Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny do Yamaha a-s 3000, kwota max 30 tys. zł


Tomek Dobrzański

Rekomendowane odpowiedzi

Te maleńkie Yamahy są na konsolecie (każdy powie, że ułomne, ale do nich łatwo przywyka ucho), a te NS-1000 są dalej odstawione lub nawet zamontowane w ścianie. Jak każda dobra kolumna nie gra ze wszystkim. Zauważcie, że w sumie, to podobna jest nieco do Spendor SP-100 i Harbeth 40.1, a jakości tych nikt nie podważa. Jak dla mnie Yamaha jest świetną alternatywą dla tych nowszych konstrukcji (trochę jednak większych). A dźwięk zawsze może się skończyć, jeśli tor był budowany pod konkretne kolumny. Ostatnio słuchałem Martin Logana i góra w nich jest inna niż gdziekolwiek indziej. Poza innymi panelami w stylu np. Magnepan. Gęsty środek kontra lekki środek - co tu porównywać. Z gustem (właściciela) się nie dyskutuje... no chyba, że jest dyskusyjny :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podważam jakość wykonania idźwieku Spendorów SP100 i Harbetów 40.1. Te cieniutki chybotające się ścianki te plastikowe głośniczki, te tweetery bardzo średniej klasy, te zwrotnice z komponentami za grosze, ta taśma klejąca od wewnątrz obudowy i co najgorsza ten kipeski zmulony dźwięk rodem z lat 70 tych ubiegłego wieku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Odradziliście koleżanki i koledzy autorowi wątku Monitor Audio Platinum do Yamahy As 3000.

 

Tak się składa, że stałem się niedawno posiadaczem MA PL300. Osłuchuję się z tymi kolumnami dopiero. Mają one ciekawy soczysty i głęboko schodzący dźwięk, ale po przeniesieniu kolumn z dobrze wytłumionego pomieszczenia odsłuchowego gdzie stały u poprzedniego właściciela do mojego większego pomieszczenia które nie jest wytłumione i w którym jest pogłos, dźwięk kolumn podłączonych do Krella s550i (grał też na odsłuchu z tymi kolumnami u poprzedniego właściciela), góra pasma stała się na tyle ofensywna, że zastanawiam się jak to opanować (zmiany kabli próbowałem i nie tędy droga; a salonu w domu nie wytłumię).

 

Co sądzicie nt. zmiana wzmaka albo źródła (obecnie pioneer n-70a)? Ktoś podziali się swoją oceną PL300?

 

Pozdrawiam,

KL

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

T+A DAC 8 DSD via Silencable Wizzard XLR do KRELL s550k a ten via Velum LS-G do Audio Physic Cardeas Plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież znasz problem , zajmij się pomieszczeniem , bo wymiana " klamotów " nic nie da , o kablach zapomnij . :)

 

Słyszałeś MA Platinum?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

T+A DAC 8 DSD via Silencable Wizzard XLR do KRELL s550k a ten via Velum LS-G do Audio Physic Cardeas Plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ci pomoże że słyszałem , czy tak tylko pytasz ?

 

Pytam bo interesuje mnie na ile moja percepcja pl300 w moim pomieszczeniu odsłuchowym wynika z ich charakterystyki brzmienia a na ile z nałożenia się pomieszczenia, wzmacniacza na własną charakterystykę brzmiena pl300. Pytam bo Kefy r900 które miałem wcześniej w tym pomieszczeniu brzmiały wręcz w sposób wycofany na górze (stwierdzam z perspektywy czasu), ale w koniunkcji z Krellem były OK. Pytam, bo wbrew moim oczekiwaniom dzisiejsze rozstawienie pl300 dużo szerzej niż kefów subiektywnie pomogło sprawie góry (w efekcie kolumny stoją teraz 50 cm od ścian bocznych i są rozstawione od siebie o blisko 4m).

 

Odpowiesz na zatem na pytanie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

T+A DAC 8 DSD via Silencable Wizzard XLR do KRELL s550k a ten via Velum LS-G do Audio Physic Cardeas Plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duży ten rozstaw 4 m .

Słuchałem z zestawem Primare , pomogło ? :)

 

Słucham. I wydaje się, że pomogło. Z 4 m. roztawu przesadziłem jest 3,7 m.

 

Ja pl300 mam już od ca. 3 tygodni (tydzień byłem poza domem). Dziś dopiero rozstawiłem tak szeroko.

 

Czy góra w zestawieniu z primem Ci się podobała w MA Platinum?

 

 

Słucham. I wydaje się, że pomogło. Z 4 m. roztawu przesadziłem jest 3,7 m.

 

Ja pl300 mam już od ca. 3 tygodni (tydzień byłem poza domem). Dziś dopiero rozstawiłem tak szeroko.

 

Czy góra w zestawieniu z primem Ci się podobała w MA Platinum?

 

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

T+A DAC 8 DSD via Silencable Wizzard XLR do KRELL s550k a ten via Velum LS-G do Audio Physic Cardeas Plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może takie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Platinum 300 to bardzo dobre, dynamicznie i szybko brzmiące głośniki o niezłym poziomie rozdzielczości. Ich mankamentem jest pewnego rodzaju odchudzenie na średnicy. Świetnie pokazują kontury, ale gorzej z wypełnieniem dźwięku tkanką. Da się na nich zbudować nieźle brzmiący system ale wymagane jest do tego ciepło brzmiące źródło oraz trochę zagęszczające dźwięk okablowanie. Co do precyzji, konturów, lokalizacji, itp nie mam żadnych uwag. Słychać że zastosowano tam metalowe membramy, więc nie są to kolumny dla miłośników polipropylenowego kleju;-) Na pewno najlepiej napędzić je ciepło brzmiącą lampą, przy czym u mnie zagrały bardzo ciekawym dźwiękiem z A-klasową końcówką mocy Clearaudio (identyczna na zdjęciu poniżej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem z zestawem Primare , pomogło ? :)

 

Tak przez ciekawość - i jak Ci się podobało z Primare plus które klocki Primare to były?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“With age comes wisdom, but sometimes age comes alone.”

― Oscar Wilde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

Tak przez ciekawość - i jak Ci się podobało z Primare plus które klocki Primare to były?

 

Cały problem w tym co chcemy usłyszeć /. jak postrzegamy dżwięk .

To nie było moje granie , preferuję plastycznośc / zmiękczenie / zaokrąglenie skrajów pasma , ale nie zamulenie, w tym zestawieniu tego nie było .

 

Primare zestawił bym zdecydowanie z innymi kolumnami , np Chario / Castle .

 

Mój post nr 35 był tylko i aż odpowiedzią na post kolegi Krzych L , gdzie sam napisał gdzie leży problem . :)

Chyba że ? doszukiwać się przyczyn w innym żródle dżwięku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem MA PL300 i nie był to ciekawy dźwięk - rokrzyczane, techniczne granie nie warte swojej ceny. Myślę, że kupowane dla wyglądu.

Te Monitor Audio to taki sam wypas jak Harpie. Zero barwy i dociążenia, łeb boli po 5 minutach słuchania. Zero wyrafinowania, takie plastikowe granko. Chińskie głośniczki w ładnym pudełeczku + metka. Typowy produkt kraju Środka dla kupujących oczami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech forumowicze sami ocenią kto ma rację :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To beda moja Nastapne kolumny kiedy wrócę do pl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na faktycznie Harpie zmieniają punkt odniesienia w hi-endzie - pokazują jak daleko tym (Harpiom) kolumnom do prawdziwego hi-endu

. A co do Martina Logana to zgadzam się z Tomkly :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Kwestia jak definiujemy hi-end... Jeśli jako dążenie do największej wierności to Harpia jest blisko. Jeśli dla nas hi-endowe znaczy ciepłe, milusie, podkolorowane to jesteśmy daleko;-) Większość audiofili wpada w pułapkę, postrzegając dopieszczony i podkolorowany do granic możliwości dźwięk jako kwintesencję hi-endu. Hi-end to dążenie do odwzorowania w jak największej mierze dźwięku naturalnego... Znaczna część audiofilskiej braci ma o takowym małe pojęcie;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie się czyta wasze wypowiedzi , jeszcze ciekawsze jest to że ja odbieram że te kolumny które spełniłyby oczekiwania szanownego forum .... to jeszcze nie powstały . I nie wiem czy powstanie kiedyś taka konstrukcja i sprosta tak wyrafinowanym oczekiwniom. Ktoś to napisał wcześniej , ja potwierdzę nikt komuś nie jest w stanie doradzić jakie głośniki ma kupić . To tylko świadczy o niedojrzałości osoby zadającej to pytanie , jak również osób które maja doradzić czy coś narzucić . Taki wybór to jest ABSOLUTNIE sprawa indywidualnych preferencji dźwiękowych , aspiracyjnych , prestiżowych , wizuanej estetyki i tego nikt nie powinien nikomu narzucać . Przeszedłem pól roku temu z Focali Chorusów 836 na Dali Helicony 400 MK . Wiem że zaraz i to padną słowa krytyki - ja od pół roku przesłuchuje wszystkie moje płyty od nowa i sprawia mi to niebywała frajdę . Charakterystyki głosnika nie zmienimy kablami , wzmacniaczem ( sposób minimalny ) , zródłem ( jeszcze mniejszy ) . Jakis wpływ autentyczny to akustyka pomieszczenia ale tutaj też trzeba uwazać aby nie zapedzić sie w ślepy zaułek. Dlatego tak wiele rozsadnych osób ( choć na forum tutaj to niestety nie norma ) doradza odsłuchy przed zakupem. Ale nie warto podejmować decyzji od razu - warto przyjść do sklepu za tydzień , dwa i powtórzyć czy pierwotny wybór nie było chwilowym zauroczeniem .

 

Panowie , jeszcze jedno moje spostrzeżenie . To kolejny wątek na tym forum , w którym założyciel nie bierze w nim udziału. Czasami zaczynam to odbierać jako podpuchy nadające temu forum " życia ". Jest tu grono ludzi którzy niemal żyją na tym audiostereo i im założyciel wątku nie jest do niczego potrzebny. Najważniejsze jest aby przedstawić rację która jest bardziej " mojsza " od racji drugiej osoby.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyciel ma na koncie 1 post (właśnie ten założycielski), a zalogował się po raz ostatni w dniu jego napisania.

 

Chyba jest słabo zainteresowany odpowiedziami... albo czeka, aż kurz opadnie. :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Charakterystyki głosnika nie zmienimy kablami , wzmacniaczem ( sposób minimalny ) , zródłem ( jeszcze mniejszy ) .

Ogolnie podzielam Twoje zdanie. Mysle ze tutaj napisales taki troche truizm. Charakterystyke glosnika da sie zmienic jedynie grzebiac w zwrotnicy, wymieniajac przetworniki na inne, ewentualnie przerabiajac obudowe (objetosc, dlugosc tunelu BR, inne wygluszenie w OZ).

 

Natomiast dobry zestaw glosnikowy z poprawnie dobranym wzmacniaczem jest w stanie bardzo dobrze roznicowac zrodla, zarowno w postaci ukazywania roznic w realizacji nagran danych plyt, oraz zrodel w postaci zrodla analogowego (cyfrowego rowniez). Wystarczy pozonglowac wkladkami gramofonowymi podwieszonymi do ramion o wlasciwych masach efektywnych i mamy podana kawe na lawe jak graja wkladki gramofonowe, ze Denon DL-103 zagra zupelnie inna szkola niz AT 33 PTG. Ze Shure V15 Type III zagra inaczej niz Sumiko BP No. 2 itp. Tutaj kolumny obnaza wszystko, pod warunkiem ze beda to dobre kolumny.

 

Spotkalem sie z kolumnami (ogolnie torami audio) ktore nie roznicowaly zrodel. Cokolwiek podwieszales brzmialo tak samo - slabo, mizernie, bez ataku, bez barwy, ewentualnie barwa byla stala, podkolorowana obecnoscia lamp elektronowych we wzmacniaczu. Takim mdlym, lagodnym systemom (kolumnom) mowie stanowczo NIE.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , jeszcze jedno moje spostrzeżenie . To kolejny wątek na tym forum , w którym założyciel nie bierze w nim udziału. Czasami zaczynam to odbierać jako podpuchy nadające temu forum " życia ". Jest tu grono ludzi którzy niemal żyją na tym audiostereo i im założyciel wątku nie jest do niczego potrzebny. Najważniejsze jest aby przedstawić rację która jest bardziej " mojsza " od racji drugiej osoby.

Jest jeszcze inna możliwość. Taka chora, moim zdaniem, "promocja siebie" w internecie. Im mnie wiecej, tym jestem bardziej znany - taki sposób na bycie celebrytą internetowym. AS gwarantuje sporo wejść na swoje strony.

Wpiszcie w wyszukiwarkę np. nick założyciela....

To też tłumaczy jeden post, i datę ostatniej bytności taką samą jak data rejestracji,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.