Skocz do zawartości
IGNORED

DIY na AudioVideoShow 2016.


palton

Rekomendowane odpowiedzi

Ale szczerze powiem, jeśli któryś projekt okaże się na tyle dobry, że zostanie wdrożony do produkcji - to chyba należy się cieszyć i kibicować koledze, któremu się udało!! W tym momencie tracimy jednego DIY-owca, ale zyskujemy naszego producenta.

 

Tak, chyba właśnie tak to wygląda. Nie wiem, czy większym powodem jest to, że zaczyna się dbanie o własny busines i w związku z tym nie należy ujawniać szczegółów, czy też zaczyna się taka walka z wolnym czasem, że na hobby już nie wystarcza.

Moim przekleństwem było to, że każde moje hobby zamieniało się z czasem w pracę, więc coś mogę powiedzieć w tym temacie. Teraz bardzo dbam, aby się to nie powtórzyło. :)

 

Miłego.

Irek.N.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dzięki za możliwość posłuchania dobrej muzyki w zacnej kompanii. Dźwięk super, zwłaszcza w porównaniu z 90% zestawów firmowych. I szacunek za to, że jesteście, i że Wam się CHCE!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem dumny, że z naszego pokoju wyrosło kilka firm i będę szczęśliwy jeśli powstaną kolejne. To jedna z wielu idei jakie przyświecają naszemu pokojowi i nie widzę w tym nic złego. Mamy różne motywacje, wielu z nas marzy o karierze jaką zrobili np. chłopacy z Amare M. Jeśli komuś to przeszkadza, to ja tego nie rozumiem.

 

 

Mam takie samo zdanie.W mojej wypowiedzi chodziło o ten styk o którym pisał kolega Irek_N i odróżnienie pasjonata od ... ( tu niech sobie każdy sam uzupełni)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DIY to przyjemność grzebania w sprzętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Jestem agnostykiem, ale takie chwile zmuszają mnie do refleksji... Jakaś siła spowodowała, że na okrągło graliśmy Cohena- Hallelujah. Ki czort, jakby powiedział mój znajomy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem dumny, że z naszego pokoju wyrosło kilka firm i będę szczęśliwy jeśli powstaną kolejne. To jedna z wielu idei jakie przyświecają naszemu pokojowi i nie widzę w tym nic złego. Mamy różne motywacje, wielu z nas marzy o karierze jaką zrobili np. chłopacy z Amare M. Jeśli komuś to przeszkadza, to ja tego nie rozumiem.

 

 

Dajcie też szanse początkującym amatorom którzy chcieliby postawić pierwsze (drugie, trzecie) kroki w diy nie tylko dla hobby samego bądź dla kogoś. Wiele osób chciałoby wykonać coś dla siebie niekoniecznie zlecając montaż komuś, obudowę komuś a ogarniecie całości jeszcze innemu.

Sam myślę nad projektem ampa ale nie wiem jeszcze co z tego wyjdzie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ciągłe zmiany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

" graliśmy Cohena- Hallelujah. Ki czort, jakby powiedział mój znajomy."

I mnie się jakoś dziś wasz pokój tak melancholijno nostalgicznie przypomniał ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JEŻELI BĘDZIECIE CHCIELI COŚ POWIEDZIEĆ O SPRZĘCIE - POWIEDZĄ ŻE SIĘ PRZECHWALACIE I REKLAMUJECIE SWÓJ GARAŻOWY BIZNESIK

JEŻELI NIE BĘDZIECIE CHCIELI POWIEDZIEĆ NIC O SPRZĘCIE - POWIEDZĄ ŻE TRAKTUJECIE LUDZI Z BUTA

JEŻELI COŚ ZAGRA DOBRZE - NIKT MOŻE TEGO NIE DOCENIĆ, A WRĘCZ PRZECIWNIE, A JAK DOCENIĄ, TO BĘDĄ CHCIELI ZA DARMO SKOPIOWAĆ

 

Albowiem wiedza kosztuje. Kosztuje czas, upokorzenia, pot, no i dużo wysiłku. Ten kto ją zdobył, ma pełne prawo zadecydować o tym, jak tą swoją wiedzą "zadysponuje". Być może częścią się podzieli. Być może część zachowa dla siebie. Być może te części ujawniane - ujawni wszystkim. A może jedynie wąskiemu gronu znajomych, którzy to docenią. Albo poprzez wdzięczność, albo poprzez podobne dzielenie się swoimi doświadczeniami i pomysłami.

A być może zupełnie nic nie ujawni - bo "jak tu żyć?" - myśli poważnie, aby z nowym rokiem własną firmę otworzyć, która będzie produkowała nowe komercyjne urządzenia. Wykorzystując przy tym właśnie tą własność intelektualną, czyli bagaż doświadczeń, często zdobywany przez wiele lat, w trudzie i znoju.

 

Niektórych szczypie przez to w zadku z zawiści i tylko kombinują jak takiemu dowalić .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Dajcie też szanse początkującym amatorom którzy chcieliby postawić pierwsze (drugie, trzecie) kroki w diy nie tylko dla hobby samego bądź dla kogoś. Wiele osób chciałoby wykonać coś dla siebie niekoniecznie zlecając montaż komuś, obudowę komuś a ogarniecie całości jeszcze innemu.

Sam myślę nad projektem ampa ale nie wiem jeszcze co z tego wyjdzie :)

 

Absolutnie każdy może się zgłosić, nikomu nie utrudniamy dostępu, wręcz staram się zawsze zachęcać do udziału. Pamiętam pierwszy dac Leg-a i muzga, dac Ricka, Piotra_1 i wiele innych rzeczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Niektórych szczypie przez to w zadku z zawiści i tylko kombinują jak takiemu dowalić .

 

Bardzo nie chciałem tego napisać ale do niektórych nie nie dociera jaka jest różnica między hobbystycznym DIY a komercją.

Albo trochę inaczej: dokładnie rozumieją różnicę ale wygodniej jest udawać że to jest to samo.

I lepiej skończmy ten off top zanim padną bardziej dosadne opinie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DIY to przyjemność grzebania w sprzętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czyż nie najlepszym sposobem na życie jest sytuacja, kiedy nasza praca jest naszą pasją, lub odwrotnie???

Sam tak mam, chociaż nie jest to związane z audio - i powiem szczerze współczuję ludziom, którzy nie lubią swojej pracy....

Więc nie dziwi mnie, gdy droga prowadzi od amatorskiego grzebania w sprzętach.....próbowania własnych projektów....do życia z tego!

Chociaż powinna być jasność w przypadku każdej osoby, w którym momencie tej drogi się znajduje;-)

Pozdrawiam wszystkich pozytywnie zakręconych na punkcie tego co robią!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórych szczypie przez to w zadku z zawiści i tylko kombinują jak takiemu dowalić .

 

Dobrze że to napisałeś, sporo się wyjaśnia dzięki temu.

 

Miłego.

Irek.N.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie elektronika , elektryka , automatyka to hobby cały czas w tym siedzę w pracy, w domu, a dlaczego by nie zarabiać na tym i będę na tym zarabiał .

Głównym problemem jest głupie trolowanie, wycinanie konkurencji na tych forach, np ten sam koleś handluje płytkami, a drugiej strony troluje ciebie iż jesteś taki siaki i owaki. Zakładanie kont do trolowania. Daleko nie trzeba szukać prostym przykładem jest diy-audio. Przecież większość wątków tam jest założonych dla prowadzenia lewych interesów ich autorów, jest to wyłącznie forma ogłoszenia i reklamy i tak to działa . Za ta przykrywka kwitnie lewy handel układami czy płytkami - i to się nazywa zrób to sam, ale w jakiej części . Nikomu teraz nie chce się wytrawiać płytek najchętniej by sobie kupił kit albo gotowca .

Zakup gotowca od autora pod przykrywka diy . Masę stron jest takich - wielkie diy, powinno się to nazywać sklep diy . albo AVT .

Wiem jakie były ataki na mnie jak sobie zgłosiłem firmę, chcąc robić co lubię musiałem.Teraz mogę sobie handlować legalnie ile chcę elektroniką o ile mam czym a w firmie gdzie pracuje mam opłacone kompletnie wszystko także samo utrzymanie mnie kosztuje 288,95 na miesiąc - i to gryzie niektórych co niektórzy więcej bluzgów to już co niektórzy nie potrafili sypnąć na pw.. To się nazywa zawiść .

Jest to chore i to bardzo .

Tak to wygląda '' brutal live '' .

 

Teraz jak bym np pojawił się w takim pokoju As to na pewno był bym obiektem szykan i ataków . Co on tam robi .

 

Jak bym pociągnął za sznurki i był bym mściwy to bym im tam przeprowadził niezła jatkę , mieli by lustracje co niektórzy . diy -audio - Error . Bo byli tacy nieźle zaszli mi za skórę .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jak bym np pojawił się w takim pokoju As to na pewno był bym obiektem szykan i ataków . Co on tam robi .

 

Jak bym pociągnął za sznurki i był bym mściwy to bym im tam przeprowadził niezła jatkę , mieli by lustracje co niektórzy . diy -audio - Error . Bo byli tacy nieźle zaszli mi za skórę .

Muszę stwierdzić, że takiego podejścia do kolegów z forum, straszenie skarbówką i innymi instytucjami nie widziałem nigdzie. Na żadnym forum.

 

Smutne:(.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja przytoczę pewnego znanego człowieka z diyaudio.com Lazy Cat. Który komercyjnie robi moduły wzmacniaczy, reklamuje je i sprzedaje poprzez tamtą stronę. Komu to przeszkadza? Nikomu, bo w dalszym ciągu gość siedzi na forum i ciągle udziela się w różnych tematach.

A u nas? Z AudioStereo zrobiono śmietnik, gdzie szary użytkownik polega na kilku osobach na krzyż które robią fantastyczne projekty, często publikują urządzenia zrobione dla siebie. A w pokoju DIY wystawiają się koledzy, którzy opublikowali co najwyżej narzekanie jacy to oni są niedocenieni i jak ciężko zapracowali na swoją wiedzę.

Tak, bóldupię się o to, że forumowy pokój jest wykorzystywany przez kogoś kto nie daje a bierze. DIY AudioStereo, które z AS nie ma za wiele wspólnego. Czy ja komuś żałuję? Nie. Zakładajcie firmy, róbcie sprzęt, im więcej tym lepiej! Ale skoro korzystacie z forum, to zostawcie na forum coś więcej niż niesmak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku lat nie pojawiałem się na Audio Show właśnie ze względu na podjadanie się co poniektórych . Widzę, że kompletnie nic się nie zmieniło. Ludzie ja tego nie rozumie. W pale się nie mieści. W dupie mam czy ktoś robi interes, czy nie. Mi to nie przeszkadza. Czy wy żyjecie w jakimś innym świecie? Altruistów prawie nie ma rzeczywistości i nie będzie. Patrzcie ludziska z trochę większym dystansem bo co poniektórym żyłka pęknie jak się będą zbyt napinać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja przytoczę pewnego znanego człowieka z diyaudio.com Lazy Cat. Który komercyjnie robi moduły wzmacniaczy, reklamuje je i sprzedaje poprzez tamtą stronę. Komu to przeszkadza? Nikomu, bo w dalszym ciągu gość siedzi na forum i ciągle udziela się w różnych tematach.

A u nas? Z AudioStereo zrobiono śmietnik, gdzie szary użytkownik polega na kilku osobach na krzyż które robią fantastyczne projekty, często publikują urządzenia zrobione dla siebie. A w pokoju DIY wystawiają się koledzy, którzy opublikowali co najwyżej narzekanie jacy to oni są niedocenieni i jak ciężko zapracowali na swoją wiedzę.

Tak, bóldupię się o to, że forumowy pokój jest wykorzystywany przez kogoś kto nie daje a bierze. DIY AudioStereo, które z AS nie ma za wiele wspólnego. Czy ja komuś żałuję? Nie. Zakładajcie firmy, róbcie sprzęt, im więcej tym lepiej! Ale skoro korzystacie z forum, to zostawcie na forum coś więcej niż niesmak.

Somek, nie życzę sobie takich insynuacji i uogólnien. Jeśli stawiasz zarzuty, to proszę w kierunku konkretnych osób.

Sprawa jest prosta. Ludzie od cichych interesików i branża nie rozumieją jednej sprawy,a mianowicie, ci co sami dłubia i tak od nich nie kupią, a ci co nie chcą, nie umieją, nie interesują się diy, nawet jak im się spodoba, to i tak pójdą do sklepu i kupią wyrób komercyjny. Diy nie jest konkurencją dla branży. W tej sytuacji działania tych ,którzy śnią o zaistnieniu w świecie komercji i businessu,polegające na przyjmowaniu postawy "wiem ale nie powiem" wydaje się śmieszne i bezsensowne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle nie łapiecie co mam do powiedzenia. Moim zdaniem nie ma powiązania między pokojem DIY AS a użytkownikami DIY AS. Ciebie kojarzę, rozmawialiśmy nawet kiedyś na prv i widuję Twoje posty. Muzga kojarzę, też kilka rzeczy zrobił, choć ostatnio, zniknął. Piotr_1 kiedyś bywał, teraz go nie ma. Projektu jego żadnego nie pamiętam, jeżeli był to mnie sprostujcie.

Panowie wystawiacie się w pokoju DIY AS, a na AS nikt nic nie wie co wy tam zrobiliście. Nie chcecie pokazywać schematu dokładnego, chociaż napiszcie coś o koncepcie, ogólnie o topologii. Jeżeli nie chcecie się dzielić w ogóle wiedzą, to nie występujcie w pokoju DIY tego forum, bo nie spełniacie podstawowego założenia. Robicie sami dla siebie, to bawcie się sami.

Gdyby wystawił się Waldi to bym przyklasnął i zapytał jak mu pomóc.

Peace.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy nie chcecie się dzielić?

Proszę konkretnie, co chciałbyś żebym jeszcze zrobił żeby być godnym pokazać coś w pokoju audiostereo/diy? Przywiozlem forumowy klon Pasa m2, daca pcm1704 by Waldi_06 i swojego preampa, z którego też nie robię tajemnicy, że to ARC sp10. Przywiozłem żeby ludziska mogli posłuchać jak to gra, głupio nie? Może byłbym bardziej w porządku gdybym rozdawał w trakcie wystawy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy nie chcecie się dzielić?

Proszę konkretnie, co chciałbyś żebym jeszcze zrobił żeby być godnym pokazać coś w pokoju audiostereo/diy? Przywiozlem forumowy klon Pasa m2, daca pcm1704 by Waldi_06 i swojego preampa, z którego też nie robię tajemnicy, że to ARC sp10. Przywiozłem żeby ludziska mogli posłuchać jak to gra, głupio nie? Może byłbym bardziej w porządku gdybym rozdawał w trakcie wystawy?

Tomek dla mnie jestes w porządku

ale Potrek przez 6 lat nie opisał żadnego ze swoich pomysłów nawet tych , ktore sa dawcą części dla nowych projektów

Robert nie pokazał projektu kulek ani zwrotki ani starej ani nowej

zreszta w zeszłym roku równiez nie chciałes podzielić sie budową kolumn, mimo ,ze rozumialem Twoje wyjaśnienia to fakt pozostaje faktem.

 

Wg mnie jesli ktos boi sie by jego rozwiązania techniczne nie znalzły sie na rynku skopiowane z jego projektu to niech zostanie w domu i pozwoli pokazać sprzęt tym co nie boja się sie publikować go dla szerszej publiczności diy , to jest pomysł na przyszłość

 

Moze warto to przemyslec , jesli chcesz byc odpowiedzialny za pokój wystawowy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek dla mnie jestes w porządku

Absolutnie się zgadzam. Jeżeli nie powiedziałem tego wystarczająco głośno, to mówię to teraz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość A&T

(Konto usunięte)

Trochę dalszych informacji na temat serwera, który jest kolejnym etapem rozwoju moich pasji i powodem do dumy. Ukryty w nim potencjał zauważyli i rozwineli również inni. Oni poszli w kierunku lampy.

ModWrigh

http://www.modwright.com/modifications/sony-hapz1es-truth-modification.php

 

http://www.modwright.com/modifications/sony-hapz1es-truth-modification.php

 

Tu dla zainteresowanych jest dostępna serwisówka.

http://elektrotanya.com/sony_hap-z1es.pdf/download.html

 

Ja myślę nad pójściem jeszcze dalej. Jest możliwość doinstalowania lampizacji lub super zasilaczy dla istniejącego toru audio. opartego na kości Burr Brown PCM1795 z przetwarzaniem 32 bit.

 

C.D.N :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert nie pokazał projektu kulek ani zwrotki ani starej

Tak nie do końca- poszukaj na forum w wątku o kulkach . Starą wersję opisał dość szczegółowo . Na upartego można wg mnie kulki sklonować. Są podane wymiary i sposób wykonania, a i o zwrotce coś niecoś jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tak czytam sobie i pomyślałem że warto by trochę wyjaśnić historycznie jak to było. Początki pokoju DIY na Audio stereo to czas gdy forum nie było jeszcze powiedzmy komercyjne. Na początek nie był to pokój audiostereo a entuzjastów DIY. Przynajmniej w 2006r jak mnie pamięć nie myli gdy pokazałem swój pierwszy wzmacniacz. Więc trochę jednak jest tak, że to forum podczepiło się pod entuzjastów niż odwrotnie. Oczywiście jesteśmy wdzięczni że ostatnimi czasy nie trzeba się na pokój składać ale powiedzmy sobie nic w dzisiejszych czasach nie jest bezinteresowne. To, że taki pokój istnieje na audio show jest doskonałą reklamą dla forum. Ludzie którzy w pokoju ciężko pracują przez cztery dni nie są w żaden sposób wynagradzani. Nikt im nie sponsoruje też czasu, ani urządzeń które budują. Nikt im nie postawi obiadu ani nie zapewni spania. Więc nie mówcie, że nic od siebie nie dają. Gdyby nie oni to ten wątek w ogóle by nie istniał.

Ktoś powiedział, że przede wszystkim Ci którzy publikują na forum powinni reprezentować forum na AS. Ja nawet mógłbym się z tym zgodzić ale nie widziałem tłumu chętnych w tym wątku jak Palton zapraszał. Więc jak wyrzucimy tych którzy nie publikują (co też nie do końca jest prawdą) to kto zostanie ?

Dla mnie osobiście ważni są zarówno ludzie którzy coś publikują, pomagają na forum jak i Ci którzy pracują w pokoju na AS. Jedni i drudzy budują to forum w równym stopniu. Są też tacy którzy nie robią ani jednego ani drugiego za to bywają bardzo roszczeniowi. Ciągłymi pretensjami i psuciem atmosfery nikogo nie zmusicie by się czymkolwiek z Wami podzielił. Działa to dokładnie odwrotnie...

 

Teraz chciałem już bardziej konkretnie. Moje propozycje na przyszłość:

1) Myślę, że dobrze by powstał podczepiony wątek "przed Pokój DIY na AS 2017". Można byłoby w nim mówić o tym co chcemy wystawić w przyszłym roku. Choć najważniejszym jego zadaniem byłoby nakręcanie ludzi do pracy nad swoimi projektami.

2) Myślę, że należy się zastanowić w jaki sposób premiować osoby które chcą się pokazać na AS2017 a publikują na forum.

3) Uważam, że trzeba przygotować ulotki opisujące choć w lakoniczny sposób to co można usłyszeć (wraz z przekierowaniem na forum do odpowiedniego wątku jeśli taki istnieje). Ja oczywiście zdaję sobie sprawę, że to może być trudne bo to wymaga trochę czasu. Dlatego listę wystawiających którzy chcą na tych ulotkach się znaleźć trzeba by zamknąć nieco wcześniej. Oczywiście ulotka zawierała by też ogólną idę pokoju. Myślę, że można by skorzystać z telewizora w pokoju by pokazać proces powstawania sprzętu DIY. Mogą to być zdjęcia może być filmik. W pokoju diy audio mieli centralnie umieszczony roll up reklamowy. Myślę, że my powinnyśmy też o takim pomyśleć.

4) Uważam, że powinnyśmy w Polsce zorganizować kilka spotkań integrujących środowisko DIY. Ciągle wierzę, że można je odbudować. Można by też posłuchać sprzętów które się na wystawie znajdą żeby mieć wstępne rozeznanie czym będziemy dysponować. Poza tym spotkanie twarzą w twarz przy muzyce bardzo łagodzi nastroje.

 

Na koniec proszę Was koledzy skupcie się na dobrych rzeczach, pozytywach. Nie musimy się wiecznie boksować. Dużo więcej satysfakcji daje wzajemne budowanie.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczytałem się w tym wątku (pretensji) do niektórych kolegów którzy komercjalizują forum sprzedając płytki i podzespoły do rożnych układów i w ten sposób zarabiają na braci forumowej i nawet budują na tym przyszłe firmy, i owszem. Ja też czasami sprzedaję płytki które mogłem zrobić li tylko dla siebie i minimalizuje koszty ich uzyskania. Ale to jest DIY AUDIO , nie robotyki modelarstwa czy inne gdzie można w necie znaleźć firmy specjalizujące się w wykonywaniu rożnego rodzaju podzespołów z których pasjonaci budują swoje rakiety ,roboty , modele pływające itp. Tu niema gotowych rozwiązań gdzie zadzwonimy , lub napiszemy @ i przyślą nam wypasionego DACA, Końcówkę mocy ,Wzmacniacz wstępny ,do samodzielnego montażu, A jeżeli takie są, to jest ich mało i nie zawsze ich propozycje są przystające do naszych oczekiwań. Co do rozwiązań schematów i sposobu w jaki złożyć to co oferuje brać forumowa to każde pcb które zostało wypuszczone na forum czy gotowy podzespół jest opisany , a każdy konstruktor udzieli wyjaśnień co i jak podłączyć. Są tez koledzy którzy budują i nie opisują w szczegółach swoich dokonań ale na pewno przemycają ideę jaka im przyświecała a to też informacja . Dla jednych DIY to zbudować coś od podstaw samodzielnie i według własnego pomysłu , dla innych złożyć z gotowych klocków , jak LEGO. Jedni i drudzy mają prawo do bycia DIY owcami bo klocki już sami składali. To tak trochę od czapy wpis.Z auważyłem zawiść ze niektórzy dają coś dla forum gratis, a niektórzy to niby interesowni mocno,- a na poświęcony czas , zaangażowanie, i dostępny w ten sposób klocuszek LEGO do wykorzystania ??!.

Pozdrawiam Bodo_z

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nie do końca- poszukaj na forum w wątku o kulkach . Starą wersję opisał dość szczegółowo . Na upartego można wg mnie kulki sklonować. Są podane wymiary i sposób wykonania, a i o zwrotce coś niecoś jest.

czytałem i to nieraz , porównaj sobie z projektami kolumn zamieszczanymi na diyaudio.pl a dostrzeżesz róznicę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie uważasz , że czasem wystarcza inspiracja? Jest jeszcze inna sprawa. Otóż ci co to na małpę zżynają mają elementarne problemy z uruchomieniem itp, twórcom czasem puszczają nerwy i brakuje czasu na odpowiadanie i pomoc komuś kto porwał się z motyką na słońce. Śmiem twierdzić , że (bez obrazy) tutaj to wiekszość

 

Żeby nie było - też nie mam specjalnych dokonań w DIY

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jeśli chodzi o możliwość zobaczenia czegokolwiek i zainspirowania się czymkolwiek jest bliska zeru. Gdzie jest dział konstrukcji diy gotowych do skopiowania, lub choć by tylko opisów które mogły by być inspiracją.

Szukając czegokolwiek przekopujemy się czasami przez setki postów a w końcu nic nie znajdujemy. Jeśli chodzi o tą stronę to forum AS leży.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DCD 2010, PMA-2020AE, SR7007+ Diy MTM W15, focal be, W15 / ceol n9 + excite x16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.