Skocz do zawartości
IGNORED

Podstawki antywibracyjne


Fafikdog
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od 4 lat tytanowe pod lampowym wzmacniaczem.

 

Jakieś spostrzeżenia? Pod źródłem się nie sprawdziły?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żartowałem kolego. Moje obudowy z Pioneera pochodzą z pretoriańskich statków kosmicznych. A zresztą i tak jestem przygłuchawy na jedno ucho.

 

To takie obudowy nie wymagają żadnych podkładek... :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na temat podstawek antywibracyjnych z tłumieniem olejowym???

 

Raczej nie. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z wpływu wibracji na nasze ustroje audio. Nie ma chyba takich podkładek, które były by idealne. Każde mają swoje wady i zalety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja "chwilowo" jestem pod wrażeniem jednak Stillpoinstów,zakupiłem jeden komplet Ultra S,

co zrobiły pod transportem to nawet nie chcę opisywać,i tak nikt nie uwierzy

 

Ja wierzę, bo słyszałem i potwierdzam zaistnienie efektu WOW... Również cenowego WOW;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje dotychczasowe doświadczenia z podkładkami kulkowymi były takie, że poprawiały czytelność, kontur i detaliczność, ale kosztem przesuwania równowagi tonalnej w górę (odchudzenie brzmienia).

Stillpointsy nie tylko nie odchudziły brzmienia, ale również poprawiły ilość i jakość basu. Poprawiła się też definicja basu.

Ze SS Ultra była również poprawa rozdzielczości, ale bez utraty muzykalności.

Całościowo przyjemniej słuchało się muzyki z zainstalowanymi Ultra SS.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje dotychczasowe doświadczenia z podkładkami kulkowymi były takie, że poprawiały czytelność, kontur i detaliczność, ale kosztem przesuwania równowagi tonalnej w górę (odchudzenie brzmienia).

Stillpointsy nie tylko nie odchudziły brzmienia, ale również poprawiły ilość i jakość basu. Poprawiła się też definicja basu.

Ze SS Ultra była również poprawa rozdzielczości, ale bez utraty muzykalności.

Całościowo przyjemniej słuchało się muzyki z zainstalowanymi Ultra SS.

 

U Kolegi Stefka zmiana była bardzo wyraźna.

Ma w końcu dopieszczony system jednej marki, w którym są bardzo kosztowne platformy antywibracyjne i stopki Harmonixa. Jednak podłożenie zaledwie 4 stożków Ultra SS tylko pod transport CD wprowadziło zmianę w dźwięku na poziomie zastosowania lepszego napędu CD. Pamiętam w tym systemie odsłuch najnowszej wersji topowego napędu CECa i jego porównanie z napędem Reimyo. CEC wypadł doskonale. To był po prostu wybitny dźwięk z płyty CD. Wielkie brawa dla twórców tego kosztownego klejnotu CECa.

Kilka dni temu to co usłyszałem z napędu Reimyo postawionego na Ultra SS przypomniało mi ów wybitny dźwięk CECa.

Każdy dźwięk odtwarzany z płyt wytwórni ECM miał swoją własną aurę. Pojedyncze dźwięki miały doskonałe wypełnienie, gęstość i to słynne ,,body" o jakim piszą czasami recenzenci.

Jeśli ktoś lubi płyty z tzw. smaczkami dźwiękowymi, w czym przodują właśnie wydawnictwa ze stajni ECM to Ultra SS są wymarzonym akcesorium.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Ja "chwilowo" jestem pod wrażeniem jednak Stillpoinstów,zakupiłem jeden komplet Ultra S,

co zrobiły pod transportem to nawet nie chcę opisywać,i tak nikt nie uwierzy.

 

Chętnie sprawdzę kolejny komplet,gdzieś jeszcze w systemie :)

 

Robiłeś może jakieś porównania do Ultra Mini czy Ultra 5?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłeś może jakieś porównania do Ultra Mini czy Ultra 5?

 

 

Nie robiłem.

Ultra SS idealnie mi pasują swoimi wymiarami pod transport.

Ale będę chciał spróbować pozostałych modeli,oczywiście jak tylko dotrą do Polski,bo zdaje się w te chwili dystrybutor nie ma nic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem Ultra SS z Ultra 5. U mnie lepiej wypadały SS. Do ultra 5 muszą być ponoć bardzo ciężkie sprzęty >100kg lub ciężkie kolumny.

System kulek w Stillpointsach dobrze działa dopiero przy pewnym obciążeniu. W SS jest 7 kulek, a w Ultra 5 jest ich 5x7. Dlatego SS jest lepsze do sprzętów normalnych i ciężkich, a Ultra 5 do najcięższych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale będę chciał spróbować pozostałych modeli,oczywiście jak tylko dotrą do Polski,bo zdaje się w te chwili dystrybutor nie ma nic.

 

Ultra 5 z tego co pisze sly odpadają,zresztą są kosmicznie drogie,natomiast interesujące jest czy warto pod cdp dopłacać do ultra ss czy lepiej zacząć od mini?

@Stefek,testowałeś przed zakupem stillpointsy,czy to był zakup w ciemno?Co wniosły podłożone pod transport?

 

Tak jeszcze przy okazji:pojawił się nowy produkt nordosta:sort kone,jest w kilku wersjach materiałowych ze sporą rozpiętością cen między najtańszym AC a najdroższym TC,najchętniej przetestowałbym średni model BC.Znalazłem taką prezentacyję Nordosta:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez octavarium

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jeszcze przy okazji:pojawił się nowy produkt nordosta:sort kone,jest w kilku wersjach materiałowych ze sporą rozpiętością cen między najtańszym AC a najdroższym TC,najchętniej przetestowałbym średni model BC.Znalazłem taką prezentacyję Nordosta.

 

Nordosty są już jakiś czas na rynku...potrafią być całkiem drogie a firma nie może się równać w doświadczeniu antywibracyjnym z Stillpoints.

 

W Polsce te ,,lepsze" stożki Nordosta kosztują ponad 600 PLN za sztukę. To da chyba cenę dość podobną do mini...

 

Niestety RCM ostatnio podobno podniósł ceny...Może pora zacząć ,,gnoić" Stillpointsy bo za dużo dobrego o nich tu napisano i Adamek tylko to wykorzystuje;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest, że cena pierwszej dostawy do RCM była liczona przy kursie dolara 3.2 pln, a obecna dostawa, która ma się pojawić niebawem uwzględnia kurs obecny, czyli ok 3.7 pln. Nie jest to miłe, ale trudno za to winić tego czy innego dystrybutora bo dotyczy to wszystkie importowanego z USA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

W tym przykładzie każde 100$ jest droższe tylko o 50zł + vat itd.

Nie pamiętam starszych cen i nie wiem, czy różnica jest adekwatna do zmiany kursu czy tylko luźno z nim powiązana.

 

Pozdrawiam

Pygar

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stillpointsy sa dobre. Miałem je jak jeszcze nikt albo prawie nikt z tego forum o nich nie słyszał. Ale Finite Element dla mnie sa lepsze :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kilka modeli Finite i były ok, ale bez rewelacji. Polskie Franc są zbliżone, a tańsze. Rollerblocki i Stillpointsy u mnie o klasę lepsze.

 

Witam

 

W tym przykładzie każde 100$ jest droższe tylko o 50zł + vat itd.

Nie pamiętam starszych cen i nie wiem, czy różnica jest adekwatna do zmiany kursu czy tylko luźno z nim powiązana.

 

Pozdrawiam

Pygar

 

Jesli drożeje waluta to cena idzie w górę o tyle procent o ile zdrożała waluta. Wtedy nie tylko cena zakupu w USA idzie w górę, ale też koszty wysyłki w USA jak i cło + VAT liczone przecież procentowo od ceny zakupu z transportem, a ta wzrasta o wzrost kursu dolara.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rollerblocki u mnie byly wyraźnie gorsze od Finote Element. Franc nie mialem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakup w ciemno?

 

Nigdy :)

 

czy warto pod cdp dopłacać do ultra ss czy lepiej zacząć od mini?

 

Zacząć od mini.

 

Co wniosły podłożone pod transport?

 

Same dobre rzeczy ;)

Nie będę się rozpisywał,bo wiele zależy od posiadanego systemu,trzeba spróbować :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki za off-topic:

 

Czy franc-a jest tylko po angielski? Bo mua nie rozumieć. A lampucera tysh nie ma polskiego tłumaczenia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem JR

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Symposium to taka dziwna firma. Sprzedają np Rollerblock 2+ ale jako Single Stack wiedząc, że to wtedy działa na 30%. Dopiero pełen Double Stack + kulka Grade 3 działa bardzo dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Przetestowałem ostatnimi czasy Nordost Sort Kone BC,pod cdp 3szt:lekkie zaokrąglenie w dole pasma,bardzo dobra rozdzielczość średnicy z intensywną barwą,minimalne wyczyszczenie i uspokojenie góry-to tak z grubsza,raczej do systemów z ofensywnym brzmieniem.Generalnie fajny tweak,kuszą mnie jeszcze wyższe TC ale cena już niemal x2 więc za 3szt robi się już prawie 5k,a tu już można zacząć się bawić Stillpointsami czy Simposium.

Tak na marginesie,miał ktoś okazję testować tytanowe Sort Kone?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez octavarium

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie,miał ktoś okazję testować tytanowe Sort Kone?

 

ja testowałem AC, BC (których 2 komplety kupiłem) i TC, są lepsze niż BC bardziej rozświetlają górę, bardziej otwierają dźwięk ale moim zdaniem nie są warte katalogowej ceny, pomimo przewag w pewnych aspektach całościowo wolałem France które graja najrówniej i są sporo tańsze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kaviter,właśnie wzrosło moje zainteresowanie TC-tego mi brakuje w BC,lekkiego otwarcia.

Swoją drogą w akcesoriach antywibracyjnych nie ma produktu wartego ani niewartego swojej ceny-tu wszystko jest bardzo umowne;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez octavarium

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

To jest bardzo delikatna materia, większość różnic odbywa się w mikroskali a poza trzeba dobierać rodzaj tłumienia do konkretnego systemu. To co sprawdzi się w jednym może grać fatalnie w innym systemie i doprawdy ciężko to logicznie uzasadnić. Przerzuciłem kilkanaście różnych typów absorberów i tak naprawdę dobrze zagrało mi w systemie 5-6 modeli. A każdy z nich ma jeszcze swoje konkretne miejsce pod urządzeniem. To co sprawdza się pod pre absolutnie odpada pod CD i końcówką mocy...

Edytowane przez tomkly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kaviter,właśnie wzrosło moje zainteresowanie TC-tego mi brakuje w BC,lekkiego otwarcia.

Swoją drogą w akcesoriach antywibracyjnych nie ma produktu wartego ani niewartego swojej ceny-tu wszystko jest bardzo umowne;)

 

musisz popróbować różnice są subtelne dla mnie TC są za drogie, BC kupiłem też tylko ze względu na ich kształt są wąskie u góry i szybko się zwężają a miałem 2 urządzenia z nieregularnym kształtem spodu pod które podstawki o konstrukcji Franca nie za bardzo dało się podstawić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się ze Sly i tomkly. Trzeba badać, bo można przeholować nie w tę stronę o którą chodziło - i finansowo też przy okazji. Nie są to w kocu tanie rzeczy. Ale niektóre potrafią działać cuda. Rollerbloki np. u mnie kompletnie nie sprawdziły się pod końcówką. Bez nich, na akrylu jest... bez ograniczeń :) Po przejściu na etap odsprzęgania wszystkiego od wszystkiego zauważyłem, że znowu bardzo duży wpływ ma kondycja prądu (piszę znowu - bo te kwestie wydawało mi się dawno mam za sobą - ale niestety w niedzielę gra najlepiej... :) No trudno...

Ważne że to najlepiej, jest rzeczywiście najlepiej, kiedy każdy włos (sorry głos) ma swoją wagę... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei postanowiłem zaufać rodzimej produkcji i zamówiłem stolik Wood Block od Franc Audio. Stolik - jak stolik - to jest kolubryna na 6 urządzeń o łącznej długości 170 cm.

 

Stolik jest dwupółkowy. Dolna półka o grubości 70 mm podparta jest na nóżkach Franc Fat, zaś trzy górne platformy (każda izolowana osobno) oparte są na 12 podstawkach Tablette, każda podstawka z trzema kulkami ceramicznymi.

 

Rama stolika zbudowana jest z aluminiowego C-ownika o grubości ścianki 5mm.

 

Muszę przyznać, że producent Franc Audio spisał się znakomicie.

Dodatkowym utrudnieniem było cięcie dwóch górnych płyt po łuku, tak, żeby dopasować kształt górnej platformy do kształtu plinty gramofonu. Chodziło o to, żeby silnik napędowy stał tuż obok plinty, ale jednak na osobnej platformie.

 

 

Sam stolik doskonale spełnia swoje zadanie i prezentuje się pięknie. Miałem niemałą zagwozdkę z wyborem forniru. Ostatecznie fornir w średnim brązie na lakierowany wysoki połysk pasuje do złoceń Jadisa.

 

Mogę gorąco zarekomendować Franc Audio.

Pod względem jakości produktów w niczym nie ustępuję najlepszym firmom zachodnim, a pod względem elastyczności współpracy bije je na głowę.

 

Dźwiękowo też jest super, bo sprzęt na nowym stoliku gra jeszcze lepiej niż poprzednio na granitach od Audiophilara.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Milimetr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przejściu na etap odsprzęgania wszystkiego od wszystkiego zauważyłem, że znowu bardzo duży wpływ ma kondycja prądu (piszę znowu - bo te kwestie wydawało mi się dawno mam za sobą - ale niestety w niedzielę gra najlepiej... :) No trudno...

 

próbowałeś jakiegoś regeneratora zasilania ??? ja używam tego, bardzo fajne urządzenie i za rozsądne pieniądze w porównaniu z rozwiązaniami dedykowanymi audio

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Mogę gorąco zarekomendować Franc Audio

 

super nie wiedziałem że robią stoliki, ja też mam wyłącznie dobre doświadczenia i z ich produktami i obsługą, możesz pokazać zdjęcie jak wygląda ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kaviter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.