Skocz do zawartości
IGNORED

Najtańszy system Hi-End jaki słyszałem...


moreno1973

Rekomendowane odpowiedzi

A czy Cayin z Credo od 16hz, które kiedyś miałeś, zaliczyłbyś do tego wątku?

 

No..., to juz dawne czasy, kiedy jeszcze nie istniala firma Studio16Hz. Wtedt tamte trojdrozne Credo mi sie podobaly i mialy dobre opinie, ale po czasie juz zaczely mi pewne rzeczy przeszkadzac, jak zbyt poluzowany, napompowany, spowolniony bas ze Scan Spekow, czy tez granie takie troche przymulone, za zaslona, za sprawa tweeterow z tekstylnymi kopulkami itp. W kazdym razie jak kupilem w US pierwsze Tannoye, to po paru minutach juz wiedzialem, ze Credo musze sprzedac, a te zostaja. Tannoye, to inna klasa dzwieku. Zreszta jak w tamtym czasie byl u mnie Grzegorz, to po paru dzwiekach z Tannoy-i powiedzial od razu ze to referencja.

Jasno wiec wynika, ze system zlozony z Cayin-a z tamtymi Credo nie zaliczylbym do tego watku, natomiast samego Cayin-a, to jak najbardziej -uwazam go za wzmacniacz wybitny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No..., to juz dawne czasy, kiedy jeszcze nie istniala firma Studio16Hz. Wtedt tamte trojdrozne Credo mi sie podobaly i mialy dobre opinie, ale po czasie juz zaczely mi pewne rzeczy przeszkadzac, jak zbyt poluzowany, napompowany, spowolniony bas ze Scan Spekow, czy tez granie takie troche przymulone, za zaslona, za sprawa tweeterow z tekstylnymi kopulkami itp. W kazdym razie jak kupilem w US pierwsze Tannoye, to po paru minutach juz wiedzialem, ze Credo musze sprzedac, a te zostaja. Tannoye, to inna klasa dzwieku. Zreszta jak w tamtym czasie byl u mnie Grzegorz, to po paru dzwiekach z Tannoy-i powiedzial od razu ze to referencja.

Jasno wiec wynika, ze system zlozony z Cayin-a z tamtymi Credo nie zaliczylbym do tego watku, natomiast samego Cayin-a, to jak najbardziej -uwazam go za wzmacniacz wybitny.

 

W tannoyach bas bardziej konturowy, szybki? Szkoda, że łojenia nie słuchasz : / Ale zawsze mógłbyś odpalić i zdać relację :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tannoyach bas bardziej konturowy, szybki? Szkoda, że łojenia nie słuchasz : / Ale zawsze mógłbyś odpalić i zdać relację :)

Podlacz Tannoye do przyzwoitej klasy D i sam posluchaj :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlacz Tannoye do przyzwoitej klasy D i sam posluchaj :P

 

Nie znam nikogo w okolicy z takimi starszymi paczkami. Ciekawa sprawa z nimi :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda..., mialem zarowno Rotela RCD 990 jak i 991, ale zostal 971, bo gra lepiej.

 

Lutek spraw sobie przyzwoity odtwarzacz bo 971 to przeciętnie brzmiące CD, tak jak i 991 ,991AE ,990.

971 to odtwarzacz niczym się nie wyróżniający ,jeżeli mówimy o dobrym brzmieniu sprzed 20 lat to np. Micromega Stage 6 , Rotel 975 .Przyjedź zademonstruje Ci to i w 5 minut sam wydasz werdykt.

 

Niedawno napisałeś w klubie Cayina ze Rotel 971 nie jest gorszy od Audio Researcha CD8 …..nic dodać nic ująć po Twojej wypowiedzi.

 

Zreszta jak w tamtym czasie byl u mnie Grzegorz, to po paru dzwiekach z Tannoy-i powiedzial od razu ze to referencja.

 

Lutek gdy byłem u Ciebie 5-6 lat temu powiedziałem Ci że Tannoye kompletnie mi się nie podobają ,skrzynie 60 litrowe ,12 calowy głośnik ,a dołu brak .Przeważa jazgot góry pasma .Załączona przez Ciebie płyta Anny Marii Jopek wybrzmiała z dużą ilością sybilantów. Dzwoniłeś nie raz przecież aby opracować im nową zwrotnicę i je usprawnić brzmieniowo . Zresztą jak wiesz zachwycony Daniel ( dey) kupił od Ciebie 15 calowe Tannoye ,po roku już na nich nie grał , a do dziś gra na …..Credo i na innych 16Hz

3 drożnych z węglowym scanspeakiem na średnicy - przecież sam wiesz.

 

A tu czytam że mi się podobały Tannoye ...

 

Ale Ty zdaje się sprzedajesz Rhedeko pisząc dość często iż zapraszasz na ich odsłuch .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

 

 

No..., to juz dawne czasy, kiedy jeszcze nie istniala firma Studio16Hz. Wtedt tamte trojdrozne Credo mi sie podobaly i mialy dobre opinie, ale po czasie juz zaczely mi pewne rzeczy przeszkadzac, jak zbyt poluzowany, napompowany, spowolniony bas ze Scan Spekow, czy tez granie takie troche przymulone, za zaslona, za sprawa tweeterow z tekstylnymi kopulkami itp. W kazdym razie jak kupilem w US pierwsze Tannoye, to po paru minutach juz wiedzialem, ze Credo musze sprzedac, a te zostaja. Tannoye, to inna klasa dzwieku. Zreszta jak w tamtym czasie byl u mnie Grzegorz, to po paru dzwiekach z Tannoy-i powiedzial od razu ze to referencja.

Jasno wiec wynika, ze system zlozony z Cayin-a z tamtymi Credo nie zaliczylbym do tego watku, natomiast samego Cayin-a, to jak najbardziej -uwazam go za wzmacniacz wybitny.

Lutek , proszę ..stare Tannoye mogą się podobać , ale jak to ma być " referencja " to " ręki i uszi " opadają .

Tannoy na papierowych głośnikach gra specyficznie " papierowym" dźwiękiem..

Dobry bas ...to żart , prawda?

W dobrym zestawieniu może się podobać ..ale to tylko Twoja referencja ...:((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dawno temu pionka z delfinkami w E36 to były czasy...

Piotruś zapuść se orkiestrę, byle na trzeźwo to usłyszysz ten rozmach z 15w pierdziaweczki. Brzdynkaniem gitarki to się dzieci zachwycały 20 lat temu na starych tonsilach na licencji Pioneera. Widać wspólny mianownik pozostał :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt tych mniejszych pierdziaweczk nie słuchałem a jedynie S1ex, ma je mój znajomy z UK. Kupił nowe za 5000 funtów, napędza to starym Passem. To nie są złe paczki ale nie w moim guście. Wolę starsze Amati lub Chario. Wiem, że dla Ciebie Twój system to świętość ale Rafał już słuchał. To zwyczajne blokowe granko jakich wiele, brak dynamiki, głębi sceny oraz wyrafinowania dźwięku. W życiu przesłuchałem setki systemów i w Twoich warunkach choćbyś pękł cudów nie będzie. Ja jestem mniej uprzejmy i nie chcę Ci robić przykrości. Wezmę klasykę i systemik polegnie totalnie. Sam wiesz o tym najlepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

to twoja wersja zdarzeń:)

Wpadaj i nie strasz,chetnie u Ciebie posłucham głębokiej sceny przy głośnym :)

Rozumiem ,że dźwięk blady martwy bez życia ,to dla ciebie dźwięk wyrafinowany?

Takie kocopoly to Rafałowi wciskaj,ubrales go w graty i teraz Bronisz swojej koncepcji na każdym kroku:)

 

Szkoda mi Rafała,no ale cóż każdy kroczy swoją ścieżką!

 

 

Grzegorz 16hz zapraszam,jak coś odezwij się na priw:)

Ja mam 30 cm...a Ty ?;)

To nie są chłopie wyścigi ...sam żeś jest blady..;) ...tzn miało być błądy od wielbłądy ;)

Coby nie był atak personalny ...hi, hi ..i punkty , hi, hi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lutek spraw sobie przyzwoity odtwarzacz bo 971 to przeciętnie brzmiące CD, tak jak i 991 ,991AE ,990.

971 to odtwarzacz niczym się nie wyróżniający ,jeżeli mówimy o dobrym brzmieniu sprzed 20 lat to np. Micromega Stage 6 , Rotel 975 .Przyjedź zademonstruje Ci to i w 5 minut sam wydasz werdykt.

 

Niedawno napisałeś w klubie Cayina ze Rotel 971 nie jest gorszy od Audio Researcha CD8 …..nic dodać nic ująć po Twojej wypowiedzi.

 

Nie wiem jak by bylo w innych systemach, ale w moim nie ma najmiejszej watpliwosci, ze ARC CD-8 zupelnie niczym sie nie wyroznia od RCD971.

Jestem nawet przekonany, ze gdyby Rotel nie mial wiekszego wypelnienia na dole, to pewnie nie znalazlby sie taki, ktory by je odroznil. Zreszta - jak pisalem - dodatkowo zaprosilem bardzo dobrze slyszacego, osluchanego kolege, ktory ocenial brzmienia z dwoch takich samych plytek wlozonych do obu cd-kow nie wiedzac ktory cd-ek w danej chwili gra. Mial tylko zapisywac uwagi na kartce. Z prawej strony kartki w kolumnie napisal pozytywnych uwak duzo wiecej niz z lewej strony. Po zakonczeniu odsluchu spytalem go, jak sadzi, ktore jego zapiski dotycza ARC CD-8. Bez wahania odpowiedzial, ze te z prawej strony kartki, na co wyjasnilem, ze prawa kolumna na kartce dotyczy Rotela. Jego odpowiedz; "Jestem w szoku !" Od tamtej pory zrezygnowalem z poszukiwan lepszego odtwarzacza. Czyz po takich doswiadczeniach bylby sens aby czegos dalej szukac ?

 

Lutek gdy byłem u Ciebie 5-6 lat temu powiedziałem Ci że Tannoye kompletnie mi się nie podobają ,skrzynie 60 litrowe ,12 calowy głośnik ,a dołu brak .

 

No widzisz, a ja pamietam zupelnie cos innego, a mianowicie, ze nie oceniales wtedy brzmienia Tannoy-i czy sie podobaja czy nie lecz - jak pisalem - po chwili od wlaczenia powiedziales, ze to dzwiek referencyjny i jeszcze dodales, ze ciekawe jak by kolumny zagraly jeszcze z innym wzmacniaczem - pamietam dokladnie co mowiles - przeciez nie zmyslilbym czegos takiego i o tym pisal, co zreszta dzisiaj rano przez tel. Ci wyjasnialem. Dla mnie zreszta tez wiele przede wszystkim mowia opinie wielu sluchaczy, a byla przez lata u mnie ich mocno ponad setka. Rozumiem, ze ten czy tamten ze wzgledu na uprzejmosc powie " ladny dzwiek", "nawet podoba mi sie" itp., mimo, ze moze nie bardzosie podoba, ale jak wiekszosc po odsluchu stwierdza: "jestem pod wrazeniem", albo nawet (wg mnie juz przesadnie) "jestem w szoku" (az w szoku, to nie ma od czego bysc), to chyba cos znaczy prawda ? Ale nie wazne i nie ma co juz wiecej do tego wracac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak by bylo w innych systemach, ale w moim nie ma najmiejszej watpliwosci, ze  ARC CD-8 zupelnie niczym sie nie wyroznia od RCD971.

Jestem nawet przekonany, ze gdyby Rotel nie mial wiekszego wypelnienia na dole, to pewnie nie znalazlby sie taki, ktory by je odroznil. Zreszta - jak pisalem - dodatkowo zaprosilem bardzo dobrze slyszacego, osluchanego  kolege, ktory ocenial brzmienia z dwoch takich samych plytek wlozonych do obu cd-kow nie wiedzac ktory cd-ek w danej chwili gra. Mial tylko zapisywac uwagi na kartce. Z prawej strony kartki w kolumnie napisal pozytywnych uwak duzo wiecej niz z lewej strony. Po zakonczeniu odsluchu spytalem go, jak sadzi, ktore jego zapiski dotycza ARC CD-8. Bez wahania odpowiedzial, ze te z prawej strony kartki, na co wyjasnilem, ze prawa kolumna na kartce dotyczy Rotela. Jego odpowiedz; "Jestem w szoku !" Od tamtej pory zrezygnowalem z poszukiwan lepszego odtwarzacza. Czyz po takich doswiadczeniach bylby sens aby czegos dalej szukac ?

 

Ja nie raz tęsknie za czasami w których miałem kino domowe z którego byłem bardzo zadowolony, do chwili w którym odwiedził mnie przyjaciel i zaczął pokazywać boskość zestawu stereo i się zaczęło. Gdyby nie to, to pewnie ja idiota dalej bym nie wiedział, że Denon, Yamaha, Sony to taki współczesny syf na którym nie da się słuchać muzyki bez drogich rozwiązań, kabli, akcesoriów i specjalnych wydań i głównie intersował się muzyką. Na szczęście teraz już nie jestem takim ciemniakiem. Teraz już wiem, że to wszystko praktycznie nie może grać, a aby potrzebna jest wiedza konfiguracyjne dostępna dla nielicznych uzyskiwana dzięki długotrwałym i kosztownym doświadczeniom, wskazane jest szerokie grono konsultacyjne i wielokrotne potwierdzenie odpowiednich wniosków.... i to wszystko jest niestety na poważnie, a nie jest to kiepski żart... :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie raz tęsknie za czasami w których miałem kino domowe z którego byłem bardzo zadowolony, do chwili w którym odwiedził mnie przyjaciel i zaczął pokazywać boskość zestawu stereo i się zaczęło. Gdyby nie to, to pewnie ja idiota dalej bym nie wiedział, że Denon, Yamaha, Sony to taki współczesny syf na którym nie da się słuchać muzyki bez drogich rozwiązań, kabli, akcesoriów i specjalnych wydań i głównie intersował się muzyką. Na szczęście teraz już nie jestem takim ciemniakiem. Teraz już wiem, że to wszystko praktycznie nie może grać, a aby potrzebna jest wiedza konfiguracyjne dostępna dla nielicznych uzyskiwana dzięki długotrwałym i kosztownym doświadczeniom, wskazane jest szerokie grono konsultacyjne i wielokrotne potwierdzenie odpowiednich wniosków.... i to wszystko jest niestety na poważnie, a nie jest to kiepski żart... :(

 

 

Mam podobnie.

 

Myslalem ze miec Denona , yamahe z media markt , do tego 5 kolumn i suba , wszystko za 2500 , to jak zlapac Pana Boga za nogi.

Jak jeszcze u kogos sluchalem to mi sie podobalo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek przewietrzony.

Szymon1 i Piotr112 raczej tutaj już nie napiszą.

 

Proszę o kulturalną i stonowaną dyskusję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tannoy na papierowych głośnikach gra specyficznie " papierowym" dźwiękiem..

A co masz do dobrych papierowych membran ? Myślisz że np. tekstylne kopułki grają dźwiękiem szmacianym a tytanowe dźwiękiem metalowym ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie np. to trochę "wydzierają ryja" ;)

Ale czy to ma związek z materiałem z którego zrobiona jest membrana (papier) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

 

A co masz do dobrych papierowych membran ? Myślisz że np. tekstylne kopułki grają dźwiękiem szmacianym a tytanowe dźwiękiem metalowym ?

Nic nie mam ..dobre papierowe membrany grają OKI , sam grałem 2 lata na modyfikowanym Sonido.

Niemniej papier zawsze gra w charkterystyczny lekko matowy sposób z charakterystycznym podbarwieniem .

Nie piszę o kompozytach papierowych z innymi materiałami , tylko o czystym papierze ..

Co do tego mają szmaciane kopułki , te też mają swoje ograniczenia ..najlepsze są barwne , jedwabiste ale zawsze mają braki w szczegółowości..

Charakterystykę teź mają problematyczną , im wyżej tym gorzej ..

Widziałeś kiedyś prawdziwe pomiary topowego Revelatora ?

Nie..?

Ja tak..wiem jak wygląda , ale nie pokażę , bo nie chcę robić antyreklamy " topowym " producentom stosującym ten głośnik.

Czy są idealne rozwiązania ..oczywiście w ulotkach reklamowych producentów głośników .

Każdy materiał ma swoje wady i zalety .

 

 

 

Ale czy to ma związek z materiałem z którego zrobiona jest membrana (papier) ?

Troszkę ma...;) dlatego nasącza się lub tworzy kompozyty z innymi materiałami redukując powyższą wadę , ale tworząc inne problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego mają szmaciane kopułki

Dałem je tylko jako przykład materiału na membranę.

Widziałeś kiedyś prawdziwe pomiary topowego Revelatora ?

Widziałem, a nawet go słyszałem w praktyce, ale to było jeszcze chyba w ubiegłym wieku.

Niemniej papier zawsze gra w charkterystyczny lekko matowy sposób z charakterystycznym podbarwieniem .

W jednym systemie używam papierowych głośników. Wprawdzie membrana jest pokryta tworzywem sztucznym ale żadnych podbarwień nie odnotowałem. Grają rewelacyjnie. To Isophony PSL225Alu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

 

 

Nie wiem jak by bylo w innych systemach, ale w moim nie ma najmiejszej watpliwosci, ze ARC CD-8 zupelnie niczym sie nie wyroznia od RCD971.

Jestem nawet przekonany, ze gdyby Rotel nie mial wiekszego wypelnienia na dole, to pewnie nie znalazlby sie taki, ktory by je odroznil. Zreszta - jak pisalem - dodatkowo zaprosilem bardzo dobrze slyszacego, osluchanego kolege, ktory ocenial brzmienia z dwoch takich samych plytek wlozonych do obu cd-kow nie wiedzac ktory cd-ek w danej chwili gra. Mial tylko zapisywac uwagi na kartce. Z prawej strony kartki w kolumnie napisal pozytywnych uwak duzo wiecej niz z lewej strony. Po zakonczeniu odsluchu spytalem go, jak sadzi, ktore jego zapiski dotycza ARC CD-8. Bez wahania odpowiedzial, ze te z prawej strony kartki, na co wyjasnilem, ze prawa kolumna na kartce dotyczy Rotela. Jego odpowiedz; "Jestem w szoku !" Od tamtej pory zrezygnowalem z poszukiwan lepszego odtwarzacza. Czyz po takich doswiadczeniach bylby sens aby czegos dalej szukac ?

 

 

 

No widzisz, a ja pamietam zupelnie cos innego, a mianowicie, ze nie oceniales wtedy brzmienia Tannoy-i czy sie podobaja czy nie lecz - jak pisalem - po chwili od wlaczenia powiedziales, ze to dzwiek referencyjny i jeszcze dodales, ze ciekawe jak by kolumny zagraly jeszcze z innym wzmacniaczem - pamietam dokladnie co mowiles - przeciez nie zmyslilbym czegos takiego i o tym pisal, co zreszta dzisiaj rano przez tel. Ci wyjasnialem. Dla mnie zreszta tez wiele przede wszystkim mowia opinie wielu sluchaczy, a byla przez lata u mnie ich mocno ponad setka. Rozumiem, ze ten czy tamten ze wzgledu na uprzejmosc powie " ladny dzwiek", "nawet podoba mi sie" itp., mimo, ze moze nie bardzosie podoba, ale jak wiekszosc po odsluchu stwierdza: "jestem pod wrazeniem", albo nawet (wg mnie juz przesadnie) "jestem w szoku" (az w szoku, to nie ma od czego bysc), to chyba cos znaczy prawda ? Ale nie wazne i nie ma co juz wiecej do tego wracac.

Mnie wcale nie dziwi , że na vintagowych Tannoyach nie byłeś w stanie odróżnić CD8 od Rotela ?

Poważnie .

Jak miałem tego typu głośniki u siebie , to też różnice były stosunkowo małe ..powód ..Tannoye narzucają tak bardzo swoją sygnaturę ,że tłamszą inne elementy toru.

To są bardzo specyficzne głośniki , ale żadna referencja.

Podobnie masz pewnie z kablami ?

 

Referencję to ma u siebie Stefek.

Tylko to inna bajka ..

 

 

 

Dałem je tylko jako przykład materiału na membranę.

 

Widziałem, a nawet go słyszałem w praktyce, ale to było jeszcze chyba w ubiegłym wieku.

 

W jednym systemie używam papierowych głośników. Wprawdzie membrana jest pokryta tworzywem sztucznym ale żadnych podbarwień nie odnotowałem. Grają rewelacyjnie. To Isophony PSL225Alu.

Ale papier pokryty plastikiem to nie jest już papier ...tak jak piasek pomieszany z cementem i wodą staje się betonem ;)

Z piasku wieżowca nie zbudujesz , a z betonu i owszem ...taka różnica ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę ma...;) dlatego nasącza się lub tworzy kompozyty z innymi materiałami redukując powyższą wadę , ale tworząc inne problemy.

Jeżeli zachowasz tłokowość ruchu membrany to raczej problemów nie będzie, nawet z papierem, chyba że chcesz wykorzystać głośnik w bardzo szerokim zakresie. W drugim systemie mam głośniki polikevlarowe (Focal 8K516J) i też jest doskonale.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy to ma związek z materiałem z którego zrobiona jest membrana (papier) ?

 

Szczerze?Nie wiem i nie zgłębiałem pod tym kątem problemu. Opisuje jedynie powtarzający się schemat brzmieniowy, który zauważyłem podczas słuchania kolumn z tego typu przetwornikami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

 

Jeżeli zachowasz tłokowość ruchu membrany to raczej problemów nie będzie, chyba że chcesz wykorzystać głośnik w bardzo szerokim zakresie. W drugim systemie mam głośniki polikevlarowe i też jest doskonale.

No to masz hajenda ;)

Rozumiem , że masz głośniki grające wszystko rewelacyjnie ?

Chętnie takich posłucham , bo ja takich nie słyszałem ...:((

 

 

Jeżeli zachowasz tłokowość ruchu membrany to raczej problemów nie będzie, nawet z papierem, chyba że chcesz wykorzystać głośnik w bardzo szerokim zakresie. W drugim systemie mam głośniki polikevlarowe i też jest doskonale.

Wystarczy zachować tylko tłokowość ruchu membrany ...no to dużo nauki przed Tobą ;)

Tłumienie rezonasów , odpowiedź impulsowa ,charkterystyka fazowa , głośnika impedancja układu itp..itd ..mówi Tobie coś ..

Wiesz , że centrum głośnika promieniuje zupełnie inaczej niż jej brzeg ..zawieszenie też gra ..takich zmiennych jest cała masa ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lutku !

Byłem u Ciebie dwa razy i słuchałem u Ciebie kolumn Tannoy,

W tamtym czasie miałeś ich 3 komplety, opiewałeś ich wartości soniczne, a później je sprzedawałeś, ile par sprzedałeś, bo wiem że sukcesywnie dokupowałeś kolejne egzemplarze.

Miałeś wtedy też Credo ( w których niespełnieni domorośli wielkopolscy elektronicy grzebali z miernym rezultatem ), u mnie też w domu grały Credo. Twój wzmacniacz tak mi się spodobał że go od Ciebie odkupiłem, jak później napisałeś na forum - klient dobrą cenę zaproponował i całą noc do mnie jechał jechał...

Sam mówiłeś że Twój kolega Cloudior proponował Ci różne kolumny i tylko Avalon'y warte w tamtym czasie ok. 50 tysięcy zł zbliżyły się dźwiękiem do Credo.

Czy to prawda czy mnie okłamałeś, jeśli kłamałeś to napisz kiedy bo już tego nie ogarniam.

Co do CDków...

Miałeś o de mnie Rotela RCD 990 którego dostałeś w rozliczeniu transakcji, mój kolejny odtwarzacz Electrocompaniet EMC1UP "zjadł go na śniadanie" .

Miałem też ostatnio u siebie na odsłuchu ARC CD7 z fabrycznym upgradem zasilania do wersji CD8 i słychać jego klasę, to urządzenie klasę lepsze od Electrocompanieta, choć akurat nie do końca trafił w moje preferncje.

Na chwilę obecną nie mam Credo ani Electrocompanieta, może sprzedaż mi Rotela i Tannoye.

Zaoszczędzę sporo kasy.

Co do dźwięku z Tannoy'i - suchy sterylny jazgotliwi dźwięk z masą sylabilantów, pozbawiony palety barw i wypełnienia, całkowity brak basu.

Twoja referencja jest jednak inna niż moja...

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz hajenda

Nie wiem czy mam "hi-enda", ale mam dwa systemy które potrafią zbliżyć dźwięk do tego koncertowego a jednocześnie sprawiają frajdę przy cichym słuchaniu.

Rozumiem , że masz głośniki grające wszystko rewelacyjnie ?

Jak rejestracja na płycie jest rewelacyjna to grają rewelacyjnie, no prawie rewelacyjnie. Słychać wszystkie kiksy masteringu zwłaszcza że to systemy aktywne w których jest najkrótsza droga od płyty to głośnika.

Chętnie takich posłucham , bo ja takich nie słyszałem

Na pewno znajdziesz w okolicy w której mieszkasz rewelacyjne systemy które potrafią zbliżyć dźwięk do tego z koncertu.

Wystarczy zachować tylko tłokowość ruchu membrany ...no to dużo nauki przed Tobą

Przed Tobą dużo, dużo więcej. Zwłaszcza w domenie odsłuchowych testów porównawczych.

Tłumienie rezonasów , odpowiedź impulsowa ,charkterystyka fazowa , głośnika impedancja układu itp..itd ..mówi Tobie coś ..

Jestem ciekawy czy Tobie to coś mówi ? Jak myślisz dlaczego wszedłem dawno temu w kolumny i systemy aktywne i głośniki z membranami polikevlarowymi ?

Wiesz , że centrum głośnika promieniuje zupełnie inaczej niż jej brzeg ..zawieszenie też gra ..takich zmiennych jest cała masa ...

Tak się zastanawiam czy ty to wiesz i jak to sprawdzasz ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mam "hi-enda", ale mam dwa systemy które potrafią zbliżyć dźwięk do tego koncertowego a jednocześnie sprawiają frajdę przy cichym słuchaniu.

 

Lech36 a mógłbyś napisać jaki masz system?

 

 

Korzystając z okazji mam postulat:

 

Napiszmy jakie mamy konfiguracje w sygnaturce lub w "o mnie". W końcu jesteśmy na forum audio.

Wiem, że wiele osób boi się szydery i krytyki, ale system składamy pod swoje upodobania i to nam ma się podobać jak gra.

 

Opis systemu osoby która umieszcza jakąś wypowiedź pozwoli lepiej ją zrozumieć, podejrzeć ciekawe zestawienia, itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"To co teraz, ha?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.