Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  356 członków

Tidal Klub
IGNORED

Klub Tidal


Gość aqs
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

watek z bezstratnym spotify jest dla mnie bardzo wazny. czy ktos z Was wie moze kiedy planuje spotify taka usluge?

co do tidala mam podobne odczucia i tylko jakosc streamingu mnie tam trzyma. jestem w przeddzien wykupienia kolejnego roku abonamentu roona - to jedyny sposob zarzadzania tidalem i biblioteka zdalnie ze smartphonea czy tableta grajac z komputera - wydatek niemaly.

jezeli spotify ma uruchomic wysoka jakosc streamingu wkrotce to oleje i roona i tidala. jezeli to kwestia roku to trzeba bedzie pojsc w koszta....

 

Ja mam to tak samo bez roona. Mac, iPad i Audirvana. Ten abonament za roona to zdzierstwo jest.

 

Galczych ulżyło? Cieszę się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. A ci co sądzą że Tidal gra tak samo jak CD to albo mają niedosłuch albo bardzo mierny system - niestety. I nawet żaden Szaman nie sprawi aby Tidal zagral na podobnym poziomie co dobry odtwarzacz CD.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Jesteś pewien?

W dobrze skonfigurowanym systemie, łącznie z tzw. PC audio i strumieniowaniu mógłbyś się wyłożyć nie mając pojęcia co akurat gra CD, czy Tidal, albo plik podany do DACa.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien?

W dobrze skonfigurowanym systemie, łącznie z tzw. PC audio i strumieniowaniu mógłbyś się wyłożyć nie mając pojęcia co akurat gra CD, czy Tidal, albo plik podany do DACa.

Sprawdzałem to dziesiątki razy na różnych wydanich płyt i piosenkach. Zawsze w ciemno. I do tej pory to co jakiś czas sprawdzam, jak tylko wyczytam że coś jest super wydane na Tidal. 95 % to przepaść jakościowa na niekorzyść Tidal. Potwierdzaja to wszyscy moi znajomi co mają sprzęt na poziomie. Dlatego śmieszy mnie to tłumaczenie ludzi że to tylko 0 i 1. A są i tacy co w każdym watku to powtarzają a tak naprawdę to porządnego systemu nigdy nie odsłuchiwali.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj proszę które wydanie płyty jest takie same jak na Tidalu. Tzn podaj konkretne wydanie z którego roku i jaka wytwórnia. Obojetne jaki rodzaj muzyki.

Kupię sobie i bardzo chętnie potestuje.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Artykuł z zeszłego roku, wcześniej go nie zauważyłem.

https://www.dobreprogramy.pl/DMCA-nie-pomoglo.-TiDown-wciaz-pozwala-na-latwe-pobieranie-muzyki-z-TIDALa,News,76156.html

Było ciekawie, ale sprawa chyba nieaktualna. Nie mogę w sieci odszukać TiDown.

 

Czy ktoś bardziej zorientowany może uruchomić ten program i sprawdzić, czy rzeczywiście można w ten sposób pobierać z Tidala płyty?

https://github.com/Transcodes/Tidown

Ja nie umiem się z tym uporać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś ma przypadki że na tidal HIFI PC podczas słuchania Tital Masters nagle dźwiek robi się mocno zniekształcony same szumy i pierdzenie jak w źle nastrojonym radiu? Dopiero po wcisniąciu pauzy i play od nowa wszystko wraca do normy... podczas takiego samego odtwarzania tylko sterowanego z Tabletu z Androidem takie zakłucenia nigdy nie wystąpiły, a może jeszcze po prostu nie słuchałem w ten sposób Masters....

 

 

a inne pytanie techniczne - jak na Windows lub Android uruchamiam Tidala a muzyka leci z odtwarzacza strumieniowego w tym przypadku system DTS Play FI to gdzie faktycznie jest odtwarzany utwór na PC/Tablecie czy w samym strumieniowcu?

Edytowane przez Svawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

W Tidal pojawiło się kilka albumów wytwórni ECM.

Czy znaleźliście np. jakieś inne tytuły?

Do tej pory nie widziałem nic ECM, może Tidal dogadał się z tą wytwórnią?

 

post-58226-0-18079600-1510750664_thumb.jpg

 

patrzę na zagranicznych forach, że powstały już tematy ECM now streaming on Tidal

 

jest jednak tego trochę więcej, to dobry znak:)

 

post-58226-0-76604800-1510751611_thumb.jpg

post-58226-0-60830500-1510751619_thumb.jpg

post-58226-0-94777900-1510751625_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to tak samo bez roona. Mac, iPad i Audirvana. Ten abonament za roona to zdzierstwo jest.

 

Audirvana pozwala na strumieniowanie z Tidal? Pamiętam z dawnych czasów że służyła do odtwarzania plików :)

"Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szaman777

 

I można obsługiwać odtwarzanie z Tidal zdalnie?

Tak na leniucha - telefon, tablet.

Jeżeli chodzi o Audirvanę to w ramach Apple tak. Masz płatnego pilota na iOS. Zdalnie obsługujesz całą bibliotekę iTunes, bibliotekę Audirvany i Tidala (lub Qobuz lub HighResAudio)

 

Strumieniuje pliki hires, mqa itd. Bez problemu. Tylko ewentualnie DAC cię ogranicza.

 

https://itunes.apple.com/app/a+-remote/id1008281758

Edytowane przez szaman777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję możesz grać pliki MQA na dowolnym sprzęcie który czyta gęste formaty. Musisz tylko ustawić w Tidal opcję rozkodowywania plików MQA. Jednak software Tidal rozkodowuje tylko pliki MQA w niższych rozdzielczościach.

 

Żeby odtworzyć każdy plik MQA (o dowolnej rozdzielczości) potrzebujesz urządzenia z dekoderem MQA i ustawienia w Tidal odtwarzania typu "direct" - czyli strumień bez żadnych filtrów, dekoderów wprost na Twoje urządzenie.

"Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój pionek da radę połowicznie. Audirvana rozpakuje pierwszą warstwę mqa. Drugą rozpakowuje sprzęt ale i tak każdy plik mqa da się słuchać.

 

Kupujesz Audirvanę i A+ Remote. Maka z włączoną Audirvaną podłączasz do Pioneera przez usb a iphonem/ipadem sterujesz sobie nią później zdalnie.

 

Musi być Mac. Audirvana to program dla maka. Na ios masz tylko pilota.

Edytowane przez szaman777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie dźwięk z Audirvany wydaje się lepszy. Zarówno puszczony bez oversamplingu jak i z nim. Przypomnę, ze Audirvana wykorzystuje algorytmy iZotope.

Można tez w locie konwertować Tidala do DSD. Sens tego jest dyskusyjny ale taki zabieg potrafi ułagodzić niektóre płyty.

 

MQA z niedawno dodanego ECMu brzmią naprawdę dobrze.

Edytowane przez szaman777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.