Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz 2000PLN - 2500 PLN


Ziutsane

Rekomendowane odpowiedzi

Od NAD'a zaczynałem swoją drogę - jak na pierwszy system fajny wzmak. Ale z tego wzmaka nic się nie zrobi lepszego - robiony był pod taką a nie inną półkę cenową i żadna modyfikacja tego nie zmieni. Chyba że z oryginała zostanie tylko obudowa...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MT-3 chyba ma El34 EH są to lampy dość hermetyczne/techniczne, trzeba by wymienić na Tung-Sole do muzykalności lub JJ do rocka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musica curat cor meum et animam meam delenit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie ludzie spokój gdyż dojdzie do tego iż ludzie uzdolnieni oraz umiejacy coś zrobić przestana się tu udzielać.

 

Wadia DAC kupiona od Marcina zalatwila wszystko co do tej pory slyszalem a nawet za kilkadziesiat tys. zl

Pewnie sprzedał mnie droźej aniżeli kupił ale nie uważam go jako oszusta

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie o Copland CSA-28? W pierwszym moim poście wspomniałem, że wzmacniacz będzie pracował m.in. z gramofonem. Czy w założonej kwocie (max 3kzł) znajdzie się coś z godnym pre gramofonowym na pokładzie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Marcinie, wklejam fragment swojego postu z innego wątku:

 

Wydaje mi się, że najbardziej sensownym rozwiązaniem będzie prośba do moderacji o usunięcie wszelkich naszych wpisów z dnia wczorajszego i zamknięcie tematu. Podanie sobie ręki i wspólne przeprosiny. Dajmy spokój tej kłótni i przepychankom. One do niczego nie prowadzą.

 

Co powiecie o Copland CSA-28?

 

Bardzo dobry wzmacniacz. Musisz tylko pamiętać że Copland gra dość specyficznie. Dźwięk po jaśniejszej stronie mocy, przezroczysty, szczegółowy z mocnym, dobrze kontrolowanym basem. CSA 28 to hybryda tranzystorowo-lampowa. Jedna z dwóch najlepszych konstrukcji firmy sprzed około 10 lat. Niestety nic Ci nie powiem na temat jakości pre gramofonowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie NAD bez modyfikacji gra strasznie, tego urządzenia nie da się w zasadzie słuchać.

Jak pierwszy raz słuchałem NAD a bez moda to ręce opadły gra nierówno i strasznie"zabrudzonym"dźwiękiem.

Czy się podoba lub nie ale mod zmienia dźwięk tego wzmacniacza o kilka klas,za nieduże pieniądze.

W zasadzie ryzyka nie podejmuje się żadnego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie NAD bez modyfikacji gra strasznie, tego urządzenia nie da się w zasadzie słuchać.

Jak pierwszy raz słuchałem NAD a bez moda to ręce opadły gra nierówno i strasznie"zabrudzonym"dźwiękiem.

Czy się podoba lub nie ale mod zmienia dźwięk tego wzmacniacza o kilka klas,za nieduże pieniądze.

W zasadzie ryzyka nie podejmuje się żadnego

 

A moim zdaniem to jest firmowe granie NAD-a, właśnie konkretne-przybrudzone-dociążone. Tak ma być i wtedy hard kawałki brzmią zajebiście. Jak ktoś chce czyściej to niech szuka denona itp.

 

W ogóle jak koledze Mudzie lampy nie pasują, Denon taki se a NAD-y trzeba modyfikować. To może zbuduj se chłopie własny wzmacniacz i przestań cisnąc co chwila kolegą na czym maja słuchać, bo rzygać się chce

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musica curat cor meum et animam meam delenit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

herbee tutaj masz kilka słów o brzmieniu Copiego w konkretnym systemie:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

OK, Copland chyba jednak nie dla mnie, z moim CD mogłoby być zbyt jasno, a póki co, nie mam zamiaru zmieniać odtwarzacza. Jeśli uda mi się wynegocjować 2800 zł za nowego Creek'a Evo 50A, to raczej postawię na niego. Sprzętu jeszcze nie słyszałem (odsłuch testowy za tydzień) ale też nie znalazłem żadnej złej opinii o tym wzmaku. Pre gramofonowy na pokładzie nie jest dla mnie "must be", ale cieszyłby mnie wzmacniacz z takowym, o ile tylko nie będzie czymś nijakim, na doczepkę. Rozglądam się jeszcze za Creek'iem 5350, ale podaż w tym momencie jest właściwie zerowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dz0xMDQxJmg9NzE0_src_37832-creek_evolution_50a_fot9.jpg

W zyciu bym nie dal osobiscie za to 3k, dodatkowo przewody sygnalowe a wlasciwie chinska tasma cd romu biegnaca przez caladlugosc wzmacniacza zaraz obok trafa bez ekranu, kwintesencja inzynierii, w tym wszystkim ksiegowym zabraklo chyba kasy na kondensatory w zasilaczu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się dobrze poszuka to za 2500zł można kupić CA SM6 i C350 . SM6 wpinamy w końcówki C350 i mamy bardzo dobry wzmacniacz + DAC + strumieniowiec . Do SM6 Marantz CD42 za 200zł jako transport i kabel Coax Da Vinci za 50zł . I mamy pełen system do odtwarzania płyt , plików i tuner internetowy a tam 20 000 stacji radiowych

Przepraszam, że nie w temacie ale zupełnie nie mam doświadczenia a tu została podniesiona ta kwestia - czy te 20 000 stacji internetowych nadaje z taką jakością, że jest sens odsłuchiwać je na sprzęcie za ileś xxxx $ ? (Czy jakość stacji internetowych jest porównywalna do jakości dźwięku uzyskiwanej z płyt czy też plików?)

Pytam, bo ogólnie dostępne radia internetowe mają wbudowany jeden głośnik co sugeruje, że jakoś tam brzdąkają ale nie aż tak, aby był sens dodawać tam drugi głośnik.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zyciu bym nie dal osobiscie za to 3k, dodatkowo przewody sygnalowe a wlasciwie chinska tasma cd romu biegnaca przez caladlugosc wzmacniacza zaraz obok trafa bez ekranu, kwintesencja inzynierii, w tym wszystkim ksiegowym zabraklo chyba kasy na kondensatory w zasilaczu

 

A ktoś narzekał że jest przydźwięk ? :)

 

Cena kosmiczna oceniając po wyglądzie a pilot jak od TV. Ale jak gra ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Obrzydliwe oskarżenia o lokowanie produktu i większość kłamliwych wpisów muda44 zgłaszam do moderacji.

 

Skończyła się zabawa Marcinie. Nie zamierzam ci już niczego udowadniać. Jesteś ślepy i głuchy. Podnosisz wciąż te same, przebrzmiałe zarzuty. Piszesz o sprawach które dawno zostały wyjaśnione z moderacją i odpokutowane przeze mnie. Twoje domysły na temat mojej pracy w radiu były szczytem podłości i chamstwa. Wystawiłeś sobie świadectwo na lata. Wpisy zostaną usunięte ale smród pozostanie.

 

Opinia na temat mojej osoby na pewno się nie zmieni. Setki ludzi z forum znam osobiście. Wiedzą kim jestem, czego słucham, co robię a nawet gdzie mieszkam. Dużo jeżdżę po Polsce. Znam kolegów z Krakowa, ze Górnego i Dolnego Śląska, z Mazowsza i Podkarpacia. Nie zauważyłem żadnej niechęci w stosunku do mojej osoby. Przeciwnie. Spotkanie w realnym świecie zmienia sposób postrzegania danej osoby. Ty jesteś tworem wirtualnym, aktywnym dla kilku osób które korzystają z twoich usług.

 

 

I tu dochodzimy do sedna. Żaden świadomy forumowicz z doświadczeniem nie zdecyduje się na zakup nowego C-356 i amatorskie przeróbki u ciebie. Powszechnie wiadomo jak słabe są to urządzenia i nie zmienią tego twoje wpisy. Mieliśmy przez lata sporo takich osób. Darkul tjuningował odtwarzacze Manta i wmawiał wszystkim, że jest to high-end. Nieżyjący senicz przerabiał niskie modele odtwarzaczy Marantza i miał zdaje się nawet swój pokaz na Audio Show na którym poległ z kretesem. Wszyscy zachowujecie się w niemal identyczny sposób. Nawet na grzeczne zwrócenie uwagi reagujecie chamstwem, podłością i agresją. Darkul nie pisze na forum od lat. Wystarczająco się ośmieszył, nie sądzę aby ktokolwiek mu jeszcze zaufał. O seniczu nie wspomnę bo nie żyje i jako zmarłemu należy mu się szacunek. Jedynym znanym mi wyjątkiem jest McGyver. Znam go osobiście od ponad 10 lat. Ma duży dystans do siebie i na tym etapie tworzy własne, bardzo udane konstrukcje. Ale nawet w czasach kiedy zajmował się wykonywaniem stopni lampowych w odtwarzaczach miał klasę i kulturę.

 

 

To mój ostatni wpis. Nie zamierzam wdawać się z tobą w żadną polemikę. Nie zasługujesz na nią. Oceni cię historia audiostereo.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zyciu bym nie dal osobiscie za to 3k, dodatkowo przewody sygnalowe a wlasciwie chinska tasma cd romu biegnaca przez caladlugosc wzmacniacza zaraz obok trafa bez ekranu, kwintesencja inzynierii, w tym wszystkim ksiegowym zabraklo chyba kasy na kondensatory w zasilaczu

Obecnie 50 A koszuje 4200, więc jeśli ktoś chce wynegocjować 2800, to szczęść boże. Mam creeka evo i jestem zadowolony, ale to co robi teraz Creek jest zwykłym oszukiwaniem lojalnych klientów. Wypuścili obecnie 2 końcówki mocy 50P i 100P o oszałamiających mocach 55W i 115W. Ceny, 3500zł i 7400zł(!) W środku zaś hula audiofilskie powietrze...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

OK, Copland chyba jednak nie dla mnie, z moim CD mogłoby być zbyt jasno, a póki co, nie mam zamiaru zmieniać odtwarzacza. Jeśli uda mi się wynegocjować 2800 zł za nowego Creek'a Evo 50A, to raczej postawię na niego. Sprzętu jeszcze nie słyszałem (odsłuch testowy za tydzień) ale też nie znalazłem żadnej złej opinii o tym wzmaku. Pre gramofonowy na pokładzie nie jest dla mnie "must be", ale cieszyłby mnie wzmacniacz z takowym, o ile tylko nie będzie czymś nijakim, na doczepkę. Rozglądam się jeszcze za Creek'iem 5350, ale podaż w tym momencie jest właściwie zerowa.

 

Charakter dźwięku Coplanda nie odbiega aż tak bardzo od tego co oferuje Creek. Copland to wzmacniacz kosztujący jako nowy ok 10.000 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie 50 A koszuje 4200, więc jeśli ktoś chce wynegocjować 2800, to szczęść boże. Mam creeka evo i jestem zadowolony, ale to co robi teraz Creek jest zwykłym oszukiwaniem lojalnych klientów. Wypuścili obecnie 2 końcówki mocy 50P i 100P o oszałamiających mocach 55W i 115W. Ceny, 3500zł i 7400zł(!) W środku zaś hula audiofilskie powietrze...

W podobnej cenie juz wolalbym 100x Baltlaba Epoca 2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zyciu bym nie dal osobiscie za to 3k, dodatkowo przewody sygnalowe a wlasciwie chinska tasma cd romu biegnaca przez caladlugosc wzmacniacza zaraz obok trafa bez ekranu, kwintesencja inzynierii, w tym wszystkim ksiegowym zabraklo chyba kasy na kondensatory w zasilaczu

A czy tam czasem nie ma elektronicznej regulacji głośności ?

Co nie zmienia faktu że przełącznik wejść na scalaku i faktycznie ktoś zapomniał o kondensatorach w zasilaniu końcówek mocy .

Używane wzmacniacze tego producenta z nowszych serii po kilku latach używania miewają problemy z zimnymi lutami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Epoca 2 mozna dostac juz za ok 2.5k to stosunkowo mlode wzmacniacze dlatego nie ma ich wielu na rynku wtornym, ale warto go dodac do listy.

 

A czy tam czasem nie ma elektronicznej regulacji głośności ?

Co nie zmienia faktu że przełącznik wejść na scalaku i faktycznie ktoś zapomniał o kondensatorach w zasilaniu końcówek mocy .

Używane wzmacniacze tego producenta z nowszych serii po kilku latach używania miewają problemy z zimnymi lutami

Jest impulsator, rozwiazanie samo w sobie nie jest zle ale watpie by producent szarpnal sie na dobre i drogie bufory

 

Używane wzmacniacze tego producenta z nowszych serii po kilku latach używania miewają problemy z zimnymi lutami

Marcinie na to nie ma reguly, takie mamy obecnie prawo i chocby producenci na glowie stawali to nigdy juz nie dorownaja trwaloscia do tego co bylo kiedys chocby bardzo chcieli.

 

Jakis czas temu robilem Denona PMA 1500AE, 7 letni wzmacniacz a cala elektronika nadawala sie tylko do kompletnego rozlutowania i ponownego polutowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Epoca 2 mozna dostac juz za ok 2.5k to stosunkowo mlode wzmacniacze dlatego nie ma ich wielu na rynku wtornym, ale warto go dodac do listy.

 

 

Faktycznie, w tej cenie to znakomita alternatywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś ślepy i głuchy.

Wczoraj byłem szmatą . Ponownie atak personalny - zgłaszam .

Nie obchodzi mnie kogo znasz , liczy się fakt że od wczoraj atakujesz to co robię nie mając z tym jakiegokolwiek kontaktu a za co upominałeś setki razy innych forumowiczów .

 

 

Przepraszam, że nie w temacie ale zupełnie nie mam doświadczenia a tu została podniesiona ta kwestia - czy te 20 000 stacji internetowych nadaje z taką jakością, że jest sens odsłuchiwać je na sprzęcie za ileś xxxx $ ? (Czy jakość stacji internetowych jest porównywalna do jakości dźwięku uzyskiwanej z płyt czy też plików?)

Pytam, bo ogólnie dostępne radia internetowe mają wbudowany jeden głośnik co sugeruje, że jakoś tam brzdąkają ale nie aż tak, aby był sens dodawać tam drugi głośnik.

Powyższy zestaw na tych stacjach radiowych z racji swojej jakości brzmienia zagra lepiej niż powiedzmy najtańsze zestawy Pioneera czy Denona z oryginalną płytą CD.

Chodzi o te lepsze stacje jak powiedzmy Linn .

Znowu ten zestaw lepiej zagra pliki Flac czy CD jako DAC niż same radio .

Ja radio internetowe traktuję jako dodatek w tle czy późnymi wieczorami jak coś czytam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

discomaniac71, Twoje słowa skierowane są do użytkownika muda44, pozwól jednak że jako osoba zainteresowana modyfikacją i w tym celu fatygująca się aż z UK zapytam Cię - gdzie znalazłeś negatywne opinie o jego modyfikacjach? Ja w sieci znalazłem jeden wpis, w dodatku mało wiarygodny, bo gdy inni userzy poprosili o więcej szczegółów, a opiniotwórca nagle nabrał wody w usta.

Także jeżeli są takie publikacje, wątki i posty w sieci poproszę o przykłady. Problem z tym, że zanim napisałem do Marcina, przeszukałem internet na wskroś i nie znalazłem NIC więcej - co sprawiłoby, że czerwona lampka zaczęła choćby mrugać... Nic, oprócz niemerytorycznych, naskakujących postów kilku osób na tym forum. Nic co kogokolwiek utwierdziłoby w przekonaniu, że jest to placebo kosztujące kilkaset złotych.

 

Powszechnie wiadomo jak słabe są to urządzenia i nie zmienią tego twoje wpisy.

Czy fabryczny NAD jest słabym wzmacniaczem? Oczywiście. I nie musisz tutaj o tym przekonywać, że może być lepiej. Bo to właśnie ten fakt sprawił, że podświadomie dążyłem w kierunku Marcina :) Ale to właśnie muda44 upowszechnia, że fabryczne NAD-y są słabe. W sumie piszesz to samo, próbując obrócić to przeciwko niemu - zarazem podświadomie potwierdzasz, że ma rację.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu się zacznie K! mać

Spokojnie , disco ma wielu kolegów więc zaraz zostanę zbanowany .

 

O!

Discomaniac pisze od wczoraj o mnie i tym co robię nieprawdę , zwyzywał mnie od szmat itd ale to mnie moderator zbanował w wątku MAGNETOFON .

 

Ha ha haaaa.

Koleś kolesiowi pomoże .

 

Dobra Rydzu i inni moi wielbiciele .

 

Zamykam ten rozdział swojego życia .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie od Szmat, tylko, że robisz z siebie szmatę - to napisał, a to chyba różnica:

 

Musisz bardzo mało zarabiać, że dla kilku stówek jesteś w stanie zrobić z siebie szmatę. Naprawdę bardzo, bardzo Ci współczuję.

 

Post:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie od Szmat, tylko, że robisz z siebie szmatę - to napisał, a to chyba różnica:

 

 

 

Post:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Robienie z siebie szmaty, to docelowo bycie szmatą jakby nie patrzeć. Gdyby ktoś napisał tak Tobie, to sam zapewne też tak byś to zinterpretował...

Tak czy siak jest atak na osobę, osobista wycieczka, itd...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.