Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  356 członków

Tidal Klub
IGNORED

Klub Tidal


Gość aqs
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak. Wykrywa. Niektóre są w 192 i tyle. M.in. Prince i The Doors.

Ja nie mam windowsa.

 

(typically 96 kHz/24 bit)

 

To dziwne, bo mi wykrywa je inaczej.

 

A sprawdz prosze plyte:

The Division Bell - Pink Floyd. ??

 

Jednak chyba macie racje. Jezeli macie DAC wspierajace MQA to mozecie miec 192khz.

 

Dacmagic 100 nie ma wsparcia MQA dlatego chyba nie obsluzy 192khz bezposrednio od Tidala. Moge ustawic tak w ustawieniach Tidala ze wyjscie audio ustawienia systemowe, a wtedy w ustawieniach windows ustawiam ze ma wyprowadzac dzwiek 192/24 ale czy taki naprawde jest z Tidala yo nie wiadomo, bo nawet jak wlacze muzyke w HIFI na tudalu to DAC dalej pokazuje ze dostaje 192/24 a to jest nieprawda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko DACi z obsługą MQA zapewniają jakość 24/192.

Przy dekodowaniu MQA poprzez Tidala uzyskamy maksymalnie 24/96.

http://hd-opinie.pl/11030,aktualnosci,mqa-juz-w-polskim-tidalu-tylko-na-komputerach-streaming-hi-res.html

Cytat z powyższej strony:

Niezdekodowane MQA, odtwarzane jako regularne pliki FLAC: 44.1/24 lub 48/24 (uwaga, Tidal wyświetla wtedy Master – mamy coś więcej niż HiFi 16/44, zatem prawidłowo, bo lecą hi-resy)*

Zdekodowane softwareowo MQA: 88.2/24 lub 96/24 (dekodowanie w Tidalu)

Sprzętowo zdekodowane pliki MQA: wszystko jak leci do poziomu 384/24, PCM/DXD jak i DSD, uzależnione od specyfikacji hardware obsługującego natywnie MQA (wybrane produkty Myteka, Meridiana etc.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

W kolko ta reklama Jay Z staje sie irytujaca, na sile swoj album wpycha.

 

Ja już wypisałem się z mailingu. W ciągu dwóch miesięcy dostałem 13 maili o Jay-Z.

Jak tylko Spotify ruszy z bezstratnym streamem odrazu się przenoszę.

Spotify jak pisało maile to o obserwowanych przeze mnie wykonawcach lub pokrewnych.

Muzyka Jay-Z jest mi zupełnie obca, nie jestem nią zainteresowany i to namolne namawianie do słuchania tego sprawia, że czekam tylko na dobrą alternatywę dla Tidala.

 

Poza tym, zakładka nowości. Większość to hip-hop i pokrewne.

Ja rozumiem, komu płacę i kto jest właścicielem tej firmy ale bez przesady. Ktoś tam ma klapki na oczach (albo na uszach).

Edytowane przez szaman777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

watek z bezstratnym spotify jest dla mnie bardzo wazny. czy ktos z Was wie moze kiedy planuje spotify taka usluge?

co do tidala mam podobne odczucia i tylko jakosc streamingu mnie tam trzyma. jestem w przeddzien wykupienia kolejnego roku abonamentu roona - to jedyny sposob zarzadzania tidalem i biblioteka zdalnie ze smartphonea czy tableta grajac z komputera - wydatek niemaly.

jezeli spotify ma uruchomic wysoka jakosc streamingu wkrotce to oleje i roona i tidala. jezeli to kwestia roku to trzeba bedzie pojsc w koszta....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Tidal przy niektórych streamerach ma masters . Niemniej dobry odtwarzacz CD nie mówiąc o winylu bije na łeb Tidal/Spotify z najlepszym DAC.
Dokładnie. A ci co sądzą że Tidal gra tak samo jak CD to albo mają niedosłuch albo bardzo mierny system - niestety. I nawet żaden Szaman nie sprawi aby Tidal zagral na podobnym poziomie co dobry odtwarzacz CD.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez galczych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.