniem fajniej po XLR

Jakiego masz Myteka ? Napisz coś o nim ...
Podlaczyles do MF M6si ?

Teraz, Marcin Wielgus napisał:

Jakiego masz Myteka ? Napisz coś o nim ...
Podlaczyles do MF M6si ?

Wiem, że nie widzisz w podpisie czym gram, a gram M6Si500 od Ciebie. Mój Mytek to "tylko" 192 DSD

Musical Fidelity M6Si500 , Mytek 192DSD , OPPO 103EU, Infinity Kappa 8,2, Purist Audio Design Elementa

Wiem, że nie widzisz w podpisie czym gram, a gram M6Si500 od Ciebie. Mój Mytek to "tylko" 192 DSD

a no racja ... Z Infiniti

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wysłane z mojego LE2123 przy użyciu Tapatalka

Cło pewnie naliczyli a VAT ?

W dniu 18.08.2021 o 16:21, triode napisał:

Z graniem po xlr to jest pewien problem-żeby usłyszeć co wnosi,musi być zbalansowany cały tor

Czy dwukrotna komplikacja/złożoność toru powoduje poprawę właściwości czy jednak jest to dyskusyjne? Symetria działa głównie w połączniach pomiędzy elementami toru. Jest to spowodowane małą skutecznością ekranowania kabli przy pomocy oplotu miedzianego. Samo urządzenie jest ekranowane stalą i to czasem grubą na nawet 2 mm. W takim przypadku symetria może być ze względu na komplikację układu wadą. Warto rozważyć wszystkie za i przeciw. 

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

1 godzinę temu, Lech36 napisał:

Czy dwukrotna komplikacja/złożoność toru powoduje poprawę właściwości czy jednak jest to dyskusyjne? Symetria działa głównie w połączniach pomiędzy elementami toru. Jest to spowodowane małą skutecznością ekranowania kabli przy pomocy oplotu miedzianego. Samo urządzenie jest ekranowane stalą i to czasem grubą na nawet 2 mm. W takim przypadku symetria może być ze względu na komplikację układu wadą. Warto rozważyć wszystkie za i przeciw. 

napisz po polsku bo nie rozumiem o co ci chodzi.

3 minuty temu, triode napisał:

napisz po polsku bo nie rozumiem o co ci chodzi.

Dwukrotna komplikacja układu to jest po polsku, muszą być wewnątrz urządzenia dwie identyczne sekcje pracujące w przeciwnych fazach. To niepotrzebna rozbudowa elektroniki. Tylko końcówki mostkowe mogą być naturalnym rozwiązaniem wewnętrznej symetrii, ale takie końcówki też są dwa razy bardziej skomplikowane od klasycznych.

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

6 godzin temu, Lech36 napisał:

muszą być wewnątrz urządzenia dwie identyczne sekcje pracujące w przeciwnych fazach.

cały problem żeby je uzyskać

Czyli dwie identycznie pracujące. Bo w przeciwnym razie każda różnica powoduje zniekształcenia. A w przyrodzie ciężko o 2 identyczne rzeczy.

14 minut temu, Ma_ki napisał:

Czyli dwie identycznie pracujące. Bo w przeciwnym razie każda różnica powoduje zniekształcenia. A w przyrodzie ciężko o 2 identyczne rzeczy.

Krótko mówiąc "zbalansowany tor" jest całkowicie bez sensu. 

nagrywamy.com

Niezupełnie. Powstał na potrzeby nagrań. Gdzie np w studio lub na koncercie są kilometry kabli. W dodatku leżących obok innych kabli i zasilania. Wtedy to jest przydatne. Bo zakłócenia w każdym przewodzie będą inne. Dlatego w ten sposób łatwiej je wy filtrować.  Oczywiście kosztowna jest budowa precyzyjnego toru ale w sprzęcie studyjnym to norma.

30 minut temu, Ma_ki napisał:

Niezupełnie. Powstał na potrzeby nagrań. Gdzie np w studio lub na koncercie są kilometry kabli. W dodatku leżących obok innych kabli i zasilania. Wtedy to jest przydatne. Bo zakłócenia w każdym przewodzie będą inne. Dlatego w ten sposób łatwiej je wy filtrować.  Oczywiście kosztowna jest budowa precyzyjnego toru ale w sprzęcie studyjnym to norma.

Nie, powtarzasz jakieś mity. Urządzenia studyjne "zbalansowane" to wyjątki (wymuszone zasadą działania) i jest ich bardzo mało. 

nagrywamy.com

12 godzin temu, Ma_ki napisał:

Nie jest tak źle z tym uzyskaniem identycznych gałęzi, niewielkie odchyłki nie zmieniają spektakularnie parametrów układu, ale niepotrzebna komplikacja jest faktem.

14 minut temu, Lech36 napisał:

Nie jest tak źle z tym uzyskaniem identycznych gałęzi, niewielkie odchyłki nie zmieniają spektakularnie parametrów układu, ale niepotrzebna komplikacja jest faktem.

Możliwe, tylko że praktycznie nie ma takich urządzeń studyjnych 😉

nagrywamy.com

Godzinę temu, przemak napisał:

Możliwe, tylko że praktycznie nie ma takich urządzeń studyjnych

Miałem na myśli końcówki mocy mostkowe które w naturalny sposób są oparte o symetrię wynikającą z układu. Studia do tego nie mieszam 😉. Połączenia pomiędzy elementami toru to w audiofilstwie powinien być obowiązek żeby były oparte o symetrię, ale niesymetryczne też mogą bardzo dobrze pracować, tylko wymagają intensywniejszego myślenia od użytkownika. 

• 1 month later...

L1541DAC, TDA1541,

Hidden Content

Cy nie uważacie, że za 1kpln to może być ciekawa propozycja?

Hidden Content

Hidden Content

22 hours ago, 1siedem said:

Cy nie uważacie, że za 1kpln to może być ciekawa propozycja?

Nie, bo po pierwsze nie za 1kpln. Brakuje kości przetwornika oraz filtra. Trzeba spokojnie doliczyć 2-3 stówki.

Kolejne 2-3 stówki na wymianę tych nieoryginalnych opów - grają bardzo źle.

Dojdzie para kondensatorów wyjściowych - czyli jakieś kolejne stówki.

Pewnie w 2kpln da się zmieścić.

Po drugie, jak ktoś lubi dźwięk tda (ja lubię), to warto, ale zdecydowanie to nie każdemu podejdzie. Zaś same płytki po DACi na TDA chodzą za grosze.

Natomiast w ogóle samo pytanie nie pasuje do wątku - ten DAC nie obsługuje DSD. Więc nie róbmy offtopicu. Jest kilka innych tematów o DACach na TDA.

• 2 weeks later...