Skocz do zawartości
IGNORED

podłogówki 20-30 tys. ( wokale, jazzu, electro.,) 16m2.


MusicManiacX

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież uczymy się aż do zasranej śmierci. Siedzę w tym już 40 lat i tak uważam się za cienkiego i nadal się uczę. Zobacz jakie ogromne doświadczenie ma Szymon i Sly.

 

Widocznie Szymon i Sly siedzą już w tym z 80 lat. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chochla, tylną ścianę tylko częściowo wytłumiłem

skyline 2d chciałem dać na sufit

 

tylne panele lepiej się sprawdziły niż dyfuzory 1d i 2d.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-33201-0-44322500-1473680499_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A problemu by nie było gdyby u Rafała zamiast Studia16Hz stało Audio Academy albo Harpie.

Wtedy adaptacja byłaby super.

To jest clou problemu.

 

Pit80, panie Michale - mam rację?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wszystkie odsłuchy u audiofili zaczynam od klasyki i dużych składów słuchanych z realnym poziomem dźwięku. Wtedy wychodzi czy jest prawdziwy rozmach, barwa instrumentu i atak czy pitu pitu :)

 

I tu właśnie jest twoja ogromna przewaga nad tu wszystkimi innymi, że możesz słuchać nie tylko z super sprzętu w odpowiedniej kubaturze ale i z odpowiednią realną głośnością, i ta właśnie głośność w takim otoczeniu to sedno oceny realności dźwięku.

 

 

 

 

Chochla, tylną ścianę tylko częściowo wytłumiłem

 

Bliskość głowy do tylnej ściany jest bardzo mała więc rzeczywiście element rozpraszający nie spełniałby jakiejkolwiek roli. Element tłumiący tak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę? A to ciekawostka :)

Pewnie właściciele poniższych systemów nie wiedzą co to dobre granie, takowe ma wyłącznie Pitu z 3 gąbkami i tajnym pomieszczeniem, którego wstydzi się pokazać.

Szymon domniemam że te 4 fotki to Twoje projekty i robota ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A problemu by nie było gdyby u Rafała zamiast Studia16Hz stało Audio Academy albo Harpie.

Wtedy adaptacja byłaby super.

To jest clou problemu.

 

Pit80, panie Michale - mam rację?

Jakby tam stały ich sprzęty to byłaby świątynia i miejsce kultu :)

 

Chochla, tylną ścianę tylko częściowo wytłumiłem

skyline 2d chciałem dać na sufit

 

tylne panele lepiej się sprawdziły niż dyfuzory 1d i 2d.....

Z tyłu można spokojnie dać ustrój hybrydowy z płytą binarną. Bardzo mi się Twój pokój podoba. Czarek dobra robota!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Z tyłu można spokojnie dać ustrój hybrydowy z płytą binarną. Bardzo mi się Twój pokój podoba. Czarek dobra robota!

 

Szymon, co myślisz o skylanach 2d na sufit ? .....wiem że Czarek ma inny pomysł ale....

te cholerstwo podoba mi się i dlatego chciałem je zamontować na suficie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu właśnie jest twoja ogromna przewaga nad tu wszystkimi innymi, że możesz słuchać nie tylko z super sprzętu w odpowiedniej kubaturze ale i z odpowiednią realną głośnością, i ta właśnie głośność w takim otoczeniu to sedno oceny realności dźwięku.

Dziękuję za miłe słowa, dzięki Wam chłopaki mam tu dla kogo pisać.

Każdy system, który buduję ma grać bez zniekształceń i spójnie na dowolnym poziomie głośności. Lubię jak całość pokazuje swoje oblicze po wielu godzinach i dozuje emocje coraz mocniej z każdą spędzoną chwilą. Jak coś gra efekciarsko przez 5 minut to po kilku godzinach zaczyna męczyć. Z efektu modnego dziś "korektora V" wyrosłem wiele lat temu.

 

Szymon, co myślisz o skylanach 2d na sufit ? .....wiem że Czarek ma inny pomysł ale....

te cholerstwo podoba mi się i dlatego chciałem je zamontować na suficie

Jak masz wysoko i przeprowadzoną korekcję na niskich składowych to polecam. U mnie korekcja rezonansu wzdłużnego i pionowego odbywa się pod podłogą. Skomplikowany skyline to dość droga zabawa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech panowie lubię te stwierdzenia ja w tym siedzę 40 lat,inny 30 lat:)no i co z tego wynika moim zdaniem nic :(

Kto tyle lat temu miał z bas pojęcie o dźwięku!!!!

Dobrze wiemy jak słuchaliśmy i jakich sprzętów!!!!

Kablach nie wspomnę:)))

Kolumny stały gdzie bądź,jedna na podłodze druga na pod sufitem :))

Bas miał napier...a góra cykac ,to są nasze doświadczenia :)))

O jako takim stereo zaczęliśmy coś wiedzieć w połowie lat dziewięćdziesiątych:)

Kable w pierwszych sklepach audio były że szpuli:)

Proszę poczytać pierwsze wydania gazet o Audio i tam zawarte testy:)

Nie było mowy o jakiś scenach , rozdzielczościach ,selektywnosciach itd i itp.

Tak naprawdę to koniec lat dziewięćdziesiątych,to początek naszego kumania o co chodzi:)

 

Także nie bajajmy tutaj kto ile siedzi w audio:)

Ja miałem amatory,radmory,daniele ,edisony,brandty,itd ni ci z tego,jak nie zwracalem uwagi,ba te dzisiejsze niuanse audiifilskie,tak naprawdę to kumam o co kaman tak może od 7lat :)

Pozdrawiam wszystkich doświadczonych :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio słucham tylko muzyki klasycznej awangardowej: dodekafonizm, punktualizm, postmodernizm, serializm, bruityzm, spektralizm, nowa złożoność, muzyka stochastyczna i inne więc tu nie może być w dźwięku jakiejkolwiek słodkości i poganiania miodu lukrem..

Wstydź się tych okropności!!

A gdzie samplery???

Ty chyba nie powinieneś się mienić audiofilem!!!

A serio - gratuluję, niewiele osób słucha klasyki, zwłaszcza czegoś nowszego niż neoromantyzm - a jest tam takie bogactwo wspaniałej muzyki i niesamowitych brzmień...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon, co myślisz o skylanach 2d na sufit ?

 

Mirosław

Te skyliny będą z drewna czy tworzywa? Jeśli z drewna to koszt astronomiczny by pokryć sufit.

 

Wstydź się tych okropności!!

A gdzie samplery???

Ty chyba nie powinieneś się mienić audiofilem!!!

A serio - gratuluję, niewiele osób słucha klasyki, zwłaszcza czegoś nowszego niż neoromantyzm - a jest tam takie bogactwo wspaniałej muzyki i niesamowitych brzmień...

 

16.09 rozpoczyna się Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień. Będzie się działo.

Szkoda , że w naszym regionie nie grywa się na żywo awangardy. Niestety nasze społeczeństwo nie dorosło do tego typu muzyki. Proste, wdzięczne melodyjki z nieskomplikowanym rytmem mają wzięcie tylko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Emaliowana miska, zawsze pozostanie emaliowaną miską

 

Za cholerę nie wiem o co chodzi z tą emaliowaną miską, to chyba jakieś rozważania filozoficzne w tym stylu?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Szymon domniemam że te 4 fotki to Twoje projekty i robota ?

Rozumiem że to niewygodne pytanie dla Pierwszego Akustyka Rzeczpospolitej :)

Znając najnowsze tryndy te moje dwa posty zaraz znikną a ja udam się na "zasłużone" wakacje za trolling :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

 

Rozumiem że to niewygodne pytanie dla Pierwszego Akustyka Rzeczpospolitej :)

Znając najnowsze tryndy te moje dwa posty zaraz znikną a ja udam się na "zasłużone" wakacje za trolling :)

 

A może swoje prace zaprezentuj specjalisto od maści?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirosław

Te skyliny będą z drewna czy tworzywa? Jeśli z drewna to koszt astronomiczny by pokryć sufit.

 

 

 

 

 

....faktyczne z drewna to dość spory koszt.....robię przymiarkę do tworzywa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przerwie między słuchanymi utworami z płyty:

- Kochaaanieee, podasz mi herbatę?

Po chwili żona stawia 2 filiżanki.

- Ale dlaczego dwie?

- Przecież dwa razy krzyczałeś o herbatę?!

- Ehh, to cholerne echo w pokoju...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii formalnej.

 

Może poprosicie Moderację o stworzenie wątku Akustyka High-End i o przeniesienie wszystkich wpisów ,,akustycznych" z tego wątku do nowego o akustyce?

 

Zrobił się tu bowiem niezły bałagan.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A może swoje prace zaprezentuj specjalisto od maści?

O !!! odezwał się specjalista od wzywania moderacji na maść :

Z tym też pobiegniesz na skargę ???

Szymuś lubi Twój post :) ale nabrał znacząco wody w usta i jakoś nie widzi mojego pytania :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może poprosicie Moderację o stworzenie wątku Akustyka High-End i o przeniesienie wszystkich wpisów ,,akustycznych" z tego wątku do nowego o akustyce

Jest też do tego odrębna zakładka. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O !!! odezwał się specjalista od wzywania moderacji na maść :

Z tym też pobiegniesz na skargę ???

Szymuś lubi Twój post :) ale nabrał znacząco wody w usta i jakoś nie widzi mojego pytania :)

 

Im więcej lwów salonowych się tu spędza tym bardziej w bagnie grzęźnie ten wątek.

Taka prawidłowość dziwna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę? A to ciekawostka :)

Pewnie właściciele poniższych systemów nie wiedzą co to dobre granie, takowe ma wyłącznie Pitu z 3 gąbkami i tajnym pomieszczeniem, którego wstydzi się pokazać.

Adaptacje z poprzednich dwóch zdjęć zdecydowanie bardziej mi się podobają, przynajmniej oceniając po obrazkach. W tych 4-rech raczej będzie gorzej pomimo, że sprzęt w większości wspaniały -sądząc po zdjęciach oczywiście, może na żywo byłoby nieźle, choć widać że akustyk był słabszej klasy niż w pierwszych dwóch przypadkach.

Co do moich pomieszczeń to się nie wstydzę tylko chronię prywatność, ponieważ nie są to (niestety) typowe pomieszczenia pod audio. Aranżacja jest minimalistyczna, z wykorzystaniem naturalnych dobrodziejstw pomieszczenia i mebli plus proste i niedrogie korekty m.in. gąbką aspektów, które mi najbardziej przeszkadzały, a które jeszcze druga połówka zniosła.

 

Tak poza tym to może byś się jakoś spróbował merytorycznie wybronić ze swoich gaf a nie jak zwykle stosujesz swoje słynne, głupie złośliwości by odwrócić uwagę.

 

A problemu by nie było gdyby u Rafała zamiast Studia16Hz stało Audio Academy albo Harpie.

Wtedy adaptacja byłaby super.

To jest clou problemu.

 

Pit80, panie Michale - mam rację?

rochu. to nie jest żadne clou, wczytaj się głębiej w posty to może w końcu zrozumiesz gdzie jest clou..

Co do kolumn, prócz tego, że są za duże do tej malutkiej przestrzeni, która im została (13m2) to się nie wypowiadałem, gdyż ich nie znam. To, że Studio 16Hz w moich oczach nadszarpnął swoją konstruktorską reputację niektórymi swoimi wypowiedziami to nie znaczy, że od razu będę się czepiał kolumn, których nie słuchałem. Każdy ma prawo do rozwoju więc jeśli zrobi dobre kolumny, które mi się spodobają to chętnie je pochwalę, może nawet kupię jeśli będą lepsze od moich. Tyle w kwestii 16Hz.

Jakby tam stały ich sprzęty to byłaby świątynia i miejsce kultu :)

 

Sorry, ale niezależnie jaki sprzęt by tam nie stał, dla mnie świątynia by to nie była ani Twój tramwaj odsłuchowy (choć spodobało mi się, że wstawiłeś wałki we wnęki drzwiowe - w sumie nie podejrzewałbym Ciebie o tak dobry ruch). Co mi się nie spodobało to się już konkretnie wypowiedziałem wcześniej,

 

Każdy system, który buduję ma grać bez zniekształceń i spójnie na dowolnym poziomie głośności

Po tym jak sam się przyznałeś do tego, co np. zrobiłeś z pogłosami to już troszkę powyższe zdanie traci na wiarygodności, nie uważasz? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

 

O !!! odezwał się specjalista od wzywania moderacji na maść :

Z tym też pobiegniesz na skargę ???

Szymuś lubi Twój post :) ale nabrał znacząco wody w usta i jakoś nie widzi mojego pytania :)

 

 

Twoje zachowanie nie zasługuje nawet na powiadamianie moderacji nieszczęsny "farmaceuto"

pokaż swoje ustroje,pomiary i swój pokój a potem domagaj się tego od innych,czekamy,pokazuj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rochu. to nie jest żadne clou, wczytaj się głębiej w posty to może w końcu zrozumiesz gdzie jest clou..

Co do kolumn, prócz tego, że są za duże do tej malutkiej przestrzeni, która im została (13m2) to się nie wypowiadałem, gdyż ich nie znam. To, że Studio 16Hz w moich oczach nadszarpnął swoją konstruktorską reputację niektórymi swoimi wypowiedziami to nie znaczy, że od razu będę się czepiał kolumn, których nie słuchałem. Każdy ma prawo do rozwoju więc jeśli zrobi dobre kolumny, które mi się spodobają to chętnie je pochwalę, może nawet kupię jeśli będą lepsze od moich. Tyle w kwestii 16Hz.

 

Zastanawiające jest to, że pojawiasz się zawsze tam gdzie można dokopać S16Hz.

O takim kuriozum sprzed bodaj dwóch lat jak kupowanie starych i zdezelowanych Minas Anor z rynku wtórnego tylko po to by publicznie dać upust swej niechęci do ich producenta, lepiej chyba nie wspominać.

Na marginesie, do dzisiaj nie otrzymałem od ciebie odpowiedzi w kwestii odkupu tych nieszczęsnych Minasów, gdy chciałem ci ulżyć w cierpieniu jakie rzekomo powodowało u ciebie ich posiadanie.

 

Zastanawiam się co tam słychać u zbynia 360.

Czy dalej ma takie kosmiczne przeżycia przy użyciu jak to ujął on "rakiety Rhea"?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

piotr112>>>Czyżby zaczyna brakować życia w dźwięku?:)<<

 

Wręcz przeciwnie. Z każdym nowym ustrojem rozpraszającym jest on precyzyjniejszy, czystszy, chłodniejszy, sztywniejszy, staram się dźwięk odbarwić bo taki właśnie lubię.

 

Piotr112 pyta, czy zaczyna brakować życia. Chochla odpowiada, że wręcz przeciwnie i zarazem uważa, że życie w muzyce to precyzja, czystość, chłód i sztywność.

Generalnie Chochla napisał prawdę, bo rozpraszacze źle rozstawione w danym pomieszczeniu powodują właśnie takie efekty. Chochla dalej ciągnie - staram się dźwięk odbarwić. No k**wa mać, ludzie dadzą się pociąć, żeby uzyskać w domu barwę prawdziwych instrumentów a tu kolega idzie w zupełnie inną stronę.

 

Czy może mi ktoś przypomnieć gdzie jesteśmy? Czy to zakładka High End?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No k**wa mać, ludzie dadzą się pociąć, żeby uzyskać w domu barwę prawdziwych instrumentów a tu kolega idzie w zupełnie inną stronę.

Czy może mi ktoś przypomnieć gdzie jesteśmy? Czy to zakładka High End?

Dla mnie to pan jesteś w kawalerce z konkubiną a biorąc pod uwagę język to raczej pod budką z piwem. Inny by pewnie napisał że w ciemnej... Astrze MK1!

 

Zastanawiam się co tam słychać u zbynia 360.

Czy dalej ma takie kosmiczne przeżycia przy użyciu jak to ujął on "rakiety Rhea"?

Kto by z tymi plagiatorheami wytrzymał dłużej niż kilka miesięcy. Jak miałem Rhea na odsłuchu to po włączeniu Indili zgromadzeni goście padli na podłogę... Ze śmiechu. Kupa jazgotu i piachu jak na pustyni. Panie M. wymieniłeś Pan te popękane obudowy czy jak klient zapłacił to musi sobie radzić sam? Jak podłączyłem Mity to terminal wyskoczył z kolumny jak małpa z kąpieli. Bałem się już o janbozwrotnicę.

Ludziska pytają dlaczego Pan Michał nie zrobi monitorów? Bo Janbo zwinął interes z Wolumenu i nie ma kto zaprojektować zwrotki. Pan Michał próbował przerabiać nieśmiertelny i jedyny układ, który posiada od zawsze ale po odjęciu jednego przetwornika nie wiedział co należy zrobić z pozostałym kablem. Panie M. trzeba było go podłączyć do sieci wtedy i monitor Rhea zaświeci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wszystkie odsłuchy u audiofili zaczynam od klasyki i dużych składów słuchanych z realnym poziomem dźwięku. Wtedy wychodzi czy jest prawdziwy rozmach, barwa instrumentu i atak czy pitu pitu :)

 

..... Potem ustawiam gdzie się da rozpraszacze i zmniejszam instrumenty do granic możliwości. Oczywiście instrumenty wyprane są przy tym z barwy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie Chochla napisał prawdę, bo rozpraszacze źle rozstawione w danym pomieszczeniu powodują właśnie takie efekty. Chochla dalej ciągnie - staram się dźwięk odbarwić. No k**wa mać, ludzie dadzą się pociąć, żeby uzyskać w domu barwę prawdziwych instrumentów a tu kolega idzie w zupełnie inną stronę.

Może Chochla niejasno to ujął, ale dla mnie jest oczywiste, że chodziło mu o to, żeby odbarwić dźwięk ze wszystkich naleciałości/zniekształceń i pogrubień, żeby móc słuchać naturalnych - właściwych barw instrumentów akustycznych - i to jest jak najbardziej właściwe!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście Chochla mógł źle to ująć. To nic, że siedzi w tym 40 lat, przecież może nie wiedzieć co to jest barwa.

 

Oj chłopaki, chłopaki, kawalarze z was.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.