Skocz do zawartości
IGNORED

podłogówki 20-30 tys. ( wokale, jazzu, electro.,) 16m2.


MusicManiacX

Rekomendowane odpowiedzi

Miło, że ktoś jeszcze pamięta Avance Siganture - jak grały, jak wyglądały i ILE KOSZTOWAŁY.

 

Avance to akurat od A do Z byla chinska produkcja (skladanie i montaz), stad przystepniejsza cena, a ze graly jakos to juz inna sprawa. Bardzo dobrze prowadzony marketing miala ta firma (nic w tym zlego, dla jasnosci).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukasz odpowiedzi na swoje pytanie czy poklasku Szymona, jego bandu i małej zadymy? Odnoszę wrażenie, ze to drugie.

Jeśli to pierwsze, wystarczy spojrzeć w cennik.np;

 

W tym przedziale cenowym, to spora różnica = 445 $ x 3,95 pln = 1757, 74 zł. To dla wielu sporo.

 

 

Jeśli to drugie, to obserwuj zielone pole. Już są efekty.

Piano

Po pierwsze Ty sie nazywasz Eleberoth, że udzieliłeś odpowiedzi, której raczej spodziewałem się od audiofila nr 1- ciekawi mnie WG niego które to są te lepsze - o lepszym stosunku jakości do ceny ?

 

Po drugie to że jedne są tańsze o 1757zł jak wyliczyłeś to jeszcze nie znaczy że mają lepszy stosunek jakości do ceny.

 

Po trzecie nie szukam niczyjego poklasku - natomiast zawsze będę wytykał ściemę, bylejakość i pisanie bzdur

 

Avance to akurat od A do Z byla chinska produkcja (skladanie i montaz), stad przystepniejsza cena, a ze graly jakos to juz inna sprawa. Bardzo dobrze prowadzony marketing miala ta firma (nic w tym zlego, dla jasnosci).

Avance to akurat od A do Z byla chinska produkcja (skladanie i montaz), stad przystepniejsza cena, a ze graly jakos to juz inna sprawa. Bardzo dobrze prowadzony marketing miala ta firma (nic w tym zlego, dla jasnosci).

Nie pamiętam jak to było dokładnie z ta produkcją, choć wydaje mi sie ze chyba jednak w Danii były składane i montowane - musiałbym sprawdzić - ale nieszczególnei mi się chce .

Natomiast na pewno nie od A do Z - bo Scan Speaki, w które były Avance wyposażone nie były robione w Chinach. Rossing na pewno sprzedał Avance Chińczykom - a ci zmasakrowali markę.

 

Dobry marketing miał Avance ??? - dobry marketing to ma Magico. Avance miał uczciwie skalkulowaną cenę - ot i tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co cię tak dręczy to Magico? Przecież nie mieszczą się w przedziale 20-30 tyś., prawie nikogo na nie nie stać i gadka o "wzmacnianiu" jest automatycznie absurdalna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat w jednym z warszawskich sklepów Magico S1 kosztują 35000 PLN,

pewnie za 30000 można by je kupić ....

do 16 m2 - idealne,

co do dźwięku, trzeba samemu posłuchać i koniec bo większość przedstawianych tu opinii na temat Magico to wymysły wyobraźni a nie poparte odsłuchami opinie ...

mi S1 nie przypadło do gustu ale słuchałem w znacznie większym pomieszczeniu ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast na pewno nie od A do Z - bo Scan Speaki, w które były Avance wyposażone nie były robione w Chinach. Rossing na pewno sprzedał Avance Chińczykom - a ci zmasakrowali markę.

 

A to az taka szanowna marka byla ? Szkot zalozyl swego czasu jakas wiate w Danii jako biuro i fabryke, biegaly tam ze 3-4 osoby (mozna znalezc nawet fotki tej 'fabryki'), cala produkcja byla od samego poczatku skalkulowana na Chiny jako sila robocza, drogie przetworniki, a do tego przyjemne dla oka obudowy, glowna sila tego produktu. Do tego Avance nic nie sprzedawal w Danii, poza najwyzsza seria Signature, ktorej egzemplarze mozna bylo znalezc moze w 3 sklepach na krzyz w Danii i to zazwyczaj na wyprzedazy za 50% ceny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Babatular do 16m polecał Amati Homage więc się pewnie zna...

 

akurat w jednym z warszawskich sklepów Magico S1 kosztują 35000 PLN

35 tyś.? Wyprzedaż czy używki? Detal w Q21 to 61 tyś. za parę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S1 to model który jakiś czas temu został zastąpiony przez S1 mkII,

więc pewnie wyprzedaż ...

najlepiej do nich zadzwonić i dopytać

Jak można mieć zaufanie do któregokolwiek z dystrybutorów audio , skoro na każdym kroku dzięki tym niby okazją, (bo pokazał się nowy model) pokazują nam ile są w stanie zarobić na naszej naiwności . 61.000 vs.30.000. Kpina. A przecież nawet jak sprzedadzą za 30.000,to też z zyskiem. I dzięki takiemu ,, obnarzaniu "się na oczach wszystkich, dawno wyleczyłem się z ich,, cudownych okazji". Czego i Wam trzeźwo myślącym życzę.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

 

 

Szukasz odpowiedzi na swoje pytanie czy poklasku Szymona, jego bandu i małej zadymy? Odnoszę wrażenie, ze to drugie.

Jeśli to pierwsze, wystarczy spojrzeć w cennik.np;

 

W tym przedziale cenowym, to spora różnica = 445 $ x 3,95 pln = 1757, 74 zł. To dla wielu sporo.

 

 

Jeśli to drugie, to obserwuj zielone pole. Już są efekty.

 

"Szymon i jego band" Chłopie zmień gumkę w berecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukasz odpowiedzi na swoje pytanie czy poklasku Szymona, jego bandu i małej zadymy?

Piano chyba zaszkodziło Ci towarzystwo pewnych osób. Miałem Cię za rozsądnego człeka.

 

Avance to akurat od A do Z byla chinska produkcja (skladanie i montaz), stad przystepniejsza cena, a ze graly jakos to juz inna sprawa. Bardzo dobrze prowadzony marketing miala ta firma (nic w tym zlego, dla jasnosci).

Panowie my naprawdę nie chcemy nikogo przekonywać na siłę. Jedynie opisujemy swoje doświadczenia i wartość wsadu w konkretne produkty. Każda inteligentna osoba sama wyciągnie właściwe wnioski. Handlarze nadal będą się zapluwać o wspaniałości sprzedawanej miernoty bo z tego żyją, to zrozumiałe. Dziwią mnie jedynie drapieżne odzywki obrońców wielu mało wartościowych produktów audio. Widać sami wtopili i wstyd im się przejrzeć w lustrze :)

Avance nigdy nie uchodziło za markę hi-endową ale ich seria signature to był wzór jak chodzi o stosunek jakość/cena. Wyśmienita stolarka i wysokie modele Scan-Speaka w paczakch za rozsądne pieniądze to była ich specjalność. Miałem 8 z serii signature i woofer sub 10 na perleess XLS i membranie biernej w pięknym fornirze "ptasie oczko"(kupione od Kisiela dawno, dawno temu,odbierałem je z wieżowca w Warszawie chyba z 11 piętra). Wtedy to był hi-tech i jak się okazuje cierń w oku dzisiejszych producentów. Poniżej lista ich prawdziwych modeli a nie dzisiejszych chinolskich wydmuszek. Century z 1997 roku to było nieosiągalne marzenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jak ktoś zna rosyjski to niech spojrzy na ciekawy model Ruarka, ponoć pierwowzorem były paczki Samsunga? To konstrukcja, którą mogę polecić z czystym sumieniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dla smakoszy Chario academy millenium grand:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Te "staruszki" leją na pysk dzisiejsze magiczne wydmuszki za pierdylion. Wyśmienite produkty powstają dopóty, dopóki pozostają w rękach pasjonatów założycieli, po przejęciu przez duże koncerny magia się kończy a zaczyna golenie owiec.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zatem, że atc jest cały czas (od '74) w rękach Woodmana (człowieka z pasją). Oczywiście nie każdemu jego filozofia dźwięku (jak to sami określają w atc: "neutral fidelity") musi się podobać, ale fajnie, że jest również taka alternatywa na rynku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piano z całym szacunkiem ale MBL to sobie nagrabił. Schanling cdt100, Marantz cd6000 OSE, Onix XCD50, Hypex UCD700, Hypex UCD400.

Miałem kupować ich topowy transport ale seria Corona przelała czarę.

 

Moim zdaniem po to jest publiczne forum aby chronić użytkowników i polecać sprzęty jak najbardziej wartościowe. Jeden kupi MBLa 1431 vel Schanlinga lub Goldmunda vel pionnera, kolumny Odeon Otello vel buraczek i monosy MBLa C15 vel Hypex a inny Lectora CDP707, wzmacniacz LAR IA120 i Minasy premium signature.

 

Kto uzyska lepszy efekt końcowy w zależności od wydanej kwoty chyba pisać nie muszę. Pierwszy zestaw ponad 160 000zł, drugi 40 000zł. Wszystkie sprzęty nowe, pachnące i na gwarancji.

 

Dziękuję za uwagę i polecam dalsze kształcenie w tematyce techniki audio. Daje to wymierne rezultaty dźwiękowe i pozwala sporo zaoszczędzić.

Do tego satysfakcja i frajda z minorowych nastrojów dystrybutorów gratis :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopina się obruszył znaczy przekaz dotarł. Widać mentalność południowca, ciągle tylko te interesy, marże, pieniądze i pieniądze. A idźta se liczyć w swoich portfelach jak was tak boli :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jello

 

Trzeba czytać kolego ze zrozumieniem. Przeczytaj dokładnie w jakim przypadku kolega Babatular polecał Amati do 16 m.kw.

Pytanie czy to zrozumiesz jak zapewne nigdy nie sluchales system audio w prawidłowo zaadoptowanym akustycznie pokoju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda spierać się z kolegą Elberothem, który jest wiarygodny w opiniach jak recenzenci sprzety audio którzy co miesiąc słyszą najlepsze sprzęt w relacji cena /jakość:

 

1. Napisano 18.01.2016 - 22:34 przez ELEBEROTHa

 

"Napisze tu to co napisałem przed chwilą w klubie Harbetha:

Mam własnie u siebie Harbethy P3ESR. To najlepsze kolumny świata ! Przynajmniej jeżeli chodzi o stosunek jakości do ceny. Grają FENOMENALNIE."

 

2. Napisano 29.08.2016 - 10:02 przez ELEBEROTHa

"MusicManiacX - zanim posłuchasz czegokolwiek, zrób sobie przysługę, i posłuchaj ATC SCM-11. Moim zdaniem do 16m2 nic więcej nie potrzeba. Kolumny grają lepiej, niż niejedne podłogówki za 30kzł, a przy tym kosztują ... 11kzł. Nie znam kolumny o lepszym stosunku jakości do ceny. W UK na pewno bez problemu znajdziesz używane."

 

Moje pytanie to które w końcu mają najlepszy stosunek jakości do ceny - Harbethy czy ATC ?

 

A co było pierwsze, a co co drugie ?

 

Najpierw napisałem Harbethach, a POTEM o ATC, których słuchałem później.

 

Myślenie nie boli (choć trochę się trzeba pomęczyć; trud tym większy oczywiście, im mniej szarych komórek).

 

Opowiedz wszystkim ile kosztuje twój cały system o jakiej oszczędności piszesz i jaką marżę ustawiłeś od tego co Ci lajkuje, ale tak serio jak dziadzi.

 

.................................................................................

 

A tak poza tym to co w tym tygodniu nasz kolega sprzedaje ? Do tej pory wciskał wszystkim jakieś 20 letnie MITy po chorych cenach, a teraz słyszę Transparent jest grany ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

Jak widzę kolega elberoth zaczyna pomawiać a co zrobisz jak bez trudu udowodnię,że pracuję i mieszkam gdzie indziej a Szymona znam tylko z forum?mały jesteś koleś i do niskich rzeczy zaczynasz równać-dno!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jello

 

Trzeba czytać kolego ze zrozumieniem. Przeczytaj dokładnie w jakim przypadku kolega Babatular polecał Amati do 16 m.kw.

Pytanie czy to zrozumiesz jak zapewne nigdy nie sluchales system audio w prawidłowo zaadoptowanym akustycznie pokoju.

W żadnym przypadku Amati nie nadaje się do pokoju 16 metrowego. To kwestia zdrowego rozsądku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak poza tym to co w tym tygodniu nasz kolega sprzedaje ?

 

I kto to pisze - yen, który nigdy nic nie sprzedał i nie pomagał czyścić magazynów ...

 

Żenada ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W żadnym przypadku Amati nie nadaje się do pokoju 16 metrowego. To kwestia zdrowego rozsądku.

 

+1

 

Kolumny które mają problem z basem do 16m2 ... litości !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle to jest dźwiękowo warte, do starszych Avance Signature 3mk2 nie mają startu. Cena 11kzł jest od czapy zwłaszcza przy tej jakości kopułki i jej ostrości. To jest poziom nawet nie Canto grandów signature. O wyższych seriach nie pomnę. Metka nie zagra.

 

Zwrotnica mówi sama za siebie, w paczkach za 2-3kzł jeszcze przystoi ale w kolumnach powyżej 13kzł to jest kpina. Zwrotka od wyższego modelu SCM19!

Myślisz że ta zwrotnica to kpina?

a Martin Logan, ich topowe modele mają w zwrotkach tanie kondensatory Solen (SCR) i o zgrozo, elektrolity?

Nie uważasz że to dopiero jest kpina?

 

 

Kolumna w cenie detal 4000zł, sklep kupuje je za 2000-2500zł, dystrybutor krajowy kupuje je za 1200-1500zł od producenta, producent musi zarobić i wytworzyć je max za 500zł czyli poniżej 100 funtów. Wiara w cuda była dobra w początkach Chrześcijaństwa i kanonizacji poszczególnych Świętych. Reszta osób dobrze wie skąd się biorą takie produkty. Mimo wszystko życzę dobrego samopoczucia i nie zapomnijcie o brytyjskich Russell K, norweskich Heglach, Austriackich Ayonach, włoskich Operach, Japońskich TRI itd itd...

Według twojej wyliczanki para kolum za 400 zł będzie kosztowała producenta w wytworzeniu max. 50zł?!

Taki szymonowski kalkulator cenowy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W żadnym przypadku Amati nie nadaje się do pokoju 16 metrowego. To kwestia zdrowego rozsądku.

 

.

 

|No to kolego jeszcze mało wiesz na temat hi-endu i audio i jak widać jeszcze za mało dobrych rzeczy i w dobrych warunkach akustycznych słuchałeś.

 

A to az taka szanowna marka byla ? Szkot zalozyl swego czasu jakas wiate w Danii jako biuro i fabryke, biegaly tam ze 3-4 osoby (mozna znalezc nawet fotki tej 'fabryki'), cala produkcja byla od samego poczatku skalkulowana na Chiny jako sila robocza, drogie przetworniki, a do tego przyjemne dla oka obudowy, glowna sila tego produktu. Do tego Avance nic nie sprzedawal w Danii, poza najwyzsza seria Signature, ktorej egzemplarze mozna bylo znalezc moze w 3 sklepach na krzyz w Danii i to zazwyczaj na wyprzedazy za 50% ceny.

Też widze problemy z czytaniem - ja wyraźnie piszę o serii Signature Avanca. Tańszych serii nawet nie znam.

 

-45-

Nie pasuje Ci kalkulator Szymona ? A przecena najlepszych kolumn świata Magico S5 ze 181 tys na 88 tys u dystrybutora potwierdza czy zaprzecza wyliczeniom Szymona - no chyba że myslisz że dystybutor jest frajerem i dopłaca do tych kolumn dając taki rabat - a znając realia przy położeniu gotówki na stół - cena będzie jeszcze sporo niższa niże te 88 tys.

 

+1

 

Kolumny które mają problem z basem do 16m2 ... litości !

komputer, kabel USB, rDAC arcam, jakies pudełeczka za pare dolców, Lampizator - LITOŚCI

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piano

Co sie z Tobą stało - miałeś/masz fajny sprzęt ( elektronika to naprawdę TOP) ale raczej nie kojarzę Cię z lampizatorami, bazodrutami, heavens gateami i tego typu wynalazkami - a uprawiasz poklask dla zwolenników takich wynalazków.

 

Babatular dawno takich bzdur tutaj nie czytałem. Zastanowiłeś się w ogóle nad tym co napisałeś? Masz pojęcie o czymś takim jak kreowanie sceny w przestrzeni?? O budowaniu planów??

O odpowiednim ustawieniu kolumn a potem ich napędzeniu a co za tym idzie o dynamice jaką możemy wytworzyć z tak wielkich skrzynek. Ja osobiście słuchałem tych kolumn w 40m i wcale nie był to duży dla nich pokój.

Nie chodzi o to aby upchnąć głośniki w pokoiku Wyłożonym od stóp do głów gąbką. To już nie rozchodzi się o sam bassssss...... KUMASZ NA RAZIE???? Chodzi tu również także o spójność dźwięku która powinna się wydarzyć podczas odsłuchu. Dźwięk musi się sklejać po drodze biegnącej do słuchacza. Jak chcesz to zrobić nie ustawiając kolumn np w rogach pokoju ???.... NADĄŻASZ??

Proszę nie ośmieszaj się człowieku próbując nas ośmieszyć bo wychodzi na to że to przed tobą jeszcze dłuuuuuuga droga w tej materii, tylko różnica między Tobą a mną jest taka, że ja mając Twoja wiedze powiedzmy jakieś 10 lat temu więcej słuchałem innych i więcej miałem w sobie pokory a Ty Próbujesz tu komuś doradzać i czasami niestety średnio Ci to wychodzi. Bez obrazy.

Cóz mogę powiedzieć - na Twoje wypociny. Powiem Ci tylko tyle, że każda normalna kolumna w normalnych rozmiarach ( nie dziwoląg od szamana) zagra lepiej w super zaadoptowanych 20m.kw niż przypadkowych 40m.kw. KAŻDA kolumna. Poza tym ogarnięcie akustyki w bardzo dużych pokojach jest - wbrew temu co sądzi wielu niedoświadczonych audiofilów - bardzo trudne.

 

Ponieważ jak widać nie wszyscy potrafią czytać ze zrozumieniem to przytaczam raz jeszcze co napisałem:

 

"Na "Hi-fi giełdzie" masz Sonus Faber Amati Homage - poniżej 30 tys. Wg sprzedającego igła. Wspaniałe kolumny na świetnych przetwornikach wykonane i wyglądające tak, że kapcie spadają. Jedyny problem to akustyka pokoju - jeśli masz wzbudzający się bas w pokoju to mogą być "za duże". Ale jeśli masz WŁASCIWIE zaadoptowany akustycznie pokój to mogą nawet w 16m.kw pięknie grać."

 

Dla wszystkich chodzących na wagary na lekcjach języka polskiego zwracam uwage na zwroty w poście o Amati:

 

"Jedyny problem to akustyka pokoju" , "jeśli masz wzbudzający się bas w pokoju mogą być za duże", "masz WŁAŚCIWIE ZAADOPTOWANY akustycznie pokój"; "mogą nawet w 16m.kw pięknie zagrać"

 

Trilok, Elberoth, jello przeczytajcie to kilka razy i następnym razem kilkanaście za nim się ustosunkujecie.

Tomkly, Piano i Stefek - Wy tez zanim coś "zalajkujeciue" to najpierw przeczytajcie tekst do którego zalajkowany post sie odnosi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz że ta zwrotnica to kpina?

a Martin Logan, ich topowe modele mają w zwrotkach tanie kondensatory Solen (SCR) i o zgrozo, elektrolity?

Nie uważasz że to dopiero jest kpina?

 

 

 

Według twojej wyliczanki para kolum za 400 zł będzie kosztowała producenta w wytworzeniu max. 50zł?!

Taki szymonowski kalkulator cenowy?

 

 

Szymon ma tutaj racje niestety. Tak to wygląda. Wiadomo, ze na kolumnach za 400zł ten koszt produkcji procentowo będzie wyższy ale wcale nie tak dużo.

Radzę zaakceptować politykę którymi kierują się firmy i to nie tylko audio. Dziwię się, że epoce outsourcingu, produkcji w krajach o możliwie najniższych kosztach pracy, marketingowych gierkach ludzie nie są tego świadomi. Dodam jeszcze, że osobiście przestałem oglądać telewizję czy słuchać radia. Reklamy powodują u mnie odruch wymiotny. Otwarty umysł jest w dzisiejszych czasach na wagę złota. Konsumpcjonizm może nas wykończyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według twojej wyliczanki para kolum za 400 zł będzie kosztowała producenta w wytworzeniu max. 50zł?!

Taki szymonowski kalkulator cenowy?

Odnośnie wytworzenia rzeczonych monitorów to koszt na 100% nie przekracza 50zł, moim zdaniem jest to poniżej 10$. To są niestety fakty.

Wiesz za ile są sprzedawane kompletne głośniki komputerowe lub przetworniki z marżą, polecam zajrzeć na alibabę. W cenie 1-5$ (z marżą!) jest tego od groma.

Sam byłem w szoku jak kupowałem monitory aktywne (12$) do komputera dostępne w Polsce za 599zł . Chińskie koncerny wytwarzają rzeczy na skalę masową a to wiąże się z obniżeniem kosztów produkcji.

Mój wspólnik prowadzi interesy z CHRL od kilkunastu lat i mawia: "Jak chcesz się dowiedzieć cenę produkcji danego podzespołu to wyobraź sobie kwotę za jaką nigdy byś tego nie wyprodukował a później podziel ją przez 4".

 

Takich przykładów są tysiące. Sprawdź ile kosztuje produkcja w EU.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jest nawet cały hi-endowy system, do tego lepiej wykonany niż powyższe "wafle" :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Babatular dawno takich bzdur tutaj nie czytałem. Zastanowiłeś się w ogóle nad tym co napisałeś? Masz pojęcie o czymś takim jak kreowanie sceny w przestrzeni?? O budowaniu planów??

O odpowiednim ustawieniu kolumn a potem ich napędzeniu a co za tym idzie o dynamice jaką możemy wytworzyć z tak wielkich skrzynek. Ja osobiście słuchałem tych kolumn w 40m i wcale nie był to duży dla nich pokój.

Nie chodzi o to aby upchnąć głośniki w pokoiku Wyłożonym od stóp do głów gąbką. To już nie rozchodzi się o sam bassssss...... KUMASZ NA RAZIE???? Chodzi tu również także o spójność dźwięku która powinna się wydarzyć podczas odsłuchu. Dźwięk musi się sklejać po drodze biegnącej do słuchacza. Jak chcesz to zrobić nie ustawiając kolumn np w rogach pokoju ???.... NADĄŻASZ??

Proszę nie ośmieszaj się człowieku próbując nas ośmieszyć bo wychodzi na to że to przed tobą jeszcze dłuuuuuuga droga w tej materii, tylko różnica między Tobą a mną jest taka, że ja mając Twoja wiedze powiedzmy jakieś 10 lat temu więcej słuchałem innych i więcej miałem w sobie pokory a Ty Próbujesz tu komuś doradzać i czasami niestety średnio Ci to wychodzi. Bez obrazy.

Żeby urwać wasze przepychanki , czy kolumna wielkości Sonus Faber Amati Homage zagra w pomieszczeniu niespełna 18m, bez utraty spójności z odpowiednią przestrzenią i kreowaniem planów , zapraszam do siebie.

Paczki które posiadam Studio 16 hz Ethos Ultimo są podobnej wielkości co Amati.

Jeżeli się okaże że ma to prawo zagrać , to publicznie oddasz honor dla babatular.

Bo ja się z tym co pisze w pełni zgadzam. Nie zachowujmy się jak byśmy już wszystko słyszeli.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.