Skocz do zawartości
IGNORED

Interkonekt DIY


rafal735r
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Znalezione w ostatniej chwili.

Zaskakujące niskie ceny. Przeglądnijcie wszystkie strony bo tylko samych kabli nie można wyodrębnić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj o certyfikat czystości miedzi i wtedy nieprzyjemnie się zdziwisz. Internet wszystko zniesie, tak jak papier.

Jeśli miedź czystości 7N byłaby w tej cenie, to większość producentów okablowania wykupiłaby na pniu.

 

Tak kiedyś sprzedawano kable Klotza, o czystości chyba nawet 8N ;)

 

Kurczę, sklep Audeos wydaje mi się raczej pewny i nie posądzałbym ich o jakieś oszustwa. Sam kupowałem u nich już kilka razy i wszystko było ok. Ale fakt, że cena trochę niska jak za miedź takiej jakości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej podejrzanie niskie ceny.

Jak znam realia, jeszcze jedna chińszczyzna, która ma niewiele wspólnego z 5N o 7N nie wspomnę.

Ale ja się może nie znam ;)

Na pewno chińszczyzna jak prawie wszystko u niego, ale Yarbo też z chin a niektórzy sobie chwalą w tych pieniądzach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Kurczę, sklep Audeos wydaje mi się raczej pewny i nie posądzałbym ich o jakieś oszustwa.

Mają po prostu nie do końca uczciwy marketing, zresztą jak bardzo wiele sklepów, nie tylko audio.

Tak się składa, że rozmawiałem z przedstawicielem producenta ogromnej fabryki miedzi na Europę i na świat.

Szybko rozwiał moje mrzonki o tanim kablu czystości 6N a zwłaszcza prawdziwej miedzi monokrystalicznej.

Srebro to inna bajka. Patrz ceny kabli Siltecha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o czystość to tu masz miedz 7N w dobrej cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Przecież to zwykły chiński drut z ali, to samo te Acrolinki to szajs.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno chińszczyzna jak prawie wszystko u niego, ale Yarbo też z chin a niektórzy sobie chwalą w tych pieniądzach.

No właśnie robiłem ostatnio sieciówkę i IC na przewodach Yarbo i okazały się na tyle dobre, że oba zostały w systemie. Teraz kolega testuje moją sieciówkę i twierdzi, że dźwięk porównywalny ze świeżo odsłuchiwanym KBL (nie pamiętam modelu). W międzyczasie dostałem Neel'a n7 gold i do Yarbo 1100 nie ma nawet startu, te kable dzieli przepaść.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Ministerolnictwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam ostatnio ściągałem miedź OCC do kabla zasilającego. Jeżeli miałbym się kierować cenami niby miedzi OCC z allegro byłbym bardzo szczęśliwym człowiekiem :)

 

Miedź OCC jest bardzo ale to bardzo droga :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uprzejmie proszę użytkownika ---- bum1234 ---- o nie komentowanie powyższego postu, a z głuchymi o wpływie i budowie kabli nie ma sensu dyskutować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie robiłem ostatnio sieciówkę i IC na przewodach Yarbo i okazały się na tyle dobre, że oba zostały w systemie. Teraz kolega testuje moją sieciówkę i twierdzi, że dźwięk porównywalny ze świeżo odsłuchiwanym KBL (nie pamiętam modelu). W międzyczasie dostałem Neel'a n7 gold i do Yarbo 1100 nie ma nawet startu, te kable dzieli przepaść.

Bo Yarbo to bardzo dobre kable w swojej cenie.

 

Juz pisalem tu nie raz, ze IC z litego srebra jakoscia dzwieku konkuruje z kilka razy drozszymi kablami.

Niestety trudno je teraz kupic a zdecydowanie warto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie robiłem ostatnio sieciówkę i IC na przewodach Yarbo i okazały się na tyle dobre, że oba zostały w systemie. Teraz kolega testuje moją sieciówkę i twierdzi, że dźwięk porównywalny ze świeżo odsłuchiwanym KBL (nie pamiętam modelu). W międzyczasie dostałem Neel'a n7 gold i do Yarbo 1100 nie ma nawet startu, te kable dzieli przepaść.

W cale się nie dziwię. Nel to zwykły kabel sterowniczy oprawiony we wtyki z Castoramy pozłacane. Też taki sobie zrobiłem z 15 lat temu i do tej pory przewodzi prąd :)

No, ale koledzy odbiegamy od wątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez adalbert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dziś wtyki XLR Neutrika i chcę je trochę polutować na Yarbo właśnie. Dajcie znać jak tu ekran pociągnąć, z obu stron czy tylko ze strony źródła jak przy RCA?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o XLR to znalazłem taki schemat, może się komuś przyda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to zwykły chiński drut z ali, to samo te Acrolinki to szajs.

Mam ten drut Audeos i nie zgodzę się. Czystą miedź rozpoznaję po sposobie lutowania, przy 6,7 n jest bardzo trudno przykleić cynę. Mam też oryginalny 6n w przewodach słuchawkowych i ten problem też występuje, bo zmieniałem wtyki. A własnie jak sobie radzicie z klejeniem z czystej miedzi? Ja to pastą smaruje, nieraz kwasem lutowniczym no i po pewnym czasie złapie cyna.

Kupiłem:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Cyna przykleiła się be problemu, tak że ten tego. Napisy albo się częściowo starły albo już były takie nie zauważyłem. Jak gra ? Jasno, wypycha wszystko na zewnątrz, nie ma takiej głębi jak ic melodika. Wokale moim zdaniem mało naturalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten drut Audeos i nie zgodzę się. Czystą miedź rozpoznaję po sposobie lutowania, przy 6,7 n jest bardzo trudno przykleić cynę. Mam też oryginalny 6n w przewodach słuchawkowych i ten problem też występuje, bo zmieniałem wtyki. A własnie jak sobie radzicie z klejeniem z czystej miedzi? Ja to pastą smaruje, nieraz kwasem lutowniczym no i po pewnym czasie złapie cyna.

Kupiłem:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Cyna przykleiła się be problemu, tak że ten tego. Napisy albo się częściowo starły albo już były takie nie zauważyłem. Jak gra ? Jasno, wypycha wszystko na zewnątrz, nie ma takiej głębi jak ic melodika. Wokale moim zdaniem mało naturalne.

 

Przewód cytowany przez Ciebie w aukcji jest czystości 4N z tego co dobrze pamiętam, czemu napisał ktoś że to 6N - pytaj sprzedawce

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uprzejmie proszę użytkownika ---- bum1234 ---- o nie komentowanie powyższego postu, a z głuchymi o wpływie i budowie kabli nie ma sensu dyskutować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według opisu aukcji jest to 6N, chociaż później jest podane 99,9999%, czyli 4N natomiast na przewodzie jest napis 6N.

 

przepraszam 99,9999 to 6N no ale mimo wszystko

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według opisu aukcji jest to 6N, chociaż później jest podane 99,9999%, czyli 4N natomiast na przewodzie jest napis 6N.

 

przepraszam 99,9999 to 6N no ale mimo wszystko

 

Na oficjalnej stronie Jantzen Audio widnieje opis iż to OFC 4N

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uprzejmie proszę użytkownika ---- bum1234 ---- o nie komentowanie powyższego postu, a z głuchymi o wpływie i budowie kabli nie ma sensu dyskutować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Panowie tak jak pisałem, jeśli jest to miedź monokrystaliczna i czystości co najmniej 6N to taki sprzedawca powinien mieć certyfikat do wglądu. Sama certyfikacja takiego produktu podnosi sporo jego cenę.

 

Jest wielu nieuczciwych sprzedawców, którzy piszą na swoich produktach to co im tam się żywnie podoba.

Zresztą nawet znani producenci też zawyżają czystość miedzi, dlatego czasami niby renomowany produkt o czystości 6N gra jak zwykły OFC.

Na pewno zasada jest prosta nie ma taniej miedzi 6N.

Podróbek jest coraz więcej a możliwości sprawdzenia czystości bez warunków laboratoryjnych żadne i pewnie temu taki jest wysyp super czystych przewodników Cu 7N albo nawet jak gdzieś czytałem 8N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tak jak pisałem, jeśli jest to miedź monokrystaliczna i czystości co najmniej 6N to taki sprzedawca powinien mieć certyfikat do wglądu. Sama certyfikacja takiego produktu podnosi sporo jego cenę.

 

Jest wielu nieuczciwych sprzedawców, którzy piszą na swoich produktach to co im tam się żywnie podoba.

Zresztą nawet znani producenci też zawyżają czystość miedzi, dlatego czasami niby renomowany produkt o czystości 6N gra jak zwykły OFC.

Na pewno zasada jest prosta nie ma taniej miedzi 6N.

Podróbek jest coraz więcej a możliwości sprawdzenia czystości bez warunków laboratoryjnych żadne i pewnie temu taki jest wysyp super czystych przewodników Cu 7N albo nawet jak gdzieś czytałem 8N.

 

8N miała już AudioNova - 10 lat temu - hahhahahah

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uprzejmie proszę użytkownika ---- bum1234 ---- o nie komentowanie powyższego postu, a z głuchymi o wpływie i budowie kabli nie ma sensu dyskutować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając świadomość, że nie ma już nic oryginalnego i podliczając koszty - całe to DIY w IC traci powoli sens ;-)

Cena samych wtyków "Nakamichi" ;-) plus "jakiś" przewód, plus powiedzmy 2 h na otwarcie interesu

z lutowaniem, montażem, zatapianiem i sprzątaniem przy obowiązującej dziś ( 12 zeta ) stawce godzinowej,

plus zakupy, dostawa itd zestawione np. z tym gotowym drutem:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Oczywiście wiem, że całe DIY "to wszystko z nudów wysoki sądzie" ;-) ale żaden z wymienionych wcześniej

kabli nie da się porównać z bezstratnymi wynalazkami tego rodzaju.

Mam świadomość, że niewielu z Was potrzebuje tej zupełnej bezstratności, ale jeśli już ....

 

PS. żeby nie było, to sam zrobiłem kilkanaście kabli IC i kilka głośnikowych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audioburak

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Cyna przykleiła się be problemu, tak że ten tego. Napisy albo się częściowo starły albo już były takie nie zauważyłem. Jak gra ? Jasno, wypycha wszystko na zewnątrz, nie ma takiej głębi jak ic melodika. Wokale moim zdaniem mało naturalne.

Jasny to on na pewno nie jest. Raczej lekko stłumiony, coś jak Tellurium Blue.

Bardzo ładna średnica, szeroka scena. Jak na cene to świetne granie moim zdaniem. Kupiłem go kiedyś do różnych eksperymentow i nie jako przy okazji przetestowałem jako głośnikowy. Polecam jak ktoś szuka tanio a nieźle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorszy, niż większość AudioQuestów ( średnio 0,7 mm ) a Jantzen SC to już 0,8.

Im większa średnica, tym bardziej ogranicza otwarcie i analityczność.

Graniczna wartość to jak już pisałem - 24 AWG czyli 0,5mm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu wykonałem dla kolegi kabelek rca ze srebra occ neotecha 22 awg.w oplocie bawełnianym,bez ekranu, na srebrnych wtykach kle .Dzwięk jak dla mnie pierwsza klasa.

Dobierałem grubość przewodnika na wzór kabli audioquest . Tam przewodniki mają grubość ok.20-21 awg.

 

Ostatnio postanowiłem zrobić dla siebie trochę tańszą wersję, na wtykach z miedzi ,przewodnik srebro occ ,ale 24awg (grubość, jak doradzał kolega Audioburak ) .

Przewodniki dałem w dwa osobne wężyki teflonowe , bez ekranu . Pograłem nim kilka godzin ,zmieniam koncepcję i chcę dać przewodniki w oplot bawełniany osłonięty wężykiem silikonowym, który owinę taśmą miedzianą.

 

Zastanawiam się też nad żyłą masową, jaki wpływ na dzwięk ma jej grubość i czy musi być z tego samego materiału co żyła plus ?

 

Kolejnym kabelkiem, który robię, jest rca do gramofonu ,na wzór :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zrobiłem wg.zaleceń na kablu schulz dk4 , jednak nie grał lepiej niż ten, który używałem wcześniej . Wyprułem z niego dwie cienkie żyłki plusowe w miejsce których idealnie weszły srebrne neotecha occ 28awg. Kabelek jest w trakcie budowy ...Będzie kiepsko to przewodnik poleci na wysokotonówkę w kolumnach .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Przecież to jest perfidna podróba. Nikt nie wie jak to gra i na pewno nie jak Nordost.

Same wtyki tego rodzaju dopisane do loga tej firmy przynoszą wstyd.

Takie coś może nawet kosztować 1 USD i nie nabierze większej wartości.

 

Polecam przewód włoskiej firmy "tasker" C114, który to przez inne manufaktury jest wykorzystywany do produkcji IC.

Dźwięk jest zrównoważony, pełny, detaliczny, energetyczny, z bardzo dobrą sceną.

Oczywiście, jak każdy przejrzysty przewód niezamulający, może obnażyć zbyt szczupło i zbyt ostro grający tor audio.

Ale wtedy trzeba sięgnąć po bardziej szczegółowy wysokotonowy lub popracować nad realniejszymi niskimi tonami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że ten Red Dawn to podróbka, wiadomo jest przecież od razu, ale rzecz w dźwięku i kosztach.

Ktoś, kto nie miał do czynienia z tego rodzaju materiałem czy kreowaniem barwy, otwarciem

czy analitycznością i tak go nie kupi. Ale zawsze jest gotów ponieść ryzyko szybkiego zakupu

oryginalnej, zremasterowanej właśnie płyty, a mimo to nadającej się tylko do śmietnika ;-)

 

Te manufaktury sprzedają dźwięk po 3,5 zeta za metr kabla jako swój ?

Pewnie jeszcze za nie wiadomo jakie pieniądze; pewnie parę setek za IC ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie , pełno tych podróbek ...Kiedyś w sklepie audio można było kupić z metra Kimbery PBJ i Timbre ( lepszy ! ) , były całkiem dobre do clów DIY i dawały już dobre efekty/ powiedzmy / audiofilskie , choć też nie należały do najtańszych i wygrzewanie było dosyć długie . Jak pamiętam, ten Timbre od razu grał " całkiem ~ z rozmachem " . Bardzo dobra średnica , barwna , dobry bas z wykopem i przyzwoita góra , co prawda przewód mógł kosztować ok 250-300 zł /?/, ale już miał "przyzwoitą wartość odsłuchową " . Wtedy też , b. dobry ic Albedo Blue / z kutego srebra / bywał w używkach " po 170 -250 zł na serwisach Aukcyjnych . A to był kabel który z ~ lepszym sprzetem potrafił zagrać jakby kosztował z 1000 zł . Przestrzeń prawie dookulna , tysiące mieniących się szczegółów w powietrzu i fajny zgrabny basik , choć bez dolnych pomróków , Maleńkim minusem była lekko zawężona barwa w stosunku do miedzi ( choć i tak było nieźle jak na srebro ) .

Z tanich , markowych ic przewodów pamietam jeszcze Resona , był to chyba ten sam co do głośników /?/ . Ogólne wrażenie było bardzo fajne , szczególnie z równowaga tonalną i fajnym basem , ale tutaj już lokalizacja była gorsza , mikrodynamika spadała i chyba też uciekały szczegóły na górze . Ogólnie rzadko można było spotkać przewody wyrónane w pełnym zakresie . Jak było dobrze na górze , to cena była wysoka , a dolne rejestry nie spisywały się , I odwrotnie , jak były kable z dobrym dołem , to brakowało czegoś na górze ...i to było bardzo powszechne . Podejrzewam , że i obecnie w różnych przewodach jest podobnie .

Ostanio zauważyłem , że Atlasy i Ixosy sa całkiem dobre , barwne , choć nie zawsze idealne , ale cena do jakosci wypada przyzwoicie , warto zwrócić na nie uwagę ( nawt kupić starego ixosa do TV i z niego zrobić IC ) .

Przez kilka lat ćwiczyłem " też Mity , i niektóre też można polecić ( te cięte z metra np świetny EXP = nie gorszy !!! od wielu drogich z puszkami !!! ) albo T3 bez puszki( z odciętą ) z ładną górą , ale już dużym przymulistym dołem ...

Tyle , na szybko z pamięci... z wieludziesiąt różnych markowych i niemarkowych ic przewodów , gdzie stosunek ceny do jakości jest już dobry i ... posłuchać można ...co jest ważne ! .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Julo102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza Resonem, było jeszcze kilka gatunków AudioQuesta sprzedawanych na metry i mogę

powiedzieć z perspektywy lat, że to właśnie AQ i lektura wielu testów Nordosta były inspiracją

do dalszych prób z kablami solid i taśmą.

Wykonywaną metodami chałupniczymi "na piechotę" z licy 0,12 w teflonie,

wklejaną na taśmę 3M pomiędzy wąskie paski PCV ;-)))

Ale grały nareszcie tak, jak chciałem; bez jakichkolwiek ( tak mi się wtedy zdawało ) ubytków.

Ostatecznie jednak wygrała zwykła miedź 0,5; zarówno barwą, jak - co też ważne - mechanicznie ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Chciałem się podzielić swoimi wrażeniami. Zauważyłem pewną różnicę pomiędzy ic zrobionego z 1. domofonu ale z kabla antenowego został wycięty środek a plecionka została i została przylutowana do solid zimny z jednej strony, a pomiędzy 2. Domofonu bez przeróbek. Sprawdziłem to na kilku płytach i mam 100% pewność że dopiero przy kablu nr. 1 sygnał który wychodzi z CD jest taki sam. Nie wiem jak to interpretować?

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica pewnie też będzie, jak zamienisz podlutowany ekran kabla IC z wejścia wzmacniacza

na wyjście CD czy też odwrotnie. Czasem kierunek kabla decyduje.

Ważne, że by było 1:1 a metoda uzyskania jest mało istotna.

Ciekaw jestem czy jakiekolwiek kable poza wykonanymi z 0,2 mm2 dawały Ci dokładnie taki efekt,

czy jednak zawsze psuły, czy jak kto woli "zmieniały" coś w barwie lub dynamice.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem czy jakiekolwiek kable poza wykonanymi z 0,2 mm2 dawały Ci dokładnie taki efekt,

czy jednak zawsze psuły, czy jak kto woli "zmieniały" coś w barwie lub dynamice.

Żadne, zawsze była zmiana, czy psuły to nie wiem co to oznacza, bo jeśli powiększyła się głębia a wysokie straciły oznacza psucie to też i psuły. Jest 1:1 tylko przy solid 0,2 mm2 z ekranem przylutowanym do jednego końca i on zostaje bo już mam dosyć szukania. Jeden tłumi, drugi poszerza głębię, trzeci podnosi wysokie ale zawsze to się dzieje kosztem drugiego pasma. Ktoś może tego nie słyszy, ale ja mam niestety cd z impedancją wyjściową 470 ohm i cholera każdy kabelek słyszę i to są tak duże różnice że głuchy by to usłyszał.

Ciekawi mnie bardzo czemu 0,2mm2 słychać inaczej z ekranem i bez. Może to kwestia że za CD mam masę kabli. Nie mam czasu, ale za dwa dni wyciągnę wszystko na zewnątrz i sprawdzę. Wcześniej z tego co pamiętam wrzucałem go w ekran ale nie lutowałem końca ekranu do żyły zimnej i wówczas różnic nie było pomiędzy takim puszczonym bez ekranu. Może to kwestia różnicy materiałów w ekranie i żyle?

Jeśli chodzi o dynamikę i barwę to dopiero przy solid jest na plus. Nie na każdym utworze to słychać ale są takie gdzie mnie zamurowało, albo zastanawiałem się czy to tak powinno brzmieć. Są jeszcze delikatne podbarwienia na średnicy które słychać na kolumnach i to rzadko (na słuchawkach nie słychać). Spróbuję to zlikwidować kablami głośnikowymi bo mam podłączone cztery żyły do jednego zacisku, sprawdzę z dwoma żyłami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.