Skocz do zawartości
IGNORED

Najlepsze ,,Cztery pory roku" Vivaldiego, jakie w życiu słyszeliście


Wodzisław_Świerk

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wrażenie po tym wpisie, że go jednak Waldku nie słuchałeś. Jak dla mnie, jest lepsze od Carmignoli, którego bardzo lubię i szanuję.

W interpretacji ll Giardino Armonico jest tyle pasji, uczuć, że ma się wrażenie już nie tyle uczestniczenia w spektaklu muzycznym, co naprawdę bycia w "malowanej nutami przestrzeni".

Kiedyś porównywałem ze znajomymi kilka wykonań i jednogłośnie przyznaliśmy, że tamte, to jak oglądanie ciekawego teledysku na telewizorze o zimie, lecie etc. IGA zaś przeniosło nas prosto na plan filmowy pełen prawdziwych zapachów,odgłosów ptaków, czasem wiatru i zmiennej pogody.

Takie mieliśmy odczucia.

 

Przyznaję nie znam tego nagrania - płytka już zamówiona w oryginale bez remasteru .

 

Odwzajemniam i zachęcam do zakupów, też Vivaldi w doskonałym wykonaniu.

 

 


  • 71Pm9lT5TSL._SY355_PJautoripBadge,BottomRight,4,-40_OU11__.jpg

 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płytka już zamówiona w oryginale bez remasteru .

Odwzajemniam i zachęcam do zakupów, też Vivaldi w doskonałym wykonaniu.

 

Dzięki za polecenie. Posłucham. Sprawdzałem w książeczce płyty. Moje wydanie jest niepoprawiane. A jeśli się mylę, to i tak wyszło na lepiej. Te leciutkie zgrzyty strun przy podstawku podczas ekspresyjnych pociągnięć smyka są nie do podrobienia...:D

pozdrawiam

Wu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw włoscy ogrodnicy wkrótce do usłyszenia live na Dolnym Śląsku.

 

A gdzie, gdzie i kiedy dokładnie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie, gdzie i kiedy dokładnie?

 

teraz to już po ptokach:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

z ww wykonań najprędzej, podejrzewam, będzie można usłyszeć live "tuptusia" Kennedy`ego :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Stereofonia – elektroakustyczna metoda odbierania, zapisywania, transmitowania i odtwarzania dźwięku, tak aby u słuchającego wywołać wrażenie przestrzennego rozmieszczenia jego źródeł."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ww wykonań najprędzej, podejrzewam, będzie można usłyszeć live "tuptusia" Kennedy`ego :)

Za tuptusia

Masz Pan

Plusia

;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tuptusia

Masz Pan

Plusia

;)

 

Zauważyłem że kopia 4 pór roku z 1994 którą posiadasz ma mocno nadwerężoną okładkę , więc zachęcam do wymiany

na nową ( remaster ) z 2013 a wygląda tak: też się zastanawiam czy jej nie nabyć ( koszt z przesyłką ok.42 zł)

 

81ADFfQfhkL._SL1432_.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że kopia 4 pór roku z 1994 którą posiadasz ma mocno nadwerężoną okładkę , więc zachęcam do wymiany

na nową ( remaster ) z 2013 a wygląda tak: też się zastanawiam czy jej nie nabyć ( koszt z przesyłką ok.42 zł)

 

Fakt, to z częstych wypadów na odsłuchy. Wymienię plastik. Tym zdjęciem mnie zabiłeś.Co za koszmarek!

Podeśle Ci adres kwatery, gdzie powinieneś wysłać wieniec z białych róż na mój nagrobek ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, to z częstych wypadów na odsłuchy. Wymienię plastik. Tym zdjęciem mnie zabiłeś.Co za koszmarek!

Podeśle Ci adres kwatery, gdzie powinieneś wysłać wieniec z białych róż na mój nagrobek ;)

 

:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że kopia 4 pór roku z 1994 którą posiadasz

 

To nie je kopia, to je oryginal!

Mam już zamówione miejsce - 4 alejka od głównego traktu w lewo. 18-ta kwatera. Tam, proszę ślij kwiaty.:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość nosferartur

(Konto usunięte)

To nie je kopia, to je oryginal!

 

Jak na moje oko to nie jest oryginał sensu stricto, Wygląda raczej na dodatek do BBC Music Magazine. Okładkę oryginalną wkleił benio 1208 w poście 13-tym. Z taką okładką kupiłem to wydawnictwo świeżo po ukazaniu się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje oko to nie jest oryginał sensu stricto, Wygląda raczej na dodatek do BBC Music Magazine.

Chodziło mi o to, że to nie przegrywana płyta domowym sposobem.:)

I tym bardziej, dzięki za info.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje oko to nie jest oryginał sensu stricto, Wygląda raczej na dodatek do BBC Music Magazine. Okładkę oryginalną wkleił benio 1208 w poście 13-tym. Z taką okładką kupiłem to wydawnictwo świeżo po ukazaniu się.

 

Faktycznie masz rację. Ta płyta to dodatek do magazynu BBC drogi Cytrusie. Już o taką ' oszczędność ' nie podejrzewałem

Ciebie.Tak więc biały 'pudelek' zostaje jako oryginalne wydawnictwo 4 pór Vivaldiego w nagraniu IL Gardino Armonico.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Już o taką ' oszczędność ' nie podejrzewałem

Ciebie.Tak więc biały 'pudelek' zostaje jako oryginalne wydawnictwo 4 pór Vivaldiego w nagraniu IL Gardino Armonico.

 

Drogi Magnepanie,

 

to do wieńca dołącz pudelka i ślij. Adres już znasz :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdybym musiał sobie zostawić jedną płytę z porami roku to nie byłby to ani Biondi, ani Carmignola, Onofri i pozostali wcześniej wymienieni.

Mnie najbardziej przypadło poniższe nagranie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy tego chcemy, czy nie, prawdopodobnie punktem odniesienia dla większości z nas jest wykonanie, z którego wycięto dżingla/e do audycji "Cztery pory roku" pr.1 PR...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Stereofonia – elektroakustyczna metoda odbierania, zapisywania, transmitowania i odtwarzania dźwięku, tak aby u słuchającego wywołać wrażenie przestrzennego rozmieszczenia jego źródeł."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam i wynika, że każdy z nas ma swoje ulubione wykonanie. Coś takiego jak najlepsze wykonanie po prostu nie istnieje - każde wykonanie jest dobre i każde wykonanie znajduje swojego wielbiciela. Muzycy są dzisiejszymi czasy dobrze wykształceni technicznie, trudno im zarzucić brak warsztatu. Każdy dyrygent czy dyrektor artystyczny danej orkiestry ma takie a nie inne spojrzenie na utwór i po swojemu interpretuje nuty.

Wykonania mogą się podobać bądź nie. Ale mówienie o najlepszym jakoś mi nie leży. Przecież to nie bieg przez płotki, gdzie można zmierzyć czas na mecie.

Odbiór muzy to kwestia indywidualnych upodobań.

Tak więc chyba należałoby zatytułować ten wątek "Nasze ulubione wykonania Czterech pór roku".

 

Tak mnie właśnie naszło na powyższą dygresję - nie czepiam się niczego ani nikogo :) Po prostu po dwóch piwach wieczorem przychodzą różne myśli do głowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest pewne wykonanie referencyjne tak pod względem wartości muzycznej interpretacji jak i pod względem jakości zarejestrowanego dźwięku. Osoby znające się na muzyce Vivaldiego doskonale wiedzą, że chodzi o płytę....

 

9101343.jpg

 

Wyjaśnienie co i jak znajduje się w tej recenzji...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem miłośnikiem baroku i klasyki a co za tym idzie trudno żebym nie cenił sobie dzieł VIVALDIEGO ale do tematu.Więc moim zdaniem choć słyszałem kilka i to dobrych wykonań to najlepiej zrobił to GUILIANO CARMIGNIOLA.Szczeże polecam nie można się zawieść.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Magnepanie,

 

to do wieńca dołącz pudelka i ślij. Adres już znasz :D

 

Dzisiaj dostałem zamówioną 4 Stagionni w wykonaniu IL Gardino Armonico - płyta nowiutka z odrobiną pozostałosci

kleju na tylnej sciance pudełka ......no cóż Cytrusie z trwogą muszę stwierdzić że to nagranie z roku 1994 a wydane

przez Teldec ma się bardzo słabiuteńko pod względem samego wykonania i emocjonalnym do wykonania Carmignoli

i Venice Baroque Orchestra z roku 2000 a wydanej przez Sony. Tu nie mozemy powiedzieć nawet o samych preferencjach

bo rozbieżnoiść wykonania jest przepastna na korzyść Guliano Carrmignoli.

Il Gardino Armonico gra poprawnie - ale to za mało. Technicznie obydwa nagrania są na poziomie 3+ z małą przewagą

dla wydania Sony ale mogłoby być znacznie lepiej.

Ale dziękuję że zapodałeś swoje ulubione 4 pory , chociaż jak sam się domyślasz z dodatkiem prasowym za wiele nie można uzyskać w tym świecie bo wszystko jest precyzyjnie skalkulowane i za friko to można dostać naprawdę niewiele.

Plusem Il Gardino Armonico jest cena z dostawą - 25 zł.

 

Wysłuchałem propozycji 4 pór zapodanych przez Moreno i muszę przyznać że na moich kolumienkach komputerowych

( w miarę dobrych Creative T12 ) wydanie BIS zabrzmiało całkiem nieźle z dużą fuzją energii , powietrza i odrobiną mięska.

Myslę że jest to niezłe wykonanie i wydanie - Moreno jest fanem muzyki klasycznej i przywiązuje b.dużą wagę nie tylko do samego wykonania ale i co ważne ( jak dla mnie ) do jakości nagrania i brzmienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż Cytrusie z trwogą muszę stwierdzić że to nagranie z roku 1994 a wydane

przez Teldec ma się bardzo słabiuteńko pod względem samego wykonania i emocjonalnym do wykonania Carmignoli

i Venice Baroque Orchestra z roku 2000 a wydanej przez Sony. Tu nie mozemy powiedzieć nawet o samych preferencjach

bo rozbieżnoiść wykonania jest przepastna na korzyść Guliano Carrmignoli.

 

Magnepanie,

tym wpisem zachęciłeś mnie do ponownego porównanie obu wykonań, choć dalej muszę przyznać, że z pamięci wykonanie Carmignoli jest dla mnie jakieś takie słodkie... Świat byłby nudny, jakbyśmy wszyscy mieli takie samo zdanie. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świat byłby nudny, jakbyśmy wszyscy mieli takie samo zdanie.

 

A gdzie tam masz słodycz w wykonaniu Carmingoli ? Technicznie i z fantazją to raczej IL Gardino ma pod górkę.

Vivaldiego przerabiałem osobiście przez 2 lata intensywnych ćwiczeń na instrumencie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham sobie na ytbie właśnie wykonania weneckiej orkiestry - ale popylają!

4 pory w 37 min. to lepsze niż zwiedzenie Luwru w 6 min.:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

ale wersja fajna, nie żebym się czepiał :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Stereofonia – elektroakustyczna metoda odbierania, zapisywania, transmitowania i odtwarzania dźwięku, tak aby u słuchającego wywołać wrażenie przestrzennego rozmieszczenia jego źródeł."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

Jak rozumiem poszukujecie jak najlepszego wykonania.

Ja jednak pozwolę sobie zamieścić (moim skromnym zdaniem) ciekawe wykonanie (interpretację):

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Najdziwniejsze:

Vivaldi Recomposed by Max Richter

 

Najdziwniejsze ? Raczej nowatorskie i wspaniałe na skalę światową - dzięki Richterowi jesteśmy bardziej dojrzali muzycznie i nie

zamykamy się w stereotypach. Obyś Max nagrywał takie cudeńka chociaż raz w roku. Z góry dziękuję, wierny fan.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.