Skocz do zawartości
IGNORED

Najtańszy system Hi-End jaki słyszałem...


moreno1973

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Diogenes

(Konto usunięte)

 

Nie wiem czy mam "hi-enda", ale mam dwa systemy które potrafią zbliżyć dźwięk do tego koncertowego a jednocześnie sprawiają frajdę przy cichym słuchaniu.

 

Jak rejestracja na płycie jest rewelacyjna to grają rewelacyjnie, no prawie rewelacyjnie. Słychać wszystkie kiksy masteringu zwłaszcza że to systemy aktywne w których jest najkrótsza droga od płyty to głośnika.

 

Na pewno znajdziesz w okolicy w której mieszkasz rewelacyjne systemy które potrafią zbliżyć dźwięk do tego z koncertu.

 

Przed Tobą dużo, dużo więcej. Zwłaszcza w domenie odsłuchowych testów porównawczych.

 

Jestem ciekawy czy Tobie to coś mówi ? Jak myślisz dlaczego wszedłem dawno temu w kolumny i systemy aktywne i głośniki z membranami polikevlarowymi ?

 

Tak się zastanawiam czy ty to wiesz i jak to sprawdzasz ?

Oświeć nas ciemny lud swoją referencją ;))

Jeżeli u Ciebie dźwięk zależy wyłącznie od nagrania i gra wtedy jak ma żywo to fantastycznie ;)

Ja idę na odsłuchy w mojej okolicy..tych systemów grających wszysko rewelacyjnie ...tylko w kórą stronę mam się poturlać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Oświeć nas ciemny lud swoją referencją ;))

Jeżeli u Ciebie dźwięk zależy wyłącznie od nagrania i gra wtedy jak ma żywo to fantastycznie ;)

Ja idę na odsłuchy w mojej okolicy..tych systemów grających wszysko rewelacyjnie ...tylko w kórą stronę mam się poturlać ?

Diogi siedzisz w tej beczce tyle lat i jeszcze nie wiesz że im większa referencyja tym bardziej top secret ???

Klawiatura wszystko zniesie jak kiedyś papier ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oświeć nas ciemny lud swoją referencją

A po co ? Czy ja interesuje się co u was gra ?

Ja idę na odsłuchy w mojej okolicy..tych systemów grających wszysko rewelacyjnie

Co to za systemy co nie wyczuwają różnic w realizacji nagrania i wszystko grają rewelacyjnie ? Podobno dobry system potrafi pokazać różnice w realizacji nagrania a bardzo dobry potrafi zniechęcić do słuchania technicznych bubli nagraniowych. Te z Twojej okolicy grają wszystko tak samo ? Jesteś szczęśliwym człowiekiem.

.tylko w kórą stronę mam się poturlać ?

Jeżeli chodzi o mnie to jest mi wszystko jedno w którą się "poturlasz" ;-).

 

Klawiatura wszystko zniesie jak kiedyś papier ...

Zwłaszcza jak się opisuje "powalające" różnice w porównaniach ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) wszysko rewelacyjnie ...tylko w kórą stronę mam się poturlać ?

 

Do mnie się poturlaj. Wprawdzie nie mam żadnego "wszyska", cokolwiek by to miało być (mnie się kojarzy z miejscem zamieszkania wszy, przez analogię z "mrowisko"), ale kawiszcze na pewno mam rewelacyjne default_wink.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

 

A po co ? Czy ja interesuje się co u was gra ?

 

Co to za systemy co nie wyczuwają różnic w realizacji nagrania i wszystko grają rewelacyjnie ? Podobno dobry system potrafi pokazać różnice w realizacji nagrania a bardzo dobry potrafi zniechęcić do słuchania technicznych bubli nagraniowych. Te z Twojej okolicy grają wszystko tak samo ? Jesteś szczęśliwym człowiekiem.

 

Jeżeli chodzi o mnie to jest mi wszystko jedno w którą się "poturlasz" ;-).

 

 

Zwłaszcza jak się opisuje "powalające" różnice w porównaniach ;-).

Chyba , się nie zrozumieliśmy..co ma wspólnego wykazanie różnic w nagraniach do grania wszystkiego super?

Pokaż mi ( oczywiście poza Twoim, ha, ha ) system , który w absolutnie skończony sposób potrafi odtworzyć skrzypce , arię operową , dumb bass i trash metal .

Wytworzyć wysoki poziom czystego dźwięku w połączeniu ze zwiewnością , barwą , holografią i namacalnością ..

Już słyszę jak masz z aktywnych monitorów to wszystko ?

Yhmmm, ja też jestem piękną blondynką...

 

 

 

Do mnie się poturlaj. Wprawdzie nie mam żadnego "wszyska", cokolwiek by to miało być (mnie się kojarzy z miejscem zamieszkania wszy, przez analogię z "mrowisko"), ale kawiszcze na pewno mam rewelacyjne default_wink.png

Najpierw Ty do mnie masz przyjechać z Daczkiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw Ty do mnie masz przyjechać z Daczkiem ;)

Oczywiście, pamiętam że mieliśmy wpaść z Roxim, tylko czekam aż Roxiemu skończą dłubać w Audionocie. A dłubią tam chyba wykałaczką, tyle to trwa

 

k,ODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQ=,f,005_sU_orig.gif

 

A później liczę na rewizytę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytworzyć wysoki poziom czystego dźwięku w połączeniu ze zwiewnością , barwą , holografią i namacalnością ..

To potrafią systemy aktywne, ale też trzeba umieć je dobrać do objętości pomieszczenia w którym mają wytworzyć te elementy.

Już słyszę jak masz z aktywnych monitorów to wszystko ?

Nie używam aktywnych monitorów. Kiedyś dawno temu wydłubałem aktywny zestaw który można zliczyć do grupy monitorów, ale już dawno go nie mam. Gra u jednego z moich kolegów.

Yhmmm, ja też jestem piękną blondynką...

O, to ciekawe wyznanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Oczywiście, pamiętam że mieliśmy wpaść z Roxim, tylko czekam aż Roxiemu skończą dłubać w Audionocie. A dłubią tam chyba wykałaczką, tyle to trwa

 

k,ODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQ=,f,005_sU_orig.gif

 

A później liczę na rewizytę.

No coś Ty ja prosto do Lech36 jadę , On jest dla mnie Bogiem w Audio...

Ty się nie znasz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coś Ty ja prosto do Lech36 jadę , On jest dla mnie Bogiem w Audio...

Ty się nie znasz ;)

 

No tak. Ja ateista jestem, to się na bogach nie znam default_wacko.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

 

To potrafią systemy aktywne, ale też trzeba umieć je dobrać do objętości pomieszczenia w którym mają wytworzyć te elementy.

 

Nie używam aktywnych monitorów. Kiedyś dawno temu wydłubałem aktywny zestaw który można zliczyć do grupy monitorów, ale już dawno go nie mam. Gra u jednego z moich kolegów.

O, to ciekawe wyznanie.

Wybacz , ale systemy aktywne nie potrafią zagrać jak najlepsze systemy lampowe w kwesti , namacalności , barwy itd..itp..

Mają inne zalety , ale pewnych rzeczy na nich nie zrobisz .

Teraz chyba się rozumiemy ;)

Więc , mogę przyznać Tobie rację ,źe muszę jeszcze posłuchać ;) tylko gdzie?

 

 

 

No tak. Ja ateista jestem, to się na bogach nie znam default_wacko.png

Ja jako katolik ekstremista , przyjmuję to jako dogmat ..;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz , ale systemy aktywne nie potrafią zagrać jak najlepsze systemy lampowe w kwesti , namacalności , barwy itd..itp..

Potrafią, ale jeżeli jesteś fanem lampy to można zbudować sobie system aktywny w tej technologi choć będzie to działanie ekstremalne.

Sama lampa to bardzo kiepski przetwornik obarczony wieloma wadami, ale fakt że niektórzy te wady lubią.

Więc , mogę przyznać Tobie rację ,źe muszę jeszcze posłuchać ;) tylko gdzie?

Na pewno coś wymyślisz.

 

No coś Ty ja prosto do Lech36 jadę , On jest dla mnie Bogiem w Audio...

Myślę że to Ty przeglądając się co dzień w lustrze sądzisz że widzisz "boga" audio ;-))).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

 

Potrafią, ale jeżeli jesteś fanem lampy to można zbudować sobie system aktywny w tej technologi choć będzie to działanie ekstremalne.

Sama lampa to bardzo kiepski przetwornik obarczony wieloma wadami, ale fakt że niektórzy te wady lubią.

 

Na pewno coś wymyślisz.

 

 

Myślę że to Ty przeglądając się co dzień w lustrze sądzisz że widzisz "boga" audio ;-))).

No coś Ty , w beczce lustro mi się dawno rozbiło ;)

I nie chce mi się mojej szpetnej " gęby " oglądać ...hi, hi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coś Ty , w beczce lustro mi się dawno rozbiło ;)

To może jakieś lustro na bazie poliwęglanu tak jak płyty CD ? Tylko zamontuj na płaski deklach bo gdzie indziej to możesz nie wyrobić ze śmiechu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

 

To może jakieś lustro na bazie poliwęglanu tak jak płyty CD ? Tylko zamontuj na płaski deklach bo gdzie indziej to możesz nie wyrobić ze śmiechu.

Płyty CD wieszam tylko pod lusterkiem w samochodzie , a słucham z winyli , a one mają tylko " rowek" .

Ze śmiechu to nie wyrabiam jak czytam wpisy " znafców" hiendu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyty CD wieszam tylko pod lusterkiem w samochodzie , a słucham z winyli , a one mają tylko " rowek" .

Pisałem o lustrze a nie o samej płycie CD, a wieszanie płyty CD pod lusterkiem w samochodzie to wyjątkowo nierozsądny sposób. To tak delikatnie nazywając.

Ze śmiechu to nie wyrabiam jak czytam wpisy " znafców" hiendu...

To dobrze że mają oni taki zbawienny wpływ na Ciebie. U wielu wzbudzają agresję.

Kto to jest "znafca" hiendu ? Możesz podać definicję ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

 

Pisałem o lustrze a nie o samej płycie CD, a wieszanie płyty CD pod lusterkiem w samochodzie to wyjątkowo nierozsądny sposób. To tak delikatnie nazywając.

 

To dobrze że mają oni taki zbawienny wpływ na Ciebie. U wielu wzbudzają agresję.

Kto to jest "znafca" hiendu ? Możesz podać definicję ?

Oczywiście ..." na pewno coś wymyślisz " .

Wklej swój system , to podyskutujemy , tymczasem ...borem , lasem;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklej swój system, to podyskutujemy , tymczasem ...borem , lasem;)

A po co ? Nie potrzebuję dyskusji nad moimi systemami. Są moje :-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pisz w temacie wątku ...a nie " mendrkuj" .

Mógłbym wskazać innych "mędrkujących" :-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Wybacz , ale systemy aktywne nie potrafią zagrać jak najlepsze systemy lampowe w kwesti , namacalności , barwy itd..itp..<br />Mają inne zalety , ale pewnych rzeczy na nich nie zrobisz .<br />

 

Fakt, trudno (choć jest to oczywiście możliwe) na nich tak jednoznacznie i nieodwracalnie zmanierować dźwięk. ;)

W sumie to Ci nawet zazdroszczę tej "beki", a zwłaszcza momentu, kiedy ją już na wielu "płaszczyznach" opuścisz. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość LTD12

(Konto usunięte)

Co masz na myśli pisząc " zmanierowany dźwięk " ?

Drugiego zdania zupełnie nie rozumiem ...to jakaś metafora?

 

No co ty ... nie udawaj.

 

np. " zmanierowany

1. «taki, który zachowuje się nienaturalnie, mechanicznie, powierzchownie naśladuje kogoś; też: świadczący o takiej postawie»

2. «odznaczający się jakąś manierą»"

 

I taka jest lampa - każdy to przyznaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

 

 

No co ty ... nie udawaj.

 

np. " zmanierowany

1. «taki, który zachowuje się nienaturalnie, mechanicznie, powierzchownie naśladuje kogoś; też: świadczący o takiej postawie»

2. «odznaczający się jakąś manierą»"

 

I taka jest lampa - każdy to przyznaje.

Prostacki ;)

 

Najpopularniejsze wyrazy bliskoznaczne słowa prostacki to: chamowaty, niegrzeczny, obcesowy, nieokrzesany, prymitywny, plugawy, niecenzuralny, niewybredny, rynsztokowy, karczemny, grubiański, trywialny, opryskliwy, wulgarny, nietaktowny, niewyszukany, gruboskórny, obelżywy, bezceremonialny, gburowaty, arogancki, nieparlamentarny, niekulturalny, niedelikatny, nieuprzejmy, pospolity, chamski, impertynencki, ordynarny, nieprzyzwoity, ... .

 

Taki jest tranzystor ;)) każdy to przyznaje .

 

A powaźnie dobra lampa wcale nie jest zmanierowana , jest bardziej wyrafinowana od tranzystora w podobnej klasie cenowej.

Podobno dopiero najlepsze tranzystory osiągają wyrafinowanie , ale to raczej nie będzie najtańszy hiend..

Pokaź mi tranzystor do 30-50 tys , który zagra z podobnym wyrafinowaniem , przestrzenią , barwą jak lampa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość LTD12

(Konto usunięte)

 

Prostacki ;)

 

Najpopularniejsze wyrazy bliskoznaczne słowa prostacki to: chamowaty, niegrzeczny, obcesowy, nieokrzesany, prymitywny, plugawy, niecenzuralny, niewybredny, rynsztokowy, karczemny, grubiański, trywialny, opryskliwy, wulgarny, nietaktowny, niewyszukany, gruboskórny, obelżywy, bezceremonialny, gburowaty, arogancki, nieparlamentarny, niekulturalny, niedelikatny, nieuprzejmy, pospolity, chamski, impertynencki, ordynarny, nieprzyzwoity, ... .

 

Taki jest tranzystor ;)) każdy to przyznaje .

 

Ależ oczywiście. Nie zmienia to jednak oceny lampy. Każda ma "swoją manierę grania", ba nie tylko typ lampy, ale również produkty określonych firm.

A słowo prostacki hm .... no cóż ma swoje znacznie. I nie potrzebuje słów bliskoznacznych. No chyba, że ktoś się gubi....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekipa sprzątająca dziękuje za współpracę.

 

Pan Diogens będzie łaskaw przypomnieć się w najbliższy wtorek o zdjęcie bana w tym wątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaź mi tranzystor do 30-50 tys , który zagra z podobnym wyrafinowaniem , przestrzenią , barwą jak lampa ?

To wynika z wad lampy, która wymaga do współpracy z kolumną psującego wiele rzeczy transformatora i z silnego wpływu mikrofonowania na ten przetwornik. Lampa która odizolowana jest od mikrofonowania i obciążona jest kolumną o możliwie płaskie charakterystyce impedancji będzie będzie bardzo trudna do odróżnienia w prawidłowym technicznie odsłuchowym teście porównawczym. Może nawet nie da się jej odróżnić od tranzystora (był na forum opisywany przykład). Sprawdzone doświadczalnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.