Skocz do zawartości
IGNORED

O co chodzi z tymi malutkimi audiofilskimi zestawikami?


lapsio

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego tak uważasz?

 

Bo słyszę jak grają. Różnica w basie między A7X, a A77X jest kolosalna.

Jeden głośnik jest (sub)basowy, a drugi średniotonowo-basowy.

 

Poza tym jak spróbowałem tego KRK 10S z Yamahami, które bas mają lepszy od A7X to była jakaś porażka.

Żadne ustawianie i regulacja potencjometrów nie pomogły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne ustawianie i regulacja potencjometrów nie pomogły.

Jak to jest z aktywnymi. Trzeba mieć DAC z wyjściem na kable XLR? No i regulatory. Znasz moją sytuację. Gdyby ktoś, raz dobrze wyregulował mi takie monitory, to już na amen?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps

obrzydza mnie samo słowo subwoofer - na interii pieprzą ze taki fajny i kazdy powinien spróbowac a wyleczy tym wszelkie kolumny, mam ponizej kostek interiowych mądrosci i przepranych marketingimem ciołków nie umiejacych przyznac przed sobą ze są ciołkami ktorych wmanipulowano - wolą dalej manipulowac innych - i tak to sie kreci na wiecznej karuzeli głupoty

A co kolega powie w takim układzie o konstrukcjach elektrostatycznych, w których mamy wbudowane aktywne proste subwoofery?

martin_logan_ethos_kolum_29505.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego Malikali czy nieprzyjacielu Malikali- niewazne :)

 

nic nie powiem

stawiam jedną tezę ze subwoofer nie leczy pólproduku do stanu zdrowia ot i wszystko naprawdę wszystko

 

a czy kolega BeatX bedzie leczył zacny sprzet subwooferem czy nie i jakie rozwiązania przyjmie jako słuszne to juz jego sprawa,

kazdego sprawa osobista , co posiada i jak stara sie to uleczyc czy ulepszyc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

moge wsciec sie i utytłac, paść na morde bylem wytrwał, byle małych świństw gonitwa nie wciagnęła mnie - dopuki wierzysz we mnie miła w tym jest moja wielka siła z zyciem mnie nie pogodziłaś ale z samym sobą tak, mam przy sobie gorzką pamieć, mam Twoj usmiech co nie kłamie wiem ze juz mnie nic nie złamie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego Malikali czy nieprzyjacielu Malikali- niewazne :)

 

nic nie powiem

stawiam jedną tezę ze subwoofer nie leczy pólproduku do stanu zdrowia ot i wszystko naprawdę wszystko

 

a czy kolega BeatX bedzie leczył zacny sprzet subwooferem czy nie to juz jego sprawa i jakie rozwiązania przyjmie jako słuszne

Kolega nigdy nie zetkną się z dedykowanymi subwooferami do niektórych monitorów studyjnych, które stanowią dla nich kolejną drogę.

Oczywiście też kolega posiada doskonale zaprojektowany pokój odsłuchowy do, którego wstawi pełnozakresowe paczki i wszystko pięknie gra nawet 40Hz w stereo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kolego - nie pokój

posiadam za to to czego Ty uznajesz ze nie ma i nie istnieje i chcesz to wmowic wszystkim

 

nagrania smyczowe stereo - mase nagran wymuszajacych dobra dynamike tam gdzie chcesz "mi" a raczej swiatu wmowic ze nie potrzeba

ze nagrania "kontrabasu" i orkiestrowe beda takie same na Twoim zestawie z subem jak na czyims pełno prawnym stereo a nie na połproduukatach "wzbogacanych" - nie nei beda i jak dla mnie koniec tematu

 

 

pozdrawiam i niech kazdy idzie swoja drogą ;) Ty wierz w "swoje" a ja w "swoje"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

moge wsciec sie i utytłac, paść na morde bylem wytrwał, byle małych świństw gonitwa nie wciagnęła mnie - dopuki wierzysz we mnie miła w tym jest moja wielka siła z zyciem mnie nie pogodziłaś ale z samym sobą tak, mam przy sobie gorzką pamieć, mam Twoj usmiech co nie kłamie wiem ze juz mnie nic nie złamie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej też zgadzam się z Kolegą erazm2. Subwoofer to chyba tylko w słabym sprzęcie, ze słabym basem,

jak komuś nie zależy na jakości, tylko ilości basu.

W dobrze zestrojonych zestawach jest zbędny. A jeśli komuś brakuje kopnięcia, to niech sobie raczej sprzęt zmieni,

a nie "leczy" to subem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Raczej też zgadzam się z Kolegą erazm2. Subwoofer to chyba tylko w słabym sprzęcie, ze słabym basem,

jak komuś nie zależy na jakości, tylko ilości basu.

Pewnie zaraz powiesz że 7' zejdzie niżej i zagra z mniejszymi zniekształceniami niż 10' przetwarzający pasmo do 100Hz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego Malikali czy nieprzyjacielu Malikali- niewazne :)

 

nic nie powiem

stawiam jedną tezę ze subwoofer nie leczy pólproduku do stanu zdrowia ot i wszystko naprawdę wszystko

Czyli taki elektrostat nie zagra mam rozumieć, bo ma zło zwane subwooferem, czy tak? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z aktywnymi. Trzeba mieć DAC z wyjściem na kable XLR? No i regulatory. Znasz moją sytuację. Gdyby ktoś, raz dobrze wyregulował mi takie monitory, to już na amen?

Do zestawów aktywnych (monitorów studyjnych) potrzebny jest dac z preampem lub dac i pre. Regulacje na wejściu monitorów robi się raz na zestaw (pomieszczenie i zestaw towarzyszący). Regulację głośności robi się tradycyjnie pilotem lub gałą preampa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zaraz powiesz że 7' zejdzie niżej i zagra z mniejszymi zniekształceniami niż 10' przetwarzający pasmo do 100Hz.

 

Nic takiego nie powiem.

Powiem tylko, że jak ktoś chce mieć najniższe zejście w dobrej jakości, to niech szuka odpowiednich kolumn,

a nie poprawia to subem, bo będzie miał owszem dużo niskiego basu, ale wątpliwej jakości.

Z tego co czytałem Kolega BeatX chce kupić APS Trinity i do tego dokupić jeszcze suba.

Na miłość boską - to w tych monitorach jest jeszcze za mało basu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie aps+sub :) ale albo aps albo zestaw z subem

 

dlatego stawiam na zestaw bez suba poznizej ceny trinity jako w zupełnosci wystarczajacy a i taniej by sie dało napewno

 

chodzi o cenę nie o brak odpowiedniej jakosci basu w aps - takie pomysły mu przez głowe nie przeszły :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

moge wsciec sie i utytłac, paść na morde bylem wytrwał, byle małych świństw gonitwa nie wciagnęła mnie - dopuki wierzysz we mnie miła w tym jest moja wielka siła z zyciem mnie nie pogodziłaś ale z samym sobą tak, mam przy sobie gorzką pamieć, mam Twoj usmiech co nie kłamie wiem ze juz mnie nic nie złamie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem Kolega BeatX chce kupić APS Trinity i do tego dokupić jeszcze suba.

Na miłość boską - to w tych monitorach jest jeszcze za mało basu?

Do APS Trinity to chyba nie. Ale myślę że Aeon nie stracił by na dodatkowej drodze.

Podobnie zresztą twoje paczki, spróbuj kiedyś z ciekawości dobrego suba nie popierdułki od yamahy czy krk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj kiedyś z ciekawości dobrego suba

 

A jakiego na przykład?

I jaki wtedy ten bas będzie, oprócz tego, że uszy mi będzie zatykał i szyby w oknach będą drżały? ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakiego na przykład?

Ja lubię swoje dynaudio. Do twojego zestawu mógłby pasować bm14s. Bm9s i 14s mają zamkniętą obudowę i filtr górnoprzepustowy co ułatwia zszycie z monitorami. Fajne suby robi też APS , tak samo w zamkniętej obudowie, więc nie ma mowy o ciągnącym się dmuchanym basie.

I jaki wtedy ten bas będzie, oprócz tego, że uszy mi będzie zatykał i szyby w oknach będą drżały? ;-)

Trochę więcej mięcha a jak przesadzisz przy ustawieniu głośności to, to co o czym wspomniałeś.

Poza tym jak pewnie wszyscy wiedzą sub nie tylko wspomaga granie monitorów ale dobrze zaprojektowany (wyposażony w filtr górnoprzepustowy) jest dodatkową droga zestawu głośnikowego.

Jeden minus to konieczność dobrej akustyki aby wykorzystać dodatkowy dół ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę więcej mięcha

 

No właśnie w tym rzecz, że tego mięcha u mnie nie brakuje. Jak będzie go więcej to raczej nie będzie miód na moje uszy.

Przychodzi do mnie czasem znajomy, który ma zestaw oparty na wysokim modelu Naima + podstawkowe kolumny ProAc

i mówi, że mam za dużo basu. A mówi tak, bo u niego bas jest bardzo powściągliwy, a na niektórych płytach wręcz go brakuje.

Pewnie jemu przydałby się taki sub. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No właśnie w tym rzecz, że tego mięcha u mnie nie brakuje

Pewnie masz rację. Akurat w twoim systemie basu nie powinno brakować a i odciążać monitorów nie ma sensu bo tam i tak są 3 drogi.

Co do suba do monitorów pasywnych to łatwiej jest kupić nowe paczki, niż dobry sub aktywny i jeszcze zgrać go z resztą systemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Przemas

 

wez i nie rozwalaj to ze Ty uzywasz suba mało mnie

nie masz czegos w stereo - mało mnie i nie moj problem

 

ja mam - w smyczkach jest tego pełno

 

 

beda zachwalac subwoofery bo "oni nie maja"

 

"spieprzaj" ze swoim subwoferem nie cierpie waszej propagandy - dociązenia monitorów, pierddoły itp itd

 

podczas gdy sprawa jest prosta sub to chorba a nie lekarstwo na chorobe - mało mnie obchodzi ze jestes chory

chory zawsze bedzie gadał ze dobrze sie czuje

 

 

kiedy ten swiat ozdrowieje zamiast przymowac pigułki - i jeszcze kazde mi przyznac ze pigulki dobre .. a paszli w :)

 

Może przejdź się na spacer?

Albo medytację zalecam :)

Ochłoń kolego, to tylko subwoofer i rozmowa na jego temat, a Ty się spinasz jakby ktoś napisał, że Twoja żona jest brzydka :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby mowił ze moja zona brzydka tak by mnie nie wkurzało , ma prawo - za to nie widze prawa by zmieniac percepcje konsumentów do przyjmowania badziewia jak cudu

 

 

wk...a mnie zmiana percepcji o wiele bardziej niz to ze ktos ma swoje zdanie o mojej zonie - niech sobie ma jakie chce

ale manipulowanie rynkiem i konsumentami to calkiem inna kwestia

 

własnie wychodzę ochłonąc - zdecydowanie na dzis mi wystarczy "tabletek i cudownych leków"

 

 

tu nie mowimy o tabletkach ale o wzorcach i punktach odniesienia

wku..a mnie zmiana puktu odniesienia do tego co poządane i dobre a nie "o zonie"

 

dobre to bee

złe to dobre

... i tak to wyglada - choroba wieczna choroba i wrzody na dupie i to nie mojej ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

moge wsciec sie i utytłac, paść na morde bylem wytrwał, byle małych świństw gonitwa nie wciagnęła mnie - dopuki wierzysz we mnie miła w tym jest moja wielka siła z zyciem mnie nie pogodziłaś ale z samym sobą tak, mam przy sobie gorzką pamieć, mam Twoj usmiech co nie kłamie wiem ze juz mnie nic nie złamie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby mowił ze moja zona brzydka tak by mnie wkurzało , ma prawo - za to nie widze prawa by zmieniac percepcje konsumentów do przyjmowania badziewia jak cudu

 

 

wk...a mnie zmiana percepcji o wiele bardziej niz to ze ktos ma swoje zdanie o mojej zonie - niech sobie ma jakie chce

ale manipulowanie rynkiem i konsumentami to calkiem inna kwestia

 

własnie wychodzę ochłonąc - zdecydowanie na dzis mi wystarczy "tabletek i cudownych leków"

 

 

my tu nie mowimy o ta;bletkach ale o wzorcach i punktach odniesienia

wku..a mnie zmiana puktu odniesienia do tego co poządane i dobre a nie "o zonie"

 

dobre bee

złe dobre

tak to wyglada

To może tak bardziej merytorycznie.

Podaj nagranie gdzie tony powiedzmy poniżej 150Hz są nagrywane w stereo.

Jesteś w stanie zlokalizować czysty ton 100Hz?

O jakim konkretnie badziewiu mówisz (producent model), w jakim zestawie?

Jakich zestawów (monitory studyjne+sub) słuchałeś w jakich warunkach i jak zestrojone?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie coś zacytować :)

subwoofer jest dodatkiem do bardzo dobrych kolumn o ile ktos chce "cos tam" uzyskac

subwoofer uzupelnia a raczej dodaje rytm do pełno prawnych kolumn - ktore bez niego oddaja pełnie basu nagranego - on tylko dodaje "to cos" czyli rytm wystukuje

Już to przerabialiśmy, a kolega dalej nie rozumie, że skoro mamy kolumny, które są zdolne odtworzyć całe pasmo to żeby go tam dodać i tak trzeba je obciąć, a nie na zasadnie dodam i coś tam wystuka! Wystukać to może dzięcioł rytm :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie rozumie i ani sni mnie sie rozumiec

bawcie sie dzielnie swoimi subwooferami - ku zdrowiu :)

 

i nie wciskac mi ze nie mam wypełnienia na lewym kanale lepszego niz na subwoferze i musze by dobrze odsłuchac gitare postawic sobie miniaturke z japoni i do tego subwoofer

- "gowno" prawda, nie półprawda

 

po ja w ogole gadam z miłosnikmi subwooferów - na to pytanie musiałbym sobie najpierw odpowiedziec, pewnie po to aby sie nie mnozyli jak grzyby ....

 

choc co poradzic skoro mają "sobieski" i sie modlą jak do swietosci - pozniej im sie wydaje ze cos dostali gratis dzieki subwooferowi

by sobie miłoscnicy subwooferów posłuchali tego co powinni np jbl L90 ;) instrumentów w stereo i ich wypełnienia w stereo to by zmienili swoje zdanie ze cośkolwiek mają

 

mają owszem ale wypaczony ogląd swiata i to wszystko co mają

 

 

ps

o kable beda sie spierac ze słychac najmniejsze zmiany, prąd słychac płynacy w lewo lub w prawo ale przyznac ze bas jest nagrany na prawym nie moga bo to poprostu przerasta ich posiadaną swietosc

wszystko usłysza czary mary voodoo i zaklaeca ....ale tego nie moga i koniec, bo to poproistu jest "niemozliwe" a raczej jest to profanacja ich misternie uskładanego zestawu z subwoferem na ktorym "wszystko" słyszą poza tym co jest realne :)

 

wypelninie instrumentalne nie jest steroefofoniczne i kropka .. i nie bo taka jest prawda tylko tak musi byc bo ja mam subwoofer i inaczej byc nie moze :) .. teraz tylko musze zrobic wszystko by inni w to uwierzyli a nie tylko ja wowczas bedzie git nilk nie podskoczy mojemu zestawowi z subwooferem wszyscy beda klaskac :)

 

a ja nie bede i kij :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

moge wsciec sie i utytłac, paść na morde bylem wytrwał, byle małych świństw gonitwa nie wciagnęła mnie - dopuki wierzysz we mnie miła w tym jest moja wielka siła z zyciem mnie nie pogodziłaś ale z samym sobą tak, mam przy sobie gorzką pamieć, mam Twoj usmiech co nie kłamie wiem ze juz mnie nic nie złamie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Erazm2 rozróżnianiasz podstawowe dźwięk np. gitary basowej od jego wybrzmienia, które pozwala na jego lokalizację?

To właśnie dzięki tym wybrzmieniom nie ma problemu z lokalizacją na scenie gitary basowej pomimo tego że podstawowa składowa jest mono w nagraniu a wybrzmienie już nie. To też sprawia że sub odpowiednio nisko odciety nie zaburza wglądu w scenę. Czasem nawet pomaga uzyskać lepszą scenę dzięki temu że głośniki średnio- niskotonowe odciążone są od przetwarzania niskich tonów a co za tym idzie mają mniejsze znieksztalcenia na średnich tonach. To wszystko oczywiście na zestawionym z głową systemie a nie na dodanym na oślep buczydle nazywanym przez niektórych subwooferem.

 

PS JESTEM DYSLEKTYKIEM ALE STARAM SIĘ NIE KALECZYC JĘZYKA POLSKIEGO.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja jestem od teraz gluchy proszę nie zagadywac imiennie ku mie, prosze pisac bezosobowo bo i tak nie bede wchodził w polemikę

konczę zwiazek z tym wątkiem i z wielką przyjemnoscią nie będę tu zgladał wiecej , wam tez przyjaciele napewno bedzie milej

 

niech kazdy wierzy w co chce wierzyc - tak tez mozna :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

moge wsciec sie i utytłac, paść na morde bylem wytrwał, byle małych świństw gonitwa nie wciagnęła mnie - dopuki wierzysz we mnie miła w tym jest moja wielka siła z zyciem mnie nie pogodziłaś ale z samym sobą tak, mam przy sobie gorzką pamieć, mam Twoj usmiech co nie kłamie wiem ze juz mnie nic nie złamie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano dziś, 18:23

nie nie rozumie i ani sni mnie sie rozumiec

bawcie sie dzielnie swoimi subwooferami - ku zdrowiu :)

 

i nie wciskac mi ze nie mam wypełnienia na lewym kanale lepszego niz na subwoferze i musze by dobrze odsłuchac gitare postawic sobie miniaturke z japoni i do tego subwoofer

- "gowno" prawda, nie półprawda

Ja tak nie uważam porządne duże zestawy stereo zrobią swoje, ale proszę mi też nie wciskać, że na subwooferze/ach tego nie osiągnę :) i że to profanacja :D

 

ps

o kable beda sie spierac ze słychac najmniejsze zmiany, prąd słychac płynacy w lewo lub w prawo ale przyznac ze bas jest nagrany na prawym nie moga bo to poprostu przerasta ich posiadaną swietosc

wszystko usłysza czary mary voodoo i zaklaeca ....ale tego nie moga i koniec, bo to poproistu jest "niemozliwe" a raczej jest to profanacja ich misternie uskładanego zestawu z subwoferem na ktorym "wszystko" słyszą poza tym co jest realne :)

 

wypelninie instrumentalne nie jest steroefofoniczne i kropka .. i nie bo taka jest prawda tylko tak musi byc bo ja mam subwoofer i inaczej byc nie moze :) .. teraz tylko musze zrobic wszystko by inni w to uwierzyli a nie tylko ja wowczas bedzie git nilk nie podskoczy mojemu zestawowi z subwooferem wszyscy beda klaskac :)

Zły adres ja nie słucham "kierunku prądu", zgodzę się z kolegą, że subwoofer w audio to bardziej ekonomiczne rozwiązanie, ale umiejętnie dobrany i skonfigurowany nie ma prawa niszczyć stereo no chyba, że kolega myśli o naprawdę wysokim cieciu takiego subwoofera, wtedy faktycznie można go zacząć lokalizować, ale zawsze można użyć dwóch. Co do tej lepszości nie rozważałbym tu w kategoriach co jest lepsze, a co gorsze powiem tak, oba rozwiązania mają plusy i minusy i oba mogą być lepsze lub gorsze w danym pomieszczeniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czołem raz jeszcze

a jak by ta sytuacja wygladała gdybysmy rzeczywscie skorzystali z dwu subwooferów?

 

 

ps

za duza jest moda na "scene "

niebawem dojdziemy ze lenowo na atmosach gra lepiej bo scena, a raczej same atmosy na komodzie ;)

z ta cała sceną to juz paradoksy sie rodzą

 

ja tam mam dosc słuchania "o scenie"

bawia sie w scene i zabijają wszystko swoja zabawą - scena? zabawka jak dla mnie .. zabawka szkodliwa -przekroczono granice i dalej sie je przesuwa

 

przepowiem Ci Przemas jak wyglada przyszłosc

sprzedadza glosniczek 3" na wstedze za 5k i powiedza oto cud natury, płac i sie ciesz ....i zapłacisz i sie ucieszysz ze tak tanio wyrwałes cud;)

 

nie przyłoze tdo tego reki - obrzydza mnie ta przyszłosc i jej "cuda"

 

 

zeby nie było iz to koniec :)

pozniej sprzedadza "ci" jedna nitke ze wstegi i powiedza płac wiecej bo to wieksze cuda... i uwierzysz ;)

.....jesli dzis nie powiesz dosc tego -robienia wałków na moim portfelu i postrzeganiu

 

tak to widze i nie inaczej

 

 

a powinienem widziec "tak" o ile uzyjemy przenosni

zeta-zero-venus-picolla-loudspeakers-[2]-4337-p.jpg

 

 

21896-max_martin_logan_summit_x_.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

moge wsciec sie i utytłac, paść na morde bylem wytrwał, byle małych świństw gonitwa nie wciagnęła mnie - dopuki wierzysz we mnie miła w tym jest moja wielka siła z zyciem mnie nie pogodziłaś ale z samym sobą tak, mam przy sobie gorzką pamieć, mam Twoj usmiech co nie kłamie wiem ze juz mnie nic nie złamie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze 30 lat temu były modne tzw. zestawy satelitarne (dwa monitory i sub) do dzisiaj nie przetrwały, najlepszy dowód że pomysł jest do d.

Sprawdza się tylko w grajkach komputerowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze 30 lat temu -ooo dobrze mowisz to były czasy... rzeczywiscie calkiem inne, niestety "nie przetrwały" i w tym jest problem

 

bardzo bym prosił nie obrazac czasów ;)

lata 80-90 to chyba raczej wzor a nie cos co do D... do D..są raczej pomysły nowoczesnej

 

subwoofer wymyslono kiedy okrojono to co było, jako dodatek do okroju za dodatkowe pieniadze

mędrcy tego nie wymyslili lecz "ekonomisci" z marketingu

 

moze przejeto z kina a moze raczej kiedy kino wielu zastąpiło muzykę stereo - problem w tym ze to nie jest dla tych samych odbiorców choc wszyscy starają sie udawac ze to jest dla tych samych

 

moze kiedys kino wroci do kina a stereo do domu - jest szansa :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

moge wsciec sie i utytłac, paść na morde bylem wytrwał, byle małych świństw gonitwa nie wciagnęła mnie - dopuki wierzysz we mnie miła w tym jest moja wielka siła z zyciem mnie nie pogodziłaś ale z samym sobą tak, mam przy sobie gorzką pamieć, mam Twoj usmiech co nie kłamie wiem ze juz mnie nic nie złamie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze 30 lat temu były modne tzw. zestawy satelitarne (dwa monitory i sub) do dzisiaj nie przetrwały, najlepszy dowód że pomysł jest do d.

Sprawdza się tylko w grajkach komputerowych.

Nie przetrwały? Pomysl do dupy? A to ciekawe. Pierwszy lepszy z brzegu- zestawy Soundtouch -1.1, 2.1, 5.1 firmy Bose. Jest tego mnóstwo. Polecam odsłuch takiego grajka. Mnie za każdym razem opadała szczena. Nie przetrwały ....... :-)

 

nie nie rozumie i ani sni mnie sie rozumiec

bawcie sie dzielnie swoimi subwooferami - ku zdrowiu :)

 

a ja nie bede i kij :)

Jeśli będziesz miał taką możliwość to porównaj sobie sonicznie dwa systemy:

z przedziału cenowego, np coś z Rotela i REL-a

 

1. Integra+ końcówka mocy (Rotel RA-1570+ Rotel RB-1582MkII)

2. Integra+ subwoofer Rotel RA-1570+ REL-T7

 

na w miarę dobrych kolumnach, np. monitorach ( Dynaudio Countour 1.3, B&W CM5)

 

I opowiedz co usłyszałeś, opisz jaka jest między tymi zestawami różnica.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

subwoofer wymyslono kiedy okrojono to co było, jako dodatek do okroju za dodatkowe pieniadze

mędrcy tego nie wymyslili lecz "ekonomisci" z marketingu

Jakich kolega zestawów z subwooferem słuchał?

Ponawiam, pytanie bo gdzieś chyba umknęła mi odpowiedź.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.