Skocz do zawartości
IGNORED

DIY na AudioVideoShow 2016.


palton

Rekomendowane odpowiedzi

Głupie te ludzie,nie przejmujcie się nimi,sami niech sobie wtstawiają w przyszłym roku jak im nie pasuje

 

A tak z innej beczki wie ktoś moze co to był za samograjacy fortepian na stadionie wystawiany przez Yamahe?,sk***iel sam gral jak w uwierz w ducha,gdzie szukać informacjii na temat tego dzieła?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Artur1970

(Konto usunięte)

Całkowicie zgadzam się z kolegą Piotr 1 w jego obszernej wypowiedzi na temat pokazywania wszystkiego co jest w konstrukcji diy. Sam jakieś rzeczy robię a ostatnio szpulowy magnetofon w oparciu o zmodyfikowane elementy polskich sprzętów i pierwsze testy które wykonałem i opisałem w wątku magnetofony szpulowe wypadły wyśmienicie. Ale też nie ujawnię wszystkiego dlaczego tak wiernie nagrywa i odtwarza mimo zastosowania prawie fabrycznej elektroniki z polskiego magnetofonu kasetowego zrk. Napisałem prawie fabrycznego i w tym tkwi szczegół ale też w bardzo mocno zmodyfikowanej mechanice. Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gainclone nawet zmodyfikowany to nie jakieś audiofilskie cudo, więc zbytnich tajemnic w tym być nie może. Nie ma się więc co obrażać że ktoś tu czegoś nie powiedział. Natomiast to, że ktoś nie chce od razu nieznajomej osobie ujawnić wszystkie szczegóły konstrukcji jest rzeczą jak najbardziej naturalną. To jak zaproszenie do grona DIY. Wejdziesz spróbujesz zobaczysz to i owo, a na koniec zostaniesz jednym z nas. Często jest tak że za dobre rzeczy trzeba jednak zapłacić. W tym przypadku wysiłkiem poznania osobistego różnych konstrukcji i ludzi. Kosztem zaprzyjaźnienia się z ludźmi i materią własnego konstruowania (nawet jeśli chodzi o Gainclone'a).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wie ktoś moze co to był za samograjacy fortepian na stadionie wystawiany przez Yamahe?

Yamaha poza bardzo dobrymi "zwykłymi instrumentami" robi też te same instrumenty (fortepiany) w wersji Silent - czyli możesz założyć słuchawki i poza stukotem mechaniki instrument jest niesłyszalny na zewnątrz oraz coś co widziałeś - czyli instrumenty, które potrafią odtworzyć coś, co zostało wcześniej na nich zagrane, lub jest wrzucone w formie materiału do odtworzenia.....takie bajery odpowiednio droższe i oczywiście robiące wrażenie, ale nie takie jak normalne instrumenty linii C, S, CF, czy najnowszy CFX z matowym skrzydłem;-)

Sorry za off-topa, ale nie mogłem się powstrzymać...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale nie ma możliwości by pokój w 100% spodobał się wszystkim. To nawet w dużym stopniu może zależeć od tego w jakim momencie "zwiedzający" wejdzie do pokoju:

- ilość osób w nich obecnych

- repertuar nieodpowiadający

- zmęczenie turysty

- osobiste preferencje

- za głośno

- za cicho

- za jazzowo

- za klawesynowo (tu okiem mrugam w stronę palton'a ;) )

 

Reasumując każda z osób, która ma jakieś uwagi/zarzuty i zarazem zdrowo myśląca powinna sobie zdawać sprawę, że gdyby to ona organizowała pokój i poprawiła te "błędy" nie uniknęła by innych potem zarzucanych.

 

Zaglądałem do obu sąsiadujących pokoi i myślę, że ich cel został spełniony skoro zaraz po powrocie grzałem lutownicę, aby dokończyć kilka rozgrzebanych klocków.

 

Trzeba sobie powiedzieć szczerze, że na tle innych pokoi pokoje DIY wypadły naprawdę dobrze. Nie ma sensu ich ze sobą porównywać, bo po co? Niech będą porównywane z resztą wystawców.

 

Dzięki Panowie!

 

P.S.

Aby ktoś nie zrozumiał źle z tym klawesynem. Trafiłem w piątek na moment kiedy Palton zasłuchiwał się klawesynowymi koncertami nawet Tomek 1685 pytał go czy rzeczywiście jest takim miłośnikiem klawesynu. Jednak gdy ludzie wycofywali się z pokoju Palton zapytał czy muzyka nie jest przeszkodą i jak ktoś sobie życzy inny repertuar to, aby śmiało mówili. Także starał się wczuwać w intencję odwiedzających, ale rzecz jasna nie zawsze się da :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.To ja Wojtek Kubiec zadałem te kilka pytań na temat wzmacniacza.Zrobiłem to otwarcie ponieważ temat wzmacniczy bardzo mnie interesuje i że kolega z chęcią powie kilka słów na temat swojego dzieła.Gdybym miał więcej czasu i tak pociągnąłbym go za język na korytarzu (nie tylko jego).Uważam że istotą działu diy jest właśnie dzielenie się własną wiedzą(także tą ciężko zdobytą w trudzie i pocie) bo jeśli nie, to jaki sens ma w ogóle ten dział? Panowie bierzcie przykład z pana Passa czy Petera Daniela.Więcej radości jest z dawnia niż z brania.

Od dłuższego już czasu nachodzi mnie taka smutna refleksja,że dział diy powoli zamiera.Myślę,że jedną z przyczyn jest właśnie postawa "wiem ,ale nie powiem" bo taki człowieczek z nikąd zadaje takie "osobiste"pytanie.Kolejna z przyczyn zamierania tego działu i nie tylko tego, to kłótnie które się kończą nawet" pozwami" do sądu.Panowie każdy z nas jest inny i każdy z nas inaczej postrzega brzmienie danego systemu,choćby tylko tego czy jest głośno czy cicho.

Kończąc tę wypowiedź pozdrawiam Tych którzy coś tam dłubią a jeszcze bardziej Tych którzy zdobytą wiedzą przy tym dłubaniu potrafią się podzielić no i życzę na przyszły rok większego pokoju albo i dwóch.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Gościłem w obu pokojach , (naszym) i konkurującym z (naszym) forum i się mnie podobało. Tak jak już od jakiegoś czasu selekcja i wybór dzieł które grały zdały egzamin . Dobór repertuaru muzycznego myślę że też, choć czytałem i o klawesynie który nie wszystkim do gustu przypadł. Akurat nie trafiłem , i teraz żałuję bo lubię dźwięk klawesynu. Osobiście jak coś wydłubie to testuję na rożnej muzyce i wtedy nie patrzę przez pryzmat co mi w duszy gra , a raczej czy ze wszystkim sobie sprzęt poradzi. Pozdrawiam Kolegów Budujących i wystawiających swoje DZIEŁA na AVS . By ożywić nasze forum to proponował bym przypięcie wątku Dłubanie na żywo , lub jakiejś galerii zdjęć rzeczy które zostały stworzone na forum bo nic tak nie przemawia jak OBRAZKI. Bodo_z

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo nic tak nie przemawia jak OBRAZKI.

 

można linka do zdjęć z wystawy?W tym wątku bardzo oszczędnie są zamieszczane obrazki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DIY to przyjemność grzebania w sprzętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

ale nie takie jak normalne instrumenty linii C, S, CF, czy najnowszy CFX z matowym skrzydłem;-)

Są to normalne fortepiany i pianina tylko montowany jest tam odpowiedni moduł. A jak ktoś ma sentyment do instrumentu to mogą to zamontować nawet w jego fortepianie jeśli go dostarczy do fabryki ;)

Służy do przede wszystkim do nauki gry - jeśli ktoś ma min 50 tys.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie to miałem na myśli:

te same instrumenty (fortepiany)

Jako normalne uznałem fortepiany i pianina "bez bajerów" służących do ćwiczenia, kiedy nie chcemy narzucać się otoczeniu;-)

I nie jest to niestety bez wpływu na komfort gry....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Sam na nim nie grałem, informacje o których napisałem uzyskałem od przedstawiciela Yamahy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.To ja Wojtek Kubiec zadałem te kilka pytań na temat wzmacniacza.Zrobiłem to otwarcie ponieważ temat wzmacniczy bardzo mnie interesuje i że kolega z chęcią powie kilka słów na temat swojego dzieła.Gdybym miał więcej czasu i tak pociągnąłbym go za język na korytarzu (nie tylko jego).Uważam że istotą działu diy jest właśnie dzielenie się własną wiedzą(także tą ciężko zdobytą w trudzie i pocie) bo jeśli nie, to jaki sens ma w ogóle ten dział? Panowie bierzcie przykład z pana Passa czy Petera Daniela.Więcej radości jest z dawnia niż z brania.

Od dłuższego już czasu nachodzi mnie taka smutna refleksja,że dział diy powoli zamiera.Myślę,że jedną z przyczyn jest właśnie postawa "wiem ,ale nie powiem" bo taki człowieczek z nikąd zadaje takie "osobiste"pytanie.Kolejna z przyczyn zamierania tego działu i nie tylko tego, to kłótnie które się kończą nawet" pozwami" do sądu.Panowie każdy z nas jest inny i każdy z nas inaczej postrzega brzmienie danego systemu,choćby tylko tego czy jest głośno czy cicho.

Kończąc tę wypowiedź pozdrawiam Tych którzy coś tam dłubią a jeszcze bardziej Tych którzy zdobytą wiedzą przy tym dłubaniu potrafią się podzielić no i życzę na przyszły rok większego pokoju albo i dwóch

 

Czekałem na te slowa , które napisałeś, dokladnie tak samo pojmuje DIY!

 

Rozwijając te mysl kolegi , całe te wywody na temat badan osiągnięc wiedzy i mozliwości założenia biznesu lub zachowania swojej cięzko zdobytej wiedzy dla siebie, mozna o kant tyłka rozbić.

 

Nie kupuję takiego podejścia ,ze Piotr jedzie po to by sie pochwalic , stasiop wypisuje bzdety o utranowoczesnej technologii poprawiającej o 50% jakośc systemu po zastosowaniu jego blablofiltrów

mysle tez ,ze kolega muzg równiez zmierza do celu jakim jest biznes.

 

Czy to żle ? oczywiscie ,że nie niech się masz polski rynek audio rozwija jak najlepiej i wszystkim łącznie z Paltonem zycze przekucia mysli technicznej na kasę!

 

 

Tylko jaką wartośc dla naszej społeczności DIY maja takie pokazy poza posłuchaniem muzyki?

ano żadną!

 

A beda miały jeśli przed wystawą kolega , ktory chce pokazac swój sprzęt opisze go przedstawi właśnie schemat daca, zwrotnicy kolumny, wzmacniacza, napisze jakich uzył materiałów i nowinek by jego projekt mógł sobie skopiować kazdy uzytkownik diy po odsłuchu na wystawie i cieszył sie dzwiekiem jeśli brzmienie mu sie podobało.

 

 

W takiej formie jak jest to od paru lat dla szerokiego diy taka wystawa nie ma żadnego znaczenia bo słuchamy czegos o czym nic nie wiemy i nawet oceniając dxwiek nie mozemy tego zrobić dobrze bo nie mamy wiadomości o sprzecie.

 

Dyskutując o wystawie naczytałem sie tak diametralnie róznych opinii o grajacych sytemach ,ze stwierdzilem iz ten swiat na trzeźwo jest nie do przyjęcia, i kazdy z nas odbiera bardzo subiektywnie dźwiek dlatego w ostateczności każdemu z nas może sie podobać zupełnie inny sposób grania i nie ma obiektywnej prawdy

jest tylko mozliwośc porownania do czegos innego , innego systemu.

 

Teraz moje mocno subiektywne spostrzeżenia , które postaram sie uzasadnić

Słuchałem tylko i wyłącznie systemu opartego na dacu muzga ampli Piotra 1 i yeti Paltona

 

Pierwsze co zauwazyłem to dośc dobra aranżacja akustyczna ale dotyczy to basu , udało sie kolegom ogrniczyć do minimum typowe problemy akustyczne w porównaniu do lat ubiegłych, niewątpliwym tez czynnikiem było strojenie kolumn Roberta , konstruktor zapewne stwierdził ,że nie ma sensu zmuszać HDS do odtwarzania niskiego basu i wg mnie to pierwszy plus kulek, drugi to zwrotnica i z bliska i z daleka zgranie fazowe głośników było bezbledne na pewno zaleta tych kulek jest prosta zwrotnica i mechaniczne wyrównanie czasowe gosników i w tym miejscu... znajac osobę, która tworzyła zwrotnicę oraz jej wczesniejsze dokonania musze przyznać ,żę kulki Roberta to dobry kierunek

 

Porównując prezentacje Ayona z Lumen White i systemu opartego na kulkach jesli chodzi o sybilanty to wygraliscie Wy.

 

Brakowało mi troche powietrza w górze pasma i kontrastu dynamicznego za ktory wg mnie odpowiada amplifikacja , gdyby była mozliwośc zmiany wzmacniacza poprosiłbym o nią, ale niestety ...

 

Tu jeden zarzut i Robert i Piotr spotykają sie znają i organizuja odsłuchy czy nie mozna było stwierdzić przed AVS ,ze ten wzmacniacz nie potrafi wydobyc z kulek pełni dynamiki?

Mam u siebie od lat te HDSy i wiem co potrafią.

 

Odsłuch na trzech pełnych utworach , z których dwa znałem znakomicie prowadzi do wniosku ,że dźwiek był w sumie lepszy niz rok temu i bardziej mi sie podobało u Was niz w sąsiednim pokoju.

 

Pytalem Roberta o kable stasiopa

Stwierdził ,że w tym systemie nie graja bo muliły dźwiek, wiec Piotrze z tym hi-endem to troche przed wystawą przesadziłeś.

Nie słyszałem tez precyzyjnej sceny stereo, moze zle siedziałem.

Jesli kogos tym wpisem uraziłem trudno to moja subiektywna opinia i jej nie zmienię

pozdrawiam wszyskich kolegów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Na tej wystawie trafiłem do ciekawego pokoju który można by nazwać Diy gdyż prezentowany system był w większości stworzony przez wystawcę i nie był na sprzedaż. Jak dla mnie był to jeden z najlepszych systemów jeśli nie najlepiej grający (jak dla maniaka lampowo tubowego). Chociaż wystawca nie zdradzał technicznych rozwiązań wskazywał "drogę". Zaprosił do siebie na odsłuch gdzie może udzieli większych wskazówek. I doskonale to rozumiem bo nie oczekuje ryby tylko wędki. A wiele osób chciało by rybę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiele osób chciało by rybę

 

Wielu kolegów piszących do mnie oczkuje ,ze podam im recepte na dobry dźwiek, mimo ,ze wszyscy wiedza ,że to tak nie działa , dla wiekszosci ludzi na świecie diy to kopiowanie uznanych projektów i nikt tego nie zmieni bo geniuszy tworzących nowe rozwiazania nie ma wielu.

 

Samo złożenie skomplikowanego projektu jest wyzwaniem i wymaga przyswojenia sporej ilosci wiedzy.

Jeśli damy mozliwość takiego rozwoju to postrzeganie audio hobby nie bedzie ograniczać sie do zmiany bezpiecznika czy zakupu nowej sieciówki a to jest ważne by wiedza o sprzęcie i jego działaniu poszerzała horyzonty naszej pasji

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że taka wiedza jest możliwa? Może kilka ulepszń wczymś co istnieje dać odpowiedni poziom?

 

Pisałem ogólnie, kazdy z nas ma swoje mozliwości i potrzeby jednemu wystarczy szklanka by było pełno a drugiemu potrzebne jest wiadro:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie bierzcie przykład z pana Passa czy Petera Daniela.Więcej radości jest z dawnia niż z brania.

Oj,oj,oj. Ano tak oj oj oj. Ciekawe czy ktoś zauważył. Na czym Peter słuchał. Otóż specyficznie i bardzo niepowtarzalnie, dokładniej to fullrange wbudowane w ścianę. Ciekawe ilu z odgapiaczy powtórzyło taki set? Wszyscy podniecali się z zastosowanych Black Gatów itp. Nie ma recepty na dobre brzmienie z robionych własnymi siłami klocków. Każdy musi dojść do celu sam. Sugerowanie się rozwiązaniami stosowanymi przez kogoś to często gęsto pułapka tym większa jeśli nie ma punktu odniesienia. Dlatego może nawet lepiej, że np Piotr1 nie pochwalił się rozwiązaniami których użył. Taka wiedza czasem kończy się utopieniem kasy. Wiem coś o tym.

 

Samo złożenie skomplikowanego projektu jest wyzwaniem i wymaga przyswojenia sporej ilosci wiedzy.

Jeśli damy mozliwość takiego rozwoju to postrzeganie audio hobby nie bedzie ograniczać sie do zmiany bezpiecznika czy zakupu nowej sieciówki a to jest ważne by wiedza o sprzęcie i jego działaniu poszerzała horyzonty naszej pasji

Jeśli kogoś pasjonuje audio i dłubanie to prędzej czy póżniej wiedzę zdobędzie i do czegoś dojdzie , ale poza skonfrontowaniem czy porównaniem swoich dokonań z innymi, całą wiedzę i doświadczenie musi zdobyć sam. i to jest wędka. Co komu po rybie? Zjesz -strawisz- zapomnisz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtku, Sławku, dziękuję, bo już myślałem, że bredzę.

Ja też uważam, że wystawa z DIY ma sens tylko w przypadku rozmowy o swoich spostrzeżeniach, odkryciach, pomysłach itp. Są na forum osoby, które chętnie dzielą się swoją wiedzą zupełnie bezinteresownie - dla przyjemności własnej. Oby takich jak najwięcej było.

 

Miłego.

Irek.N.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę,że prawdziwy hobbysta potrafiłby dyskutować godzinami na temat zastosowania każdego jednego rezystorka i trudno by było go "wyłączyć".Ten pokój od lat jest przedsionkiem komercji a DIY to tylko literki na drzwiach

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DIY to przyjemność grzebania w sprzętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pokój od lat jest przedsionkiem komercji a DIY to tylko literki na drzwiach

Ciebie to boli? Bo mnie wcale. Gdybyś zrobił klasa urządzenie autorskie itp nie myślałbyś o produkcji i zarabianiu na tym? Czy DIY nie oznacza Zrób To Sam ? Jedno nie wyklucza drugiego , nie widzę sprzeczności ani sprzeniewierzenia idei. Jedni zresztą dzielą się wiedzą , drudzy nie- bo różni są ludzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Bogu, myślałem, że sam zostałem. Skoro to pokój forum AudioStereo, to niech będą w nim forumowe projekty AS. A mnie boli, że naszym kosztem kosztem ktoś się promuje i przygotowuje pod komercję. Nie zgadzam się. Niech się za swoje promuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Jestem dumny, że z naszego pokoju wyrosło kilka firm i będę szczęśliwy jeśli powstaną kolejne. To jedna z wielu idei jakie przyświecają naszemu pokojowi i nie widzę w tym nic złego. Mamy różne motywacje, wielu z nas marzy o karierze jaką zrobili np. chłopacy z Amare M. Jeśli komuś to przeszkadza, to ja tego nie rozumiem.

 

Somek, cenię Twoje wpisy, ale w tym ostatnim widzę wyłącznie chęć odwetu.

 

PS. Nie powinieneś mieć pod avatarem napisu "Branża" zamiast :Użytkownicy"?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dawno zapomniałem o tym odtwarzaczu i chciałbym, żebyś też to zrobił. Ty masz swoją opinię na ten temat, a ja i kilku innych użytkowników swoją. Jeżeli mają wyrastać na naszym forumowym poletku, proszę, ale niech coś dadzą forum. Niech opublikują chociaż okrojony projekt. To nie jest jakaś bezmyślna niechęć, taki mam światopogląd.

 

Nie, nie powinienem. Występuje tu 100% prywatnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość A&T

(Konto usunięte)

W pokoju audiostereo wystawiłem modyfikowany serwer muzyczny sony hap-z1es.

Zmiany jakich dokonałem :

 

1. W miejsce HDD Toshiby 1tb wystawiony został SSD Samsung Pro 2 tb i jednocześnie zdemontowano wiatrak z rusztowaniem. Jest teraz całkowice cichy i jest miejsce na opcjonalną lampizację.

 

2. Usunięte zostały opampy BB opa2132 a w ich miejsce wstawione LME49990 i Burson v5 oraz na wyjściu kondensatory Black Gate NX.

 

3. Wymienione gniazda RCA na WBT NEXTGEN Silver i IEC Furutech rod.

 

Była na serwerze kartka z opisem tych zmian ale komuś przeszkadzała Oznacza to, że nie wszystkim to odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też uważam, że wystawa z DIY ma sens tylko w przypadku rozmowy o swoich spostrzeżeniach, odkryciach, pomysłach itp. Są na forum osoby, które chętnie dzielą się swoją wiedzą zupełnie bezinteresownie - dla przyjemności własnej. Oby takich jak najwięcej było.

 

Tak - to kwintesencja tej zabawy i po tym poznasz prawdziwych pasjonatów!

Ale szczerze powiem, jeśli któryś projekt okaże się na tyle dobry, że zostanie wdrożony do produkcji - to chyba należy się cieszyć i kibicować koledze, któremu się udało!! W tym momencie tracimy jednego DIY-owca, ale zyskujemy naszego producenta. Życzę tego każdemu młodemu i zdolnemu człowiekowi, który ma odwagę prezentować publicznie swoje projekty!

Na na jego miejsce znajdą się następni pasjonaci, którzy są na początku drogi...

Więc Panowie - szklanki do góry, cyna w dłoń, z lutownicą płytki goń;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem dumny, że z naszego pokoju wyrosło kilka firm i będę szczęśliwy jeśli powstaną kolejne. To jedna z wielu idei jakie przyświecają naszemu pokojowi i nie widzę w tym nic złego. Mamy różne motywacje, wielu z nas marzy o karierze jaką zrobili np. chłopacy z Amare M. Jeśli komuś to przeszkadza, to ja tego nie rozumiem.

 

Dokładnie tak, niech się tematy nam rozwijają i niech z tego jak najwięcej fajnych firm wyrośnie. Też wszystkim którzy o takiej drodze myślą - życzę.

Problemem wydaje się więc tylko styk... "już nie chcę być hobbystą", a "jeszcze nie żyję z tego co robię".

Tutaj trzeba być czujnym i mieć pewien dystans do siebie i swoich projektów, aby wiedzieć kiedy zmienić podejście.

 

Miłego.

Irek.N.

 

W pokoju audiostereo wystawiłem modyfikowany serwer muzyczny sony hap-z1es.

Zmiany jakich dokonałem :

...

Była na serwerze kartka z opisem tych zmian ale komuś przeszkadzała Oznacza to, że nie wszystkim to odpowiada.

 

Może ktoś chce robić takie same zmiany i czuł się zagrożony businesowo ;)

Tak na serio, fajny pomysł - opisać sprzęt. Niekoniecznie bardzo szczegółowo, ale tak, aby z grubsza było wiadomo z czym ma się doczynienia.

 

Miłego.

Irek.N.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.