Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  69 członków

Dayens Klub
IGNORED

Klub DAYENS


Gość numik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość numik

(Konto usunięte)

Baltlab, Leema, Audia Flight, Norma, Monrio, Haiku, NAD, AMC, Music Hall (w 3 ostatnich przypadkach najwyższe modele), starsze Creeki, Rogue, Octave, Triode, Parasound, starsze lub obecne wyższe Rotele - każdy oczywiście w swoim stylu gra rocka wg mnie lepiej

 

Dla mnie Naim to płaskie i nudne walenie środkiem na twarz klienta, tak, rytm trzyma, ale to oszustwo - tam nie ma całego przekazu, to jakaś wersja prawdy tylko. Atoll jest wg mnie jego ciekawszą odmianą.

Edytowane przez numik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Dayens nie odpada, nie wymieniłem go w tym wątku, bo to chyba oczywiste. A Naima słuchałem wiele razy w takim samym nastroju jak wszystkie inne wzamcniacze danego dnia :)

 

Do rocka nie nadaje się też Caspian m-2 moim zdaniem i nie dlatego, że miałem jakiś nastrój. Nie jestem odosobniony w krytyce Naima, to trochę napompowane w 1 zakresie granie - ja za każdym razem usypiałem z nudów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

dokładnie tak jest :)

w Naimie brakuje mi czegoś rockowego właśnie w górnych rejestrach, to on właśnie...pierwszy odpadał w rocku. Uwielbiany przeze mnie Audiolab odpada jako pierszwy dla innych i biznes się kręci ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czym kolega Numik słuchał Naima,że takie obserwacje? Ja miałem u siebie XS2 i własnie w rocku była petarda,System of Down w super formie... Mi głebi brakowało i to głowny mój zarzut Ale w porównaniu xs2 do Baltlaba Ep2 w rocku to sporo szybszy wzmacniacz i to raczej powszechna opinia :) ale wiadomo graja systemy. Generalizowanie takie jest krzywdzace wobec Naima.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

słuchałem go wiele razy, oferowano mi go (wciskano) w kilku salonach, grał w zestawach polecanych, różnych w zależności od salonu - nic, nie przypomnę sobie tych zestawień. Jak pisałem, tempo tak, ale ani barwy, ani podtrzymania wybrzmień, głównie środek - to dla mnie najbardziej przereklamowana marka, nie moje granie, bardzo mało uniwersalny.

 

Baltlab Epoca 2 przy Naimie to magik muzyki - uwielbiam ten wzmacniacz, tylko dobrze okablowany, na to jest czuły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

ogólnie Dayens jest mało znany, a to co pokazał mi zwykły Menuetto z Zensorami to był opad szczeny. Po prostu postanowiłem pójść 2 półki wyżej z kolumnami, ale jeśli dziś wspominam jakieś wzmacniacze z tęsknotą, to Baltlab Epoca 2 dobrze ułożony w torze i Dayens właśnie

 

Nie chcę wiedzieć co potrafi Ecstasy, a przez jego cenę+nieznaną markę pewnie się mniej sprzedaje. A przypuszczam, że za jego cenę można mieć granie oferowane przez znane marki w cenach...15.000 i wzwyż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ampino podstawowa wersje, która sprzedaje nasz dystrybutor. Zmieniłem na ampino Custom co prawda 5,5pln to bardzo dużo kasy w porównaniu do wersji standard 2,5pln ale było warto ta wersja spokojnie może stanąć w szranki z piecykami do 10k. a nawet droższymi i niejednego zawstydzi. U mnie gra z harbeth p3esr, mam zamiar jeszcze posłuchać studio 16hz canto one new.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Audiofilia nervosa Adamie cię dopadła i szukanie dziury w całym :)

Menuetto to zacny piecyk ale bardziej mnie się podobał ten malutki taniutki Ampino. Potrzebuje on jednak łatwiejszych kolumn. Z  Harbethami p3esr , m30 ładnie grał .

Zdrowych , Pogodnych Świat !

 

 

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie (obecnie) barwa wokali bez zadnej wlasnej koloryzacji (podgrzewania) na styl angielski (rega, cyrus, podobno bo nie sluchalem naim tez) jak to ma miejsce z Menuetto to ideal do moich Dynaudio x14, do tego jego wyborna plastyka i to cos. A ze audiofilia nervosa kwitnie nawet zima - no inaczej nie byloby nas tylu na forum. Na szczescie, nie jest to choroba smiertelna Luk i zalecza sie skutecznie wraz z wyczyszczeniem portfela, rozwodem i takie tam hah.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Dobre pytanie. Niestety pewnie tak jak w przypadku wzmacniaczy Dayensa 99,9% użytkowników forum nie ma pojęcia o ich istnieniu. Tak naprawdę, gdyby Numik nie założył tego klubu sam nigdy bym nie miał u siebie Menuetto (co ma też plusy ujemne bo chociaż mój Cyrus jest super to Menuetto chociaż tak inny to niczym mu nie ustępuje, żeby nie napisać więcej - domyślacie się...). 

Ciekawe czemu tylko Q21 ma Dayensa u siebie, czyżby tylko Goliat  poznał się na tym wybitnie grającym sprzęcie, do tego wycenionym tak, że cała reszta powinna brać przykład. Dziwny ten nasz świat audio...

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś u siebie Menuetto
Fajny wzmacniacz za rozsądne pieniądze.
Odsłuchy robiłem wtedy z konfrontacji z A70 Cayina oczywiście tu różnica klas była dobitna ale w tej cenie Menuetto jest bardzo wysoko w hierarchii.
Te wszystkie Marantz PM7004 inne podobne bije na łeb na szyję. Bardzo ciepły i muzykalny wzmacniacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzykalny bardzo, do tego rozdzielczy, detaliczny i dynamiczny, natomiast czy ciepło grający?  To raczej zależy od reszty toru bo akurat u mnie nic nie ocieplał i chyba przez to tak świetnie zgrywał się z resztą moich "cieplaków" :) Wręcz na jego tle mój Cyrus 8-2, Hegel H90, Haiku Audio Sol 2, Soul Note SA300, Heed Obelisk, Rega Brio R czy Atoll 100 to klamoty mniej lub bardziej  ale skręcające w ocieplenie czego Menuetto u mnie nie robił a już na pewno zero ocieplenia na wokalach, dla mnie barwa środka idealnie neutralna. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.