Skocz do zawartości
IGNORED

podłogówki 20-30 tys. ( wokale, jazzu, electro.,) 16m2.


MusicManiacX

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

 

 

co za buta! ludzie więcej szacunku.... jak można napisać Prodecentowi, "weź się pan do roboty..." jeszcze pan z małej litery

 

Uuuu chłopie ubawiłeś mnie setnie :))))

Wrześniowe słoneczko?

A co Twoim zdaniem można napisać producentowi?masz jakiś dekalog?kodeks?spis wpisów dozwolonych i zaklęć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał.M, zanim się merytorycznie odniosę do Twoich wpisów proszę o odpowiedź, jeśli to nie kłopot, na kilka pytań:

 

Zapomniałeś o metryce dziadków. Ich miejsce urodzenia może mieć związek z genetycznym uwarunkowaniem np na temperament, co może się wiązać z tym, że Rafał może nie mieć odpowiednich predyspozycji aby być posiadaczem zestawu audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś o metryce dziadków. Ich miejsce urodzenia może mieć związek z genetycznym uwarunkowaniem np na temperament, co może się wiązać z tym, że Rafał może nie mieć odpowiednich predyspozycji aby być posiadaczem zestawu audio.

Krajst... no i jak tu można pisać merytorycznie o audio jak zaraz jakaś off-topowy bełkot się pojawia od niepytanych osób. A nie lepiej, ROXI, byłoby się spokojnie przyglądać rozmowie o konkretnych rzeczach audio w danym przypadku i później się ewentualnie włączyć w rozmowę z jakimiś bardziej wartościowymi wpisami a nie trolować?

 

Z takich subtelności chciałbym jeszcze poznać, jeśli szanowny ROXI pozwoli pytanemu odpowiedzieć, wysokość ucha od podłogi siedzącego Rafała w na swojej kanapie odsłuchowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krajst... no i jak tu można pisać merytorycznie o audio jak zaraz jakaś off-topowy bełkot się pojawia od niepytanych osób. A nie lepiej, ROXI, byłoby się spokojnie przyglądać rozmowie o konkretnych rzeczach audio w danym przypadku i później się ewentualnie włączyć w rozmowę z jakimiś bardziej wartościowymi wpisami a nie trolować?

 

"Merytoryczność" mojego wpisu jest adekwatna do zwyczajowej już bezstronności Twoich intencji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuu chłopie ubawiłeś mnie setnie :))))

Wrześniowe słoneczko?

A co Twoim zdaniem można napisać producentowi?masz jakiś dekalog?kodeks?spis wpisów dozwolonych i zaklęć?

 

Jeśli nie było pytania do Pawła Skurzewskiego, to nic nie pisać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie było pytania do Pawła Skurzewskiego, to nic nie pisać.

 

Upadnie to ciężkie zajęcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajmy, że jest to otwarte forum publiczne - wszystkie tajne konwersajce należy uprawiać na priva.

 

No jasne, zapomniałem. Przecież tu można swobodnie walnąć otwarty wpis od czapy.

Przepraszam, moja wina.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jasne, zapomniałem. Przecież tu można swobodnie walnąć otwarty wpis od czapy.

Przepraszam, moja wina.

 

Zgadza się

Pozwól, że wkleję egzemplifikację na potwierdzenie tego że masz rację.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że można.

Np. dopóki mam Rhea i póki nie zdołam ich opylić - to siódmy cud świata.

Potem zaś....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ponad 10 godzin temu zadałem wydawać by się mogło proste pytanie, ale okazuje się, że są osoby na tym forum, które mają trudności z równie prostą odpowiedzią. To są dopiero jaja. Dostałem kilka dziwnych odpowiedzi, ale nie doczekałem się tych właściwych: Tak, może pan przyjechać i posłuchać, lub nie, nie może pan przyjechać.

 

Audio Academy, nie możesz przyjechać bo też sam nie zapraszasz.

 

Rafał.M, zanim się merytorycznie odniosę do Twoich wpisów proszę o odpowiedź, jeśli to nie kłopot, na kilka pytań:

Jakie są dokładne wymiary pokoju?

Czy kolumny stoją na kolcach (jak wysokich) lub/i na podstawach (jak wysokich?) Jak są ustawione kolumny - chodzi mi i odległości od ścian, od słuchacza, skręcenie: bezpośrednio na twarz, krzyżują się przed słuchaczem, za słuchaczem (jeśli tak, to w jakiej odległości od słuchacza zachodzi pozorne skrzyżowanie), chyba że są równolegle do ścian?

 

Jakie to ma znaczenie dla Ciebie. Przecież moje ustawienie nie zda egzaminu w Twoim pomieszczeniu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie to ma znaczenie dla Ciebie. Przecież moje ustawienie nie zda egzaminu w Twoim pomieszczeniu

Potrzebuję tych danych do merytorycznego odniesienia do poprzednich Twoich i Szymona wpisów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprosiłbym jeszcze o dokładne wymiary kolumn (niestety na stronie producenta ich nie znalazłem) oraz rozmieszenie środków przetworników, mogą być odległości od dolnej krawędzi skrzynki.

 

Prośba powyższa oczywiście do Rafała.M

Nie wygłupiaj się, nie przerabiaj swoich paczek .

Są doskonałe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuu chłopie ubawiłeś mnie setnie :))))

Wrześniowe słoneczko?

A co Twoim zdaniem można napisać producentowi?masz jakiś dekalog?kodeks?spis wpisów dozwolonych i zaklęć?

 

Wystarczy nie być chamem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> Rafał.M

 

Jak tak wszystko chcesz wiedzieć o innych i stawiasz warunki, to wklej fakturę z kosztem adaptacji i ceną sprzętu. Albo zadeklaruj ile rzeczywiście zapłaciłeś :-)

 

Bo może ty tą swoją forumową aktywnością właśnie spłacasz zakup? Przegoń te moje myśli :-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie to ma znaczenie dla Ciebie. Przecież moje ustawienie nie zda egzaminu w Twoim pomieszczeniu

Jak by nie patrzeć Twój system, pokój itd. robi furorę na forum - w myśl zasady - "nie ważne czy dobrze, ważne, że mówią" w tym przypadku raczej piszą;-)

Intrygujące....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wygłupiaj się, nie przerabiaj swoich paczek .

Są doskonałe.

Rafał, albo rozmawiamy normalnie i tłumaczymy tematy związane z Twoim wklejeniem artykułu oraz analizujemy profesjonalizm Szymona albo robimy kolejne przepychanki wykazując postawy a'la ROXI prowadzące do zniechęcania do forum kolejnych osób. Ludzie są już zmęczeni takimi wpisami, (.................)

 

Zatem mogę liczyć na rzetelne odpowiedzi? Zaznaczam, że nie chodzi mi tu o żadną krytykę kolumn -ich nie słuchałem więc się nie wypowiadam. Jak dotąd wystarczy mi opis brzmienia wyższego modelu Vertigo przedstawiony przez tomkly. Chcę rozmawiać o sprawach zaczętych kilka wpisów wstecz i je merytorycznie pociągnąć. Zarzuciliście mi niezrozumienie praw fizyki więc chcę najnormalniej z Wami powymieniać poglądy na temat fizyki w akustyce, w samej aranżacji akustycznej czy też ogólnie o audio. To jak? Normalność czy nawalanka?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też, u mnie nie było potrzeby walczenia, z częstotliwościami poniżej 50, 60 Hz.

 

Jakie wymiary po podłodze ma pokój? Założę 3,6 m x 4,6 m. Wtedy najniższy rezonans jest na 37 Hz. Pozostałe są wyżej. Czyli dopiero poniżej 37 Hz mogłaby zaistnieć teoria o "basie pneumatycznym". Gdyby miała coś do rzeczy...

 

A ponadto jeśli publicznie zapraszasz chętnych, to nie stawiaj warunków. Po prostu chcesz pokazać do czego doszedłeś w dźwięku, albo nie chcesz. Namawianie kogoś do wklejania zdjęć, jakby nie było prywatnych, jest dalece niestosowne. Jak chcesz zobaczyć na czym i w jakich warunkach ktoś gra, to spytaj, czy możesz go odwiedzić. Właśnie otrzymałeś takie pytanie (na swoje życzenie) i się wykręciłeś.

 

Czy ty może zawodowo jesteś związany z firmą Szymona?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> Rafał.M

 

Jak tak wszystko chcesz wiedzieć o innych i stawiasz warunki, to wklej fakturę z kosztem adaptacji i ceną sprzętu. Albo zadeklaruj ile rzeczywiście zapłaciłeś :-)

 

Bo może ty tą swoją forumową aktywnością właśnie spłacasz zakup? Przegoń te moje myśli :-))

 

Nie mam zamiaru. Męczy Cię ta niewiedza.?. I bardzo dobrze.

Wiesz znam takie powiedzenie, Nie wymagaj od innych więcej, a niżeli sam potrafisz. To nic złego, że chcę poznać system danej osoby. Ale nic poza tym. Nie interesują mnie koszty z tym związane. Bo tak mnie,jak i wszystkim wara od tego.

Zapamiętaj to sobie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał, albo rozmawiamy normalnie i tłumaczymy tematy związane z Twoim wklejeniem artykułu oraz analizujemy profesjonalizm Szymona albo robimy kolejne przepychanki wykazując postawy a'la ROXI prowadzące do zniechęcania do forum kolejnych osób. Ludzie są już zmęczeni takimi wpisami, co widać po dynamicznie spadającej "oglądalności" AS.

Pit, nie mógłbyś mi jeszcze jakiś kilku zasług przypisać? Czuje się niezwykle doceniony :)

Merytorycznie... To myślę, że na większość Twoich pytań odpowiedzi zna Grzegorz Rogala. Z pewnością bardzo ucieszy się jak do niego zadzwonisz. Może przygotuje dla Ciebie jeszcze jakiś prezent czy nagrodę w ramach wdzięczności. Kto wie? Chyba nie będzie takim niewdzięcznikiem i obojętnie potraktuje Twoją życzliwą postawę. Myślisz, że możemy się już obejść bez kolejnych zakamuflowanych presupozycji?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie sa jakies typy (lista) kolumn ciekawych w tym przedziale cenowym do tego pomieszczenia bo po 4 stronach cyztanai znudizlo mnie przekonywania kto co napisal i wszystko nie w temacie. LUDZIE!Fajny temat sie zapowiadal, a zaczął się jak każdy na AS.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie sa jakies typy (lista) kolumn ciekawych w tym przedziale cenowym do tego pomieszczenia bo po 4 stronach cyztanai znudizlo mnie przekonywania kto co napisal i wszystko nie w temacie. LUDZIE!Fajny temat sie zapowiadal, a zaczął się jak każdy na AS.

Myślę, że Audio Academy ma dużo do zaoferowania w tym segmencie. Panie Michale jakieś propozycje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość LTD12

(Konto usunięte)

Panowie sa jakies typy (lista) kolumn ciekawych w tym przedziale cenowym do tego pomieszczenia bo po 4 stronach cyztanai znudizlo mnie przekonywania kto co napisal i wszystko nie w temacie. LUDZIE!Fajny temat sie zapowiadal, a zaczął się jak każdy na AS.

 

Manger p1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy nie być chamem.

 

Słusznie. Ale skieruj to w odpowiednią stronę.

 

Panowie sa jakies typy (lista) kolumn ciekawych w tym przedziale cenowym do tego pomieszczenia bo po 4 stronach cyztanai znudizlo mnie przekonywania kto co napisal i wszystko nie w temacie. LUDZIE!Fajny temat sie zapowiadal, a zaczął się jak każdy na AS.

 

A ile już wątków pt. "Jakie kolumny do ..." już było? Nic w nich nie ma ciekawego?

 

Recepta jest prosta. By wybrać, trzeba posłuchać. Osobiście, Opinie są ładne, ale to są opinie czyjeś, a nie przyszlego właściciela.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.