Skocz do zawartości
IGNORED

DSD DA-niska cena/wysoka jakość.XLR-y preferowane.Znak czasów.


triode
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

sprawdź nastawy-może grać DSD native lub PCM dop.

Akurat dsd nie mogłem sprawdzić bo padł mi zasilacz od jednego z dysków,na którym mam pliki.

Dzięki sprawdzę wieczorem - w końcu skończyłem inwentaryzację i czas na przyjemności :)

Mowa oczywiście o twardym dysko podpiętym pod usb do niego, a nie np. O streamingu z nasa.

Też mam podpięty przez usb - poszukam ustawień w apce tak jak mówisz , a stream iso-sacd bez problemu leci w całości przy uzyciu serwera foobar, tylko w WAV. Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dyskredytuję, tylko dzielę się swoim doświadczeniem. A to różnica. To tak jakby ktoś ci radził, abyś nie wyskakiwał przez okno z 10 pietra. PC Audio bawię się od 5 lat, i zmontowałem już ponad 10 komputerów do tego celu.

 

Nie da się uzyskać niskiego jittera z interfejsów Toslink oraz HDMI, z przyczyn technicznych. Toslink i niski jitter, jak równiez HDMI i niski jitter, to zestawienia wzajemnie się wykluczające.

 

Jedyna nadzieja w takim zestawie to wyjście USB + jakiś poprawiacz w stylu UpTone Audio Regen lub iFi 3.0, choć tu dużo zależeć będzie od jakości USB w twoim DACu.

 

Tak czy inaczej - powodzenia.

Czy komp przez ciebie proponowany zamienia pcm na dsd w locie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do mojego poprzedniego postu, pytanie nie było " w ciemno" niestety konwersja

PCM to DSD "trochę mocy" pożąda i 1 rdzeniowy celeron ma problemy zwłaszcza jak bawimy się przewijaniem utworu lub funkcjami "next/previous"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odtwarza na pewno ISO dsd, bo u mnie odtwarzał, ale na 100 jakieś 50 albumów.

Działa tylko tak jak piszesz i chyba pierwszego dnia na takie trafiłem i szkoda, bo to moje ulubione płyty :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa tylko tak jak piszesz i chyba pierwszego dnia na takie trafiłem i szkoda, bo to moje ulubione płyty :(

 

To nie jest tylko przypadłość tego Fenga, bo kolega pmcomp, co kupił tego swojego grajka na karty SD opisywał analogiczną sytuację. Lekarstwem na to jest rozpakowanie tych płyt. Operacja uciążliwa, ale jednorazowo do przeżycia jeśli, to Twoje ulubione płyty. Nie widzę sensu robić streamingu tego z komputera.

Nawet Aurander chyba nie czyta plików iso.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do mojego poprzedniego postu, pytanie nie było " w ciemno" niestety konwersja

PCM to DSD "trochę mocy" pożąda i 1 rdzeniowy celeron ma problemy zwłaszcza jak bawimy się przewijaniem utworu lub funkcjami "next/previous"

 

Zajmuje sie PC profesjonalnie od 15 lat. Jak czytam wpisy, ze takie mini PC pociagna wszystko... to powiem tak.... Kiedys byly takie motorowery ... "komar" toto sie nazywalo. Pytanie, czy mozna dojechac tym z Warszawy do Gdanska... oczywiscie, ze mozna ... damy rade :).

Tylko po co i wspolczuje niewygod kierowcy, ale da sie!!!

Albo staramy sie zrobic cos z glowa, albo za grosze. Moim zdaniem jedno drugie wyklucza.

Moim skromnym zdaniem do audio PC, to minimum Intel 2 rdzenie, a najlepiej 4 plus minimum 4GB ram, najlepiej 8 a na bogato 16. Nie koniecznie to musza byc drogie najnowsze zestawienia.

W moim PC audio mam obecnie dosc wiekowy, ale wydajny procesor Intel Core2 Quad Q9550s i to nie jest zadna przesada, dla PC ktory ma to i owo konwertowac w locie do DSD, obslugiwac Tidala itp itd i ewentualnie byc w stanie obsluzyc jeszcze cos nowego za rok lub dwa.

Koszt procesora na allegro, to okolice 300 zlotych. Do tego mozna kupic dobra plyte glowna plus pamiec, co da koszt laczny ponizej 800-900 zlotych.

Sa tez w dobrych cenach uzywane markowe desktopy z tymi lub zblizonymi procesorami w cenach 600-900 zlotych, z win7, wiec mozna gratis przeskoczyc na win 10 (oczywiscie jesli ktos slucha na windowsie :) ja tak).

Do tego trzeba wymienic zasilacz na porzadny i cichy, plus wyciszyc procesor, zaekranowac kable, zapodac porzadna karte usb np. PPA silver i dac jej niezalezne zasilanie. W sumie da sie to zrobic za jakies dodatkowy tysiac. Wiec za 2k mozna miec solidna, cicha, wydajna maszyne, ktorej nie straszne beda kolejne wyzwania w audio. Procesor chleje co prawda prad :), ale mozna spotkac wersje @9xxx oznaczone na koncu literka s, co zdecydowanie zmniejsza pobor pradu, nie obnizajac osiagow procka.

I niech teraz z takim kompem powalcza takie rozne .... "wynalazki" na celeronach... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchomiłem Tidala na PC w jakości HiFi i z możliwością zapisywania off-line.

 

W dodatku automatycznie pobrałem całą zawartość offline z innego mojego telefonu (znaczy wykonał drugą kopię tego, co mam na telefonie w offline).

Ograniczenie miejsca to 128GB na dysku (jest to ograniczenie Tidala / emulatora, bo mam większy dysk i więcej miejsca).

 

Jak to zrobić.

Nie udało mi się na starszym komputerze z windows 7.

Udało się na notebooku z I3-3217 / 4GB ram, win 10. Obciążenie ok 40-60% przy działającym emulatorze + firefox.

 

Tu jest cała instrukcja

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Instalujemy emulator andy (ok 430MB).

Włączamy wirtualizację procesora w biosie.

 

Potem już zasuwamy jak po tablecie z Androidem. Działa strumieniowanie via ASIO (na razie próbowałem tylko po BT 4.0 APTX bo czekam na DAC) ale jak na tym działa, to na kabelku też zadziała.

Co ciekawe, Tidal lepiej działa na emulatorze Androida niż na aplikacji Windows (gdzie zdarzały mi się przerwy)

 

W sumie to o taki odtwarzacz mi chodziło. Mam:

  • Tidala on-line i off-line
  • stacje radia internetowego,
  • strumieniowanie w dowolnym formacie z odtwarzaniem przez Foobar
  • mogę zainstalować jPlay jak mi się zachce wydać na to pieniądze.
  • po zainstalowaniu KODI (już dziś nie mam siły) będę miał dostęm do VOD w HQ

Jak już się pobawię funkcjami i możliwościami, to popracuję nad dźwiękiem, Opcji związanych z transmisją przez Foobar jest naprawdę dużo. jPlay też podobno softwarowo coś tam robi magicznego.

Myślę, że na Tidalu różnic pomiędzy dobrym USB i standardowym USB nie powinno być. A na lepszych plikach, no cóż, poszukam rozwiązania.

 

Na wybranym przeze mnie NUC powinno spokojnie pójść to wszystko (jest ok 15-20% słabszy niż proc w lapku). Na słabszym procku może być różnie.

 

A teraz spać, bo dziś i inwentaryzacja i próby na komputerach - dość. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię słuchać muzyki! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchomiłem Tidala na PC w jakości HiFi i z możliwością zapisywania off-line.

Super trzeba wypróbować ja wczoraj znalazłem inne rozwiązanie , ale do przetestowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem do audio PC, to minimum Intel 2 rdzenie, a najlepiej 4 plus minimum 4GB ram, najlepiej 8 a na bogato 16. Nie koniecznie to musza byc drogie najnowsze zestawienia.

Moim skromnym zdaniem proponujesz rozwiązanie do obróbki dźwięku a nie odtwarzania.

Do tego trzeba wymienic zasilacz na porzadny i cichy, plus wyciszyc procesor, zaekranowac kable, zapodac porzadna karte usb np. PPA silver

Proponując to coś

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zaprzeczasz totalnie temu co napisałeś o sobie w pierwszym zdaniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem proponujesz rozwiązanie do obróbki dźwięku a nie odtwarzania.

.....bądź łaskaw przenieść dyskusje światopoglądowe do innych wątków-jest ich naprawdę dużo!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....bądź łaskaw przenieść dyskusje światopoglądowe do innych wątków-jest ich naprawdę dużo!

Bez jaj proponowanie do odtwarzania audio komputera z minimum procesorem minimum 2 rdzeniami a najlepiej czterema i minimum 4GB ram świadczy o nie znajomości jak moc obliczeniowa jest potrzebna w domowym audio. Proponowanie procesora z TDP 95W Intel Core2 Quad Q9550s i stosowanie wydajnego chłodzenia ( bo z tym się to wiąże ) jest strzałem w kolano gdy mamy nowoczesne rozwiązania np taki celeron j1900 (TDP 10W tak przy okazji wydajniejszy od tego powyżej). Moja wypowiedź nie ma na celu wywołania dyskusji światopoglądowej.

To co kolega Wojciech napisał nie ma wiele wspólnego z rzeczywistością. Do odtwarzania audio nie trzeba potwora wystarczy jakikolwiek współczesny procesor z najniższej półki, który i tak będzie się "nudził" jeśli będzie miał system skrojony tylko do audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieco wcześniej,jeden z kolegów opisuje swoje zapotrzebowanie na komputer do audio+zadania ogólno-domowe.

zanim zaczniesz jałowe dyskusje-po prostu doczytaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieco wcześniej,jeden z kolegów opisuje swoje zapotrzebowanie na komputer do audio+zadania ogólno-domowe.

zanim zaczniesz jałowe dyskusje-po prostu doczytaj.

Kolega Wojciech odniósł się do postu, który zacytował.

Ale nawet pomijając to proponowana konfiguracja z zastosowaniem prądożernego procesora do ogólno-domowych potrzeb jest ekonomicznie nieuzasadniona patrz np. celeron j1900 (większa wydajność przy mniejszym zapotrzebowaniu na energię, możliwość zastosowania mniej wydajnych zasilaczy, chłodzenia pasywnego itp, itd).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Przemysław_51508
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celeron j1900 wg opisu to cztery rdzenie ma. Słabsze ale jednak 4.

Tak ma 4 niżej taktowane ale nie mniej wydajne od procesora proponowanego przez kolegę Wojciecha.

Parę lat w technice komputerowej to przepaść.

Wracając do audio to tych 4 rdzeni system w takim zastosowaniu i tak nie wykorzystuje dlatego uważam że 1 zupełności do takiego celu wystarczy.

A jak się chce komputer do zastosowań multimedialnych to lepiej i taniej w ogólnym rozrachunku kupić nowe rozwiązania niż "wydajne kiedyś" ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm to teraz mam trochę wyrzuty sumienia, że nabruździłem Triode w wątku od DSD swoimi poszukiwaniami.

 

Wolałbym się nie skupiać który proc jest lepszy a który gorszy, bo od tego są benchmarki i inne cuda. Faktem jest, że nowsze = mniej prądożerne. Dalej chyba nie ma co się rozwodzić.

 

Przy rozwiązaniu odtwarzacza / streamera sprzętowego są wielokrotnie słabsze procesory, bo są z reguły aplikowane z własnym software.

 

Do dość specyficznego zastosowania czyli Tidal na PC z on-line i off-line w jakości HiFi poniżej J1900 (10W) / N3150 (6W) / N3700 (6W) bym nie schodził przy czym wszystkie te jednostki mogą być chłodzone pasywnie.

Odtwarzanie plików audio bezstratnych to spokojnie zrobi Malinka (Raspbery) więc tu nie ma większych ograniczeń sprzętowych.

Odtwarzanie plików DSD wymaga już nieco więcej mocy co opisują koledzy powyżej.

 

Proponuję nie skupiać się za bardzo na kosktach sprzętu, a na gotowych rozwiązaniach. Nie każdy musi się specjalizować w budowaniu PC.

 

Triode, przepraszam za wywołanie wilka z lasu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię słuchać muzyki! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co przepraszać.

 

Wszyscy ciągle się uczymy .

Dyskutujmy o faktach i trzymajmy poziom.

Jałowej pisaniny na tym forum nie brakuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK moje doświadczenia z pc audio i minimalną wydajnością są takie.

 

Do obsługi PC i odtwarzania nie resamplowanej muzyki słabe atomy wystarczą. Używałem Intel Atom Z3735F @ 1.33GHz (Clockspeed: 1.3 GHz, Turbo Speed: 1.8 GHz, No of Cores: 4, Max TDP: 4.4 W) (siedzi w Pipo x8 i Voyo v2). System działa stabilnie.

 

Działa resampling PCM z 44.1 KHZ do 384 KHZ. Nie działa resampling PCM do DSD.

 

Nie udało mi się postawić na Voyo v2 Dapile ze względu na ograniczenia w BIOS (nie udało mi się wskazać na pen drive jako urządzenie boot'owe).

 

Na Intel NUC z N3700 (Clockspeed: 1.6 GHz, Turbo Speed: 2.4 GHz, No of Cores: 4, Max TDP: 6 W) 8 GB Ram (1600 mhz) i szybkim dysku SSD, system windows 10 64 bit działa bardzo szybko ale nadal resampling PCM do DSD x1 przy użyciu JRiver nie działa. Manager zasobów przy tym resamplingu pokazuje obciążenie CPU na poziomie 100% a dźwięk się rwie.

 

Nawet na laptopie z Intel Core i7-3517U (Clockspeed: 1.9 GHz, Turbo Speed: 3.0 GHz, No of Cores: 2 (2 logical cores per physical), Max TDP: 17 W) resampling PCM do DSD skutkuje rwaniem dźwięku.

 

Z ciekawych rzeczy udało mi się odpalić Dalphie na NUC z N3700 i sterować TIDALa z telefonu na androidzie. W sumie Dalhie jest chyba najlepszym sposobem na odtwarzanie sprzętowe TIDALa bez streamowania sygnału z urządzenia mobilnego do streamera i z jednoczesną obsługą za pomocą telefonu.

 

Niestety resampling PCM do DSD jest w Dalphie tylko w opcji DoP (PCM over DSD) której nie wspiera najwyraźniej mój DAC w Pioneerze n-70 (szumy).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krzych L

T+A DAC 8 DSD via Silencable Wizzard XLR do KRELL s550k a ten via Velum LS-G do Audio Physic Cardeas Plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy ciągle się uczymy .

Dyskutujmy o faktach i trzymajmy poziom.

Jałowej pisaniny na tym forum nie brakuje.

 

Dokladnie tak :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutne minimum do resamplingu PCM do DSD to Celeron J1900.

Pod Windowsem i JRiver ledwo zipie. Za to pod Daphile daje radę.

i3/i5 już bez problemy daje radę pod Windows.

 

Mam na myśli oczywiście wersję T i3/i5.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety resampling PCM do DSD jest w Dalphie tylko w opcji DoP (PCM over DSD) której nie wspiera najwyraźniej mój DAC w Pioneerze n-70 (szumy).

Już nie tylko najnowsza wersja wspiera natywnie DSD a także PCM do DSD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja obecna konfiguracja:) Kolumny normalnie stoją około 2 m od ścian tylnej i bocznych.

 

Dyfuzory są od audioform?

 

Binarny gdzie kupowales?

 

Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyfuzory są od audioform?

Binarny gdzie kupowales?

Tak audioform i

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pozdr

 

To nie jest tylko przypadłość tego Fenga

Feng nie czyta iso-SACD z kodowaniem DST64 i tak jak pisałeś u mnie około 30% jest tak kodowana, ale zacząłem już konwertowć do DSD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez moniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja mam pecha... mój LKS jeszcze do Amsterdamu nie dojechał. W Anglii go przetrzymali od 28/12 i dopiero dziś wysłali.

Kupiłem 15 grudnia.

Wysłali z Chin 23 grudnia.

Wysłali z Anglii 04 stycznia.

 

Będzie w sumie 4 tygodnie jak nic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię słuchać muzyki! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponując to coś

 

Zaprzeczasz totalnie temu co napisałeś o sobie w pierwszym zdaniu.

 

Karta jak karta z wygladu :) mi sie nawet podoba :). Ale nie kupilem jej na wybory miss kart usb :). Trafila do kompa i spisuje sie swietnie, o wiele lepiej niz karta zintegrowana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy ze sie spisuje o wiele lepiej niz karta zintegrowana?

 

Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

T+A DAC 8 DSD via Silencable Wizzard XLR do KRELL s550k a ten via Velum LS-G do Audio Physic Cardeas Plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Karta jak karta z wygladu :) mi sie nawet podoba :). Ale nie kupilem jej na wybory miss kart usb :). Trafila do kompa i spisuje sie swietnie, o wiele lepiej niz karta zintegrowana.

Keee???

Profeska pierwyj sort.

Kontroler usb zastąpil Ci zintegrowaną kartę jaką????

Pewnie liderówka Ci sie przytrafiła.

Czasem się zdarza;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Keee???

Profeska pierwyj sort.

Kontroler usb zastąpil Ci zintegrowaną kartę jaką????

Pewnie liderówka Ci sie przytrafiła.

Czasem się zdarza;)

 

Mowiac o zintegrowanej karcie USB mialem na mysli kontroler USB zintegrowany z plyta glowna PC.

Karta PPA to tez kontroler USB. Tu rozumiem mamy jasnosc.

Mialem wiec na mysli zastapienie zrodla sygnalu dla DAC. Jesli niezbyt jasno to napisalem, to powyzej prostuje.

 

Wiec tak idac w strone meritum .... po zainstalowaniu karty pci-e (czy jak wolisz kontrolera USB) PPA oraz zasileniu tej karty stabilnym napieciem z zewnetrznego, niezaleznego od PC zasilacza/baterii (tu juz pomijam szczegoly), zauwazylem:

 

 

Co to znaczy ze sie spisuje o wiele lepiej niz karta zintegrowana?

 

poziom "zanieczyszczen" sygnalu USB ulegl bardzo mocnemu zmniejszeniu. Efektem tego jest podniesienie wartosci SNR uzyskanego z DAC-a zasilanego takim sygnalem. Pozwolilem sobie tego nie mierzyc, bo efekt jest mocno wyczuwalny przy wykorzystaniu uszu :).

Szczegolnie mocno slychac to w przypadku nagran, gdzie sa bardzo ciche/ciche partie. Przy podlaczeniu DAC-a do zintegrowanego kontrolera bylo w takich cichych partiach slychac zaklocenia generowane przez prace komponentow PC. Na nowej karcie (kontrolerze), te zjawiska zmniejszyly sie do wartosci praktycznie nie przeszkadzajacych w odsluchu.

Mozna to tez latwo wychwycic podajac sygnal cyfrowej ciszy, jesli ktos takim zapisem dysponuje (sprawdzilem tez na takim zapisie).

 

Dodatkowo cala karte (zostawilem dostepne mocowanie, zlacze do slotu pci-e i gniazdo zasilania) zaizolowalem dielektrykiem a nastepnie wykonalem ekran z folii miedzianej i kolejna warstwa dielektryka pokryla karte.

Rowniez wszelkie kable PC przenoszace sygnaly i zasilanie zaekranowalem w podobny sposob. Ekranowaniu podlegl tez kabel doprowadzajacy zasilanie do nowej karty kontrolera.

 

Po tych zabiegach ponownie nastapila redukcja szumow i zaklocen generowanych przez PC. Jednak sprawdzilem tez dla wszystkiego sygnal z kontrolera zintegrowanego z plyta glowna PC. Tu tez nastapila poprawa ale w duzo mniejszym stopniu. Mam na mysli nadal SNR.

 

Muzycznie dolozenie kontrolera spowodowalo (na pokladzie karty jest duzo bardziej precyzyjny zegar itd), w odniesieniu do zintegrowanego kontrolera:

 

poprawe tla nagran - poglebila sie scena dzwiekowa,

poprawila sie lokalizacja instrumentow i ich bryl, rowniez w odniesieniu do glebi prezentacji

pojawil sie spokoj i porzadek w brzmieniu utworow, najbardziej zyskala tu muzyka powazna.

muzyka w odsluchu zyskuje wiecej detalu i subtelnosci

ogolne wrazenie przy odsluchu, to ocieplenie dzwieku wynikajace z mniejszej ilosci znieksztalcen

wystapila poprawa generalnie calego planu przestrzennego nagran i wokali. Mam tu na mysli takie zjawisko jakiego doswiadczylem przy odsluchu Vegi. Otoz po stabilizacji termicznej kosci zegara i zasilan (co trwalo do godziny czasu), w Vedze mozna bylo przelaczyc tryb zegarowania na exact. Efekt byl dosc podobny, praktycznie w calym obrazie muzycznym nastepowala poprawa rozdzielczosci, selektywnosci i nawet barwy instrumentow.

Calosciowo odbieram te wszystkie powyzsze zmiany w taki sposob, ze emocje zapisane w muzyce, sa duzo bardziej czytelnie przekazywane i slucha sie z o wiele wieksza przyjemnoscia :), Takich efektow zycze wszystkim forumowiczom, po wymianie jakichkolwiek elementow toru audio.

 

To oczywiscie moje subiektywne odczucia i kazdy slyszy inaczej. Jednak proponuje by sie wypowiadac na temat jakichs urzadzen, komponentow itd na podstawie odsluchu, a nie wygladu, czy tez tego co sie gdzies przeczytalo, uslyszalo od kogos itd itp....

 

Proponowanie procesora z TDP 95W Intel Core2 Quad Q9550s i stosowanie wydajnego chłodzenia ( bo z tym się to wiąże )

 

Kolega podejrzewam nie doczytal...... @9550s ma TPD 65W, co mozna sprawdzic na stronie producenta i taka ilosc ciepla mozna odprowadzic w sposob pasywny, lub prawie pasywny. Zrealizowalem to systemem chlodzenia z duzymi radiatorami i do tego wentylator 140 mm, wolnoobrotowy (200-500 rpm). Pracy tego wentylatora praktycznie nie slychac, wiec odpuscilem sobie drozsze w pelni pasywne rozwiazania.

 

np taki celeron j1900 (TDP 10W tak przy okazji wydajniejszy od tego powyżej)

 

Moze trzymajmy sie faktow. Na stronie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) mozna sobie porownac wydajnosc procesorow.

 

Wspomniany Intel Celeron J1900

4C/4T, 2 GHz, 2MB L2

uzyskuje 6342 pkt.

 

vel

 

Intel Core 2 Quad Q9550

2.83GHz - 12MB L2

uzyskuje 12335 pkt.

 

Te wyniki pozostawie bez komentarza

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprawe tla nagran - poglebila sie scena dzwiekowa,

poprawila sie lokalizacja instrumentow i ich bryl, rowniez w odniesieniu do glebi prezentacji

pojawil sie spokoj i porzadek w brzmieniu utworow, najbardziej zyskala tu muzyka powazna.

muzyka w odsluchu zyskuje wiecej detalu i subtelnosci

ogolne wrazenie przy odsluchu, to ocieplenie dzwieku wynikajace z mniejszej ilosci znieksztalcen

wystapila poprawa generalnie calego planu przestrzennego nagran i wokali. Mam tu na mysli takie zjawisko jakiego doswiadczylem przy odsluchu Vegi. Otoz po stabilizacji termicznej kosci zegara i zasilan (co trwalo do godziny czasu), w Vedze mozna bylo przelaczyc tryb zegarowania na exact. Efekt byl dosc podobny, praktycznie w calym obrazie muzycznym nastepowala poprawa rozdzielczosci, selektywnosci i nawet barwy instrumentow.

 

Szczerze gratuluję! Kolega posiada słuch absolutny!

Ja właśnie się jej pozbyłem i nie słyszę absolutnie żadnej różnicy ;(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szczemirek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze gratuluję! Kolega posiada słuch absolutny!

Ja właśnie się jej pozbyłem i nie słyszę absolutnie żadnej różnicy ;(

 

Dziekuje :)

 

Troche juz faktycznie stapam po ziemi (47 wiosen) i udalo mi sie zbudowac system, gdzie takie roznice daje sie uslyszec.

Jednak przez ladnych kilkanaście lat szczerze powatpiewalem we wplyw na brzmienie, takich elementow jak kable, elementy antywibracyjne, zasilanie dobrej jakosci itp itd.....

Tak sobie myslalem, w pewnym uproszczeniu, ze to jakas wielka sciema dla naiwnych i przy okazji bogatych. Zadnych powtarzalnych roznic nie bylem w stanie uchwycic.

 

Jednak po latach, z pewnym nie ukrywam zdziwieniem i po wymianie sprzetu na kolejne, mam nadzieje coraz lepsze urzadzenia - uslyszalem roznice i nie okazala sie ona byc minimalna.

 

Praktycznie kazdy element w torze audio ma wplyw na odbior muzyki. Sa ludzie, ktorzy nie slysza zmiany np. w LKS-ie po wymianie opampow na 301 itd itp. Zakladam, ze wszyscy slyszymy w miare dobrze i jestesmy w stanie wychwycic te zmiany, jednak bez calego toru audio na odpowiednim poziomie nie da sie tego osiagnac.

 

Nie twierdze absolutnie, ze mam jakies super urzadzenia... tak dla jasnosci. Trzeba tez uwazam, spiac system w calosc. Czasem dobre urzadzenia w pewnych konfiguracjach, nie chca ze soba zagrac i koniec. Po prostu od pewnego poziomu calego toru audio zaczyna sie ze zdziwieniem odkrywac, ze te "akcesoria" maja calkiem duzy wplyw na odbior muzyki. Zalozylem tez sobie, ze to przeciez moze jest autosugestia :). Jednak w slepych testach nawet moja 11-letnia corka potrafila bezblednie uslyszec roznice, a nie miala bladego pojecia co akurat przelaczylem w systemie, wiec cos jest na rzeczy :).

 

Tak sie zlozylo, ze sprzedalem tuz przed koncem roku koncowke mocy Audiomatusa. Podlaczylem inna koncowke (nie jest taka teoretycznie najgorsza, markowy producent z kraju kwitnacej wisni), tak na jakis czas, bo troche poczekam na nowe koncowki. Niestety czar muzyki prysl i nie daje sie sluchac.

Cale strojenie systemu itd itp poleglo przez koncowke mocy. Po prostu jest fatalnie... jeden element wymieniony a sprzet gra zupelnie do d....

Teraz czy to w PCM, czy DSD, co bym nie zapodal i jakimi kablami i z jakiej karty bym nie podlaczyl sygnal, po prostu kicha jest okrutna. System jako calosc gra absolutnie plasko, bez emocji i fatalnie.

 

Stad tez rozumiem, ze mozna nie slyszec zadnych roznic po wymianie roznych elementow toru, Ale to nie tak, ze te elementy nic nie zmieniaja. Zmieniaja uwazam zawsze (nie mowie tu o jakichs pseudo wynalazkach wymyslonych dla wyciagniecia kasy od naiwnych), jednak jesli gdzies jest jakies waskie gardlo w systemie.... to zmiany beda ubite i kropka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.