Skocz do zawartości
IGNORED

Audio mity


biniek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, billy idol napisał:

ale lekarstwem jest ignorowanie

Jedynym

Nie każdy może. ;)

 

@malikali Dałem śmiech na te "teorie", ale to jest bardzo smutne w gruncie rzeczy. Kiedyś takie wywody głoszono w zakładach zamkniętych szczególnej troski, a teraz można z powodzeniem na nich zarabiać. Świat się kończy. :(

 

Kable ethernet kierunkowe, grają (!) to jest po prostu straszne.

41 minut temu, malikali napisał:

W przypadku C-Stream Ethernet różnica była na tyle wyraźna, że postanowiliśmy umieszczać na jednej z wtyczek małą czarną kropkę. Tam powinno się znajdować źródło sygnału. Jeśli więc kabel zostanie użyty do podłączenia odtwarzacza, wtyk z kropką powinien być podłączony do odtwarzacza, a bez kropki do routera. Różnice, jakie zmiana kierunkowości wnosi do dźwięku są podobne do tych, jakie słyszeliśmy przy kablach analogowych i cyfrowych. Zmiany dotyczą timingu, rytmiczności i koherencji.

No przecież to wariat pisze. Podobny poziom do tych co uważają się za Napoleonów, Jezusów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koherencja...zwykła SPÓJNOŚĆ (tylko czego?) jest taka ...mało szlachetna?

Niniejszym koherentnie udaję się na odpoczynek.

Już nic głupszego, nawet od tutejszych wyczynowców dziś się nie dowiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
3 godziny temu, iro III napisał:

Po salonach nie chodzę, tam tylko modne słupki, wysmukłe, dają się przewrócić popchnięte jednym, najmniejszym palcem.

Iro...nie wtrącaj do wątku gigantomanii bo mamy 21 wiek...

Godzinę temu, malikali napisał:

W przypadku C-Stream Ethernet różnica była na tyle wyraźna, że postanowiliśmy umieszczać na jednej z wtyczek małą czarną kropkę

Rewelacja ;-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, M-K napisał:

Przecież kablowi guru twierdza ze SUPRA zamula... ? Czyli co... prawidłowo wyprodukowany kabel... zamula ?

hm...

Wszystko zależy od systemu, jak również od gustu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, szaman777 napisał:

No przecież to wariat pisze. Podobny poziom do tych co uważają się za Napoleonów, Jezusów.

Ja bym powiedział, że cwany marketingowiec. Ludzie tworzący te artykuły mają za zadanie reklamować towar i potwierdzać głęboką wiarę w cudowne właściwości kabli. Moim zdaniem najgorsza rzecz się dzieje wtedy, jak ktoś daje się urobić i swoim przeświadczeniem o nieomylności że tak powiem zaraża inne osoby albo robi to celowo, no a potem taki wzmocniony mit ma już na tyle siły że zbiera większe żniwa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko właśnie takie działanie jest w gruncie rzeczy przerażające.

My tu zdajemy sobie sprawę, że to jest bełkot. Jak zwał tak zwał.

A może robią nas w konia w innej dziedzinie, na zupełnie innej płaszczyźnie dalekiej od audio i tam nie zdajemy sobie z tego sprawy?

Można być oczytanym, wykształconym czy mieć duże doświadczenie w wielu gałęziach życia ale uniwersalnej wiedzy na temat wszystkiego nigdy nie będziesz miał. I takie indywidua piszące głupoty o kablach LAN, piszą gdzieś o czymś innym i święcie im wierzymy...

 

A może autor musiał bo to jego praca i pije teraz by zapomnieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szaman777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Lebera napisał:

Wszystko zależy od systemu, jak również od gustu.

Wybacz ale w tym momencie to się juz kupy nie trzyma :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, M-K napisał:

Wybacz ale w tym momencie to się juz kupy nie trzyma :D

Audio hobby.

Stety lub niestety, mocno skomplikowane zajęcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, szaman777 napisał:

A może robią nas w konia w innej dziedzinie, na zupełnie innej płaszczyźnie dalekiej od audio i tam nie zdajemy sobie z tego sprawy?

W zasadzie to w każdej dziedzinie tak jest - to fakt

ale nie kazdy "mit" kosztuje nasz jakąs kase

np wiara w płaska ziemie jest darmowa  :D

no chyba że ktoś chce dopłynąć do krańca ziemi , to wtdey są koszty - ale to sie tyczy garstki

podobnie wiara w "ufo" - poza pamiątkami , ale te moze kupowac tez "niewierzący  - jest darmowa

 

najgorsze chyba są "mity"  które odbijaą sie na naszym zdrowiu i życiu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez billy idol

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, malikali napisał:

I testu kabli na YouTube :D

"Test został przeprowadzony z wykorzystaniem wzmacniacza Creek Evolution 5350 oraz odtwarzacza CD Creek evolution 2. Każdy utwór został zarejestrowany w dwóch wersjach z częstotliwością próbkowania 48000Hz oraz 32 bitową głębią zapisu: z zasileniem wzmacniacza kablem marki KáCsa oraz w drugiej wersji zwykłym kablem. Test prezentuje różnice brzmieniowe w obu przypadkach. Należy zwrócić uwagę iż różnice są subtelne i należy rozważać je w mikroskali najlepiej na słuchawkach."

Takie testy to tylko w realu należy robić. Jakość z komputera co by nie robić jest kiepska. Zresztą wstawiajacy dodał:

,,W obliczu prezentowania testu za pośrednictwem kanału YouTube gdzie dźwięk poddany jest kompresji stratnej nie należy traktować tego materiału jako w pełni oddającego różnicę pomiedzy dwoma testowanymi przypadkami. Dopiero odsłuch na żywo umożliwia wyrobienie sobie pełnego poglądu na temat testowanego kabla. "Jakość" dźwięku w tym przypadku znacznie przewyższa jakość uzyskiwaną z wykorzystaniem zwykłego kabla zasilającego na testowanym systemie. Zakres "poprawy" pozostawiam do samodzielnej oceny.''

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, bogdan_ napisał:

Takie testy to tylko w realu należy robić. Jakość z komputera co by nie robić jest kiepska. Zresztą wstawiajacy dodał:

A co to znaczy, że jakość z PC jest kiepska? A druga sprawa testy w takim wydaniu "a teraz gra" nie mają sensu w ogóle :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez malikali
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, malikali napisał:

Ludzie tworzący te artykuły mają za zadanie reklamować towar i potwierdzać głęboką wiarę w cudowne właściwości kabli. Moim zdaniem najgorsza rzecz się dzieje wtedy, jak ktoś daje się urobić i swoim przeświadczeniem o nieomylności że tak powiem zaraża inne osoby albo robi to celowo, no a potem taki wzmocniony mit ma już na tyle siły że zbiera większe żniwa.

To jest normalne. To jest ich praca. Wszędzie tak działa marketing, nie tylko w temacie audio. Czyż nie jesteśmy w jakiś sposób oszukiwani prawie we wszystkich dziedzinach życia? Mnie też śmieszą te recenzje, bo choć uznaję wpływ kabli na dźwięk, to zdaję sobie sprawę, że te opisy są mocno przesadzone i mają na celu wzmocnienie oddziaływania na psychikę potencjalnego odbiorcy.
Dlatego ja nigdy nie sugerowałem się tymi recenzjami, tylko opierałem swoje wybory na podstawie odsłuchu. Zapewniam Was, że tak postępuje ogromna większość audiofilów. Oni sami muszą sprawdzić i nie sugerują się tym co piszą marketingowi recenzenci. Najbardziej podatna jest inna grupa, o której kiedyś pisałem - to bogaci ludzie mający naturę snobów, a nie mający pojęcia o audio - im można wmówić wszystko. Dla samej tylko próżności i chęci zaimponowania swoim znajomym kupią wszystko, co im zaproponuje bystry sprzedawca. Tych możecie żałować. Ale czy słusznie? Przecież nie dzieje im się żadna krzywda. Nie zbiednieją jak kupią sobie za koszmarne pieniądze zestaw hi-end, połączony drogimi kablami, który będzie słabo grał, ale za to jaką będą mieli satysfakcję z samego posiadania i wszyscy będą im zazdrościć. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, soundchaser napisał:

Dlatego ja nigdy nie sugerowałem się tymi recenzjami, tylko opierałem swoje wybory na podstawie odsłuchu. Zapewniam Was, że tak postępuje ogromna większość audiofilów. Oni sami muszą sprawdzić i nie sugerują się tym co piszą marketingowi recenzenci.

Sugestia nie polega tylko na tym co piszą recenzenci. Jedno pytanie, skąd dowiedziałeś się o graniu bezpieczników?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, malikali napisał:

Jedno pytanie, skąd dowiedziałeś się o graniu bezpieczników?

Dość tych pytań, mających na celu ponowne nakręcanie się.
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, bo po pierwsze pisałem już o tym kilka razy, a Ty też o to pytałeś,
a po drugie moja odpowiedź spowoduje znów Twoją "błyskotliwą" ripostę, a do tego przyłączą się też inne trolle w stylu Billy Idol.
Ja wiem, że uwielbiasz jak Ci się daje pożywkę do wygłupów, ale myślę, że czas z tym skończyć, ponieważ do niczego dobrego to nie doprowadzi oprócz niepotrzebnych inwektyw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez soundchaser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, soundchaser napisał:

Dlatego ja nigdy nie sugerowałem się tymi recenzjami, tylko opierałem swoje wybory na podstawie odsłuchu.

 

Po co testować na słuch kable LAN? To jest absurd czystej wody.

 

To są kable telekomunikacyjne o jasno sprecyzowanych normach i zastosowaniu. Ten tam wyżej z artykułu cytowanego przez kolegę @malikali ponoć spełnia kat. 7 normy TIA/EIA 568A czyli jest w stanie przesłać dane z prędkością maksymalną 10Gbitów. Jest to kategoria tzw. przyszłościowa.

Dane lecą w ramkach w OBIE strony. Nie ma to nic wspólnego z audio. Możesz tym przesłać cokolwiek. Równocześnie przesyłać dane z forum audiostereo.pl, piosenkę Martyniuka i wysyłać komuś maila. To wszystko jest paczkowane, adresowane i przesyłane/odbierane. Każda ramka ma sumę kontrolną i w razie błędu jest wysyłana ponownie. "Dźwięk" tam jest tylko jednym z elementów.

Przesył muzyki w formacie DSD512 to ok. 50Mbitów/s. Kabel masz z możliwością przesyłu 10Gbitów. Zakładając, że router ma 1Gbitowe łącze, a streamer tylko 100Mbitowe masz nadal ogromny margines. Te dane i tak są paczkowane i adresowane i nie ma tu miejsca na żadne testowanie słuchem!

Przesył muzyki CD-Audio nawet bez żadnej kompresji bezstratnej to trochę ponad 1Mbitów/sek.

Czyli możesz przesyłać sobie z routera do streamera powiedzmy 50 płyt na raz i naraz je swoim nadludzkim słuchem słuchać (zakładając, że DAC ma 50 konwerterów D/A ;) ) i jeszcze zostanie miejsce na przesył innych rzeczy.

Tu nie ma miejsca na żadne testowanie na słuch i kierunkowość oznaczaną kropką!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to byla racjonalna odpowiedz. Niestety dzialka audio nie kieruje sie racjonalnymi argumentami i zawsze znajdzie nieracjonalne argumenty portwierdzajace istnienie roznic. Najbardziej wiarygodnym jest „a ja slysze“. Nie mozesz argumentowac przeciw i wygrac z takim nastawieniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W prasie nie ma w ogóle negatywnych opinii jakichkolwiek sprzętów audio

A.Kisel np

chcac skrytykowac ze szczętem konstrukcję kolumn uciekał sie do felietonu ukrytego na przedostatniej stronie z innym tytułem i treścia poczatkowo niezwiazana z recenzowanymi wczesniej kolumnami

hipokryzja do kwadratu, ale pokazująca dokładnie jak nalezy podchodzić do recenzji w prasie fachowej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, xajas napisał:

Dlaczego wszystkie testy (kabli i innyvh dupereli) zawsze wypadaja tak pozytywnie

Nie tylko kabli i innych dupereli, ale dosłownie wszystkiego. Znajdź choć jedną nieprzychylną recenzję kolumn, wzmacniacza, CD-ka DAC-a, czegokolwiek żeby wprost napisali, że jest złe. Mało tego - tam są jeszcze przyznawane nagrody, wyróżnienia i rekomendacje.

Nie jestem na bieżąco w gazetkami, ale naście lat temu miałem w rękach numer jakiegoś magazynu hi-fi gdzie dosłownie wszystkie wyróżnione urządzenia i zestawy - od kina domowego po słuchawki - pochodziły od jednego i tego samego dystrybutora.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez konradskala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, xajas napisał:

Najbardziej wiarygodnym jest „a ja slysze“. Nie mozesz argumentowac przeciw i wygrac z takim nastawieniem.

Tyle, że słyszenie kabla LAN jest tożsame ze słyszeniem puszki z herbatą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest moje zdanie. To jest uniwersalna wiedza. By to pojąć inaczej niż na wiarę trzeba niestety wiedzieć czym jest Ethernet, TCP, TCP/IP, znać normy i standardy. 

Jeżeli tylko zgłębi się tę niełatwą w sumie wiedzę kończy się "ja słyszę".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, soundchaser napisał:

Ja wiem, że uwielbiasz jak Ci się daje pożywkę do wygłupów, ale myślę, że czas z tym skończyć, ponieważ do niczego dobrego to nie doprowadzi oprócz niepotrzebnych inwektyw.

Inwektyw? Wypraszam sobie. To do niczego nie prowadzi z Twoimi wymijającymi odpowiedziami, jak zawsze. Przypomniało mi się jak wałkowaliśmy już kiedyś niewygodne pytania i tak jakoś przez 4 -5 stron zleciało zanim odpowiedziałeś, a to nie ma to nic wspólnego z "uwielbianiem". Po prostu jesteś męczący :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, .:Gerard:. napisał:

Ale żeś się czepił, ile potrzeba Mbit do otwierania się strony internetowej ? Mimo tak szybkiego łącza dlaczego otwierają się różnie ?

Otwieranie stron www jest bardziej uzależnione od czasów odpowiedzi na ping z racji ilości zapytań na serwer. Ilość małych plików też ma duże znaczenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez malikali
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.