Skocz do zawartości
IGNORED

Podstawki antywibracyjne


Fafikdog
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy te podkładki są sztywne, czy jest to tak zwane pływające zawieszenie? Wiem że są kulki ale czy po postawieniu na nich powiedzmy cd i po dotknięciu go urządzenie jest nieruchome czy delikatnie odpowiada na naszą siłę lekko się bujając?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Przede wszystkim lepsze wybrzmienia instrumentów, ich barwa, umieszczenie w przestrzeni. Lepsza dynamika i głębszy bas. Większa selektywość. To wszystko pod CD. Gdzie indziej nie próbowałem. Zmiany nie są kosmetyczne.

 

Dzisiaj podłożyłem Ultra Mini Stillpointsa pod napęd i wprost nie mogłem uwierzyć to co usłyszałem - zdecydowanie większa przestrzeń odtwarzanej muzyki tak jakbym się znalazł w małej kapliczce, lepsze niuanse dźwiękowe które

do tej pory były gdzieś pochowane w przestrzeni. To co jeszcze powala to prawdziwie akustyczny dźwięk z każdego

instrumentu oraz z całości nagrania. Bas również ma większą potęgę.

Na dodatek spody nóżek podkleiłem cieniutką gumą z klejem jakie dajemy pod nogi krzesła aby nie rysowały podłogi i

efekt brzmieniowy został jeszcze bardziej dociążony masą dźwięku której momentami było już trochę za dużo . Skonsultowałem ten fakt z kol.Sly który również używa Stillpointsów w systemie ale nie podkleił spodów tylko ustawił

na twardo - bezpośrednio. Tak więc, jeśli ktoś chce dociążyć brzmienie systemu może poeksperymentować z różnymi

podkładkami pod stopy Ultra Mini lub Ultra SS i będzie mocno pozytywnie zaskoczony zmianą brzmienia na plus.

Gorąco polecam ten produkt i z wszystkich moich tweeków zastosowanych w systemie podkładki Stillpointsa obok

Enacomów wybiły się na pozycję nr.1

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Magnepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a ile sztuk masz pod CD ultra mini , bo ja mam 3 sztuki i podobno o 20% gra lepiej jak są 4 sztuki .

 

Podłożyłem 3 szt - dwie na przód pod trafa i 1 z tyłu. CD napęd nie waży aż tak dużo bo ok.12 kg. Kolejne 3 podłożę pod dac w identycznej konfiguracji ale waga już cięższa ok.17 - 18 kg. Pod stopki podkleiłem twardy sprasowany filc grubości 3-4 m z dobrym skutkiem grania. Korek też mógłby być niezły - warto spróbować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Magnepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie próbowałeś podłożyć 4 sztuk, może spróbowałbyś , jestem bardzo ciekaw czy warto dokupić 1sztukę .

 

Próbowałem na 4 szt. ale nie mogłem wyłowić za dużej różnicy pomiędzy nimi. Zostały więc 3 ( takie mam sety )

Przy lżejszych sprzętach 3 szt. wystarczą. Jeśli masz cięższy klocek niż 18 kg to zastosowałbym 4 szt. na bank.

Największy ciężar w moim źródle przypada na przód więc wydaje mi się że jest dobrze.

 

Ale na sprasowanym filcu gra całkiem dobrze - mniej konturowo i wszystkie dźwięki lepiej wybrzmiewają. Korek może okazać się najlepszym rozwiązaniem więc jutro będę szukał po sklepach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Magnepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy odsłuchów CD napędu pod Stillpointsami Ultra Mini przynosi ogromną radość i uśmiech na twarzy. Muza brzmi ze zdwojonym natężeniem a głos z pięknym wibratem - wszystko jest namacalne a szczegóły w postaci muśnięcia szczotek o werbel wyraźnie słyszalne z natężeniem wcześniej niespotykanym. Mamy wrażenie że muzycy są w zasięgu ręki mimo że scena jest tam gdzie była a fortepian wybrzmiewa tak jakby włożono do środka kilka mikrofonów podczas sesji nagraniowej - niesamowite.

Taki mały tweek a zmiany dźwieku większe od zmiany wzmacniacza czy żródła dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Magnepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy odsłuchów CD napędu pod Stillpointsami Ultra Mini przynosi ogromną radość i uśmiech na twarzy. Muza brzmi ze zdwojonym natężeniem a głos z pięknym wibratem - wszystko jest namacalne a szczegóły w postaci muśnięcia szczotek o werbel wyraźnie słyszalne z natężeniem wcześniej niespotykanym. Mamy wrażenie że muzycy są w zasięgu ręki mimo że scena jest tam gdzie była a fortepian wybrzmiewa tak jakby włożono do środka kilka mikrofonów podczas sesji nagraniowej - niesamowite.

Taki mały tweek a zmiany dźwieku większe od zmiany wzmacniacza czy żródła dźwięku.

 

Magnepan, jak ty mogłeś słuchać muzyki bez tych podstawek ? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fortepian wybrzmiewa tak jakby włożono do środka kilka mikrofonów podczas sesji nagraniowej - niesamowite.

To pewnie miał być komplement, ale chyba niezbyt fortunnie opisany....

Bo za takie coś dźwiękowca powinno się kopnąć w 4D;-)

 

Swoją drogą, to chyba muszą być b. dobre zabawki, skoro wprowadzają tak duże, jak rozumiem pozytywne, zmiany.

Może trzeba będzie spróbować?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnepan, jak ty mogłeś słuchać muzyki bez tych podstawek ? :)

 

Squad , masz rację, bo życie w przeświadczeniu że nic nie chcemy wiedzieć lub niewiele chcemy poznać jest najlepszym i najprostszym rozwiązaniem : -) .

 

To pewnie miał być komplement, ale chyba niezbyt fortunnie opisany....

Bo za takie coś dźwiękowca powinno się kopnąć w 4D;-)

 

Swoją drogą, to chyba muszą być b. dobre zabawki, skoro wprowadzają tak duże, jak rozumiem pozytywne, zmiany.

Może trzeba będzie spróbować?

 

I tu nie masz racji bo są sesje nagrywania fortepianu gdzie stawiane są dwa mikrofony przy otawrtej części instrumentu - przy strunach.

 

A zabawki jak to zabawki, potrafią się znudzić w szybkim czasie. Tu natomiast mamy trochę

inny wymiar odtwarzania dźwieku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Magnepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Squad , masz rację, bo życie w przeświadczeniu że nic nie chcemy wiedzieć lub niewiele chcemy poznać jest najlepszym i najprostszym rozwiązaniem : -) .

 

wiesz co, zaskoczyłeś mnie, pozytywnie mnie zaskoczyłeś tym zdaniem :)

wiedziałem, że stać Cie na inteligentne wypowiedzi, tylko nie wiem dlaczego tak rzadko ich używasz :)

 

a teraz wracając do Stillpoints'a, to czy rzeczywiście zmiany są tak wyraźne jak przy zmianie wzmacniacza czy źródła dźwięku ? no nic pozostaje przetestować.

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co, zaskoczyłeś mnie, pozytywnie mnie zaskoczyłeś tym zdaniem :)

wiedziałem, że stać Cie na inteligentne wypowiedzi, tylko nie wiem dlaczego tak rzadko ich używasz :)

 

a teraz wracając do Stillpoints'a, to czy rzeczywiście zmiany są tak wyraźne jak przy zmianie wzmacniacza czy źródła dźwięku ? no nic pozostaje przetestować.

pozdrawiam

 

Lubię brylować :-( ale w innych klimatach i nie na AS. Tu powinny mieć znaczenie opisy gdzie coś naprawdę gra lub nie i takiej formy przekazu ' należy się trzymać '. Rozwadnianie treści muzycznej i samego brzmienia prowadzi wielu na manowce i do nkąd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Magnepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz wracając do Stillpoints'a, to czy rzeczywiście zmiany są tak wyraźne jak przy zmianie wzmacniacza czy źródła dźwięku ? no nic pozostaje przetestować.

pozdrawiam

 

Tak zmiany są raczej zasadnicze. Jeśli Tobie podpasują to jest dużo radochy. Niestety cena za tą radochę jest dość wysoka:)

 

Jak bedzie więcej ochów iachów to RCM znów podniesie ceny...

 

Za jakiś czas będę miał Stillpointy SS w przyzwoitej cenie. Zainteresowanych proszę o info. na priva.

 

Idziesz oczko wyżej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to błąd. Tylko jeśli sprzęt ważyłby ponad 100kg np szafka audio albo kolumna. W przeciwnym razie efekt jest gorszy niż przy użyciu Ultra SS.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zmiany są raczej zasadnicze. Jeśli Tobie podpasują to jest dużo radochy. Niestety cena za tą radochę jest dość wysoka:)

 

 

Dziwię się dlaczego jeszcze ich nie masz w swoim systemie. Tylko mi nie mów że z przyczyn prozaicznych..........-:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za jakiś czas będę miał Stillpointy SS w przyzwoitej cenie. Zainteresowanych proszę o info. na priva.

 

Arek , najtaniej za ile mogę załatwić Ultra SS to 4 tys. za 4 szt. w paczce. Jeśli jesteś zainteresowany daj znać na priva.

Przesyłka dotrze za kilka tygodni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu nie masz racji bo są sesje nagrywania fortepianu gdzie stawiane są dwa mikrofony przy otawrtej części instrumentu - przy strunach.

To już prawda, dwa przy otwartym skrzydle, nie w środku, bo nie słuchamy z głową "pod klapą" i dwa zbierające troszkę dalej..... ale nie kilka w środku;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ciebie nie rozumiem. Proponujesz mi to co mniej więcej ja Tobie zaproponowałem.

Zaproponowałeś trochę wyższą cenę - ponad 1 tys/ szt. Przy dobrych wiatrach i kilku setach cena za 1 szt to już 950 zł.

 

Jednak będą problemy z dostawą - przed momentem dostałem maila że nie zrealizują zamówienia do PL , tak więc

musisz radzić sobie sam.Pozdrowienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na sprasowanym filcu gra całkiem dobrze - mniej konturowo i wszystkie dźwięki lepiej wybrzmiewają. Korek może okazać się najlepszym rozwiązaniem więc jutro będę szukał po sklepach.

Filc potrafi nieźle przymulić. Korek czasami odbiera wyższe harmoniczne. Wiem to z doświadczenia, nie z opisów. Wszystko zależy od systemu. W rozróżnieniu tego pomaga osłuchanie z prawdziwą naturą instrumentów, a nie przypadkowe odkrycia muzyczne w youtubie ;)

 

Lubię brylować :-( ale w innych klimatach i nie na AS.

 

...acha:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W RCM-ie Ultra SS w cenniku 4990zł za cztery sztuki.

 

Nie wierzę,że nie można powalczyć o jakiś rabat,a tu widzę niektórzy kombinują,i szukają po świecie,jak mają pod nosem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zainteresowanych Stillpointami Ultra SS.

Do dzisiaj wieczorem robię rezerwację na podstawki. Zestaw 3 szt. Nowe zapieczętowane. Cena 3090 pln. Dostawa w ciągu kilku tygodni. Proszę nie pisać już na priva tylko w wątku, kto chętny. Decyduje kolejność zgłoszenia. Nie biorę zaliczki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.