Skocz do zawartości
IGNORED

Subiektywny test wzmacniaczy - Pass INT-150 vs NAD M2 vs Krell KAV 400 vs TACT Millenium mk2


nirvana

Rekomendowane odpowiedzi

jeśli potrzeba np. 40uF na stronę to mamy 32 tys. zł na same kondensatory to tweetera

 

W tej krępującej sytuacji to ja bym z czystej ciekowości spróbował jednak nowoczesnych zwrotnic cyfrowych... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o czymś trochę innym.

Ja w zwrotnicach i na wyjściu lampowym daca zastosowałem duelundy.

Pozamiatały.

A czarne SGO też były grzane.

Szare są :-)

Inne Duelundy idą do zwrotnic do takich zastosowań są dedykowane VSF, a CAST sprawdzą się dobrze do daca, jednak nadal dla nich lepsze mejsce będzie w zwrotnicy głośnikowej. Duelundy na wyjściu daca wcale nie muszą być najlepsze, bo najlepsze wedle innych są V-Cap. Sam podobnie na wyjściu lampowego daca zostałem z Duelundem, po prostu nie stać mnie na droższe eksperymenty

Każde mają swoje miejsce gdzie pracują optymalnie, podobnie Mundorf. Jeśli testowałeś SGO w dacu to wcale nie musi oznaczać, że w zwrotnicy będzie działał tak samo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale bez CC to w ogóle co innego, przepaść na niekorzyść jednego kondensatora. Mnie interesują kondensatory tylko do układu CVC ... w którym pokazują pełnię możliwości.

 

na średnicy w dolnoprzepustowych mam amerykańskie PiO Vitamin Q 196P + Silver Mica ... także całość z 78V || 78V.

 

supreme sgo na średnicy (500Hz~3.2kHz) z nimi nie mają szans, ale na skraju wysokich ładnie hulają z 78V || 78V.

 

edit: ie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W tej krępującej sytuacji to ja bym z czystej ciekowości spróbował jednak nowoczesnych zwrotnic cyfrowych... :)

 

Na pewno większy sens niż dawać Duelundy po 4000 zł szt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inne Duelundy idą do zwrotnic do takich zastosowań są dedykowane VSF, a CAST sprawdzą się dobrze do daca,

 

Tak dokładnie mam :-) po wszystkich próbach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tam mały zielony dla smaku :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS: Irek - jaką masz skuteczność kolumn? U mnie 88db i w życiu nie przekręciłem gałki ponad 75 :)

 

Zmierzyłem, wychodzi w okolicach 85dB@1W :)

Zazwyczaj słucham na 65-75 w zależności od nastroju i rodzaju muzyki. Czyli dosyć cicho (100 odpowiada 150W/8 dla pełnego wysterowania).

 

Miłego.

Irek.N.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ci wiele nie doradzę - bo odrzuciłem wszystko co próbowałem, niezależnie od ceny - za wyjątkiem dueli :-)

Po porównaniu do nich :-)

Po prostu żal byłoby mi wydawać chyba 600-800 za mundorfa, który ma mnóstwo ograniczeń - w porównaniu do tych wyżej :-)

A nie planowałem cost no object :-) i wydawało mi się, że średnio-wysoka półka wystarczy.

Okazało się, że nie - że po tej półce jest pustka...naprawdę długo, długo nic - i dopiero vsf czy jak tam te czekolady duela najtańsze się nazywają...

Jeden kondensator, w dodatku o bardzo charakterystycznej sygnaturze, dobry do wszystkiego. Powiem szczerze, że dawno większej głupoty nie czytałem. No ale cóż, cena i marketing czyni cuda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jeden, tylko dwa rodzaje, niedokładnie czytasz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytać tego zwyczajnie się nie da, a to, że dwa nic nie zmienia w podejściu do tematu, wszystko widoczne jak na tacy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podążanie w otchłań

 

Gagacek, pukasz do niewłaściwych drzwi, do tego dział DIY znajduje się kilka pięter niżej...

 

Nie kompromituj się przychodząc z treściami przerabianymi w wczesnych latach dziewięćdziesiątych i odpowiednią tamtemu czasowi zaściankową retoryką,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

 

 

Gagacek, pukasz do niewłaściwych drzwi, do tego dział DIY znajduje się kilka pięter niżej...

 

Nie kompromituj się przychodząc z treściami przerabianymi w wczesnych latach dziewięćdziesiątych i odpowiednią tamtemu czasowi zaściankową retoryką,

747 w jakich urządzeniach i w jakim miejscu słuchałeś Duelundow? Które serie to były?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

747

 

Zajmuję się innowacjami, wiem jak pracują elementy pojemnościowe, miałem z nimi do czynienia w różnych warunkach i okolicznościach, dla mnie kondensator jest elementem fizycznym, jego nazwa nie ma znaczenia, co najwyżej można ją traktować jako synonim unikalnej technologii, obawiam się że nie jestem zbyt oddalony od akurat Duelunda, mój znajomy deklarował że współpracuje z tą firmą...inny prowadzi firmę głośnikową, od niemal 20 lat, chyba nie muszę wyjaśniać co to oznacza, z punktu widzenia rozeznania w przedmiocie, jeszcze inny produkował zwrotnice głośnikowe na rynek ogólnopolski..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Co mam napisać dzieciakowi americano, przecież wiesz jakie to są drogie kondensatory.

Napisz czy kiedykolwiek je chociaż widziales na żywo, nie mówiąc juz o słuchaniu w konkretnej aplikacji...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

 

 

Plastic, na żywo, to nie chciałbyś zobaczyć..mnie..

To choć w jednym sie zgadzamy.

 

Oczywiście o Duelundach jako takich nie masz zielonego pojęcia, bo nigdy nie miałeś z nimi doczynienia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plastic, nie pogrywaj sobie dziecinko, jeśli ktoś produkuje kolumny hi end, 180 kg sztuka, to jak myślisz sprawdzi jak grają na najlepszych kondensatorach.

 

Idź sobie na spacer, przewietrz się.

 

Jeśli ktoś produkuje zwrotnice przez pól życia, to wie coś na temat kondensatorów czy nie, trzymał Duelunda w ręku czy nie, ma piękną wille pod lasem, czy nie stać go ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Plastic, nie pogrywaj sobie dziecinko, jeśli ktoś produkuje kolumny hi end, 180 kg sztuka, to jak myślisz sprawdzi jak grają na najlepszych kondensatorach

 

Idź sobie na spacer, przewietrz się.

 

Jeśli ktoś produkuje zwrotnice przez pól życia, to wie coś na temat kondensatorów czy nie, trzymał Duelunda w ręku czy nie, ma piękną wille pod lasem, czy nie stać go ???

Ale ja pytam wprost, czy Ty je słuchałeś w jakiekolwiek aplikacji? Jeśli nie, to nie wypisuj mądrości na forum o rzeczach z którymi nigdy nie miałeś doczynienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie masz zielonego pojęcia,

 

Nie chodzi po tym świecie osoba, Kolego Plastic, która posiada wiedzę odnośnie transmisji sygnału audio przez przewodnik metalowy, która na niwie realizacji praktycznej użytkowej, mogłaby czymkolwiek zaskoczyć moją skromną osobę, gdyż musiałaby rozumieć procesy jakie dokonują się w wnętrzu przewodników w oparciu o wiedzę, którą oficjalna nauka że tak piszę, jeszcze nie zdążyła się zająć.

Kondensator to przewodniki oddzielone izolatorem, przypomnę.

Parę postów wyżej jest moja wypowiedź dotycząca systemu połączeń, gdzie do jego zafunkcjonowania potrzeba ośmiu jednostkowych kondensatorów, nawet Kolega americano zechciał nazwać mnie cwaniaczkiem, kiedy zorientował się jaki to generuje koszt w przypadku użycia produktu Duelund.

 

Trafiłeś plastic najgorzej jak mogłeś jeśli chodzi o wiedzę dotyczącą kondensatorów, rozwiązanie o którym mowa daje tak potężny zysk jakości, że pojedynczy element całkowicie traci racje bytu jako element realizacji hi end.

Po prostu właściwości strukturalne baterii ośmiu kondensatorów, niwelują całkowicie jakość uzyskaną jednostkowo, nawet jeśli byłby jeszcze lepsze kondensatory niż Duelund, przewaga układu połączonego jest bezdyskusyjna, nawet prosto użyta wyobraźnia konstatująca że coś czego jest osiem, może pracować znacznie lepiej niż tylko jedna sztuka, daje się tu zastosować jako wystarczająca właściwość uwiarygadniająca.

 

Połączenie jest bardzo skomplikowane, poprzedzone badaniami owych ośmiu składowych jednostek, aby umieścić każdą z nich w odpowiednim miejscu struktury, z właściwą polaryzacją.

 

Ktoś, kto nie słuchał takiego rozwiązania, nie wie nic na temat kondensatorów, nawet jeśli jest ojcem projektantem najlepszej marki tradycyjnych kondensatorów, dowolnego typu, również elektrolitycznych.

 

Plastic, albo zakupisz 16 Duelundów i mnie sprawdzisz, albo nie pisz więcej do mnie.

 

Ale ja pytam wprost

 

Nie żartuj już, pisałem że niedawno montowałem Alexandry montując KIT AudioNote.

 

nie wypisuj mądrości na forum o rzeczach z którymi nigdy nie miałeś doczynienia

 

Rozbrajasz mnie, napisz co robisz na co dzień, ja zajmuję się od rana do wieczora przewodnikami, induktorami i elementami pojemnościowymi, od wielu, wielu, wielu lat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pastwa, nie dolewaj już oliwy do ognia, to jest forum, mogą zdarzyć się sytuacje źle odebranej intencji, ileś postów wstecz informacja przez mnie była już podana, miałem prawo sądzić że Kolega Plastic ją przeczytał i oczekuje czegoś ponad to.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pastwa, nie dolewaj już oliwy do ognia, to jest forum, mogą zdarzyć się sytuacje źle odebranej intencji, ileś postów wstecz informacja przez mnie była już podana, miałem prawo sądzić że Kolega Plastic ją przeczytał i oczekuje czegoś ponad to.

 

O, kolega 747 dzisiaj szczytuje........hmm jak zwykle podobnie, mało i dużo ale skutecznie o niczym szczególnym - pitu pitu,

pierdu,pierdu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnepan, wylewałem łzy, obserwując Twoją produkcję dookoła tego żelastwa, którego dla świętego spokoju już nie będę wymieniał nazwy.

 

pitu pitu,

pierdu,pierdu.

 

Jest kłopot z napędami CD, żeby coś przedstawić musiałeś iść do jaskini..

 

Możni tego świata dali maluczkim format i technologie jego odtworzenia, ci, którzy chcieli więcej, musieli "tworzyć", no i wytworzyli m in to co pokazałeś, sam widzisz jak to wygląda, to nie jest wszystko co tylko dałoby się zrobić aby najlepiej jak się da odtworzyć płytę CD.

 

Nie chce mi się dalej pisać, lecz współczuje Ci, szczerze magnepan jest mi Ciebie po ludzku żal, że używasz takich emocji, do tak nie wiem jak to nazwać, może - przegranych spraw, jak rozważania dotyczące źródła cyfrowego...

Rynek tych urządzeń wygląda na zapomniany przez Boga i ludzi..

 

W źródle cyfrowym diabły grają złą muzykę wszędzie tam gdzie funkcje są pozamykane w układy scalone zamiast być realizowanymi przez elementy dyskretne, oczywiście zasilanie musi być specyficzne, ale sprawy zasilania są wszędzie istotne więc to jest banał.

 

 

................

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z obecności i ich pojedynków czyli osób technicznych chciałem spytać czy jest sens wymieniać w zwrotnicy kondensator Mundorf Supreme 6,8 uF na Duelund VSF 6,8 uF, miedziany czy aluminiowy? Na baterię 8 mnie nie stać, ale na 2 tak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnepan, wylewałem łzy, obserwując Twoją produkcję dookoła tego żelastwa, którego dla świętego spokoju już nie będę wymieniał nazwy.

 

 

:-))))))))))))))))) 747 jesteś tylko ' wizualnym ' EKSPERTEM urządzeń audio od obrazków. O konstrukcji , budowie nie masz totalnego pojęcia nie mówiąc o tym że większości urządzeń o których zabierasz głos NIGDY NIE SŁYSZAŁEŚ.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.