Skocz do zawartości
IGNORED

Zarobki Polaków w GB


Genesis

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa tygodnie uczyć się obsługi drukarek? Albo go traktujecie jak debila, albo zatrudniliście idiotę

 

 

parantulla ma zapewne drukarnię i chce zatrudnić jakiegoś grafika/architekta na stanowisko obsługi drukarek. Dziwi się przy tym, że ludzie marudzą i kręcą nosem, bo nie chce im się za te pieniądze obsługiwać sprzętu w nienormowanych godzinach pracy. A absolwent jakiegoś technikum poligraficznego to zapewne dla niego zbyt niskie kwalifikacje do takiej roboty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parantulla ma zapewne drukarnię i chce zatrudnić jakiegoś grafika/architekta na stanowisko obsługi drukarek. Dziwi się przy tym, że ludzie marudzą i kręcą nosem, bo nie chce im się za te pieniądze obsługiwać sprzętu w nienormowanych godzinach pracy. A absolwent jakiegoś technikum poligraficznego to zapewne dla niego zbyt niskie kwalifikacje do takiej roboty.

Chyba masz rację.

Ale do techników nie trafiają sami debile, oni są w zetach, a i tak nie zawsze.

Ludzie się ogarnęli, że lepiej iść do dobrego technikum niż słabego liceum i mają rację.

 

Parantulla.

Jak masz sp. z. o. o. to zatrudnij studenta czy dzieciaka ze szkoły średniej, oprócz pensji nic nie będziesz na niego płacił, a każdy nauczycy się obsłużyć drukarkę, a młodzi są bardziej ogarnięci jeśli chodzi o obsługę. Tak czy siak Harvardu do tego nie potrzeba, mój 12-letni brat, który wali w CSie non-stop nauczy się tego w 1h, to się nie dziw, że ktoś ucieka po 2 tygodniach, gdy robią z niego debila.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolność oznacza prawo do twierdzenia, że dwa i dwa to cztery."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No - z kogo zacytowałem?

 

Znajdź i daj link.

To napisz jeszcze, o co ci chodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Użytkownik toptwenty dnia 08.08.2015 - 15:33 napisał"

Problemy z czytaniem? Za mało ogólnego wykształcenia? ;)

Właśnie, z kogo? Sam wymyśliłeś, czy gdzieś przeczytałeś? Bo wiesz, teraz modne jest kajanie się za likwidację techników i zawodówek, "konkretne zawody" notują brak rąk do pracy, a nie brak miejsc pracy.

Idź tym tropem, mnie nie proś.

 

Skoro to był Twoim zdaniem cytat, to napisz - z kogo.

 

Tym bardziej, skoro to cytat roku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tropienie twoich problemów mnie nie interesuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktos podal w statystykach ile ci Polacy musza wydac na swoje utrzymanie w UK ?

 

Ludzie! to nie wazne ile sie zarabia.

Wazne jest ile na miesiac zostaje ci pieniedzy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ludzie! to nie wazne ile sie zarabia.

Wazne jest ile na miesiac zostaje ci pieniedzy :)

 

 

DOKŁADNIE!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pravda jest taka ze w UK jest duzo łatwiej :)

Samemu tutaj można duzo osiągając jeśli jest sie ambitnym ,oczywiscie jak jest sie idiota czy w pl czy w uk tak samo będzie ci zle

Parantula szczerze to Głowno wiesz , przytaczasz jakieś zabobony i historyjki ludzi którzy siedzą ma mecie i z zazdrości piszą głupoty ze wola polskie Głowno w lesie niz fiołki w neapolu -oczywiscie to tylko przenośnia

Niestety Polska jest krajem chorym i absurdu ,gdzie biurokracja i systemy sadownictwa prawa to żart ,można wymieniać duzo i duzo

Do tego minimum płacy jest śmieszne a ceny jak na zachodzie ,oczywiscie kto na łeb to kombinuje dojdzie do czegoś ale co z ludźmi ktorzy nie sa bardzo inteligetni nie maja ustawionych rodziców albo bogatych -im tez należy sie godne życie -nie tylko harować na głupie opłaty a do garka wsadzać ziemniaki same

Duzo ludzi wyjeżdża i zostaje bo wie ze życie jest proste i łatwiejsze i zamiast myślec czy starczy do następnej wypłaty może myślec gdzie pojedzie na wakacje -oh tak z minimalnej pracy mozna dobrze żyć

Jeśli jesteś ambitniejszy dochodzisz do dobrego stanowiska lub zawodu ,wtedy już masz z górki ;)

Większość zazdrośników będzie żale swoje wylewać na internecie bo lubią to robić a i tak idą spać nie zadowoleni i sfrustrowani ,typowa mentalność i cecha narodu niestety

A tobie panie parantula zostaje jeden tylko wątek -nasze aukcje czy coś tam ,tam swoje żale non stop wylewasz jacy to ludzie sa i co nie sprzedają innej stop wietrzysz postęp :)) sorki ale jesteś dla mnie cebulaczkiem czytając twoje posty w tym temacie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duzo ludzi wyjeżdża i zostaje bo wie ze życie jest proste i łatwiejsze i zamiast myślec czy starczy do następnej wypłaty może myślec gdzie pojedzie na wakacje

 

Ja już wymyśliłem - za niecały miesiąc tradycyjnie Teneryfa. :)

Basen Morza Śródziemnego odpada z powodów wiadomych a Kanarów Hiszpanie pilnują jak cholera, więc wciąż tam bezpiecznie.

Polska też odpada - za gorąco. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parantula, czy tobie trzeba jak dziecku tłumaczyć, po co to hasło o przesiadywaniu w czasie pracy na necie?

Bo taka jest prawda. 96% wpisów na audiostereo.pl generują użytkownicy zalogowani w godzinach pracy firm, urzędów itd..

Po godzinie 18:00 forum obumiera i budzi się do życia dopiero ok. 8:00 rano jak znowu wszyscy "do pracy" przychodzą

i są właśnie w trakcie porannej kawki, no bo przecież im się należy.

 

Parantulla, jak ten gościu jedzie z daleka, to mu się kasa na paliwo należy, jak psu zupa.

O proszę, temu też się należy. Jak psu zupa.

Na całe szczęście w naszym kraju nie ma jeszcze przymusu ani posiadania psa, ani zatrudniania ludzi, którym sufit na głowę upadł i im się należy.

Jednego dnia nie przepracował, a już mu się należy. O wielki łaskawco dziękujmy za przybycie i że znalazłeś czas na wizytę w naszych skromnych progach.

Czy jeszcze masz jakieś życzenia o Panie zanim padnę tutaj trupem na atak serca ze śmiechu? Kasa na paliwo mu się należy...

 

Dwa tygodnie uczyć się obsługi drukarek? Albo go traktujecie jak debila, albo zatrudniliście idiotę

Czy idiota poszedłby w okresie próbnym na zwolnienie? W tym samym czasie wykonywałby fuchy dla konkurencji? I jeszcze tym się chwalił na facebooku?

A następnie poszedłby na urlop, po którym jak gdyby nigdy nic przyszedłby sobie po wypłatę za cały miesiąc "pracy" bo mu się należy? Hmm, niech pomyślę...

No kurde nie mogę się skoncentrować na myśleniu, bo cały czas mam przed oczami widok jego miny kiedy spytałem czy na serio uważa, że coś mu się należy.

 

parantulla ma zapewne drukarnię i chce zatrudnić jakiegoś grafika/architekta na stanowisko obsługi drukarek.

Dziwi się przy tym, że ludzie marudzą i kręcą nosem, bo nie chce im się za te pieniądze obsługiwać sprzętu w nienormowanych godzinach pracy.

A absolwent jakiegoś technikum poligraficznego to zapewne dla niego zbyt niskie kwalifikacje do takiej roboty.

Tak, sralnię mam nie drukarnię.

Nie chce im się za te pieniądze obsługiwać sprzętu? Godziny pracy nie odpowiadają? Czy mnie to dziwi?

Ależ skąd. Kalafiorem mi to wisi akurat. Zawsze może jechać do Londynu robić karierę.

Tam już na niego czekają z lepszą pracą za lepsze pieniądze i w lepszych godzinach. Krzyżyk na drogę i powodzenia.

 

A tobie panie parantula zostaje jeden tylko wątek -nasze aukcje czy coś tam ,tam swoje żale non stop wylewasz jacy to ludzie sa i co nie sprzedają innej stop wietrzysz postęp :)) sorki ale jesteś dla mnie cebulaczkiem czytając twoje posty w tym temacie :)

To zmień sobie forum. Może na angielskie jakieś, skoro taki z Ciebie światowiec, a ta Polska taka jest do dupy.

O godzinie 4:27 normalni ludzie jeszcze śpią, no ale wielkie panisko z zagranicy musi do roboty w fabryce kartonów wstawać

i przed wyjściem na busa będzie mi tu porad życiowych udzielał i opowiadał jaka jest prawda, buehehe :)

Bo ja nie wiem nic o życiu za granicą, nie znam nikogo kto wyjechał i nie słyszałem opowieści tych co już wrócili.

A się podorabiali, aż uniesć tego wszystkiego nie mogą. Te głodne kawałki możecie pociskać kolegom z ławki pod blokiem.

Jeszcze rok góra dwa i się skończy eldorado dla wszystkich nierobów, wtedy pogadamy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy jest życiową niedołęgą, która sama z siebie nie potrafi o siebie zadbać,

bo po co się wysilać, skoro można dać dyla za granicę i wygodnie sobie żyć na zasiłkach.

W UK jest tak, że byle z ulicy Anglik niedołęga pójdzie sobie do jakiejś fabryki, stanie na linii i przy odrobinie dobrej woli jak się nie zniechęci, po tygodniu pracy dostanie kasę, za którą będzie w stanie żyć. Będzie miał ubezpieczenie, odprowadzą mu składkę na emeryture, dostanie po jakimś czasie urlop, pojedzie do Hiszpanii poleżeć na plaży. W UK jest nieporównywalnie większy rynek pracy, o wiele więcej zakładów. Jest też inny system wynagrodzeń, bardzo zrównany. Nie ma takich rzeczy jak lepsza kasa za dłuższy staż pracy. Liczą się wyłącznie umiejętności. Możesz sobie pracowac na tej linii do końca życia za minimum wage, ale możesz też ruszyć głową, pokazać że umiesz, pogadać trochę i zwyczajnie awansować. Dostaniesz stanowisko na obsługę maszyny albo visera na linii... i to czasami w wieku 19, 20 lat! Tak powinno to działać również w Polsce, a nie, że młody i zdolny Polak musi swoje lata odsiedzieć. W tym czasie jego zapał gdzieś zniknie, zmęczy się marnymi zarobkami, życie go przyciśnie, umkną mu lepsze perspektywy. Tak się niszczy w Polsce energię Polaków. Z drugiej strony chciałbym dożyć czasów, gdzie zwykły prosty chłop też będzie miał pracę, aby wieść to swoje proste życie. Każdy powinien mieć szansę, na takie życie jakie mu pasuje. W Anglii poniekąd tak jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak powinno to działać również w Polsce, a nie, że młody i zdolny Polak musi swoje lata odsiedzieć.

W GB akurat Cameron zamierza przesunąć o kilka lat moment wypłacanie takich zasiłków.

 

Jeśli chodzi o Polskę, od grudnia nowy rząd pod nowym kierownictwem załatwi wszystkim wynagrodzenie powyżej średniej, tak że w/w problem odpadnie.

 

Każdy powinien mieć szansę, na takie życie jakie mu pasuje.

W Polsce nie tylko każdy otrzyma taką szansą - bo mu się należy jak psu zupa - ale i realizacji takiego życia, jak komu pasuje.

 

Każdemu według potrzeb.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bo taka jest prawda. 96% wpisów na audiostereo.pl generują użytkownicy zalogowani w godzinach pracy firm, urzędów itd..

Po godzinie 18:00 forum obumiera i budzi się do życia dopiero ok. 8:00 rano jak znowu wszyscy "do pracy" przychodzą

i są właśnie w trakcie porannej kawki, no bo przecież im się należy.

 

 

O proszę, temu też się należy. Jak psu zupa.

Na całe szczęście w naszym kraju nie ma jeszcze przymusu ani posiadania psa, ani zatrudniania ludzi, którym sufit na głowę upadł i im się należy.

Jednego dnia nie przepracował, a już mu się należy. O wielki łaskawco dziękujmy za przybycie i że znalazłeś czas na wizytę w naszych skromnych progach.

Czy jeszcze masz jakieś życzenia o Panie zanim padnę tutaj trupem na atak serca ze śmiechu? Kasa na paliwo mu się należy...

 

 

Czy idiota poszedłby w okresie próbnym na zwolnienie? W tym samym czasie wykonywałby fuchy dla konkurencji? I jeszcze tym się chwalił na facebooku?

A następnie poszedłby na urlop, po którym jak gdyby nigdy nic przyszedłby sobie po wypłatę za cały miesiąc "pracy" bo mu się należy? Hmm, niech pomyślę...

No kurde nie mogę się skoncentrować na myśleniu, bo cały czas mam przed oczami widok jego miny kiedy spytałem czy na serio uważa, że coś mu się należy.

 

 

Tak, sralnię mam nie drukarnię.

Nie chce im się za te pieniądze obsługiwać sprzętu? Godziny pracy nie odpowiadają? Czy mnie to dziwi?

Ależ skąd. Kalafiorem mi to wisi akurat. Zawsze może jechać do Londynu robić karierę.

Tam już na niego czekają z lepszą pracą za lepsze pieniądze i w lepszych godzinach. Krzyżyk na drogę i powodzenia.

 

 

To zmień sobie forum. Może na angielskie jakieś, skoro taki z Ciebie światowiec, a ta Polska taka jest do dupy.

O godzinie 4:27 normalni ludzie jeszcze śpią, no ale wielkie panisko z zagranicy musi do roboty w fabryce kartonów wstawać

i przed wyjściem na busa będzie mi tu porad życiowych udzielał i opowiadał jaka jest prawda, buehehe :)

Bo ja nie wiem nic o życiu za granicą, nie znam nikogo kto wyjechał i nie słyszałem opowieści tych co już wrócili.

A się podorabiali, aż uniesć tego wszystkiego nie mogą. Te głodne kawałki możecie pociskać kolegom z ławki pod blokiem.

Jeszcze rok góra dwa i się skończy eldorado dla wszystkich nierobów, wtedy pogadamy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znowu wylewasz swoje zale , śmieszny jesteś i tani

Jakbyś tak duzo wiedział to wiesz ze a uk godzina jest do tylu , a pozatym to ja wstałem o 12 dziś :) nie muszę sie nigdzie spieszyć .

A co do eldorado to mnie nie interesuje , nigdy nie brałem zasiłków albo w tym podobnym :) mam umiejętności które sie tutaj liczą

Nie napisałem ze Polska jest gównianą , nie wyciągaj cóż zemnie czego nie powiedziałem .Widze ze jesteś rozgoryczony i rozżalony ze ludzie wyjeżdżają i maja lepiej od ciebie nawet jak biorą zasiłki ! Skąd u ciebie takie zazdrości i tylko krytyki , nie każdy ma drukarnie i jak ty , aha zapłać ludziom po 3 tysiące na rękę a nie podstawowa to przyjdą dobrzy ludzie a nie płacisz Głowno i wymagasz :) a pózniej sie dziwisz ze ludzie wyjEzdzaja z kraja

A co do normalnych ludzi ze śpią o 4 to nie mierz wszytkich swoją miara :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze jesteś rozgoryczony i rozżalony ze ludzie wyjeżdżają i maja lepiej od ciebie nawet jak biorą zasiłki

Jeśli prawo na to pozwala, to mieszkańcy państw biedniejszych chętnie wyjeżdżają do bogatszych. Tak było, jest i mam nadzieję, że będzie. Nie ma co rozdzierać szat.

 

Kto pamięta zagraniczne wycieczki Orbisu/Gromady itd w PRL? Czasami wracał pusty autokar.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczą się wyłącznie umiejętności. Możesz sobie pracowac na tej linii do końca życia za minimum wage, ale możesz też ruszyć głową, pokazać że umiesz, pogadać trochę i zwyczajnie awansować. Dostaniesz stanowisko na obsługę maszyny albo visera na linii... i to czasami w wieku 19, 20 lat! Tak powinno to działać również w Polsce, a nie, że młody i zdolny Polak musi swoje lata odsiedzieć. W tym czasie jego zapał gdzieś zniknie, zmęczy się marnymi zarobkami, życie go przyciśnie, umkną mu lepsze perspektywy. Tak się niszczy w Polsce energię Polaków. Z drugiej strony chciałbym dożyć czasów, gdzie zwykły prosty chłop też będzie miał pracę, aby wieść to swoje proste życie. Każdy powinien mieć szansę, na takie życie jakie mu pasuje. W Anglii poniekąd tak jest.

 

Bo u nas nadal panuje właśnie mentalność pańszczyźniana (tj osób z poza ścisłego kręgu nie wolno do niczego zyskowniejszego dopuszczać i nie można im godnie płacić bo się przecież jeszcze zaczną bogacić i tworzyć konkurencję dla naszych a to jest niedopuszczalne bo u nas wszystko się opiera na układach a nie kompetencji a jak kompetentni dojdą do władzy to zaraz porozwalają układy niekompetentnych udowadniając im jej brak ) , i jeszcze chcą tą kwestię bardziej docisnąć. Przy okazji przypominam przedwojenne hasło nasze domy wasze ulice, tj zwykły polak (oprócz bardzo wąskiej naszej elity i żydów którzy potrafili się u nas organizować i dorabiać pomimo takiej a nie innej sytuacji) nie miał żadnych szans na własne mieszkanie i żył głównie w suterynach. Wszystko oczywiście zwalono na żydów bo by jeszcze jakaś rewolucja wewnętrzna wybuchła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bo u nas nadal panuje właśnie mentalność pańszczyźniana (tj osób z poza ścisłego kręgu nie wolno do niczego zyskowniejszego dopuszczać i nie można im godnie płacić bo się przecież jeszcze zaczną bogacić i tworzyć konkurencję dla naszych a to jest niedopuszczalne

 

 

No.

Czyli kapitalizm kompradorski.

Zastąpienie go zwykłym kapitalizmem zmieni obraz Polski. Czy tym razem PiS tego dokona?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Użytkownik Keef dnia 10.08.2015 - 13:32 napisał

"Parantulla, jak ten gościu jedzie z daleka, to mu się kasa na paliwo należy, jak psu zupa."

O proszę, temu też się należy. Jak psu zupa.

Na całe szczęście w naszym kraju nie ma jeszcze przymusu ani posiadania psa, ani zatrudniania ludzi, którym sufit na głowę upadł i im się należy.

Jednego dnia nie przepracował, a już mu się należy. O wielki łaskawco dziękujmy za przybycie i że znalazłeś czas na wizytę w naszych skromnych progach.

Czy jeszcze masz jakieś życzenia o Panie zanim padnę tutaj trupem na atak serca ze śmiechu? Kasa na paliwo mu się należy...

 

Użytkownik Keef dnia 10.08.2015 - 13:32 napisał

"Dwa tygodnie uczyć się obsługi drukarek? Albo go traktujecie jak debila, albo zatrudniliście idiotę"

Czy idiota poszedłby w okresie próbnym na zwolnienie? W tym samym czasie wykonywałby fuchy dla konkurencji? I jeszcze tym się chwalił na facebooku?

A następnie poszedłby na urlop, po którym jak gdyby nigdy nic przyszedłby sobie po wypłatę za cały miesiąc "pracy" bo mu się należy? Hmm, niech pomyślę...

No kurde nie mogę się skoncentrować na myśleniu, bo cały czas mam przed oczami widok jego miny kiedy spytałem czy na serio uważa, że coś mu się należy.

Jaka pensja, godziny pracy, dobrze ich traktujecie? Sorry, ale pracownik to pracownik, w CV miał mieć napisane, że będzie wierny (zakładam) słabej pracy? Myślisz, że ludzie jak wyślą do Ciebie CV etc. to nie myślą o konkurencji?

Albo zobaczył, jak debilne żarty wrzucasz na AS i uznał, że nie chce u Ciebie pracować :-P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolność oznacza prawo do twierdzenia, że dwa i dwa to cztery."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tym razem PiS tego dokona?

A jakże. Zacznie od prostowania zakrętów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, ze kłótnia jest o status Polaków za granicą. Wyobrażenie jest często uogólniane na podstawie własnych doświadczeń, co prowadzi do utrwalania stereotypów.

 

Od razu powiem, że znam tylko jedną osobę, która wyjechała ostatnio. Przyczyna - zrobiony na szaro po zmianie pracy. Zwolniony. Ogólny marazm. Równo rok temu załatwiłem kumplowi pracę u znajomego przy wykończeniach gipsowych (odlewanie kolumn, stiuków i innych tego typu rzeczy). Praca teoretycznie nie wymaga wielkich zdolności umysłowych, więc znudzony kolega usprawnił kilka rzeczy i pracodawca jest bardzo zadowolony. Wynajmuje kawalerkę. Stać go na to czego potrzebuje, wysyła pieniądze do domu. Załatwia dziecku szkole w UK. Pracując z ludźmi, którzy w Polsce skończyliby jako menele. Założę się, że na tej robocie nie skończy.

 

Stamtąd też znam emigrantów, którzy faktycznie wynajmują pokój od kilku(nastu?) lat i nie czują potrzeby rozwoju. Siadają po pracy przy piwie, rano na kacu wracają do roboty. Nigdy nie awansują, nigdy nie nauczą się języka. Raczej nie biorą innego zasiłku jak na dziecko, ale to raczej ze względu na to, że nie potrafią tego załatwić. Zmiana komórki polega na nadużywaniu ubezpieczenia (rozbija się telefon, gdy przychodzi chęć zmiany). Praca jest dla nich udręką, ale wiedzą, że bez niej stoczyliby się bardzo nisko.

 

Z drugiej strony kolega, który wyjechał razem ze mną. Już chyba 10 lat, też informatyk. W pewnym momencie ciągnął dwa etaty, nie dlatego, że nie wyrabiał finansowo, tylko żal mu było zostawiać zlecenia po £50 za godzinę. Kupił mieszkanie, potem dom, ma mieszkanie w Polsce. Rozmnożył się, dwójka dzieci.

 

Gdy na początku mieszkałem na Maida Hill, pracowałem tak blisko, ze na lunch wpadałem do domu. Po drodze mijałem ulicę, gdzie czarni imigranci siedzieli w swoich ogródkach przy swoich samochodach i bez zażenowania urządzali sobie imprezę. Z moich podatków. Jestem świadom tego, że można żyć wykorzystując ten system. Tylko po co. Nie znam żadnego Polaka bez pracy, ale jestem świadom, że tacy istnieją.

 

Stereotypy nigdy nie pokazują prawdy.

 

Nie wiem dlaczego są ludzie, którzy koniecznie chcą pokazać jak słabo jest w UK. Jest rożnie. Ale moje doświadczenie upoważnia mnie do stwierdzenia, ze człowiek jest ogólnie rzecz biorąc traktowany podmiotowo.

 

Zasiłki maja zostać ograniczone, i słusznie. System jest dziurawy. Łatwo go wykorzystać. Już teraz ograniczono zasiłki rodzinne dla osób dobrze zarabiających. Planuje się (choć moim zdaniem to taki próbnik społeczny) wyrzucenie z kraju pozaunijnych imigrantów zarabiających poniżej jakiegoś minimum socjalnego. Nie dotknie to Polaków.

 

Proponuję mniej wierzyć mediom. Nie leczyć własnych frustracji udręką innych. Życie z dała od kraju jest wystarczająco ciężkie i bez tego. Jedynym syfem, czy smrodem, jak piszecie, od którego uciekałem jest biurokracja i fiskalizm.

 

Komentując wątek polityczny... Głosowałem na PO, gdy wygrało PiS. Zmieniło mi się po pierwszym roku rządów Tuska. Zaprzeczyli wszystkim hasłom, które spowodowały, że ich wybierałem. Zwiększyli te rzeczy od których uciekałem. Dodatkowo drastycznie zwiększyli zadłużenie. Liczę, że to się zmieni w najbliższych latach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego są ludzie, którzy koniecznie chcą pokazać jak słabo jest w UK.

 

Kompleksy i zwykła polska bezinteresowna zawiść.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie leczyć własnych frustracji udręką innych.

 

Ależ 99% wpisów na bocznicy to frustraci, to czego oczekujesz ???

Poczytaj zakładane wątki, tematy, wpisy, praktycznie same teksty z gatunku znowu w życiu mi nie wyszło....

Ten na zmywaku, tego zrobił pijany czekista, tamten kombinuje jak Fredek kiepski z polsatu.

Wystarczy parę postów delikwenta poczytać i już wiesz z kim masz (nie)przyjemność...

 

Sorry, ale to jakbyś w kurniku orła szukał....

 

(no teraz frustraci maści wszelakiej po mnie pojadą, ale mam tylko malutką uwagę, otóż mam to ciut poniżej pleców - miłego dnia)

 

;P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tylko dopowiem, że nie zostało mi wypłacone (trochę na własne życzenie) ok£12000 i bardzo wtedy mi pomogło zwrócenie się o dofinansowanie do czynszu. Przez pół roku brałem Housing Benefit pokrywający 80% czynszu. Załatwienie dofinansowania to było z 6 wizyt na przestrzeni chyba miesiąca. To był chyba trzeci rok pobytu w UK. Zawsze samozatrudnienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.