Skocz do zawartości
IGNORED

Budżet 200 tys. pln - zakup wzmacniacza i kolumn


metanoia

Rekomendowane odpowiedzi

Ojtam a co powiesz na ;)))

SD 1200 cm

X MAX - 25 mm

i MMS- 115 gram;))

I to x 4 ....

Ha, ha ...

 

Ty kurna nie wyjeżdżaj ze swoimi dechami bo bez pudła dwa graja jak jeden:):):):)

kolumny masz ciekawe, powinieneś klub załozyć:) ostatnio przeczyatałem ,że hm brakuje barwy i daleko mu do węglowej membrany , cos Ty wymodził? :):):)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

 

 

Ty kurna nie wyjeżdżaj ze swoimi dechami bo bez pudła dwa graja jak jeden:):):):)

kolumny masz ciekawe, powinieneś klub załozyć:) ostatnio przeczyatałem ,że hm brakuje barwy i daleko mu do węglowej membrany , cos Ty wymodził? :):):)

Jakiej węglowej membrany ...węgiel to dopiero barwowa porażka ..

Kto takie kalumnie pisze o barwie ...;)) pewnie pepla Rafallala;)...???

Choć to trochę prawda ;)) właśnie z tym walczę ...suszył midbas na papierowej Beymie 12MC500 i suszyło Sonido , ale już go wywaliłem .

Teraz mam aerożelowe 4 Audaxy HM130zO na średnicy i 4 Audaxy HM210ZO na midbasie jadą też do mnie Duelundy do Amplifona .

To jest prawdziwa zabawa , a nie jakieś popierdóki z podstawkami pod kable i x-bloczkami i innym voodoo.

 

 

 

Jakiej węglowej membrany ...węgiel to dopiero barwowa porażka ..

Kto takie kalumnie pisze o barwie ...;)) pewnie pepla Rafallala;)...???

Choć to trochę prawda ;)) właśnie z tym walczę ...suszył midbas na papierowej Beymie 12MC500 i suszyło Sonido , ale już go wywaliłem .

Teraz mam aerożelowe 4 Audaxy HM130zO na średnicy i 4 Audaxy HM210ZO na midbasie jadą też do mnie Duelundy do Amplifona .

To jest prawdziwa zabawa , a nie jakieś popierdóki z podstawkami pod kable i x-bloczkami i innym voodoo.

Pokaż mi swój bas :)) jako ja pokazuję ;)) czarny wykres po korekcji DSP ...dziura przy 35 Hz to wycięty mod pokoju .

Ma ktoś 20 Hz ...ja mam ..;))

 

A i pomiar samego basu jakby ktoś miał wątpliwości ..powyżej 100 Hz to błąd pomiaru .

post-59766-0-67245900-1476211467_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Takie np. U2 albo Depeche Mode to masakra nawet z analogu, a takie popularne...98 % ludzi słucha i słuchało w samochodzie , na grundigach , radmorze i boomboxach...

 

Akurat "Violator" Depeszów (1sze wydanie cd) jest nagrane rewelacyjnie. Podobnie "blue lines" Massive Attack. Można słuchać bez zmęczenia godzinami..

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś nie wystroił obudowy to kilogram masy na basie z gumowym zawieszeniem nie zagra nigdy tak jak duży lekki głośnik na sztywnym zawieszeniu ..i jak to ma nadąźyć za głośnikami średniotonowymi które mają Mms po kilkanaście gram..

 

O...to, to własnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim budżecie co za problem wybulić kilka złociszy na wypożyczenie elementów " z dowozem do domu" i odsłuch przeprowadzić u siebie, spokojnie, bez emocji, konfigurując " ile dusza zapragnie" we własnym pomieszczeniu odsłuchowym bo to może zupełnie inaczej zabrzmieć niz w salonie. Ja bym tak zrobił chyba, ze narzekasz na brak czasu?

Miałem to samo napisać. Dla mnie bezwzględnie najlepszym wyjściem jest odsłuch u siebie różnych urządzeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy wypożyczenie sprzętu za 200k jest równie proste jak sprzętu za 20k. Chyba jednak nie, zakładając dodatkowo, ze kupujący nie daje wielkich gwarancji, że to kupi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem właśnie Tannoyi Turnbury :)))

A na 12-to czy ewentualnie 15-to calowych dual concentricach miales mozliwosc czegos posluchac ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy wypożyczenie sprzętu za 200k jest równie proste jak sprzętu za 20k. Chyba jednak nie, zakładając dodatkowo, ze kupujący nie daje wielkich gwarancji, że to kupi.

 

Wiesz. Jednostka operującą takimi pieniędzmi to nie jest ciułacz jak 99,9% tu ludzi na forum, którzy gonią tego króliczka po każdej wypłacie. Taka jednostka chce go od razu złapać za...( nie będę kończył za co ) bo po prostu może a sprzedawca doskonale o tym wie i nie powinien robic żadnych problemów. Nie wiem jak się zabezpieczają na takie "ewentualności" ale na pewno jakos to robią ( dom w poręczeniu, żona jak ładna he he - nie wiem ).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w "D" aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich , chyba 25 cm.

Nawet fajne " papierowe " granie;))

Tak..., Tannoy Sandringham, Stirling, Turnberry czy Kensington, sa na 10-cio calowych D.C.

Jesli Ci to granie sie podoba, to u mnie mozna posluchac DIY na 12-to calowych D.C. - jesli mialbys taka ochote. Nadmienie, ze w sumie kilka par oryginalow Tannoy-i na 12-kach sprzedalem, a na dzien dzisiejszy zostawilem DIY. No i przy okazji mozna tez posluchac u mnie Rehdeko.

Moze nie do konca w temacie ale byc moze zalozyciel wyciagnie jakies wnioski co do cen kolumn, a poziomu ich grania - to nie idzie w parze i dlatego proponuje zalozycielowi przesluchac troche rzeczy w znacznie nizszych cenach zanim sie wyda - pewnie niepotrzebnie - az tak duza kwote. Czy nie lepiej czesc z niej przeznaczyc na inne, wazniejsze potrzeby, ktore niewatpliwie zawsze sa ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie lepiej czesc z niej przeznaczyc na inne, wazniejsze potrzeby

Z twojej wypowiedzi można by wywnioskować, że powyżej założonego przez Ciebie progu progres zanika, albo jest tak mały, że można go pominąć. Słuchałem zupełnie innych głośników bo jestem fanem Dynaudio i stwierdzam, że między tymi za 10k a tymi za 100k jest duża przepaść. Gdybym dysponował takim budżetem na ten cel nie wahałbym się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z twojej wypowiedzi można by wywnioskować, że powyżej założonego przez Ciebie progu progres zanika, albo jest tak mały, że można go pominąć. Słuchałem zupełnie innych głośników bo jestem fanem Dynaudio i stwierdzam, że między tymi za 10k a tymi za 100k jest duża przepaść. Gdybym dysponował takim budżetem na ten cel nie wahałbym się.

No trudno ,żeby firma wyceniajac swoje urządzenia z taką rozpietoscią , proponowała to samo brzmienie. Choć szkoła podobna. Należy sobie zadać pytanie ,czy to co się usłyszy jest 10 x lepsze. A na końcu i tak najważniejsze są jak powiedziałeś upodobania konkretnego delikwenta.

Ja osobiście uważam. Warto posłuchać wyrobów, tak zwanych bezmetkowych , małych manufaktur.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek od kilku dni jest prowadzony nie na temat.

Skontaktowały się ze mną osoby na priv, które posiadają systemy w budżecie zbliżonym do mojego (lub większym). I te rozmowy okazały się wartościowe, moja lista zestawień wzbogaciła się o kolejne konfiguracje do odsłuchu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek od kilku dni jest prowadzony nie na temat.

Skontaktowały się ze mną osoby na priv, które posiadają systemy w budżecie zbliżonym do mojego (lub większym). I te rozmowy okazały się wartościowe, moja lista zestawień wzbogaciła się o kolejne konfiguracje do odsłuchu.

Pewno sami dystrybutorzy.:):):)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ffab45c023da78a114853a0308202701.jpg

 

Warto by się pochylić także nad tymi głośnikami. Kolega piano bodajże je testował.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

"O jakie ładne kolumny!"

 

Pochylić (i zapłakać) się tu trzeba nad akustyką, nic z nich nie zostało ;) nic, ale to naprawdę nic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek od kilku dni jest prowadzony nie na temat.

Skontaktowały się ze mną osoby na priv, które posiadają systemy w budżecie zbliżonym do mojego (lub większym). I te rozmowy okazały się wartościowe, moja lista zestawień wzbogaciła się o kolejne konfiguracje do odsłuchu.

 

Polecam ci Marka Levinsona z JBLami(jak najwyzszymi), do tego DCS, bardzo barwne, ze swietna dopalona srednica, plynne i nastawione na przyjemnosc dla ucha granie

Chcialem tutaj, anie na priv, zeby skierowac watek na odp. tor, rzetelnego i fachowego doradztwa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"O jakie ładne kolumny!"

 

Pochylić (i zapłakać) się tu trzeba nad akustyką, nic z nich nie zostało ;) nic, ale to naprawdę nic.

 

Właśnie takie proponowałem koledze w poście

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie takie proponowałem koledze w poście

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Właśnie widziałem :) i mnie później wklejone foto rozbiło - jak fajnie można je spektakularnie w całości zaprzepaścić, jedyne co z nich zostanie to trochę niskiego basu.

 

Góra przestanie istnieć, lewy i prawy zagra zupełnie inaczej, ze sceny nic nie zostanie, i dołek potężny na basie się zrobi (nie widzę odległości na foto dobrze)

ale trochę wyższy bas będzie miał co chwile doła i górkę na interferencjach co po chwila większego niż w tanich konstrukcjach na basreflexie ;)

 

a inżynier siedział i kombinował jak zrobić relatywnie płasko 40Hz..30kHz z >>jednego punktu<< żeby głośniki nie interferowały lol ;)

myślę że po przesunięciu w prawo o 2 metry dobre kolumny za 4k pln zagrają (zdecydowanie) lepiej, niż te pod "lusterkiem akustycznym"

--ok ciach--

 

Teraz o tym na czym się nie znam (bo nieosłuchany), i jeszcze ten poziom parametrów uważam za niesłyszalny ;) ale się przyjacielsko przyczepię:

 

Audia Flight FLS4 <- przepłacanie, parametry (poza mocą i abstrakcyjnym pasmem) ma jak mój stary ampli kina domowego,

technicznie da się dużo dużo lepiej, w tej cenie :) (ale i tak twierdze że to niesłyszalne) Denony PMA sporo tańsze go rozbroją, NADy też.

 

THD 0.05%,Slew rate 200V/us, to jest standard nieco lepszych kin domowych, zabytkowe tanie Denony mają takie parametry:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

no i się przyczepie do Lumin S1 i 32bit/384kHz:

 

Kostki użyte mają szum 128db (w ich konfiguracji), są to 24bitowe przetworniki na 192kHz, i ni cholery nie przeniosą (a jest użyta 1 na na kanał) ani

odrobinkę więcej niż 24bit, ani 192kHz.

 

Ale generalnie nie bardzo da się lepiej. Najlepsze kostki jakie znam 32bit szumią bardziej (123db), jest jedyna kostka (od TI) która by lepiej zagrała

na papierze -132db i mniejsze THD (i tak 24bit/192kHz) a to i tak to wszystko ponad słyszalność jest (i ze 100x lepiej od wzmacniacza) na moje oko i ucho ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abstrachujac od ukladu odnisienia, slucham w nietypowym pomieszczeniu, bardzo nietypwa kombinacje, dodam ze smiesznie tania... Tansza od mojego systemu razy oj" i slucham tego 2-ce-juz.. wniosek glowny jest chyba sednem-nic mi w tym graniu nie przeszkadza, kompletnie nic, brakow bym sie doszukal, ale nic nie przeszkadza...

Sprzet raczej Vintage gwoli scislosci w pewnej mierze.

Dzis, pomijajac wszelkie dygmaty, poprostu patrzac z punktu widzenia tez osoby juz doroslej, mysle ze jestem w pewien sposob zdefiniowac jakosc.

"nic nie przeszkadza" -sluchamy i nic nie przeszkadza i komletnie nic.. To jest dosc istotne dla mnie.

 

Napisano dziś, 10:53

Użytkownik TomekL3 dnia 08.10.2016 - 17:20 napisał

 

 

Warto by się pochylić także nad tymi głośnikami. Kolega piano bodajże je testował.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

"O jakie ładne kolumny!"

 

Pochylić (i zapłakać) się tu trzeba nad akustyką, nic z nich nie zostało ;) nic, ale to naprawdę nic.

 

50% zawsze i to zawsze.. Warto czasem sie przewartosciowac ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam ci Marka Levinsona z JBLami(jak najwyzszymi), do tego DCS, bardzo barwne, ze swietna dopalona srednica, plynne i nastawione na przyjemnosc dla ucha granie

Chcialem tutaj, anie na priv, zeby skierowac watek na odp. tor, rzetelnego i fachowego doradztwa

I koniecznie okablowane srebrem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż ciężko uwierzyć, że są amatorzy zestawień MLa i JBL. Jak ktoś lubi mieć estradowe brzmienie w domu, to faktycznie ten setup może i będzie docelowy, ale ja w takim brzmieniu nie widzę ani nie słyszę nawet namiastki audiofilskości. Równie dobrze można do MLa podpiąć Altusy - będzie prawie to samo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rozladowanie emocji dla nas wszystkich, bo to wazne kazdego codziennego dnia polecam:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ciężko uwierzyć, że są fani zestawień MLa i JBL. Jak ktoś lubi mieć brzmienie Live w domu, to faktycznie ten setup będzie docelowy.

Zgadza się.

Aż ciężko uwierzyć, że są amatorzy zestawień MLa i ''Dynaudio C1''. Jak ktoś lubi mieć ''amatorskie'' brzmienie w domu, to faktycznie ten setup może i będzie docelowy, ale ja w takim brzmieniu nie widzę ani nie słyszę nawet namiastki audiofilskości. Równie dobrze można do MLa podpiąć Altusy - będzie to samo.

...oczywiście że będzie to samo, bo jakość driverów w Altusach i Dynaudio, jest ta sama. Szkoda Levinson'ów dla tak słabych kolumn jak Dynaudio.

 

Dobrze, że w firmie Levinson, nie słuchają na żadnych Dynaudio ... bo gdzieś mają twoje szmaty i polipropyleny, gdyż wiedzą, że one wszystko zamaskują/sfałszują/skompresują narzucając własne ograniczenia i zniekształcenia, nie pozwalając usłyszeć nawet połowy tego, co słyszą z ''Everków'' i ''Revelków'' w swoim pomieszczeniu testowo-odsłuchowym z topową elektrownią Levinson'a.

 

Na tak wypasiony system (jak w firmie Levinson) musiałbyś mieć grubo ponad milion złotych :) A że nie masz, to żal ci tyły ściska.

19.jpg

20.jpg

21.jpg

23.jpg

01.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.