Skocz do zawartości
IGNORED

STX FX-300 DIY i rozczarowanie


Radauskas

Rekomendowane odpowiedzi

Wyczytałem w jakieś recenzji, że mój wzmak to klasa AB i brzmieniowo w zakresie kontroli niskich częstotliwości dorównuje wzmakom klasy D :)

 

To akurat nie wystawia mu dobrego świadectwa, chyba że ten wzmacniacz w klasie D, któremu dorównuje to Devialet choć w nim też więcej marketingu niż hajendu.

 

Czemu kolega jest taki uparty. Przecież była prośba o poradę. Większość radzących podejrzewa, że przyczyną słabego grania jest wzmacniacz, chyba więc warto przynajmniej spróbować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałbym gdyby wzmacniacz ewidentnie lepszy od RZ-900 stał w drugim pokoju lub może u sąsiada i ten łaskawie miałby ochote na wypięcie go na troche ze swojej plątaniny kabli. Ale nie mam takiego pod ręką. I nie mam nikogo wśród znajomych kto szczyciłby się lepszym wzmacniaczem. Raczej wszyscy sa pod wrażeniem mojego,.. oczywiście w połączeniu z BX-5 :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby wzmacniacz ewidentnie lepszy od RZ-900

To ci powiem tak, a propos porównania stereo do kina.

Zbudowałem I-ampa, wykorzystałem trafo z TX-NR646 (w sumie podobny jakościowo do twojego)

Trafo się grzeje, a jak dam czadu, to napięcie dość mocno przysiada. Zamiast z tego napięcia mieć pod 200W (tylko stereo) to mam ok. 100, może trochę więcej. Oczywiście w zasilaczu mam więcej pojemności do stereo niż w ampli do 7 kanałów.

 

Mam już kupione drugie takie żeby zrobić po jednym zasilaczu do każdej końcówki.

Może ci to da pogląd jeśli chodzi o możliwości mocowe ampli kina.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest czystą abstrakcją, to to że całkiem porządny wzmacniacz nie wysteruje dwóch 16'stek...

Projekt zatem jest z czapy i niema co z nim walczyć. Szkoda że w rozsądych pieniądzach niem nnego głośnika 184mm fi

 

To ci powiem tak, a propos porównania stereo do kina.

Zbudowałem I-ampa, wykorzystałem trafo z TX-NR646 (w sumie podobny jakościowo do twojego)

Trafo się grzeje, a jak dam czadu, to napięcie dość mocno przysiada. Zamiast z tego napięcia mieć pod 200W (tylko stereo) to mam ok. 100, może trochę więcej. Oczywiście w zasilaczu mam więcej pojemności do stereo niż w ampli do 7 kanałów.

 

Mam już kupione drugie takie żeby zrobić po jednym zasilaczu do każdej końcówki.

Może ci to da pogląd jeśli chodzi o możliwości mocowe ampli kina.

 

trafo nie jest podobne :)

onkyo-rz900-open-1500x1000.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Siemasz mała, wpadniemy do mnie posłuchać radia? mam nowy audiofilski kabel antenowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To faktycznie kłopot. Może jakiś sklep w okolicy wypożyczy za kaucją, a może kupić jakąś używkę którą odsprzeda się bez większej straty, np. ten:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Trochę drogo ale na pewno sobie poradzi i pokaże możliwości kolumn. Z tańszych starszych to spore ryzyko trafienia na minę, której ciężko będzie się pozbyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trafo nie jest podobne :)

Faktycznie. Nie widziałem tej 900tki od środka. Ale pewnie też dość miękkie. Trzeba by wyjąć obciążyć i zobaczyć jak się zachowuje.

Tak dla porównania, ja mam taki radiator na jedną końcówkę. Nawet jeśli dali bardzo niski prąd spoczynkowy żeby się nie grzał na standby-u, to masz 7 końcówek do schłodzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem w jakieś recenzji, że mój wzmak to klasa AB i brzmieniowo w zakresie kontroli niskich częstotliwości dorównuje wzmakom klasy D :)

 

Wzmacniacz w klasie AB dorównujący wzmacniaczowi w klasie D to byłaby doskonała porażka brzmieniowa. Przypuszczenie o tym że jest w klasie D wyciagnałem na podstawie mocy oddawanej do mocy pobieranej. Wzmacniacz AB przy takiej sprawności - to w zasadzie wyłącznie B - byłby naprawdę kiepskim urządzeniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Spróbowałbym gdyby wzmacniacz ewidentnie lepszy od RZ-900 stał w drugim pokoju lub może u sąsiada i ten łaskawie miałby ochote na wypięcie go na troche ze swojej plątaniny kabli.

A spróbowałeś posłuchać i innym bardziej zagraconym pokoju obydwu kolumn? Warto z czystej ciekawości i nic nie kosztuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłacz pod jakikolwiek wzmacniacz na poczatek. jak będziesz miał kasę albo dostep do nowych to podłacz pod jakikolwiek wzmacniacz stereo AB tak w cenie powyżej 1300 - 1500 złotych albo jakąś dobra używkę.

Co ci daje mielenie tematu, że masz wspaniały wzmacniacz? Może i masz , a moze cos sknociłes przy skałdaniu ZG, a może masz wadliwe głośniki, a może masz wadliwą akustykę itd. - tego nikt nie stwierdzi zdalnie. Sam musisz od czegoś zacząć.

 

Jeżeli nie chcesz sprawdzać, to po prostu sprzedaj te STX po cenie używanych materiałów. Ktoś się może ucieszy, a Ty będziesz słuchał BX-5 jeżeli ich brzmienie bardziej Ci odpowiada..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bas w Twoich Monitor Audio jest mocno podbity (o ok. 5 dB) co można zobaczyć na charakterystyce przetwarzania zamieszczonej choćby tutaj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Z kolei charakterystyka przetwarzania FX-ów jest bardziej płaska, a nawet z lekką przewagą tonów wysokich:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Podsumowując, jeżeli odpowiada Tobie sposób w jaki gra Monitor, to przesiadka na FX nie jest dobrym pomysłem. Powinieneś poszukać konstrukcji o podobnej charakterystyce jak Monitor. Cała reszta (wzmacniacz, ustawienie) to w tej sytuacji strata czasu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bas w Twoich Monitor Audio jest mocno podbity (o ok. 5 dB) co można zobaczyć na charakterystyce przetwarzania zamieszczonej choćby tutaj:

Jeśli chodzi o pomiary w audio.com.pl, to nie wiem czy tak duża różnica nie wynika z metody pomiaru. Zobacz, że 90% konstrukcji które mierzą mają w tym zakresie podbicie. Albo aktualnie taka moda, albo coś jest z tym pomiarem basu nie tak.

Więc nie wiem czy te dwa wykresy można porównywać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o pomiary w audio.com.pl, to nie wiem czy tak duża różnica nie wynika z metody pomiaru. Zobacz, że 90% konstrukcji które mierzą mają w tym zakresie podbicie. Albo aktualnie taka moda, albo coś jest z tym pomiarem basu nie tak.

Więc nie wiem czy te dwa wykresy można porównywać.

 

Jest oczywistą oczywistością, że dokładnej analizy dwóch różnych wykresów można dokonać tylko wówczas, gdy zostały wykonane w tych samych warunkach. Niemniej jakieś ogólne wnioski chyba można w tej sytuacji wyciągnąć.

A tak, Micwoj, na marginesie. Wiesz kto to napisał?

 

"Nie słyszałem tych konkretnie BX5tek, ale z moich doświadczeń z MA wynika, że bas mają pokombinowany, ze sporą górką na wyższym basie. Więc wrażenie że jest go dużo gwarantowane. Fx300 są bardziej zrównoważone i może przez to być wrażenie że basu nie ma. Kwestia do czego jesteś przyzwyczajony."

 

W przypadku problemów z pamięcią:) podpowiedź: post #8 w tym wątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku problemów z pamięcią:) podpowiedź: post #8 w tym wątku.

:P złapałeś mnie ;)

 

A serio, takie były moje wrażenia ze słuchania MA.

Co miałem na myśli to to ze na tych pomiarach zwykle jest jakaś górka. Więc może jakiś decybel, dwa dokładają na łączeniu NF i bramkowanego, nie wiem.

Może nie 5dB podbicia tylko np. dwa czy trzy.

Natomiast ten pomiar STXa nie mam pojęcia jaką metoda powstał. Czy pomiary na dworze, czy także łączony, czy jak... więc IHMO ciężko wyciągnąć wnioski na podstawie porównania tych pomiarów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:P złapałeś mnie ;)

 

Tak jakoś samo wyszło :)

 

Myślę (a właściwie chyba mogę napisać, że myślimy) że FX-y po prostu nie trafiły w gust autor wątku. Dlatego najbardziej sensowna rada, to ta trzecia z Twojego postu #8.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze posprawdzał tym bardziej, że nie wymaga to zbyt dużego nakładu pracy ani środków.

Zwyczajnie jest sporo zadowolonych użytkowników FX300, a ponieważ to diy to może być jakiś błąd/nieścisłość.

 

Z rok temu miałem doświadczenie z kolumnami diy (kolega odkupił) które miały być jakimś starym zestawem akkusa na usherach. Do tej pory wszystkie akkusy jakie słyszałem mi się podobały, więc się zdziwiłem. Tez jakoś słabo z basem było. Jak się za nie wzięliśmy to się okazało, że w ori była przegródka zmniejszająca pojemność o której twórca zapomniał i BR właściwie nie działał. Po poprawkach jest OK.

 

Ale czasem nie warto się kopać z koniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, posprawdzać jeszcze raz zawsze można.

Biegunowość już sprawdził. Zostaje zwrotnica i tunel bass-reflexu. No i z tą przegrodą może być coś na rzeczy, bo chyba w FX-ach są na dole i u góry obudowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiar w Audio jest składay z pomiaru basu w polu bliskim. Zawsze bas wychodzi im przewalony w takim pomiarze. Trudno jednak stwierdzic na ile. Trzeba raczej zwrócić uwagę na spadek od 100 Hz w dół.

Nie wiem jak mierzy STX.

Dopiero dwa tak samo zrobione pomiary nadawałaby sie do porównania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w domu AWX 18, podłączałem dużo wzmacniaczy, od Klasy A Firstwatta, Poprzez Audiolaba, Accuphase E550, Marantza 14 i 17, no i dopiero Vincent SV-231 je napędził jak trzeba i pokazał się ogrom basu ( co prawda Vicek ma jakby w tym aspekcie przewagę bo wydaje mi się że z natury tu dominujący jest u niego niski rejestr)

 

Potrzeba Ci kawał klocka, Xindak jest dobrą propozycją i też mam na niego ochotę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uprzejmie proszę użytkownika ---- bum1234 ---- o nie komentowanie powyższego postu, a z głuchymi o wpływie i budowie kabli nie ma sensu dyskutować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Myślę (a właściwie chyba mogę napisać, że myślimy) że FX-y po prostu nie trafiły w gust autor wątku. Dlatego najbardziej sensowna rada, to ta trzecia z Twojego postu #8.

To nie jest tylko kwestia gustu. Gust to może lubić takie lub inne brzmienie. Różnica polega na tym, że BXy brzmią, a FXy nie brzmią.

To nie jest tylko kwestia basu i mocy. Na BXach mogę słuchać cichutko, średnio lub głośno i w każdej sytuacji słychać soczyste spójne brzmienie. Na FXach tej spójności i soczystości brak,.. nawet jak jest głosno, to jest głośno ale brzmienie jest takie puste. I to nie dotyczy samych basów tylko ogólnie zakresu poniżej średniego. Jak na BXach czasami zagra mocno klawisz, gitara czy fortepian to w tym brzmieniu czuć moc ( nawet słuchając cicho ). To samo zagrane na FXach przelatuje gdzieś obok mnie nie robiąc wrażenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To nie jest tylko kwestia gustu. Gust to może lubić takie lub inne brzmienie. Różnica polega na tym, że BXy brzmią, a FXy nie brzmią.

To nie jest tylko kwestia basu i mocy. Na BXach mogę słuchać cichutko, średnio lub głośno i w każdej sytuacji słychać soczyste spójne brzmienie. Na FXach tej spójności i soczystości brak,.. nawet jak jest głosno, to jest głośno ale brzmienie jest takie puste. I to nie dotyczy samych basów tylko ogólnie zakresu poniżej średniego. Jak na BXach czasami zagra mocno klawisz, gitara czy fortepian to w tym brzmieniu czuć moc ( nawet słuchając cicho ). To samo zagrane na FXach przelatuje gdzieś obok mnie nie robiąc wrażenia.

Wine za to ponosi kiepski wzmacniacz, zrozum to.

Jesli nie wierzysz to sprzedaj fxy komus kto zapewni im dobre warunki bo u Ciebie z tym amplitunerkiem sie tylko marnuja.

 

Byl kiedys taki temat ampki kd w stereo, nawet najlepszy ampli nigdy nie zagra nawet jak budzetowka wzmacniacza, stereo w kd to dodatek, juz na etapie projektowania nacisk byl kladziony na cos innego niz odtwarzanie muzyki w stereo.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wine za to ponosi kiepski wzmacniacz, zrozum to.

 

Załóżmy, że zainwestuje w lepszy wzmacniacz. I załóżmy, że te BX-y na nowym wzmacniaczu dalej będą mu grały lepiej niż FX-y (co nie jest niemożliwe). To co wtedy?

 

Różnica polega na tym, że BXy brzmią, a FXy nie brzmią.

 

Jak już pisałem, sprawdź więc jeszcze raz wszystko dokładnie w tych FX-ach. Jeżeli pod względem konstrukcyjnym wszystko jest O.K. to je sprzedaj i rozglądnij się za czymś innym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tylko kwestia gustu. Gust to może lubić takie lub inne brzmienie. Różnica polega na tym, że BXy brzmią, a FXy nie brzmią.

To nie jest tylko kwestia basu i mocy. Na BXach mogę słuchać cichutko, średnio lub głośno i w każdej sytuacji słychać soczyste spójne brzmienie. Na FXach tej spójności i soczystości brak,.. nawet jak jest głosno, to jest głośno ale brzmienie jest takie puste. I to nie dotyczy samych basów tylko ogólnie zakresu poniżej średniego. Jak na BXach czasami zagra mocno klawisz, gitara czy fortepian to w tym brzmieniu czuć moc ( nawet słuchając cicho ). To samo zagrane na FXach przelatuje gdzieś obok mnie nie robiąc wrażenia.

 

Ciekawe jak bardzo skopaną mają te BXy odpowiedż impulsową ? ;-)

 

Jak ten wzmacniacz pracuje w stereo? Końcówki sa mostkowane do dwóch kanałów? Czy pracuja tylko dwa kanały przednie?

 

Jezeli jest mostkowany to zmostkuj. Jeżeli ma możliwosc sterowania sygnałem stereo kazdej z końcówek bez mostkowania to podłacz w biampingu.

Wtedy zobacz jak to brzmi jeszcze raz.

 

Nie znam tych wspólczesnych wzmacniaczy KD. Kiedyś był taki wzmacniacz Technicsa mający mostkowanie lub bianpifikacje do sygnału stereo. Rzadko spotykane urzadzenie i drogie.

 

Jak nie możesz albo sie nie zmieni, posotaje jeszcze podłaczenie pod inny porzadny wzmacniacz stereo

 

Poza tym bas twardy i punktowy jest nabajbardziej poprawny. Gdy ktos przekonuje że basy musza być miekkie sprzeżyste i dominujące, bo wtedy sa audiofilskie, znaczy że coś jest skopane w strojeniu.

 

Ponownie sprawdż wszystkie podłączenia głośników - fazowość podłaczeń. Najpierw oznacz biegunowość baterią - sprawdzisz czy głosniki mają poprawnie oznaczoną fazę. Potem skontroluj prowadzenie ścieżek i kabli w zwrotnicach. Maja być zgodne ze schematem i jednakowe w każdej kolumnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym bas twardy i punktowy jest nabajbardziej poprawny.

 

Ciekawe....A jaki jest nienabajbardziej poprawny?

 

Ponownie sprawdż wszystkie podłączenia głośników - fazowość podłaczeń. Najpierw oznacz biegunowość baterią - sprawdzisz czy głosniki mają poprawnie oznaczoną fazę.

 

Już to zrobił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nienajbardziej poprawy jest ten bardziej niepoprawny.

 

Niech sprawdzi jeszcze raz wszystkie połaczenia. A także strojenie i tłumienie zgodnie z projektem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to ze bas musi byc punktowy czytelny i twardy. Jak na estradzie tylko niższy i z bardziej stępionym atakiem

 

Gdy brzmienie na basie robi sie takie gumowe, spowalnia, uwypukla to znaczy że cos jest żle strojone. Rezonator niedopasowany do głosnika albo głosnik nie wydala w przyjętej obudowie. Czesto sie słyszy że taki bas jest audiofilski bo sprężysty. To nieprawda, chyba ze audiofile lubią słuchac zniekształceń odawanych impulsów

 

Gdy słyszymy bas na jedną nutę i tak zwane bumsy -czyli wszystko na jedno kopyto dudni bez mozliwości oddzielenia wyższych partii instrumentów na basach, to jest już bardzo żle.

 

Wiekszosc komercyjnych kolumn dąży do wyprodukowania basu w stylu drugim. Zwłaszcza z małych głosników. Takie głośniki mają troche wyszą dobroć niz optymalna, sa wkładane w miejszą obudowę niż optymalna, mogą być mniej lub bardziej wytłumiane, to zależy od siły napędu membrany i dobroci elektrycznej. Czasami wychodzi z tego dobrze a czasami tak sobie średnio. Czyli albo bardziej w stronę czytelnosci i punktowego ataku albo bardziej w stronę tej spręzystości i uwypuklania średniego basu.

 

Nie wiem czy zrozumiale napisałem. Nie jestem audiofilskim poetą, trudno jest opisywać brzmienie słowami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei nie wiem, co to jest bas audiofilski.

Wiem natomiast, jaki bas mnie się podoba. Wiem również, że autorowi wątku bas produkowany przez BX-y się podoba, a ten dochodzący z FX-ów się nie podoba. Jeżeli celem powyższego postu było przekonanie Radauskasa, że sposób w jaki grają jego STX-y jest w porządku, to chyba nie tędy droga.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie osoby słuchają nagrania i jedna powie, że bas jest twardy, a druga, że bas jest sprężysty. Każdy ma swoją terminologie na to co słyszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.