Skocz do zawartości
IGNORED

Prasowy bełkot - czyli recenzje sprzętu


IGNAC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

54 minuty temu, szymon1977 napisał:

To niesprawiedliwe - poza bełkotem Bolo, kilka osób tu pisze.

sam k**wa zacząłeś dyskusję , więc nie zwalaj winy na kogoś.  A powtarzane przez ciebie nawet i milion razy bzdury i tak pozostaną bzdurami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bolo_senor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minutes ago, bolo_senor said:

 

sam k**wa zacząłeś dyskusję , więc nie zwalaj winy na kogoś.  A powtarzane przez ciebie nawet i milion razy bzdury i tak pozostaną bzdurami.

Szymon  standardowo będzie "CONFUSED "

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, szymon1977 napisał:

To niesprawiedliwe - poza bełkotem Bolo, kilka osób tu pisze.

Muszę Cię zmartwić ale chodziło mi głównie o Ciebie ... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Ghotti napisał:

Sponsorowane? Wszystko o recenzjach w jednym poście 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?

Temat z kłótnią z Voice przedni ? ?

4 godziny temu, szymon1977 napisał:

Powinny się zaczynać słowami: UWAGA REKLAMA. 

Wtedy nie mogło by się nazywać TESTEM. Ale się rozumiemy.

3 godziny temu, billy idol napisał:

Prawie nikt nie wierzy w testy w magazynach

Ale forumowego "Kabel prądowy dodaje basu" , połowa - gdzie tam - trzy czwarte - bedzie bronić jak Reduty

 

immposible  ?

Właśnie myślę że jest inaczej. Grono osób w temacie audio nie wierzy, a znaczna część wierzy. Dlatego to się rozwija. Powstają nowe twory jak "stereo i kolorowo" , "Technikarium" itp i jak widać mają się dobrze. Ba! Bardzo dobrze.  Dlatego redaktor naczelny Audio ma  MAGICO. Dobrze mowie? Przepraszam ale którego normalnego Kowalskiego na nie stać. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez 5z0p3n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, bolo_senor napisał:

A powtarzane przez ciebie nawet i milion razy bzdury...

To Twój pomysł wciskać kolumny do kątów, żeby z porównania nic nie wyszło, więc nie przypisuj mi pisania tutaj bzdur.

2 godziny temu, szpakowski napisał:

Muszę Cię zmartwić ale chodziło mi głównie o Ciebie ...

Bzdury typu wciskanie kolumn w kąty to bolo tutaj wymyśla, żeby miał przy czym kreować urojenie własnej mądrości.

4 godziny temu, bolo_senor napisał:

sam k**wa zacząłeś dyskusję

Tak, ale ja dyskutuję, a Ty ponieważ w dyskusji najwyraźniej nie masz nic do powiedzenia, to przypisujesz mi głupoty, które sam wymyślasz. Co za upierdliwa forma trolingu! Drugi dzień pseudodyskusji, a Ty nie napisałeś niczego, czego ja bym w swoich postach nie uwzględniał, ani co by potwierdzało Twoje kaprysy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To , że żadne przykłady do ciebie nie docierają , tylko świadczy o twojej elementarnej niewiedzy w temacie , w którym próbujesz się poruszać . Daj już tym ludziom i mi spokój. Zapraszam na akustykę , po nauki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, szymon1977 napisał:

Bzdury typu wciskanie kolumn w kąty to bolo tutaj wymyśla, żeby miał przy czym kreować urojenie własnej mądrości.

Chodziło mi również o całość Twojego dorobku na forum ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, bolo_senor napisał:

To , że żadne przykłady do ciebie nie docierają...

To o czym ja piszę, uwzględnia prezentowane tu przez Ciebie fakty, dlatego wyklucza wymyślane tu przez Ciebie bzdury, które nazywasz przykładami, typu wciskanie kolumn w kąty pomieszczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, bolo_senor napisał:

Zapraszam na akustykę , po nauki.

Nieeeee! Proszę! Ja tam pracuję ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Huberto1984 napisał:

...a Szymon dalej cisnie.

Skoro mam widzów, to opowiem Wam historyjkę. Będzie to Wasze ulubione porównanie z zagadnieniami motoryzacyjnymi oczywiście:

Podam Wam masę pojazdu, moc maksymalną, współczynnik oporu powietrza, a Wy za bardzo małym błędem możecie obliczyć prędkość maksymalną i przyspieszenia, jakie pojazd uzyska. Podam Wam jeszcze rozmiar opon, przełożenie przekładni głównej, oraz przełożenia wszystkich 5-ciu biegów, a wy mając już wyliczoną prędkość maksymalną i przyspieszenie, na podstawie dalszych obliczeń stwierdzicie, że... no właśnie, prawdopodobnie guzik stwierdzicie, bo prawdopodobnie nie będziecie wiedzieć jak i co wyliczyć.

Ale pomińmy ten "drobny" szczegół. Bo nawet jeśli wyliczyć Wam się uda, to nie to nie bardzo będziecie wiedzieć, o czym wyniki świadczą. Ale jak opiszę słownie, że pojazd ma bardzo ciasno i krótko zestopniowane biegi, poza biegeim V, który choć nieco dłuższy, to i tak stosunkowo krótki, to większość moto fanów od razu będzie wiedzieć o co chodzi. A co lepsze, to tyle co ja się autami najeździłem, to żeby stwierdzić jak pojazd ma zestopniowane biegi, nie muszę grzebać w danych technicznych ani dokonywać laboratoryjnych doświadczeń - wystarczy mi pół godzina przejażdżka.

I tak doszliśmy do sedna sprawy, a mianowicie jak wartościowe dla amatora są opisy słowne, pod warunkiem oczywiście, że dokonane rzetelnie i systematycznie. Osobiście w audio jestem właśnie laikiem, i szczerze mówiąc to właśnie opisy słowne o wiele więcej mi powiedzą, niż najdokładniejsze i obszerniejsze dane, z których ciężko byłoby mi wyciągnąć jakiekolwiek wnioski. Poza czystą uczciwościa piszącego istotne przy tym jest, aby czytelnik nie starał się wyciągać dalej idących wniosków, niż możliwość opisu zjawiska słowami.

Koniec końców, poniższe to czysta bzdura:

W dniu 1.05.2020 o 09:33, bolo_senor napisał:

Ani czytanie , ani jakakolwiek dyskusja na forum temat brzmienia czegokolwiek nie ma sensu , z racji różnic , preferencji , sprzętu , akustyki i słuchu. 

Jedyny sens mają pomiary i trzeba nauczyć się je czytać i wysnuwać wnioski. 

Przed zakupem wiele razy pytałem o różnicę brzmienia pomiędzy kolumnami, i raczej się na odpowiedziach nie zawiodłem. Po prostu, np Mercury M1 to zwykły muł, i nawet w miarę obsłuchany amator aby to stwierdzić, nie potrzebuje pomiarów ani testów, a wystarczy mu pół godzinki odsłuchu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie macie nic do powiedzenia w temacie to panowie przepraszam ale to nie to miejsce. Ktoś wierzy w testy ktoś nie tak? O tym tutaj dyskutujemy. 

Ukryte

  8 godzin temu, Ghotti napisał:

Sponsorowane? Wszystko o recenzjach w jednym poście szymonfaber.pl/?p=818

?

Temat z kłótnią z Voice przedni ? ?

  8 godzin temu, szymon1977 napisał:

Powinny się zaczynać słowami: UWAGA REKLAMA. 

Wtedy nie mogło by się nazywać TESTEM. Ale się rozumiemy.

  8 godzin temu, billy idol napisał:

Prawie nikt nie wierzy w testy w magazynach

Ale forumowego "Kabel prądowy dodaje basu" , połowa - gdzie tam - trzy czwarte - bedzie bronić jak Reduty

 

immposible  ?

Właśnie myślę że jest inaczej. Grono osób w temacie audio nie wierzy, a znaczna część wierzy. Dlatego to się rozwija. Powstają nowe twory jak "stereo i kolorowo" , "Technikarium" itp i jak widać mają się dobrze. Ba! Bardzo dobrze.  Dlatego redaktor naczelny Audio ma  MAGICO. Dobrze mowie? Przepraszam ale którego normalnego Kowalskiego na nie stać. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, 5z0p3n napisał:

Jeżeli nie macie nic do powiedzenia w temacie to panowie przepraszam ale to nie to miejsce. Ktoś wierzy w testy ktoś nie tak?

Ja w testy wierzę, niestety koledze Bolo (i chyba kilku innym) coś się tutaj przewidziało. Ale do rzeczy opisy słowne brzmienia, wcale nie muszą rozmijać się z parametrami technicznymi - wprost przeciwnie, bo brzmienie jest opisem tego, co z z parametrów technicznych wynika. O ile - podejrzewam, dla fachowca parametry techniczne o wiele więcej i dokładniej powiedzą o sprzęcie niż opis brzmienia, to dla laika właśnie opis brzmienia jest istotą recenzji. Rzecz w tym, aby ten opis brzmienia był wykonany rzetelnie i uczciwe, a czytając recenzję, bardzo często mam wrażenie obcowania ze zwykłymi bajkami. Wszystko gra pięknie i wspaniale? Nie możliwe!

14 minut temu, 5z0p3n napisał:

Przepraszam ale którego normalnego Kowalskiego na nie stać. 

Kto bogatemu zabroni kupić? Ale że bogaty, to nie znaczy, że biednemu ma prawo bzdury wciskać.

PS.

A, że ja w swoim będącym zaprzeczeniem pomieszczenia odsłuchowego salonie, lubiłem słuchać metalu na zamulonych M1, to kupując efektowne MR4 wtopiłem, co naprawiłem zakupem R3. To wszystko w kwestii podważania przez @bolo_senorwartości opisów brzmienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, szymon1977 napisał:

Ja w testy wierzę, niestety koledze Bolo (i chyba kilku innym) coś się tutaj przewidziało.

normalnie zbiorowa niewiedza nagle wszystkich dopadła , tylko biedny jedyny , jak latarnia , lub statua wolności tkwisz pośrodku w wysoko podniesionym kagankiem oświaty. By nam głupim naświetlić co i jak . Podnieś kaganek wyżej to może przejrzymy na oczy.

3 godziny temu, szymon1977 napisał:

A, że ja w swoim będącym zaprzeczeniem pomieszczenia odsłuchowego salonie, lubiłem słuchać metalu na zamulonych M1, to kupując efektowne MR4 wtopiłem, co naprawiłem zakupem R3. To wszystko w kwestii podważania przez @bolo_senorwartości opisów brzmienia.

misiu sympatyczny , twoje pomieszczenie nie ma tu nic do tego , rozmawiamy chyba o testach sprzętu w branżowej prasie a nie o twoim pomieszczeniu.  To chyba nie m1 jest zamulone.

3 godziny temu, 5z0p3n napisał:

Właśnie myślę że jest inaczej. Grono osób w temacie audio nie wierzy, a znaczna część wierzy. Dlatego to się rozwija. Powstają nowe twory jak "stereo i kolorowo" , "Technikarium" itp i jak widać mają się dobrze. Ba! Bardzo dobrze.  Dlatego redaktor naczelny Audio ma  MAGICO. Dobrze mowie? Przepraszam ale którego normalnego Kowalskiego na nie stać. 

Do pewnego stopnia wtajemniczenia wszyscy wierzą , potem marzą , a na końcu się śmieją . Ale czytają , a to wystarczy by sponsorować takich reklamiarzy.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bolo_senor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, bolo_senor napisał:

...Twoje pomieszczenie nie ma tu nic do tego , rozmawiamy chyba o testach sprzętu w branżowej prasie a nie o twoim pomieszczeniu. 

To w branżowej prasie, zamiast wprost laikowi napisać, że m1 to muł, trzeba utrudniać mu życie, zmuszając do zagłębiabiania się w dane techniczne i parametry? Popadasz w jakąś paranoję, w tym przekonaniem o własnej wspaniałomyślności, podczas gdy wątpliwe się wydaje, czy wogóle myślisz.

2 godziny temu, bolo_senor napisał:

...może przejrzymy na oczy.

Wiedzę masz, ale na logiczne myślenie sam musisz się zdecydować. I w zasadzie powinieneś. Bo na razie to idiotę robisz z samego siebie, przedstawiające tu swoje własne idiotyczne pomysły. Komuś poza Tobą przyszło do głowy, aby celem oceny brzmienia kolumn, wcisnąć je w kąty pomieszczenia?

2 godziny temu, bolo_senor napisał:

To chyba nie m1 jest zamulone.

Fakt, przy Twoich postach Mercury M1 to szczyt przejrzystego grania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę nie czytać off-topa ?

2 godziny temu, szymon1977 napisał:

Fakt, przy Twoich postach Mercury M1 to szczyt przejrzystego grania.

powiem ci jeszcze raz , tym razem od dupy strony. Jak będziesz miał taką pozycję odsłuchową gdzie bas nie będzie podbijany tylko tłumiony to  nawet twoje nieszczęsne M1 mają szanse zagrać jasno.

Analogicznie jak przesuniesz się kawałek pod ścianę lub na środek zagrają basem. A ty powiesz , że mulą

I nie udawaj mądrego bo uprościłem byś zrozumiał.

Masz wątek o pomiarach tam możesz mnie spytać , tu tylko śmiecimy.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bolo_senor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, bolo_senor napisał:

powiem ci jeszcze raz , tym razem od dupy strony. Jak będziesz miał taką pozycję odsłuchową gdzie bas nie będzie podbijany tylko tłumiony...

Analogicznie jak przesuniesz się kawałek pod ścianę lub na środek...

Więc Ci jeszcze raz odpowiem:

raczej nie będę mieć, bo nie po to szukałem w swoim pokoju sweet spot, żeby po przytarganiu do domu nowych kolumn, wcisnąć je w kąty pomieszczenia i przesunąć kanapę, bo to uniemożliwi jakiekolwiek porównanie. A nawet jeśli będę mieć, to M1 i DM601 odsłuchiwać będę w tym samym ustawieniu, więc koniec końców pierwsze wobec drugich okażą się być mułem. Tym bardziej mieć nie będzie profesjonalista... chyba, że pisze artykuł mocno sponsorowany, no ale wtedy opis brzmienia może stworzyć bez jakiegokolwiek odsłuchu.

5 godzin temu, bolo_senor napisał:

...tu tylko śmiecimy.

Cały czas jesteśmy w temacie negowanie przez Ciebie sensu opisu w prasie brzmienia kolumn.

 

5 godzin temu, bolo_senor napisał:

Masz wątek o pomiarach tam możesz mnie spytać... 

O pomiarach i akustyce sporo czytałem, troszkę się też starałem próbować. Tyle, na ile mam możliwości. Dlatego oceniając nowy element systemu, nie będę wbrew Twoim wymysłom jeździć po pokoju ani kolumnami, ani kanapą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale do sedna! 

Skoro laik jak ja, jest w stanie wychwycić i opisać różnice brzmienia pomiędzy m1 i dm601, to profesjonalista jak Ty, posługując się nie tylko swoją wiedzą i doświadczeniem, ale i parametrami technicznymi oraz wynikami laboratoryjnych pomiarów, byłby w stanie zebrać wszystko do kupy, i w postaci właśnie opisu różnicy brzmienia, pomóc mi w decyzji m2 kontra m3.

Dlatego uważam, że nie tyle opisy brzmienia w branżowej prasie są bezwartościowe, co pisanie a pieniądze wyssanych z palca bzdur. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Nie czytałem całego wątku, gdyż, jak zwykle, pojawiła się nawalnka. Natomiast, w nawiązaniu do tytułu, wklejam zdjęcie tzw. "pokoju" odsłuchowego pana Pacuły:

obraz.thumb.png.1dcea99d73f1e000d498fc0091b1bb5e.png

Jak sądzicie, cz można w taki czymś oceniać sprzęt za dziesiątki i nawet setki tysięcy złotych? To nawet nie jest żenujące. Pozdrawiam pana P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, pantagruel napisał:

Jak sądzicie, cz można w taki czymś oceniać sprzęt za dziesiątki i nawet setki tysięcy złotych? To nawet nie jest żenujące. Pozdrawiam pana P.

no faktycznie nie zaciekawie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pantagruel napisał:

cz można w taki czymś oceniać sprzęt

pokój był już dyskutowany w sąsiedniej zakładce; na innych ujęciach widać brak symetrii, otwarty plan w w bok przy prawej kolumnie, itd. Pisać można na temat tego co się słyszy, ale jaką to ma wartość jako recenzja danego klocka.....? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pantagruel napisał:

Jak sądzicie, cz można w taki czymś oceniać sprzęt za dziesiątki i nawet setki tysięcy złotych?

Jeżeli się porównuje do wzorca będącego na stałe na wyposażeniu pomieszczenia to oczywiście że można. Wzorzec może być sprzętem z dowolnego pułapu jakościowego. Ocenia się czy ten nowy jest lepszy, gorszy lub podobny do wzorca. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Lech36 napisał:

Jeżeli się porównuje do wzorca będącego na stałe na wyposażeniu pomieszczenia to oczywiście że można. Wzorzec może być sprzętem z dowolnego pułapu jakościowego. Ocenia się czy ten nowy jest lepszy, gorszy lub podobny do wzorca. 

No i w końcu ktoś potwierdził, że to nie ja mijam się z faktami. Choć obawiam się, że jeśli chodzi o kolumny, to w tak małym pomieszczeniu absolutny maks to słupki 2,5drożne, i to niezbyt duże. A w to w zasadzie uniemożliwia ocenę mocnych wzmacniaczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Lech36 napisał:

wzorca będącego na stałe na wyposażeniu pomieszczenia

Rozumiem stały wzorzec sprzętu jako odniesienie. Jednak wzorzec i porównywany sprzęt mogą pracować w zmiennym środowisku, bo pomieszczenie to nie zapewnia kontrolowanych warunków odsłuchu, więc mogą występować zmienne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, will66 napisał:

Rozumiem stały wzorzec sprzętu jako odniesienie.

Dokładnie, chodzi o to czy porównywany sprzęt bardziej lub mniej trafia w nasz gust niż sprzęt wzorcowy. Ocenia się różnice w danych warunkach. Tylko tyle można zrobić przy ocenie kolumn. Oczywiście pozostają pomiary, ale wiadomo że hobbysta najbardziej polega na własnym uchu ?. Wzorzec musi być dostępny w czasie rzeczywistym tzn. w każdej chwili.

7 minut temu, will66 napisał:

więc mogą występować zmienne

Zawsze mogą występować zmienne, dlatego ważne jest przestrzeganie procedur przy tego rodzaju testach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Panowie, o czym dyskutujecie, przecież w takiej klitce nawet przyzwoite monitory nie pokażą jak grają. Jaki to to punkt odniesienia? To niechże napisze, że wszelkie jego testy odnoszą się do pokoiku 12 metrów. A on tam wsadził nie tylko swoje 40.2 ale testuje potężne końcówki mocy i dużo większe głośniki. Sąsiedzi nie każą przyciszyć? Parodia. Spójrzcie na pokoje odsłuchowe ludzi z innych portali, nie mówiąc o  branżowych pismach (zachodnich).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, pantagruel napisał:

Panowie, o czym dyskutujecie, przecież w takiej klitce nawet przyzwoite monitory nie pokażą jak grają. Jaki to to punkt odniesienia? To niechże napisze, że wszelkie jego testy odnoszą się do pokoiku 12 metrów. A on tam wsadził nie tylko swoje 40.2 ale testuje potężne końcówki mocy i dużo większe głośniki. Sąsiedzi nie każą przyciszyć? Parodia. Spójrzcie na pokoje odsłuchowe ludzi z innych portali, nie mówiąc o  branżowych pismach (zachodnich).

W miejscu pierwszych odbić jest akurat audiofilski kaloryfer ! To musi grać tak, że ech...jak coś, to da się demagnetyzer i będzie hulało ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez SynSama

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Lech36 napisał:

Dokładnie, chodzi o to czy porównywany sprzęt bardziej lub mniej trafia w nasz gust niż sprzęt wzorcowy. Ocenia się różnice w danych warunkach. Tylko tyle można zrobić przy ocenie kolumn.

Nie do końca, bo trafienie w gust, to rzecz czysto subiektywna. Natomiast obiektywnie można stwierdzić, że kolumny A mają więcej X, w stosunku do kolumn B.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.