Skocz do zawartości
IGNORED

WILE (Sound Art) Klub Miłośników.


dyzman69
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Doktor_mun dziękuję za opis. U siebie próbowałem glośnikowe, xlr i zasilajace. Zostały zasilające. XLR miał za konkurenta wysokiego MIT i przegrał. Chociaż nie była to przepaść. Głośnikowy dostał baty od tranparenta reference XL - ale to kabel kilkadziesiąt razy droższy, więc żadna ujma. Generalnie jak za tę cenę super kable. Chętnie spróbuję rca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doktor_mun dziękuję za opis. U siebie próbowałem glośnikowe, xlr i zasilajace. Zostały zasilające. XLR miał za konkurenta wysokiego MIT i przegrał. Chociaż nie była to przepaść. Głośnikowy dostał baty od tranparenta reference XL - ale to kabel kilkadziesiąt razy droższy, więc żadna ujma. Generalnie jak za tę cenę super kable. Chętnie spróbuję rca.

A oprócz wartościowania pod względem ceny jakieś merytoryczne uwagi(upssss), opisy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mają prawa poszerzyć pasma przenoszenia wzmacniacza

 

Ja nigdzie nie napisałem, że kable poszerzają pasmo przenoszenia wzmacniacza.

W przypadku kabli polskich firm, możemy za kaucją je wypożyczyć, jak się nie spodobają to oddajemy i nie potrzeba nic czytać ani pisać.

Mam pewien układ w komisie, który istnieje już ze 30 lat i mogę pożyczać na odsłuch co chce bez żadnej kaucji. Niestety znudziło mi się to dość dawno temu (to zajmuje czas).

 

Kolejny przetwornik analogowo-cyfrowy na 99% również będzie polskiego producenta.

Kabel głośnikowy również posiadam polskiego producenta i nie jest to Wile. Długo nie zamierzam robić zmian.

Jak ktoś ma możliwość testować kable z rynku wtórnego to ma szanse w tych pieniądzach, znaleźć coś lepszego dla siebie, nie ulega to wątpliwości. W większych pieniądzach oczywiście również.

 

Każdy powinien podejść do tematu indywidualnie. Ja osobiście się ciesze, że istnieją polskie firmy w branży audio. Gdyby nie tzw. "komuna", Polska była by światowym potentatem w branży audio bezsprzecznie. Nikt nikogo na siłę nie przekonuje do rodzimych wyrobów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Też o tym myślałem. Dosyć ciężkie.

 

Sylwester Witkowski doradzil mi by zamontować je w gniazdach w pozycji odwrotnej niż na zdjęciu tzn skierowane do gory i dodatkowo rozchylic je pod kątem w pozycji V. Niestety ze względu na głębokie gniazdo w którym zamontowano u mnie terminale, taka pozycja FAZERÓW odpada. Dziś spróbuję jednak zamontować je choć w zbliżony sposób do tego który zaleca sam konstruktor.

Jednak mimo, że zamontowane inaczej, ewidentnie maja swój subtelny wpływ na przekaz. Dodają takie doszlifowanie całości. Tak bym to ujął. Tak to przynajmniej wygląda u mnie. Gdy ich nie miałem, nigdy bym nie powiedział, że czegoś brakuje a tym bardziej, że coś jest nie tak. Teraz jednak z tej perspektywy to co wprowadzają u mnie, mogę określić tylko jako jednoznacznie pozytywne.

Myślę, że na ostateczną opinie trzeba jednak zaczekać. Nowe kable jak i same Fazery powinny jeszcze popracować. Głośnikowy dobija do 300 godz pracy a nowy Xlr osiągnie ten poziom za jakiś miesiąc, półtora. Fazery też są nowe. Ale wpływ słychać od momentu wpiecia w gniazdo. Subtelny ale łatwy do zdefiniowania. Czy pozytywny, zależeć będzie od charakteru systemu i naszych preferencji i oczekiwań.

Edytowane przez dyzman69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na tym polu nie mam żadnych doświadczeń. Co innego przewody i kondycjonery. Taki wynalazek jest dla mnie całkowitym novum. Rozmawiałem właśnie na ten temat z konstruktorem kondycjonerow DB - Elektro. Też wspominał, że być może są tam użyte jakieś minerały ale żadnej pewności nie ma.

Prototypy Fazerow zauważyłem na ostatnim audio show. Pytałem się wtedy o nie konstruktora ale nie zdradził mi wtedy żadnych szczegółów. Powiedział tylko, że gadżet jest jeszcze w fazie testów i dopracowania.

 

 

Jeszcze dwie fotki.

post-8400-0-70312400-1520438434_thumb.jpg

post-8400-0-74432700-1520438459_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod złącze GDN

Miało być GND :)

 

Też nie mam doświadczenia na tym polu. Dla mnie jest to eksperyment i zabawa. Cały sekret podobno tkwi w doborze minerałów w odpowiednich proporcjach.

 

Aktualnie wygrzewa sie u mnie nowy coaxialny WILE TON i muszę przyznać, że jest bardzo dobrze, choć niestety nie mam porównania do niższej wersji.

Przewody głośnikowe WILE 5.2 w porównaniu do wersji 5.1 też na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia jak sprawdzi się ten wynalazek że starymi kablami ale będę miał okazję sprawdzić to u kolegi Łukasza który swój system spiety ma właśnie tańszymi, starszymi modelami kabli Wile.

Jednym słowem powstał gadżet, który pewnie będzie stanowił przysłowiową wodę na młyn dla wszystkich antygadżeciarzy.

 

Rafał u mnie nie sprawdzisz tego gadżetu. Mam zabezpieczenia "anty-audiovoodoo" na terminalach głośnikowych ha ha... Poważnie to konstrukcja terminali uniemożliwia podpięcie dwóch widełek kablowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Rafał u mnie nie sprawdzisz tego gadżetu. Mam zabezpieczenia "anty-audiovoodoo" na terminalach głośnikowych ha ha... Poważnie to konstrukcja terminali uniemożliwia podpięcie dwóch widełek kablowych.

Szkoda. Ciekawy byłem jak fazery zgrywaja się z tańszym modelami kabli Wile.

 

 

Miało być GND :)

 

Też nie mam doświadczenia na tym polu. Dla mnie jest to eksperyment i zabawa. Cały sekret podobno tkwi w doborze minerałów w odpowiednich proporcjach.

 

Aktualnie wygrzewa sie u mnie nowy coaxialny WILE TON i muszę przyznać, że jest bardzo dobrze, choć niestety nie mam porównania do niższej wersji.

Przewody głośnikowe WILE 5.2 w porównaniu do wersji 5.1 też na plus.

5.2 czy TON?

 

Pytałem ostatnio czy w związku z tym, że powstała nowa seria kabli TON, powstanie też nowy, jeszcze lepszy sieciowy. Dostałem negatywną odpowiedź ale myślę że tak udane nowe konstrukcje głośnikowe go i xlr nie pozwolą Panu Sylwestrowi przejść koło sieciowego obojętnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwester Witkowski doradzil mi by zamontować je w gniazdach w pozycji odwrotnej niż na zdjęciu tzn skierowane do gory i dodatkowo rozchylic je pod kątem w pozycji

No taki wzwiedziony fazer to na pewno zadziała lepiej niż wiszący;-)

. Przykłady:

Faktycznie, i to nawet tanio, ktoś miał okazję przetestować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz sam zrobić eksperyment. Kup najtańszy audiofilski koci żwirek, który zawiera bentonit :).

Kawałek byle jakiego kabelka miedzianego z przyczepionym np. krokodylkiem, drugi koniec do pustej butelki, wiaderka lub doniczki. Zasypujesz żwirkiem i zalewasz wodą.

Efekt po podłączeniu przychodzi po kilkudziesięciu sekundach.

Cudów się nie spodziewaj, ale jest lepiej, potem jakoś nie można odłączyć tego wynalazku :)

 

Takie uziemienie można zrobić do każdego elementu w systemie, ale nie na każde urządzenie działa tak samo.

Żwirek musi być w miarę możliwości cały czas mokry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Możemy się zamienić kabelkami, ja sprawdzę głośnikowe a Ty Fazery...

Oki pomyslimy

 

Wersja 5.2.

TON przeznaczony do lepszych systemów. Choć może z najnowszym wzmacniaczem Wile Rock z wbudowanym DAC, łapię się już na wyższy level High End :)

Nie ma czegoś takiego jak lepsze systemy. Wypozycz i posłuchaj. Jest świetny.

 

Nikt przecież nie mówi że jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak lepsze systemy. Wypozycz i posłuchaj. Jest świetny.

Sylwester Witkowski odradził mi TONa, argumentując, że są to kable do drogich i dobrze dobranych systemów i mogą się nie sprawdzić w "słabszych" systemach wytykając ich niedomagania. Wtedy jeszcze miałem Sugdena A21SE w duecie z Black Dragonem połączonego RCA 5.1 Pro.

Druga sprawa, że TON jest o wiele droższy.

Wersje 5.2 mam od niedawna, być może za jakiś czas przejdę na TON.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sylwester Witkowski odradził mi TONa, argumentując, że są to kable do drogich i dobrze dobranych systemów i mogą się nie sprawdzić w "słabszych" systemach wytykając ich niedomagania. Wtedy jeszcze miałem Sugdena A21SE w duecie z Black Dragonem połączonego RCA 5.1 Pro.

Druga sprawa, że TON jest o wiele droższy.

Wersje 5.2 mam od niedawna, być może za jakiś czas przejdę na TON.

Po części ma rację. TON bardziej obnażą niedoskonałości urządzeń jak i wszelkie niedopasowania konfiguracyjne. Są bardzo szczegółowe i transparentne. Zwłaszcza Xlr. Moim zdaniem warto jednak je sprawdzić. Głośnikowy nie jest dużo droższy od tańszego, starszego modelu. Xlr jednak kosztuje dużo więcej ale wart jest każdej złotówki. Do tej pory było kilka opinii, że to sieciowki Wile są kablami, które Witkowskiemu wyszły najlepiej. Myślę że jeśli tak było to seria TON zmieniła to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano 07.03.2018 - 12:43Sam z kolegą wielokrotnie zastanawiałem się nad tym czym są te "fazery", co mają wewnętrz i w jaki sposób odziałowują na brzmienie? Sensownego nic nie wymyślilismy.

 

Nikt przecież nie mówi że jest.

Chyba teraz rozumiesz do jakiego kontekstu odnosi się mój post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano 07.03.2018 - 12:43Sam z kolegą wielokrotnie zastanawiałem się nad tym czym są te "fazery", co mają wewnętrz i w jaki sposób odziałowują na brzmienie? Sensownego nic nie wymyślilismy.

 

 

Chyba teraz rozumiesz do jakiego kontekstu odnosi się mój post.

Tak tak wszystko jasne

 

Może znam nieaktualną wycenę kabli. Jaka jest cena Wile TON 2,5m ?

Nie mogę podać ceny bo pewien ( atak na moderację )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. No to jestem nowym klubowiczem ze wzmacniaczem Rock zakupionym od kolegi krisl78, któremu bardzo dziękuję za zaufanie. Świetny wzmacniacz! Obowiązkowa pozycja na liście wzmacniaczy do odsłuchu. W kilku słowach klasa, kultura, porządek, dźwięk pełny, bardzo szczegółowy i gładki przy tym. Wszystkie pasma świetnie ze sobą zszyte, scena piękna, szeroka i głęboka.

Zaczynam rozumieć kolegę dyzman69, który został opętany przez rodukty firmy WILE:-)

Krisl78 użyczył mi też do przetestowania xlr 5.0, jednak mam zamiar wpiąć go dopiero za kilka dni jak oswoję się z ROCKiem. Oczywiście dam znać co i jak.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.