Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  64 członków

Diapason Klub
IGNORED

Klub Diapason


insaimz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bum kiedyś się chwalił że dałby radę wykonać wierna kopie Aster za dużo mniejsze pieniądze. Także te z allegro to żadna okazja. Musi być niezły ogień.

tak jasne - na pewno Bum zrobi WIERNĄ kopie Aster :)

 

W Polsce nikt nie zrobi

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Bum kiedyś się chwalił że dałby radę wykonać wierna kopie Aster za dużo mniejsze pieniądze. Także te z allegro to żadna okazja. Musi być niezły ogień.
Glosniki uzyte w Asterach sa modyfikowane specjalnie dla Diapasona wiec juz z zalozenia odpada zrobienie wiernej kopii.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam

Jaka jest różnica pomiędzy Diapason Adamantes III 25th Anniversary a Diapason Adamantes III ?

 

To zupełnie inne kolumny - inaczej grające . Wygląd i brzmienie 25th zbliżone do Aster .

Miałem III i III 25th . Różnice w brzmieniu naprawdę spore . Chciarz III były łatwiejsze w ustawieniu i doborze sprzętu , to jednak warto poświęcić czas na odpowiednie ustawienie 25th bo efekt jest wspaniały . Teraz cieszę się dwoma kompletami Aster ( marzenia się spełniają :) ale 25th często pokazują że niedaleko pada jabłko od jabłoni -astery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.

Ktore Diapasony podstawkowce (Micra III NW, Karis NW, Adamantes III 25th, Astera) sa najlepsze do cichego sluchania po nocach? Nienawidze jak mi bas i soprany uciekaja jak sobie plumkam po cichu stad jest to dla mnie bardzo wazne. Oprocz cichego sluchania, slucham na srednich poziomach czesto. Glosno slucham rzadko. Uwielbiam jak kolumna brzmi poteznie mimo ze jest cicho

 

2.

Ponoc Adamantes III 25th jest o wiele lepszy od Adamantes III --> ponoc do tego stopnia ze zbliza sie do poziomu dzwieku Astery w jakims tam stopniu. Prawda to?

 

3.

Dlaczego nikt nie pisze nic o Micra III NW? Jak one sie maja do Karis NW? Ta Micra jest wyraznie tansza ale i ciezsza, ma ten sam srednionisko a kopulke nawet ma wieksza od Karisa, a wg. specyfikacji bas nawet nizej schodzi niz w Karisie.

Ktos sluchal/ma i moze porownac do Karisa prosze?

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze i sa takie same ale to i tak nie ma znaczenia. Wazny jest efekt koncowy.

 

Dokładnie tak jak piszesz . Wraz ze zmianą "szlifu" naszych diamentów , zmieniły się grubości ścianek , nowsze okablowanie , może elementy zwrotnicy . Na końcu mam zupełnie inne kolumny . Teraz mając możliwości bezpośredniego porównanie mogę napisać że podczas niektórych odsłuchów w mniejszych pomieszczeniach nie byłem w stanie znaleźć większych różnic pomiędzy nimi a Asterami . Oczywiście uznając większą klasę i możliwości (oraz cenę ) ASTER .

Edytowane przez PIOTR - PIOTR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Widział już ktoś z was nowe Diapason Adamantes V? Podobno były na AS w Sobieskim. Chciałbym to zobaczyć posłuchać bo cena poszła do góry za nowy model.

widzialem ale nie sluchalem.

 

Zmienily sie standy, ktore tez maja wplyw na brzmienie. Zminil sie tweeter, a co dlaej, to nir wiem. Jesli chodzi Ci o przesiadke z Adamantes III25 to bym doradzil dozbierac do Aster.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widział już ktoś z was nowe Diapason Adamantes V? Podobno były na AS w Sobieskim. Chciałbym to zobaczyć posłuchać bo cena poszła do góry za nowy model.

 

Słuchałem ich w Sobieskim. Poprosiłem o odtworzenie mojej płyty. Pierwsze dwa utwory podobały mi się, trzeci utwór tym razem Talk Talk, hm tu prezentacja nie przypadła mi do gustu. Pierwszy raz słuchałem Diapasonów, ogólnie jestem przyzwyczajony do brzmienia Dynaudio.

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzialem ale nie sluchalem.

 

Zmienily sie standy, ktore tez maja wplyw na brzmienie. Zminil sie tweeter, a co dlaej, to nir wiem. Jesli chodzi Ci o przesiadke z Adamantes III25 to bym doradzil dozbierac do Aster.

 

Mój pobyt w Sobieskim był krótki. Zahaczyłem tylko kilka pomieszczeń. Jeśli chodzi o stojaki pod kolumny to w ich wpływ na brzmienie nie wierzę. Ciężar stojaków ma wpływ na drgania ale do pewnego stopnia. To kolumna stoi na stojaku. To od jej masy będzie dużo zależało.

Adamantes III 25 nowe gdzie jeszcze można kupić?

 

 

 

Słuchałem ich w Sobieskim. Poprosiłem o odtworzenie mojej płyty. Pierwsze dwa utwory podobały mi się, trzeci utwór tym razem Talk Talk, hm tu prezentacja nie przypadła mi do gustu. Pierwszy raz słuchałem Diapasonów, ogólnie jestem przyzwyczajony do brzmienia Dynaudio.

 

Jak byś porównał Diapason do Special Forty?

V wersja będzie droższa. Ciekawy jestem nowej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś porównał Diapason do Special Forty?

V wersja będzie droższa. Ciekawy jestem nowej wersji.

 

U siebie mam Special 25, Special 40 słuchałem tylko w salonie. Diapason odebrałem jako granie eleganckie, niemęczące, może lekko zmatowione, dobrze prezentujące bas, zarówno jeśli chodzi o jego ilość jak i barwę. Po powrocie do domu moje Special 25 w porównaniu odebrałem jako grające cieplej, bardziej zaokrąglonym dźwiękiem, z dłuższymi wybrzmieniami. Przepraszam, ale nie potrafię pisać o dźwięku, mam niewielkie doświadczenie odsłuchowe, to po prostu moje wrażenia. Wiem też, że takie porównania w dwóch diametralnie różnych pomieszczeniach odsłuchowych są mało przydatne :)

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

U siebie mam Special 25, Special 40 słuchałem tylko w salonie. Diapason odebrałem jako granie eleganckie, niemęczące, może lekko zmatowione, dobrze prezentujące bas, zarówno jeśli chodzi o jego ilość jak i barwę. Po powrocie do domu moje Special 25 w porównaniu odebrałem jako grające cieplej, bardziej zaokrąglonym dźwiękiem, z dłuższymi wybrzmieniami. Przepraszam, ale nie potrafię pisać o dźwięku, mam niewielkie doświadczenie odsłuchowe, to po prostu moje wrażenia. Wiem też, że takie porównania w dwóch diametralnie różnych pomieszczeniach odsłuchowych są mało przydatne :)

Special 25 to klasa sama w sobie. Szkoda, że takich kolumn już nie robią. Ja sie nie moge przekonać do S40 (odsłuch w salonie). Diapason III 25 miałem w domu i podeszły mi bardzo. Nie potrafie porównać tych dwóch par kolumn bo przerwa w odsłuchu wynosi kilka miesięcy. S40 słuchane były z Octave a Diapason z Mastersound. W domu bardzo mi sie podobało to granie dlatego chciałbym iść w tym kierunku. Mam też swój AudioNote P1 8W na kanał w klasie A, który też fajnie zagrał z włoskimi kolumnami, barwnie i przestrzennie natomiast na basie przy głośniejszym słuchaniu już sie gubił. Tutaj Mastersound trzymał za pysk głośniki. Włoska robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie nie moge przekonać do S40 (odsłuch w salonie).

 

Ja kupiłem używane S25, bo nie było opcji wypożyczenia S40 z salonu do domu, a nie bardzo chciałem ryzykować taką kwotę na nowe kolumny - w razie niedopasowania do pomieszczenia duża strata przy odsprzedaży.

W salonie też słuchałem S40 z Octave, Dynki nie były wygrzane, Octave chyba też za krótko podłączone i straszna buła z tego wyszła, poprosiłem o przełączenie na tranzystor (Esoteric) i zagrało to fajnie, ale z potwornym basem. Ja mam mały pokój i akurat wszystkie Dynki jakie miałem całkiem sobie radzą w małym pomieszczeniu; miałem z kolei SF Olympica od kolegi i kompletnie się tu udusiły. Z tego, co czytałem, Diapasony chyba potrzebują dużo miejsca? Na AVS pojechałem zobaczyć, jakie są inne opcje i na razie jestem zadowolony z tego co mam i zmian nie przewiduję :)

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja kupiłem używane S25, bo nie było opcji wypożyczenia S40 z salonu do domu, a nie bardzo chciałem ryzykować taką kwotę na nowe kolumny - w razie niedopasowania do pomieszczenia duża strata przy odsprzedaży.

W salonie też słuchałem S40 z Octave, Dynki nie były wygrzane, Octave chyba też za krótko podłączone i straszna buła z tego wyszła, poprosiłem o przełączenie na tranzystor (Esoteric) i zagrało to fajnie, ale z potwornym basem. Ja mam mały pokój i akurat wszystkie Dynki jakie miałem całkiem sobie radzą w małym pomieszczeniu; miałem z kolei SF Olympica od kolegi i kompletnie się tu udusiły. Z tego, co czytałem, Diapasony chyba potrzebują dużo miejsca? Na AVS pojechałem zobaczyć, jakie są inne opcje i na razie jestem zadowolony z tego co mam i zmian nie przewiduję :)

I słusznie, nie zmieniaj bo kolumny masz b.dobre. Jeśli jesteś zadowolony zawsze możesz pokombinować z elektroniką w przyszłości. Mi sie zachciało zmian to do tej pory nie mam kolumn. Nawet spróbowałem polskiej manufaktury S16hz ale nie podeszło a byłem przekonany po opiniach, że tym razem to będzie to. Na dzień dzisiejszy Adamantes to jest moja kolumna, którą mogę kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamamtes 25th jedna nowa para jest chyba w Warszawie w Planecie Dzwieku. Dystrybutor juz nie ma.

 

Standy w diapasonie maja wplyw na brzmienie. Miałem u siebie standy drewniane i metalowe jakie byly do wersji iii 25th. Drewno mialo wiecej basu.

 

Diapason bedzie bardziej prawdziwy niz Dynki. Z suchym wzmakiem lepiej sprawdza sie Dynaudio. Diapason zagra charakterem elektroniki, ani nie osuszy ani nie ociepli brzmienia.

 

https://www.hifistation.pl/mobile/pl/p/Diapason-Adamantes-III-25TH/5554

 

https://allegro.pl/diapason-adamantes-iii-standy-ex-demo-i7588462412.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Marku

 

Jakie modele kolumn słuchałeś oraz z jaką elektroniką towarzyszącą?

pzdr.

Nie chce pisać o tej marce w klubie Diapason.

W skrócie tylko, byłem na AS, u mnie przewineły sie CG, producent mnie nie przekonał ale ciesze sie, że mają progres, nowe pomysły. Do S16hz już nie wracam. Ide do przodu bez względu na koszta. Adamantes jest będzie mój jeśli sie uda kupić jeszcze a kto wie może i Astera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie chce pisać o tej marce w klubie Diapason.

W skrócie tylko, byłem na AS, u mnie przewineły sie CG, producent mnie nie przekonał ale ciesze sie, że mają progres, nowe pomysły. Do S16hz już nie wracam. Ide do przodu bez względu na koszta. Adamantes jest będzie mój jeśli sie uda kupić jeszcze a kto wie może i Astera.

 

Panowie przepraszam że tu kontynuuje ale skoro Marek pisze iż był na Audioshow Show to chciałem zapytać Go - którego modelu słuchałeś czy Minas Anor czy monitorów na Revelatorach i co Tobie się nie podobalo?

pzdr.

Edytowane przez Patryk-1980

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.