Skocz do zawartości
IGNORED

Kenwood L-D1 - cd player - ktoś słuchał?


adamgdansk

Rekomendowane odpowiedzi

yes, Sir

 

Musze przyznać że już "zapomniałem" jaka to frajda uzywać klasyczny odtwarzacz CD. Nie jakieś współczesne urządzenie z komputerem w środku i transportem dvd-rom, sterowane nawet z iPada itp., ale klasyczny CD z prostym pilotem, klikającymi przyciskami, prostymi funkcjami, prawie jak gramofon hahahhaa.

 

Zupełnie szczerze wydaje mi się że za 5-10 lat czeka zapewne niszowy "renesans" płyty CD dla "wtajemniczonych", coś jak winyle, bądź co bądż jest to ostatnie fizyczne medium, które ma swoje plusy (nie twierdzę że brzmi jak gramofon - dotychczas nie słyszałem odtwarzacza CD, który by brzmiał - no ale Reimyo w domu nie słuchałem ;)

 

co ciekawe - ceny płyt CD wcale nie widzę aby jakoś spadały a co niektóre stare wydania (niedostępne albo mało dostępne) zaczynaja mieć ostre ceny....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem ostatnio u Pacuły cytowane słowa Fremera z Stereophile, że "płyta CD umiera ale nie wystarczająco szybko", że fuj itd. Ale osobiście jakoś mnie to nie cieszy. Co więcej - po 8-9 latach namiętnego winylowania a do tego plikowania w ciągu ostatnich 2-3 lat, przyznam że ciagnie mnie do dobrego CD, płyty w ręku. Winyl to winyl ale to misterium - nie tylko że obsługi płyty ale i konfiguracji sprzętu, nastawów. Pliki z kolei choć brzmią (dla mnie) OK i nie słyszę aby gorzej od CD transportu/playera - to jednak są takie "niefizyczno ulotne", pomijając fakt, że nawet nie są własnością słuchacza. Dla mnei dodatkowo dochodzi nerwoza skakania po bibliotece od kawałka do kawałka, z czego akurat winyl mnie leczył przez swoje ograniczenia (niech ktoś spróbuje spędzić wieczór słuchając 20 utworów 15 różnych płyt LP ;)

Płyta CD przy wszystkich swoich mankamentach brzmieniowych wydaje mi się optymalnym kompromisem użytkowo-odsłuchowym. Tylko żeby te odtwarzacze co z niej wyciagają co najlepsze nie kosztowały tyle ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak Ci gra ten Ken?

 

czyżby to ten Kenwood LD-1 co jest na sprzedaż: giełda hifi ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta CD przy wszystkich swoich mankamentach brzmieniowych wydaje mi się optymalnym kompromisem użytkowo-odsłuchowym. Tylko żeby te odtwarzacze co z niej wyciagają co najlepsze nie kosztowały tyle ;)

 

Pełna zgoda. Wprawdzie nie słyszałem jeszcze takie go CD, który by grał jak dobry gramofon, ale od pewnego poziomu nie ma już poczucia cyfrowego totalnego okaleczenia dźwięku i można się bardziej skoncentrować na zaletach funkcjonalnych CD :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyżby to ten Kenwood LD-1 co jest na sprzedaż: giełda hifi ?

 

Pytanie do Adama oczywiście:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe kogo ten Kenwood LD-1, w ogłoszeniu info ze woj. pomorskie.....kolega Adam z Gdańska?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne zdjęcia. Aż miło się ogląda. Nie sądzę, aby to był cud techniki, ale kupić jako przycisk do papieru i cieszyć oczy - warto.

 

Gdybym miał ze 100k do spalenia, to zacząłbym zbierać takie klocki - topowe Kenwoody, Soniacze, Nakamichi ... ostatnio Dragona prawie już kupiłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Fiu, fiu - fajny!!!

 

Nie sądzę, aby to był cud techniki, ale kupić jako przycisk do papieru i cieszyć oczy - warto

Gdybym miał ze 100k do spalenia, to zacząłbym zbierać takie klocki

 

Sorry ale co ten wpis miał na celu?

Pokazanie że dla Ciebie to są "śmieci" skoro jedynie kasę do spalenia można na to przeznaczyć?

Nie uderzyłeś się w głowę ostatnio?

Może ją trochę opuść bo jak gdzieś mocniej przydzwonisz to następne AS będzie musiał ktoś inny organizować...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

Fiu, fiu - fajny!!!

 

 

 

Sorry ale co ten wpis miał na celu?

Pokazanie że dla Ciebie to są "śmieci" skoro jedynie kasę do spalenia można na to przeznaczyć?

Nie uderzyłeś się w głowę ostatnio?

Może ją trochę opuść bo jak gdzieś mocniej przydzwonisz to następne AS będzie musiał ktoś inny organizować...

 

Nie ma co komentować wpisów nadętego bufona. Wystarczy poczytać nirvane z wpisem roku o sprzedaży Subaru i od razu będziesz wiedział z kim masz do czynienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

Taki wpis dodał Danon Han Hong Den w grupie Analogue Fellowship na FB:

 

Recently, a friend of his brought over an old Kenwood Reference CD player to compare with his residence Goldmund Reference CD/Blu Ray Transport. Both players were connected to the same Gryphon Kalliope DAC and both played red book CDs for comparison.

Both owners of these components and audiences were amazed with the outcome. The Goldmund Reference transport costing more than 20 times of the Kenwood Reference CD player of decades old could not even hold a single ground. The owners and audiences tried very hard to re-examine the outcome. Ultimately, the outcome was very much the same. It could be said that the old CD players with dedicated audio format laser lens and transport may be the winning tilting factor against the ultra expensive Goldmund that used multi media laser lens and transport...so do not sell away your old Reference grade CD transport or player.

 

Goldmund (cena $200.000) pogrzebany !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy kto zna przebierańce Goldmunda chyba nie jest zdziwiony. To kolejny przykład, ze lepiej mieć wiedzę techniczną niż słuchać audiofilskiego powietrza i metek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

It could be said that the old CD players with dedicated audio format laser lens and transport may be the winning tilting factor against the ultra expensive Goldmund that used multi media laser lens and transport...so do not sell away your old Reference grade CD transport or player.

 

Przecież to jest napisane przez jakiegoś - powiedzmy nie do końca zorientowanego człowieka, każdy kto ma chociaż blade pojęcie o tym jak działa czytnik wie, że napęd który ma odczytać CD-Red Book musi mieć długość fali 780nm (a więc posiadać stosowny laser), chcąc czytać DVD musi mieć 650nm a więc znowu - stosowny laser, siłą rzeczy odczyt każdego z formatów wymaga użycia dedykowanego lasera, gadanie więc o posiadaniu dedykowanego transportu można za przeproszeniem o kant dupy rozbić gdyż... nawet najtańszy kombajn DVD posiada inny (a więc dedykowany) laser dla każdego rodzaju nośników (CD i DVD), inaczej się po prostu nie da.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Operton - fajny podpis !

 

PS. Atarowca wal z gumowca ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpis tak, ale komentarz zupełnie do niego nie przystaje. Poziom kółka rolniczego skrzyżowanego z moherem.

 

Żeby nie było nieporozumień, piszę o tym "gumowcu" ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swojego Ken'a sprzedałem kilka tygodni temu

fajny CDP był, ale moim zdaniem wartość już bardziej kolekcjonerska niż w rozumieniu brzmienia - i tyle ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Niedawno porównywałem Twojego byłego DP-X9010 do Esoteric-a P70, powiem tak, od tej dwójki słabsze były między innymi Audiimeca Mephisto 2 i CEC TL1.

Między DP-X9010 a P70 różnica też była, na pewno na plus to dynamika w P70, lepszy i bas, Ken był barwniejszy - co kto woli ale generalnie P70 jednak postawiłbym oczko wyżej niż modzonego DP-X 9010 co absolutnie nie jest ujmą, miałem tych kenwoodów trochę ale ten konkretnie egzemplarz gra na prawdę dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten konkretnie egzemplarz gra na prawdę dobrze

 

Twój Ken z modem gra bardzo dobrze a w kontekście ceny, znakomicie ;) szczerze to nie widzę dla niego konkurencji w trzykrotnie większych pieniądzach, Mephisto II to zupełnie inne granie pod inne gusta, inaczej skrojone systemy...aczkolwiek też doceniam bo potrafi zagrać pięknie jak się ją dobrze "zaaplikuje" ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.