Skocz do zawartości
IGNORED

Audio mity


biniek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, rivage napisał:

Piwo- Mity

jest piwo - jakie jest kazdy wie, piwo to piwo ale wiele milionow oszolomow dalo sobie wmowic, ze sa roznice miedzy piwami i teraz banda cwaniakow wciska miliony rodzajow piwa, sugerujac ze sa jakies roznice. Ludzie ulegli sugestii i stali sie piwofilami. A juz szczytem jest "mocne"

Eeee...nieprawda. Między różnymi piwami są różnice nawet większe niż między kablami. ?
Jako doświadczony piwosz wiem to najlepiej i dlatego zawsze sobie kupuję różne gatunki, żeby nie czuć wciąż tego samego smaku.
Ale mocnym się brzydzę. ?

1 godzinę temu, porlick napisał:

Właśnie spaprane (celowo, czy nie) przewody coś od siebie wnoszą. Każdy taki wpływ na sygnał to po prostu zniekształcenia, czyli objawy wady przewodu.

Jakby na potwierdzenie niedawno moich słów, że sceptyk uważa kabel, który wpływa na brzmienie za wadliwy napisałeś własnie tę bzdurę.
To nie tylko śmieszna herezja, ale chyba dowcip wszech czasów. ? 

1 godzinę temu, porlick napisał:

Przewód idealny powinien być dla sygnału całkowicie "przezroczysty".

Kolejna bzdura pisana tu od zawsze przez tzw. sceptyków z "wiedzą".
A później się obrażają, że taką wiedzę mam w dupie. ?
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, soundchaser napisał:

Eeee...nieprawda. Między różnymi piwami są różnice nawet większe niż między kablami. ?
Jako doświadczony piwosz wiem to najlepiej i dlatego zawsze sobie kupuję różne gatunki, żeby nie czuć wciąż tego samego smaku.
Ale mocnym się brzydzę. ?

roznice w smaku ? ktos to kiedys zmierzyl ? albo sa wyniki slepych testow ?piwo tez ma jakies swoje "RLC"? jest woda drozdze cukier piana i procenty, co za filozofia. Woda sie od wody rozni czy procenty od procentow ?
audiofile kupuja dzikie kable to piwo tez mozna przeplacac jak fajna lala sie w reklamie usmiechnie , to zaraz lepiej smakuje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, soundchaser napisał:

Jakby na potwierdzenie niedawno moich słów, że sceptyk uważa kabel, który wpływa na brzmienie za wadliwy napisałeś własnie tę bzdurę.
To nie tylko śmieszna herezja, ale chyba dowcip wszech czasów.

W dupie masz naukę, to i z dupy wnioski wyciągasz. Taka jest prawda.

Im lepszy przewod, tym mniej psuje sygnał. Każdy wpływ na sygnał, zmiany do niego wprowadzane, to psucie tego sygnału. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, rivage napisał:

Nie udalo sie mi kupic przewodu idealnego, bo zawsze cos wnosil, jeden mulil inny napier..al  basem a jeszcze inny puszczal krew z uszu na wysokich...chcialbym moc odroznic jaki przwod kupic aby nie okazal sie na tyle spapranym bym to uslyszal

Bo Ty słyszysz wpływ kabla na brzmienie, a sceptycy nie. Dlatego wymyślili sobie teorię o "przeźroczystym" przewodzie.

8 minut temu, rivage napisał:

piwo tez ma jakies swoje "RLC"? jest woda drozdze cukier piana i procenty, co za filozofia

Są różne gatunki słodów i chmielów. Często w lepszych piwach stosuje się kilka rodzajów chmielu.
Woda też jest różna, w zależności od ujścia.
Audiofil słyszący kable powinien to wiedzieć i czuć. ?

10 minut temu, porlick napisał:

Im lepszy przewod, tym mniej psuje sygnał. Każdy wpływ na sygnał, zmiany do niego wprowadzane, to psucie tego sygnału. 

To Wasz idiotyczny wniosek. Pokaż mi jakąś pracę, w której jakiś "wybitny naukowiec" pisze takie bzdury.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, rivage napisał:

jest woda drozdze cukier piana i procenty

Cukier powiadasz? Jeżeli pijesz piwo z cukru to faktycznie ono się niczym od siebie nie różni ?

10 minut temu, soundchaser napisał:

Często w lepszych piwach stosuje się kilka rodzajów chmielu.

Kilka czyli dwa i nie często tylko zawsze ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, soundchaser napisał:

To Wasz idiotyczny wniosek. Pokaż mi jakąś pracę, w której jakiś "wybitny naukowiec" pisze takie bzdury.

Do tego nie trzeba wybitnych naukowców, starczy logicznie pomyśleć. Polecam Ci zrobienie tego choć raz, może to być dla Ciebie inspirujacym przeżyciem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, porlick napisał:

Taka jest prawda.

Jeśli taka jest prawda to odpowiedz Mądralo w jaki sposób znajdziesz ten "przeźroczysty" kabel?
Jak wymieniasz kable i nie słyszysz różnic, to dla Ciebie jest on przeźroczysty, czyli ten najlepszy.
Ale jak sprawdzisz ten pierwszy kabel, którym masz połączone urządzenia? Przecież on już może Ci "psuć" sygnał, tylko o tym nie wiesz, bo nie jesteś w stanie go porównać z innym, ponieważ on jest kablem pierwszym, który zastosowałeś.
Tylko nie pisz, że pomiary to wykażą, bo rozmawiamy teraz o słuchu. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez soundchaser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, przemak napisał:

Cukier powiadasz? Jeżeli pijesz piwo z cukru to faktycznie ono się niczym od siebie nie różni ?

to z czego mi tak kaldun urosl ? z drozdzy czy z wody, bo chyba nie z procentow....piane tez wydalam siarczystym beknieciem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, rivage napisał:

to z czego mi tak kaldun urosl ?

Z braku ruchu, albo z powodu złego metabolizmu. To drugie często wynika z pierwszego. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, soundchaser napisał:

Jeśli taka jest prawda to odpowiedz Mądralo w jak sposób znajdziesz ten "przeźroczysty" kabel?

Wysil całą swoją d...ę, nie będę wciąż wszystkiego podawał na tacy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, rivage napisał:

to z czego mi tak kaldun urosl ? z drozdzy czy z wody, bo chyba nie z procentow....piane tez wydalam siarczystym beknieciem

No widocznie właśnie z cukru, jeżeli pijesz piwo które jest takie same jak inne które pijesz, to musi z cukru ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, porlick napisał:

nie będę wciąż wszystkiego podawał na tacy.

Nie będziesz, bo nie jesteś w stanie takiego kabla znaleźć.

Jak sceptyk nie potrafi czegoś wytłumaczyć, to właśnie tak pisze, albo odsyła do googli, tudzież wstecz wątku, w którym rzekomo już było to wyjaśniane.
Stara sztuczka, tylko działa na głupków chyba. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, soundchaser napisał:

Z braku ruchu, albo z powodu złego metabolizmu. To drugie często wynika z pierwszego. ?

e tam widzialem chlopakow na silce , pakowali tęgo a tez miesien piwny jak sie patrzy.... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, rivage napisał:

e tam widzialem chlopakow na silce , pakowali tęgo a tez miesien piwny jak sie patrzy.... 

Jak ktoś się już wcześniej zaniedbał, to powrót do normalności nie jest łatwy. Często występuje efekt jojo. Trzeba codziennie mieć ruch i najlepiej różnorodny, nie tylko pakowanie na siłowni.
Ja na przykład oprócz ćwiczeń codziennych w domu na ławeczce z hantlami i bez wszędzie poruszam się rowerem, a i długie wycieczki robię, biegam regularnie 3 x w tygodniu, a ostatnio wydłużyłem czas biegania do 40-50 minut, bo po 20 minucie jest najlepsze spalanie, chodzę na basen czasem, a ostatnio zacząłem grać w badmintona.
Ważę stale od lat 71-73 kg przy wzroście 181 cm. Ktoś mi kiedyś powiedział, że chyba zamierzam żyć 200 lat. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, rivage napisał:

to z czego mi tak kaldun urosl ? z drozdzy czy z wody, bo chyba nie z procentow....piane tez wydalam siarczystym beknieciem

Od słuchania muzyki w fotelu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, przemak napisał:

No widocznie właśnie z cukru, jeżeli pijesz piwo które jest takie same jak inne które pijesz, to musi z cukru ?

to sie nie klei, w zadnym nie ma cukru (sprawdzilem w necie - masz racje) a pije jedno, bo nie jestem jakims "audiofilem" zeby sie dac nakrecic na jakies wymyslone roznice (im drozsze tym lepsze, nawet powiedza jak ma smakowac)

11 minut temu, soundchaser napisał:

Jak ktoś się już wcześniej zaniedbał, to powrót do normalności nie jest łatwy. Często występuje efekt jojo. Trzeba codziennie mieć ruch i najlepiej różnorodny, nie tylko pakowanie na siłowni.
Ja na przykład oprócz ćwiczeń codziennych w domu na ławeczce z hantlami i bez wszędzie poruszam się rowerem, a i długie wycieczki robię, biegam regularnie 3 x w tygodniu, a ostatnio wydłużyłem czas biegania do 40-50 minut, bo po 20 minucie jest najlepsze spalanie, chodzę na basen czasem, a ostatnio zacząłem grać w badmintona.
Ważę stale od lat 71-73 kg przy wzroście 181 cm. Ktoś mi kiedyś powiedział, że chyba zamierzam żyć 200 lat. ?

Podziwiam....i poddaje sie, Wlasnie pokochalem swoj kaldun ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, rivage napisał:

to sie nie klei, w zadnym nie ma cukru (sprawdzilem w necie - masz racje)

Wiem ?

4 minuty temu, rivage napisał:

a pije jedno, bo nie jestem jakims "audiofilem" zeby sie dac nakrecic na jakies wymyslone roznice (im drozsze tym lepsze, nawet powiedza jak ma smakowac)

Czyli nie piłeś innego, ale wiesz, że smakuje tak samo? To szacun! ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, rivage napisał:

Wlasnie pokochalem swoj kaldun

Sęk w tym, że ja nigdy bym go nie pokochał, dlatego stawiam mu skuteczny opór. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, soundchaser napisał:

Sęk w tym, że ja nigdy bym go nie pokochał, dlatego stawiam mu skuteczny opór. ?

Kłótnie z kolegami raczej nie są pomocne, za dużo siedzisz przed komputerem i opór Cię opuści ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, przemak napisał:

Wiem ?

Czyli nie piłeś innego, ale wiesz, że smakuje tak samo? To szacun! ?

kiedys pilem ( w Belgiii, tam w kazdym domu maja browarek;) i to co o tym opowiadali to jak audiofilskie brednie , goryczka , bukiet :)))) jedne kopie bardziej inne nie, ale to akurat wiadomo dlaczego i nawet mozna zmierzyc ,
reszta to marketing i autosugestia. Zreszta chce widziec slepy test (np po siudmym;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, rivage napisał:

Zreszta chce widziec slepy test

Na jutubie trochę jest. Ale oszukane, także ten.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, przemak napisał:

Na jutubie trochę jest. Ale oszukane, także ten.

to tak jak z kablami...przepraszam przewodami

18 godzin temu, przemak napisał:

Ja to rozumiem, ale przeciez sam zamieszczalem w tym wątku pomiary różnych przewodów głośnikowych (skrajnych, znaczy cienkich i grubych). Usłyszeć różnice które są to każdy głupi potrafi, ale usłyszeć różnice których nie ma to tylko niecala (mam nadzieję) połowa forum ?

Czy sluchales przewodow za pierdylion i twierdzisz ze roznicy ze zwyklym drutem nie ma ? szacun ? 

zreszta te roznice miedzy grubym i cienkim kazdy pokaze miernikiem ale miedzy piwami ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, rivage napisał:

Usłyszeć różnice które są to każdy głupi potrafi, ale usłyszeć różnice których nie ma to tylko niecala (mam nadzieję) połowa forum ?

a jak ktos nie slyszy roznic pomimo ze sa, bo jest gluchszy,  to jest dalej glupi jak ten co slyszy wszystkie roznice ? czy mondzrezjszy bo dla niego nie ma roznic i ich nie slyszy ?
To ja jestem super madrala, bo nie czuje roznic w piwach skoro ich nie ma ...(nikt nie zmierzyl)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, rivage napisał:

o z czego mi tak kaldun urosl ? z drozdzy czy z wody, bo chyba nie z procentow....piane tez wydalam siarczystym beknieciem

Z jedzenia - piwo jak i zresztą marujuana, pobudzają apetyt. Tyje się z jedzenia i oczywiście z odłożonego, niespalonego cukru w organiżmie.

... a ze zmysłem smaku jest podobnie jak i ze zmysłem słuchu. Niewyuczony i niewykształcony 'smak' działa podobnie jak i niewiewyuczony i niewykształcony 'słuch'. To dlatego wielu 'niewykształconych i 'niewyuczonych' ma problem z rozpoznaniem i opisaniem wina - wydaje im się, że tanie wina smakują tak samo jak i te drogie - i chodzi mi tu o jeden gatunek szczepu rosnący w różnych miejscach na świecie - na przykład CS z Chile i CS z Francji. Podobnie z muzyką - niewprawione ucho nigdy nie odróżni Coltrane od Archie Sheppa i nic konkretnego w muzyce nie usłyszy, bo jak ma usłyszeć jak nigdy się 'muzyki' nie uczył. Dlatego słuchanie kabli jest łatwiejsze - bo tu o wiele prościej popełnić recenzję. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Chicago napisał:

bo tu o wiele prościej popełnić recenzję. 

Nawet nie widząc tych kabli ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doleję trochę oliwy do ognia oczekując od kolegów merytorycznych komentarzy. Natknąłem się na dwa artykuły z wywiadem prowadzonym z dr. Peterem Strassackerem. Bardzo fajnie tłumaczy czy i jaki wpływ ma przewód na pracę systemu audio. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  o przewodach, a

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  o współczynniku tłumienia wzmacniaczy. Chciałbym zwrócić uwagę kolegów na wnioski. Przewód głośnikowy słabej jakości "pogorszy" wysokie częstotliwości od 0,5 do 1,5 dB co może być słyszalne. Taki "słaby" przewód dla wzmacniacza mającego impedancję wewnętrzną np. 0,01R (wysoki DF) "popsuje" DF co dla wzmacniaczy bez pętli USZ może mieć znaczenie przy procesie tłumienia niechcianej SEM przetworników produkowanej ich ruchem w polu magnetycznym, a w efekcie da większe zniekształcenia sygnału jaki generuje głośnik. Ciekawostką jest opisany przypadek gdzie producent przewodów głośnikowych dokładał do przewodu dodatkową pojemność, która to "wchodząc" w interakcję z pojemnością wewnętrzną wzmacniacza doprowadzała do wymuszonego rezonansu powodującego "podbicie" wysokich częstotliwości. Ogólnie racjonalne tłumaczenie zjawisk zachodzących w torze audio przez tego doktorka otwiera oczy na wiele spraw, w tym takich by nie bagatelizować wpływu parametrów przewodów na jakość dźwięku ale by też nie wyolbrzymiać ich znaczenia bo jest to wpływ ten bardzo "mały"  ? Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Chicago napisał:

Z jedzenia - piwo jak i zresztą marujuana, pobudzają apetyt. Tyje się z jedzenia i oczywiście z odłożonego, niespalonego cukru w organiżmie.

z jedzenia i owszem, a zwlaszcza z wciagania bez opamietania cukrow prostych nie zbilansowanego zadnym wydatkiem energetycznym..
ale piwo wbrew pozorom dziala samo w sobie identycznie. "Duża butelka (500 ml) piwa jasnego to 245 kcal"  (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) )
a to WIECEJ niz schabowy (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) )

czyli piwni miesniacy, podczas mundialu 2018 (64 mecze) , pijac przy kazdym po 4 piwa, wbili w siebie 256 schabowych w miesiac nie ruszajac sie z fotela. + jedzenie bo "piwo jak i zresztą marujuana, pobudzają apetyt"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, rivage napisał:

z jedzenia i owszem, a zwlaszcza z wciagania bez opamietania cukrow prostych nie zbilansowanego zadnym wydatkiem energetycznym..
ale piwo wbrew pozorom dziala samo w sobie identycznie. "Duża butelka (500 ml) piwa jasnego to 245 kcal"  (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) )
a to WIECEJ niz schabowy (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) )

czyli piwni miesniacy, podczas mundialu 2018 (64 mecze) , pijac przy kazdym po 4 piwa, wbili w siebie 256 schabowych w miesiac nie ruszajac sie z fotela. + jedzenie bo "piwo jak i zresztą marujuana, pobudzają apetyt"

Schabowy to się na patelni smazy i wtedy nawet według tej tabelki ma więcej niż piwo. W dodatku gupi ten gugiel bo nie wie co to panierka ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto sprawdzić nie tylko same kalorie, ale i skład co zawiera smażony kotlet schabowy i co piwo. Nie spotkałem jeszcze świadomego piwosza z wielkim brzuchem. Większość, oczywiście jak nie są to zmiany chorobowe, mają płaskie brzuchy. Wokól piwa i jego spożywania narosło wiele mitów - nie są to historie wyssane z palca, tylko obserwacja własna własnego ogranizmu. Wystarczy umiarkowanie i świadomie jeść. Oczywiście ruch fizyczny jest potrzebny i niezbędny - po prostu trzeba się spocić.

O, przemak mnie uprzedził i napisał w skrócie dokładnie to, co miałem do napisania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, rivage napisał:

co sie moze zmienic w RLC, jak wezme 2 metry przewod dwuzylowy "specjalistyczny glosnikowy" 2x2 mm po 4 zl za metr i i 2 metry przewod 2 zylowy 2x2 mm do podlaczania lampek na choince po 1 zeta (oba z miedizanej skretki)  ?

Czy forum pomoze? Dlaczego elektronik - fachura kupuje ten "lepszy" pomimo ze na instalacjach kiepskiego audio w scianach i sufitach w biurach czy sklepach traci sporo kasy, bo mowi ze ten drozszy jest lepszy...a chlop przytomny ma rodzine na utrzymaniu, zaden audiofil ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.